Komentowana treść: Nowy wpis na blogu
[#1] Re: Nowy wpis na blogu
Te 25 płyt/komputerów to pewnie na wcześniejsze zapisy, tak? Kurcze, mało tego...
[#2] Re: Nowy wpis na blogu

@Deftronic/..., post #1

Wow.. ale wypaśna produkcja.. całe 25 sztuk.

A tak na poważnie - wolne żarty z tą całą "produkcją" - przy takich ilościach to dwóch polaków i lutownica by starczyła.. i pewnie by więcej wylutowali niż te parę sztuk...
[#3] Re: Nowy wpis na blogu

@MaaG^dA, post #2

A cóż to w tym dziwnego/ Na końcu każdego procesu technologicznego jest człowiek. A że nie przy taśmie, tylko składają po kilka sztuk dziennie to niby gorzej?
dwóch polaków i lutownica by starczyła.. i pewnie by więcej wylutowali niż te parę sztuk...

To na pewno byłby ciekawy model :D
[#4] Re: Nowy wpis na blogu

@adam_mierzwa, post #3

Chodzi mi o to, że Trevor jest dumny z kolejnej partii X1000. Nie wiem z czego tu być dumny skoro to partia aż 25 szt. Tyle to można w dwie osoby lutownicą w garażu polutować pewnie w czasie 1 miesiąca...
Gdyby to było 200..300 szt. w ciągu miesiąca - to owszem jest czym się pochwalić. A tak - żenada...
[#5] Re: Nowy wpis na blogu

@MaaG^dA, post #4

Czekasz na swój model że tak Ci spieszno z produkcją?
[#6] Re: Nowy wpis na blogu

@MaaG^dA, post #4

Znów zapomniałeś dodać "moim skromnym i nic nie znaczącym zdaniem"...
Żenadą jest permanentne krytykowanie poczynań Trevora. AmigaOne - źle, A-EON - źle, X1000 droga -źle, 25szt -źle. Może Ty zrób coś dobrze ? Np. daj sobie siana z krytyką ? Nikt Cię nie zmusza do czytania tego co wyprawia wrogi dla Ciebie obóz.
Zamiast tego skocz do Biedronki po dobrą czekoladę, a serotonina zrobi z Ciebie mniej marudnego gościa niż Gucio z Twojego avatara.
[#7] Re: Nowy wpis na blogu
Normalnie rece opadaja jak slysze te informacje i te ilosc sztuk 25 ciekawe jaka oni maja prowizje chyba z 1000 % ja mam nadzieje ze to jak najszybciej upadnie te biznesy amiga nic i przejma to ludzie dla ktorych amiga jest czyms wiecej niz produktem.dlatego apeluje do wszystkich tych ktorzy chca kupic amige x1000 nie kupujcie ;).pewnie w polsce beda to jakies 2 osoby ;) he he he.
[#8] Re: Nowy wpis na blogu

@SzaryWilk, post #7

Nie ma to jak zaglądać do cudzego interesu, a samemu nic nie robić tylko krytykować. A komu to przeszkadza, co i za ile sprzedaje Trevor ? Weź sobie jeden z drugim kup AmigaInc i trzaskaj masowo Amigi według własnego widzimisię ! Co stoi na przeszkodzie ?
[#9] Re: Nowy wpis na blogu

@odo, post #8

Weź sobie jeden z drugim kup AmigaInc i trzaskaj masowo Amigi według własnego widzimisię ! Co stoi na przeszkodzie ?


Ale jemu (Szeremu Wilkowi) chodzi o to, że Trevor jak i użytkownicy AmigaOS 4 chcą od Amigi NG tylko produktu, nowoczesnego komputera podobnego w konstrukcji do IBM PC na bazie procesora PowerPC, pozbawionego tych wszystkich emocji związanych z Amigą, jej podzespołami i systemem. Tu nie chodzi o to, żeby produkować jakieś nowe Amigi po wykupieniu licencji na nazwę, bo to zostało już poczynione kilkukrotnie z różnym rezultatem, ale o pielęgnację tego co zostało stworzone dla Amigi w przeciągu ponad 25 lat istnienia tej marki. Niestety, ale każda próba wskrzeszenia Amigi na masowym rynku musi wiązać się z ustępstwami, na które najzagorzalsi fani Amigi nie chcą pozwolić. Amiga mi nie kojarzy w ogóle się z rynkiem masowym, tylko z kulturą z czasów Bajtka, Top Secretu i Gamblera.

W tamtych czasach na Amigę stać było moich rodziców, a był to dopiero start demokratycznych rządów w Polsce. Dziś nie stać mnie na kupno AmigiOneX1000, troszkę dziwi fakt, że było takie zapotrzebowanie wśród amigowej społeczności na nowy, w miarę nowoczesny, ale bardzo drogi komputer. Próba doganiania dzisiejszych standardów sięgnęła apogeum, ciekaw jestem czy Javę, albo Flasha w końcu uda się przenieść, czy nadal będą z tym kłopoty... Ale niech robią co chcą, w końcu to ich pieniądze, szkoda tylko że podział środowiska odbył się nie tylko pod kątem upodobań do systemu ale i pod kątem zasobności kieszeni.

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 10:18:51 przez Minniat
[#10] Re: Nowy wpis na blogu

@odo, post #8

Nie wiesz, że to takie polskie, takie ciągłe narzekanie na wszystko i wszystkich.
To zupełnie normalne wśród nas polaków.
Już nawet nie warto wspominać o tym jak to "prawdziwi" amigowcy tyyyyyle tobią, tyle produkują, programują itp. Tylko ten wredny i zły Trevor jakieś bez sensu rzeczy robi.
Powinni mu tego zabronić ustawą i już. Wtedy by było najlepiej. ;)
[#11] Re: Nowy wpis na blogu

@MaaG^dA, post #2

Co Cię to boli? Weź i sam zrób. Tylko marudzenie. Pokaż, że można to zrobić lepiej, na większą skalę.
Malkontentstwo...
[#12] Re: Nowy wpis na blogu

@XaVeR, post #11

To nie marudzenie, a stwierdzenie faktu. Produkcja 25 płyt i to jeszcze w takiej cenie to żenada. Większym osiągnięciem, dużo większym jest to czego dokonał ACube.
[#13] Re: Nowy wpis na blogu

@Sventevith, post #12

I tu (pomimo tego, że jestem złym niebieskim trolem) się zgodzę.
"My" potrzebujemy jakiejś sensownej ilość sensownych płyt. ACube robi dużo lepszą robotę - gdyby jeszcze zdecydowali się na płytę z lepszym prockiem...
A wyklepanie 25 szt. i robienie z tego wielkiego haloo.. to żenada. O to mi chodzi.
[#14] Re: Nowy wpis na blogu

@Sventevith, post #12

Większym osiągnięciem, dużo większym jest to czego dokonał ACube.
A ile sztuk wyniosła ostatnia seria płyt SAM?
[#15] Re: Nowy wpis na blogu

@MaaG^dA, post #13

A wyklepanie 25 szt. i robienie z tego wielkiego haloo.. to żenada. O to mi chodzi.

Sukcesem jest, że dla tak małego środowiska produkowany jest dalej nowy sprzęt.
[#16] Re: Nowy wpis na blogu

@reactor, post #14

Większym osiągnięciem, dużo większym jest to czego dokonał ACube.
A ile sztuk wyniosła ostatnia seria płyt SAM?


Nie zadawaj niewygodnych pytań. ACube dokonała znacznie więcej i kropka.
[#17] Re: Nowy wpis na blogu

@MaaG^dA, post #13

A wyklepanie 25 szt. i robienie z tego wielkiego haloo.. to żenada. O to mi chodzi.

Zdanie na blogu Trevora brzmi tak:
"While I was visiting another batch of 25 Nemo boards was received from Varisys and Chris"
To zdanie mówi o *kolejnej/następnej* dostawie z Varisys, a nie o *jedynej*.
Dla mnie to znaczy jedynie tyle, że Varisys przekazuje sprzęt do AmigaKit w partiach po 25 sztuk, a nie że całość zamówień to 25 sztuk. Nie do końca więc rozumiem tej "żenady".

Rafał odnosi się tutaj do słów Trevora, że zamawiane partie X1000 liczą od 100 do 300 sztuk.

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 11:27:22 przez Radov
[#18] Re: Nowy wpis na blogu

@MaaG^dA, post #4

Tyle to można w dwie osoby lutownicą w garażu polutować pewnie w czasie 1 miesiąca...

Rozumiem że "lutownica" i "garaż" są tu kluczowe. Deprecjonujesz czyjeś dokonania używając argumentów z dowcipów a nie merytorycznych. Każda osoba która ma jakiekolwiek pojęcie o elektronice (a jest na PPA ich sporo) sama oceni poziom twojej argumentacji. Albo napisz do Varisys i oceń osobiście poziom ich pracy.

Blog Trevora służy do łączności z fanami Amigi i pisze tam często o różnych rzeczach na bieżąco. Akurat montowana będzie ostatnia partia X1000. Więc dał zdjęcia z montażu - każdy może zobaczyć jak to się odbywa. Bez pośpiechu, starannie, w czystych warunkach.

To nie jest pierwsza partia tego komputera, skąd taki pomysł u ciebie że chwali się 25 szt?
Gdyby to było 200..300 szt. w ciągu miesiąca - to owszem jest czym się pochwalić. A tak - żenada...

Niezrozumienie tematu, powtarzam nie o chwalenie się chodzi. Wpis miał zmotywować ludzi na zasadzie "a tak montujemy wasze X1000, ale to ostatnie sztuki, macie jeszcze szanse zakupić" a nie "udało nam się polutować 25 szt".

Nie sztuka produkować 1000szt np na miesiąc i siedzieć na tym.
Nie ma nabywców. Rynek jest mały i nasycony. Zobacz na MorphOS i Apple - tani sprzęt, i też jest progres ale nie taki jak wymagasz od nas (200-300 na miesiąc).
[#19] Re: Nowy wpis na blogu
Po przeczytaniu komentarzy mam dziwne wrażenie, że niektórzy moi "niebiescy" koledzy muszą każdego newsa związanego z X1000 skrytykować dla zasady, nie bacząc na treść. Przecież to nie Apple, które przygotowując wejście na rynek nowego iCuda musi mieć w magazynach kilka milionów sztuk. Tak jak towar schodzi, tak się produkuje, nie widzę w tym nic dziwnego. Myślicie, że np. taki Jens Schönfeld swoje gadżety produkuje tysiącami? Jak się zapas w AmigaKit kończy, a zamówienia nadchodzą, Trevor dzwoni do Varisysu i zleca montaż 25 sztuk płyt, a potem są składane kompletne zestawy, pewnie przez jedną osobę i co z tego? Już też kiedyś pisałem, że wielkość produkcji ma się nijak do zastosowanych technologii montażu. X1000 nie da się polutować ręczną lutownicą, przecież to oczywiste. Możemy oczywiście krytykować cenę X1000, czy zastosowane rozwiązania techniczne, ale takie tanie żarty o lutownicach i garażach brzmią trochę jak śmiech w tle kiepskich komedii.
[#20] Re: Nowy wpis na blogu

@adam_mierzwa, post #18

Zgadzam sie z tym co napisane powyżej, z tym że uważam że przez X1000 rynek zostanie przesycony. osoby, które teraz kupią maszynkę przez najbliższe 4 lata pewnie nowej, lepszej nie kupią. A świat może pójsc do przodu.

ps. Ty chyba masz X1000, możesz mi odpowiedzieć na pytanie czy da się oglądać filmy 720p i 1080p, i czy nie ma framedropa.
[#21] Re: Nowy wpis na blogu

@krashan_, post #19

krashan_... jestem z ciebie dumny pokłony, i nie chodzi mi o zwrócenie uwagi tylko o zmianę nastawienia
i to, że zauważyłeś tą chorą tendencję.
[#22] Re: Nowy wpis na blogu
Po komentarzach widze ze amiga nic nie ma sie co martwic,z tych 25 sztuk zaraz jakies 10 wykupia osoby ktore tutaj komentuja tak pozytywnie,mam nadzieje ze ktos z was przywiezje taka amige na jakis zlot amigowy he he he.
[#23] Re: Nowy wpis na blogu

@michal_zukowski, post #20

Zgadzam sie z tym co napisane powyżej, z tym że uważam że przez X1000 rynek zostanie przesycony. osoby, które teraz kupią maszynkę przez najbliższe 4 lata pewnie nowej, lepszej nie kupią. A świat może pójsc do przodu.


Oczywiście.... W takim razie lepiej poczekać i zrobić coś lepszego.... hmmm...
a później świat snowu pójdzie do przodu.... poczekamy.... no i znowu ten świat poszedł do przodu.
Czyli wniosek (?) = nie warto nic produkować, bo świat pójdzie do przodu i sprzęt będzie przestarzały.
Nie wiem czy o to chodzi w tej zabawie?
[#24] Re: Nowy wpis na blogu
O fajnie było zobaczyć siedzibe AmigaKit ;)
[#25] Re: Nowy wpis na blogu

@michal_zukowski, post #20

Możliwe że tak będzie.
Co do X1000 nie posiadam, możliwe że może by problem przy 1080, nie chcę zgadywać.
[#26] Re: Nowy wpis na blogu

@Drako^BB, post #24

Dla mnie wygląda całkiem zwyczajnie. Jeśli pijesz do "Street View" z map Google nie krępuj się - sam dam linka => link
[#27] Re: Nowy wpis na blogu

@XaVeR, post #23

O to chodzi, żeby myslęc też o przyszłosci, nie oceniam działania Aeonu negatywnie, tylko go nie rozumiem. X1000 jest jak dla mnie taką nagrodą dla amigowców przed totalna smiercią sprzetowej amigi (w znaczeniu komputerow, na ktorych pojdzie Amigaos).
To jest tylko moje zdanie ale nic lepszego dla amigaosu juz nie powstanie.
[#28] Re: Nowy wpis na blogu

@odo, post #8

Nie ma to jak zaglądać do cudzego interesu, a samemu nic nie robić tylko krytykować.

Można równie dobrze tak powiedzieć wszystkim krytykantom Windowsa 95 :)

A komu to przeszkadza, co i za ile sprzedaje Trevor ?

Np. tym wszystkim niedoszłym użytkownikom AmigaOS 4.x, przeszkadza że Hyperion ma w nosie środowisko i woli trzepać kasę na projektach jak X1000, zamiast dać dostęp do tanich maków z drugiej ręki.

Może to również przeszkadzać obecnym użytkownikom AOS4.x na najsłabszych możliwych pecetach PPC, patrzącym w kierunku MOSa na tanich i szybkich pecetach z Apple.
Napisałem może ale nie musi, bo w końcu jeden amigowiec woli tani i szybki sprzęt, a drugi wręcz przeciwnie, wystarczy mu naklejka i słabsza kompatybilność z AOS3.x :)

Weź sobie jeden z drugim kup AmigaInc i trzaskaj masowo Amigi według własnego widzimisię !
Tak, a potem będą słowa krytyki, że Amiga x86 to nie Amiga :) No chyba że z PPC, to wtedy AmigaTwo, albo jakoś tak :)

Co stoi na przeszkodzie ?

Jeśli chcę krytykować windę, to muszę kupić Micro$oft? Nie muszę :)
[#29] Re: Nowy wpis na blogu

@kjb666, post #28

Amiga x86 będzie pecetem. To jak pecet z linuxem. Nie mówi się na taki komputer jakoś specjalnie, tylko PC. Więc powiedzmy Aros też jest pecetem. Więc pecet wygrał całą wojnę .
Dla mnie styknie NatAmi, ale oni chyba zastygli w bursztynie...
[#30] Re: Nowy wpis na blogu
Niby czemu mam nie krytykować, czegoś co mi się nie podoba. Jestem niedoszłym użytkownikiem OS4. Niedoszłym z powodu postępowania AInc, a później Hyperionu. Trzymałem się długo OS4 z nadzieją, że sobie go zakupie lecz najpierw nie było sprzętu za polityki AINC, a gdy Hyperion wygrał proces o prawa do OS4, szybko się okazało że jego polityka jest taka sama. Nie chcą zapewnić sprzętu za rozsądne pieniądze o rozsądnej wydajności tylko się nachapać i mają w nosie czego ludzie się domagają w kwesti oprogramowania. To zakrawa na paranoję. Oni wiedzą lepiej niż klient.

Zdaję sobie sprawę, że to rynek hobbystyczny i nowy sprzęt zawsze będzie sporo kosztował, ale niech to będzie cena/wydajność jaką reprezentował Peg2.

Z krytyki OS4 przez mostalibów już nie raz dla użytkowników tegoż systemu wynikło coś dobrego, a konkurencja w postaci MOS nie raz zmusiła Hyperion do zrobienia jakiegoś rozsądnego kroku. Przypomnę chociaż emulacja WarpOS, czy USB 2.0.

Szkoda, że AEON czy Hyperion jest tak zaślepiony gdyby słuchał zamiast drogiej X1000 z nieprodukowanym prockiem i czymś dziwnym jak Xena od razu by stworzył płytę w opraciu o procesory Freescale. Teraz musi ponosić koszty tworzenia kolejnej płyty. Tak mostaliby od początku mówiły, że to ślepa uliczka Z procesorami będzie problem, Xena to wynalazek który nie znajdzie zastosowania, a tylko podniesie koszty produkcji. Mądry czerwony po szkodzie ....

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 19:27:55 przez Sventevith
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem