Komentowana treść: Sqrxz dla Amigi klasycznej
[#31] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej
Mnie się nie podoba, może to wina portu (chociaż nie), ale tak jest.
[#32] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@Ender, post #31

Nie przejmuj się :D
Kiedyś znajdziesz grę która ci się spodoba i będziesz szczęśliwy :)


DODANE:

może to wina portu

Być może tak. Na klasyku pod MOSem 1.4.5, praktycznie nie da się grać. Gra się zacina, co jakiś czas na dwie sekundy. Na OS4 Classic działa płynnie, choć nie jest to ideał.

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 20:58:11 przez Andrzej Drozd
[#33] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@Andrzej Drozd, post #32

Ale tu nie chodzi o płynność rozgrywki. Po prostu gra jest "ciężka". Być może to ten poziom trudności, dzięki któremu plansze przechodzi się po kilkanaście/dziesiąt razy (nawet gdy już wiemy jak pokonać piętrzące się na naszej drodze zagadki to zawsze może się omsknąć ręka i króliczek błyskawicznie ginie w męczarniach). Za którymś razem człowiek po prostu odpuszcza. "Giana's return" tych samych twórców - choć daleko jej do ideału - daje chociaż jakąś frajdę z gry.
[#34] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@Andrzej Drozd, post #32

Mnie ta gra po prostu nie wciągnęła, no i graficznie też jakoś nie przypadła do gustu, co nie oznacza, że inni muszą myśleć tak samo.
[#35] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@Ender, post #34

Spoko, ogólnie w starych grach możemy przebierać jak w ulęgałkach i to jest najważniejsze.
Sqrxz też jest przecież grą retro. Nie szkodzi że jest nową pozycją, ale posiada wszystkie elementy tamtych czasów.
Dla mnie ta gra (i choćby np. FaYoh z Aminetu) znaczy więcej niż kolejna gra 3D na DVD i wypasionej konsoli lub pececie. :)

Ja swoją przygodę z grami 3D ograniczam już tylko do PS2, choć szczęka opadała mi na PSX w latach 90-tych. Nie mam zamiaru grać już w żadną grę na najnowszych konsolach (a na pecetach nie gram).
Sqrxz jest strzałem w dziesiątkę dla taki retromanów jak ja. Niecierpliwie czekam na wersję dla klasyka i chwilę gdy odpalę ją na monitorze CRT w Palu :)
[#36] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej
[#37] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@mailman, post #36

Działa z dyskietki na A1200 :)
No to teraz czekam na wersję WHDLoad :)
[#38] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@Andrzej Drozd, post #37

Działa z dyskietki na A1200 usmiech


Brawa!

No to teraz czekam na wersję WHDLoad usmiech


A gra nie ma instalki? Czyżby NDOS?
[#39] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@Minniat_Planet, post #38

Jest NODOS.
[#40] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@Andrzej Drozd, post #39

Nie do wiary. To chyba ukłon w stronę fanów gry z dyskietek ;) Mam nadzieję, że nie trzeba będzie prosić autorów WHDLoad o rozpracowanie gry celem stworzenia instalki...
[#41] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@Minniat_Planet, post #40

Ta wersja jest świetna, moim zdaniem lepsza od tamtych (AOS4/MOS/Win/Linux). Gdy będzie trzeba, to poprosimy o WHDLoad. :)

Nie mam już A500, ale pierwszy raz w życiu myślę sobie, że szkoda, że pozbyłem się tego modelu...
Mimo że Sqrxz działa na A1200 z dyskietki, to przecież gra przeznaczona jest dla A500! :)
Moje uszanowanie i respekt. Świetna gra dla A500 w roku 2012.
Nigdy bym nie przypuszczał...
Amiga RULEZ!
[#42] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@Andrzej Drozd, post #41

Recenzja gry będzie w PPA #9.
[#43] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@Minniat_Planet, post #40

To chyba ukłon w stronę fanów gry z dyskietek

Chyba nie, bo zrobienie gry z installerem w amigowym file systemie, też jest możliwe co nie?
Coś co jest wadą nazywasz ukłonem :)
[#44] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@kjb666, post #43

Wkrótce ma zostać udostępniona do pobrania wersja instalacyjna gry na dysk twardy oraz obrazy dyskietek w postaci plików ADF.

To drugie już jest, to pierwsze zapewne wkrótce, więc nie demonizowałbym.
[#45] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@mailman, post #42

Ale ja jestem leniem i wciąż nie ma Natami...
Ale spróbuję. :)
[#46] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej
Bardzo fajna i uzależniająca gierka, ciężko przestać grać. Klimat ośmiobitowy i to nie tylko za sprawą grafiki
i muzyki (prawdę mówiąc wolę tą drugą bo pierwsza trochę za mocno kuje w uszy), ale też przez swoją
"pamięciowość". Zaskakująco wciąż pojawiają się nowe elementy, które nie pozwalają się nudzić i powodują
że gra wcale nie jest łatwa, przynajmniej dla mnie x) - przy pierwszym posiedzeniu dobiegłem do momentu
gdzie zeskakujemy do wody z trzema piraniami i szybko musimy przebiec odpowiednim tunelem do
powierzchni - niestety tam poległem bo jeża nie udało mi się przeskoczyć.
[#47] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej
Na stronie WHDLoad udostępniono pakiet instalacyjny na dysk twardy do gry.
[#48] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@mailman, post #47

No to fajnie. A mi tak wiele razy zarzucano, że tak się nie pisze gier bitmapowych na klasyka. Najwyraźniej czasem tak trzeba. Powiedzcie Frankowi Wille, że jest uparty i nie słucha się dobrych rad... albo że nie zna się na AmigaOS (którego jest współautorem). ;)

Zrzuciłem sobie tę grę na CD-RW, by uruchomić na Amidze jak tylko ją uruchomię.

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2012 18:51:31 przez Minniat_Planet
[#49] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@Minniat_Planet, post #48

nie zna się na AmigaOS (którego jest współautorem)


Mógłbyś rozwinąć myśl? Współautorem której konkretnie części AmigaOS? Że niby WarpOS? Chyba że chodzi o coś innego...

P.S. Żebyś nie musiał daleko szukać podaję link do jego strony.

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2012 19:38:34 przez recedent
[#50] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@recedent, post #49

Patrz post Strima #4. Podaje tam link do listy osób, które dołożyły cegiełkę do AmigaOS. Frank Wille dołożył zarówno do AmigaOS Classic jak i AmigaOS PPC, ale jaką częścią się zajmował to nie wiem.

P.S. Dzięki za link do domowej strony Franka Wille!
[#51] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@Minniat_Planet, post #50

Zgodnie z tą listą współautorem AmigaOS jest np. Martin 'Mason' Merz, ale ekspertem od programowania pod ten system raczej trudno go nazwać...
[#52] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej
Nie przesadzacie czasem w zachwytach nad tą grą?
[#53] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@pinior, post #52

Nic, a nic :D
[#54] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@Minniat_Planet, post #50

Frank Wille dołożył zarówno do AmigaOS Classic jak i AmigaOS PPC, ale jaką częścią się zajmował to nie wiem.


Z tego co wiem Frank głównie pracował nad portem dla Pegasosa II. Poza tym kompilator vbcc, którego jest współautorem wchodzi w skład SDK AmigaOS 4.

Frank nie maczał palców w samym WarpOSie, ale napisał emulator PowerUP dla Warpa.

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2012 09:06:15 przez strim
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem