Komentowana treść: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office
[#1] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office
A co z OOo4Kids? Gdzie netbook? Dla mnie to brzmi jak "nikt nie da Ci tego co możemy obiecać".

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2012 08:52:10 przez grxmrx
[#2] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office
Wspaniała wiadomość ! OOKids to było małe nieporozumienue, Libre Office jest na topie.
[#3] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office

@odo, post #2

OOKids to było małe nieporozumienue

Dlaczego?
[#4] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office

@kjb666, post #3

[#5] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office

@odo, post #4

Co wskazuje ze tej aplikacji tez nie zobaczymy. Jak mieli problem z OO4Kids to myslisz ze ot tak przeportuja Libre Office?
[#6] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office

@stefkos, post #5

mam nadzieję
[#7] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office

@stefkos, post #5

Być może zajmie się tym ktoś bardziej kompetentny i wtedy jest szansa, przy odpowiednim wsparciu.
[#8] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office

@stefkos, post #5

Myślę, że problem leży raczej w tym, że OO jest w stagnacji, a Libre całkiem prężnie się rozwija - jeszcze niedawno był to tylko taki sobie fork o niemal jednakowych możliwościach.
[#9] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office

@stefkos, post #5

A-EON to nie Hypeion. Trevor dotrzymuje słowa, więc jeśli On za czymś stoi, niemal na 100% się ukaże. Raczej wcześniej niż później.
Inna sprawa, że w sytuacji gdy A-EON bierze się za tworzenie tego, co dawno powinna stworzyc belgijska firma, to w bardzo złym świetle pokazuje Hyperion :)
Podobnie wypowiedź Stevena Sollie, z tegorocznego Amiwest, mówiĄCA o tym, że developerzy aos 4 pracuja nad systemem dobrowolnie, nie sa zatrudnienie przez Hyperion, nigdy nie dostawali oni, podobnie jak Sollie, pieniedzy z Hyperionu........
Sprzedawanie i tworzenie komercyjnego systemu w taki sposob :) Śmiech na sali
[#10] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office
Powodzenia. Libre Office jest spoko. Rozumiem, że będą portować najnowszą dostępną wersję? Co do sterowników, jeżeli wyjdą te zapowiedziane w newsie i będą wydajnościowo dobre (a nie po prostu będą), to będzie coś w naszym małym postamigowym światku.
[#11] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office

@michalmarek77, post #9

Śmiech na sali to było "wystąpienie" ssolie, roadmap os4 zawarty w niecałej minucie, speach okraszany salwami idiotycznego hahahaha i hehehehe - jeżeli tak wygląda jeden z czołowych developerów os4 to życzę powodzenia.
[#12] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office

@Ender, post #10

Czyli bedzie jak z FF, sportuja 4 a wyjdzie 16.
Tak czy siak, powodzenia.
[#13] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office

@michalmarek77, post #9

Inna sprawa, że w sytuacji gdy A-EON bierze się za tworzenie tego, co dawno powinna stworzyc belgijska firma, to w bardzo złym świetle pokazuje Hyperion


A gdzie jest napisane że producent systemu operacyjnego musi tworzyć pakiet biurowy? Czy Hyperion powinien to według Twojego rozumowania zrobić tylko dlatego że zrobił tak Microsoft?

Podobnie wypowiedź Stevena Sollie, z tegorocznego Amiwest, mówiĄCA o tym, że developerzy aos 4 pracuja nad systemem dobrowolnie, nie sa zatrudnienie przez Hyperion, nigdy nie dostawali oni, podobnie jak Sollie, pieniedzy z Hyperionu


Solie od stosunkowo niedawna jest szefem developerów, jeśli wziął tą funkcję dobrowolnie i nieodpłatnie to jego sprawa. Podobnie jak sprawa innych, którzy zdecydowali się wspierać AmigaOS za darmo. Najważniejsi developerzy są jednak o ile wiem na opłacanych kontraktach.
[#14] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office

@pampers, post #11

Śmiech na sali to było "wystąpienie" ssolie, roadmap os4 zawarty w niecałej minucie, speach okraszany salwami idiotycznego hahahaha i hehehehe - jeżeli tak wygląda jeden z czołowych developerów os4 to życzę powodzenia.

nie zeby ten rodzaj zachowania byl w przypadku solie czyms nowym. po prostu opowiada tym razem inne klamstwa w ten sam sposob w ktory robil to zawsze i jest tym jak zwykle niezmiernie zaklopotany. nie trzeba miec magistra z psychologii zeby to widziec. nwaiasem mowiac, ciekawe czy kiedykolwiek jedna z jego opinii i publicznych zapowiedzi sprwadzi sie wogole.
[#15] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office

@Mufa, post #13

A gdzie jest napisane że producent systemu operacyjnego musi tworzyć pakiet biurowy? Czy Hyperion powinien to według Twojego rozumowania zrobić tylko dlatego że zrobił tak Microsoft?


ale sterownikami do praktycznie jedynego (powiedzmy) dostepnego sprzetu (sam, x1k) na ktorym dziala ten system powinni sie teoretycznie zajac sami. czy to juz jest za wiele wymagane?

no fakt mozna wypuscic sytem wogole bez sterownikow sprzetowych. niech sobie uzytkownicy pisza sami. dont like it, dont use it. simpla as that.

Solie od stosunkowo niedawna jest szefem developerów, jeśli wziął tą funkcję dobrowolnie i nieodpłatnie to jego sprawa. Podobnie jak sprawa innych, którzy zdecydowali się wspierać AmigaOS za darmo. Najważniejsi developerzy są jednak o ile wiem na opłacanych kontraktach.


wogole wszysca pracuja za darmo, tylko ktos sprzata kase. ciekawe kto?
[#16] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office
rozpoczęły się prace związane ze stworzeniem sterownika Warp3D dla kart graficznych RadeonHD

A co z Gallium 3D?
[#17] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office

@wawrzon, post #15

ale sterownikami do praktycznie jedynego (powiedzmy) dostepnego sprzetu (sam, x1k) na ktorym dziala ten system powinni sie teoretycznie zajac sami. czy to juz jest za wiele wymagane?


To producenci sprzętu cisneli (czemu zresztą się nie dziwię) aby wydać wersję pre-release z ograniczonym wsparciem sterowników. O ile wiem pełne wsparcie od tej strony caly czas od samego początku było zapowiadane na system 4.2. Więc jesli Hyperion nie wywiąże się z tego w przypadku AmigaOS 4.2, to będzie niedotrzymanie słowa. Póki co, o ile wiem nikt nikogo nie oszukuje że kupuje sprzęt z pełnym wparciem od strony driverów i idą jasne komunikaty że nabywcy, dostają system AmigaOS 4.1, który ma pewne braki. Poza tym nikt ich do tego nie zmusza, mogą poczekać, mogą też kupić jabola bez WiFi (do czeko oczywiście się nie przyczepisz), peceta z kicią bez emulacji 68k itp. Widać jednak świadomie wybierają to co najlepsze, pomimo że na dzisiaj nieidealne.

no fakt mozna wypuscic sytem wogole bez sterownikow sprzetowych. niech sobie uzytkownicy pisza sami. dont like it, dont use it. simpla as that.


Wiem że dostanę po głowie od moderatora, ale twierdzenie że AmiaOS 4 działa wogóle bez jakichkolwiek sterowników sprzętowych = manifestacja debilizmu. Zresztą nie pierwsza w twoim przypadku.

wogole wszysca pracuja za darmo, tylko ktos sprzata kase. ciekawe kto?


Pewnie wawrzon.

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2012 20:00:41 przez Mufa
[#18] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office

@waldiamiga, post #16

A co z Gallium 3D?


Frieden na amigans.net stwierdził aby tych spraw nie mieszać. Gallium to inna bajka, a Warp 3D do starych aplikacji, dostępny jeszcze w tym roku to co innego.
[#19] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office
Na Amigans.net (konkretnie użytkownik samo79) jest sceptyczny odnośnie projektu portu Libre Office ze względu na obecne ograniczenia AmigaOS (nie precyzuje ograniczeń, ale może chodzi o Javę). Boi się powtórki z Open Office.

Ja pytam, dlaczego nie założyć spółki takiej jak Digita International i popracować nad natywnym oprogramowaniem dla Amigi, tak jak Digita stworzyła np. WordWorth. Do Amiga Magic dołączano też Turbo Calc. Cudze chwalicie, swego nie znacie, jak ulał pasuje to przysłowie do dzisiejszych działań amigowych deweloperów.

Powiadam: weźcie poczytajcie jak się programuje na Amigę, chociażby z Amiga Developer CD, włączcie ulubiony kompilator, poczytajcie materiały nt. formatów dokumentów biurowych i do dzieła. Ja np. zrobiłem sam zapis do pliku PNG po przewertowaniu 90 stronicowej dokumentacji. Prócz tego sam napisałem od podstaw w C poprawną procedurę odtwarzającą MOD i MED (również po przeczytaniu dokumentacji). Da się przy odrobinie dobrej chęci. Trzeba się tylko za to zabrać.

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2012 20:18:43 przez Minniat
[#20] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office

@Mufa, post #17

To producenci sprzętu cisneli (czemu zresztą się nie dziwię) aby wydać wersję pre-release z ograniczonym wsparciem sterowników. O ile wiem pełne wsparcie od tej strony caly czas od samego początku było zapowiadane na system 4.2.

ah, wiec znaczy os4 nie doczekal sie jeszcze oficjalnego release, chociaz jest juz subwersja 1.5. no jasne wszystkiemu winni ci producenci sprzetu ktorzy sterowniki w koncu musieli napisac sami, ni i oczywiscie uzytkownicy. hyperion jest w porzadku.

twierdzenie że AmiaOS 4 działa wogóle bez jakichkolwiek sterowników sprzętowych = manifestacja debilizmu. Zresztą nie pierwsza w twoim przypadku.

to moze zapytajmy z drugiej strony, ktore wlasciwie sterowniki sprzetowe sa dzielem hyperionu, to znaczy zakontraktowanych i zaplaconych przez ta firme programistow? bo mnie sie wydaje ze wiekszosc jest dzielem producentow sprzetu (acube, aeon: radeonhd, sata) albo wolentariuszy (zespol sterow do os4.1 classic, xena, sam460 sound..). moze sie myle, ale takl to z zewnatrz coraz bardziej wyglada.

z tego co wiem acube przyznalo sie de facto ze stery do sam460 napisali sami. wyglada ze stery do x1k sa wynikiem dzialalnosci zjednoczenia aeon, a w przypadu kart graficznych jest to ewidentne. jakie jeszcze stery zostaly w ostatnim czasie napisane przez hyperion? 3d? smp? a moze xmos ("xena") albo midi, bo zdaje sie te ostatnie tez jedynie przez woentariusza kontrybutora, ktory w efekcie swojego zaangazowania zostal utytulowany "core developerem". nie jestem nawet pewien czy sterowniki sata kart sa wlasciwie dzielem hyperionu, pojawily sie jak pamietam w trakcie rozwoju wersji 4.1 classic, ktora okazala sie zasadniczo kontrybucja

Wiem że dostanę po głowie od moderatora,

@ mods:
jakby co to prosze zostawic go w spokoju. mnie to nie dotyka. moze byc ciekawa dyskusja.
[#21] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office

@wawrzon, post #20

Popieram Wawrzona. Nie banujcie Mufy. Mało co mnie w życiu bawi, jak teksty tego zaślepionego miłością fana Hyperionu ;)
[#22] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office

@Mufa, post #17

Proponuję trochę delikatniej dobierać słowa i ton, a dyskusja będzie równie ciekawa. To tak przy okazji, gdyby ktoś chciał sobie pofolgować.
[#23] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office

@michalmarek77, post #9

A-EON to nie Hypeion. Trevor dotrzymuje słowa, więc jeśli On za czymś stoi, niemal na 100% się ukaże. Raczej wcześniej niż później.

nie wiem czy masz racje. trevor sponsorowal zadje sie deweloperow w wielu wypadkach bez wiekszych niestety rezultatow. na przyklad nie jestem pewien, ale wydaje mi sie ze komputer ktorym poslugiwal sie gosciu, ktory mial przeportowac ookids pochodzil z takiej dotacji. podobnie trzeba spojrzec na historie x1k. wydaje mi sie ze trevor to dobry "wujek" z najleprzymi checiami, ktory ale nie zawsze dokladnie wie w co sie pakuje. podziwu godna jest jego wytrwalosc i zaciecie w obliczu takiego oporu materialu no i wsumie sytuacji ktora trzeba w momencie obecnym praktycznie uznac za porazke projektu. pytanie jak dlugo starczy jeszcze tej wytrwalosci, i czy nie byloby lepiej gdyby znalazl lepszych doradcow.
[#24] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office

@Ender, post #10

Powodzenia. Libre Office jest spoko.

Męczyłem się z tym w pracy przez dwa miesiące. Dzień w którym przyznano mi licencję na MS Office był błogosławieństwem.

No ale zawsze lepsze to, niż Wordworth (którego mimo wszystko mile wspominam).
[#25] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office

@odo, post #4

Przeczytałem kawałek:

Według Meeksa, programiści LibreOffice usunęli z kodu odziedziczonego po OpenOffice.org ponad pół miliona linii kodu ponad sto przestarzałych filtrów importu i eksportu, kod specyficzny dla niemal martwego dziś systemu OS/2, czy złącza do bazy danych Adabas ze StarOffice'a.

No może to i niepotrzebne.

W zamian dodali niemal 300 tysięcy linii własnego kodu. To między innymi nowy filtr RTF, ulepszenie obsługi Visual Basica, filtr dla Lotus Worda Pro, okna dialogowe dla KDE i kod obsługi biblioteki gtk3.

To na pewno na Amidze niepotrzebne :)

Czyli jaka różnica dla amigowca między OO a LO ?
[#26] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office

@GumBoy, post #24

Męczyłem się z tym w pracy przez dwa miesiące. Dzień w którym przyznano mi licencję na MS Office był błogosławieństwem.

Tak, Trevor zdecydowanie powinien rozpocząć negocjacje z Microsoftem. Może zrobią port z sympatii do Amigi?
[#27] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office

@krashan_, post #26

A wiesz że to nie jest taki głupi pomysł...
Przecież Bill (tfu) Gates to społecznik/filantrop, sponsoruje wiele rzeczy, kasy ma jak lodu.
Może trzeba by z nim po ludzku porozmawiać. Amiga żadnym zagrożeniem nie jest, a przecież wspomógł
Apple'a. Gdyby znalazł się jakiś wizjoner pokroju Jobsa dla Amigi, oczywiście w skali odpowiedniej dla
naszego komputera ;p, to może by go to zachęciło gdyby widział że to nie będzie kasa wyrzucona na
komputerowy śmietnik .
[#28] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office

@Radek_Cz, post #27

Ja od lat mówię, że Amidze przydałby się jakiś obrzydliwie bogaty fanboj, który zamiast kupować kolejne bezużyteczne dzieła sztuki i zapełniać garaże złotymi Rolls-Royceami, sfinansowałby trochę środowisko i projekty. :) Jeżeli ja kiedyś stałbym się kimś takim to sporą część swoich milionów przeznaczyłbym na amigowo-morphosowe cele. Możecie być tego pewni. :)

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2012 11:06:30 przez MDW
[#29] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office

@Radek_Cz, post #27

Nawet duży sponsor nie jest gwarantem sukcesu. Wielu czołowych gigantów IT, jest dziś w nieciekawej sytuacji (Sony, AMD...) i to pomimo znanej i uznanej marki.
Gdzie tu miejsce dla Amigi ? Jak miałaby wyglądać reanimacja ?
Zrobienie dobrze McEwanowi i wykupienie AINC za milion dolców ? A co potem ?
[#30] Re: A-EON zapowiada Warp3D dla kart Radeon oraz Libre Office

@GumBoy, post #24

Ja najpierw używałem OO (od 2000r.) a od chyba 3 lat LO. Wiem, że używam go w domu, ale robię te same rzeczy (nie tak samo ;) ) co w MS Office. Planuję zakup MS Office, bo żona ma w pracy ten pakiet i niekiedy ma trudności ze zrobieniem czegoś (nie przepada za kompami, a pewne rzeczy robi się inaczej w obu pakietach). Ja jestem zadowolony, podobnie jak byłem z Linuksa (Win 7 też mam z uwagi na pracę żony).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem