Komentowana treść: Informacje z Pianeta Amiga
[#1] Re: Informacje z Pianeta Amiga
No tak jak zwykle MOST znowu najbardziej namieszał, a Hyperion coś więcej pokazał ? Bo jeśli nie to nawet nie spróbował zmyć z siebie hańby po AmiWest.
[#2] Re: Informacje z Pianeta Amiga

@Sventevith, post #1

Mógłbyś niepotrzebnie nie podgrzewać atmosfery tekstami o hańbie, zaraz mi się katastrofa smoleńska przypomina i ten jazgot z TV. Nie lubisz ich ok, ale news jest nie o AmiWest tylko o innej imprezie. Był czas to mogłeś pomarudzić w tamtym wątku.

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 16:39:02 przez Ender
[#3] Re: Informacje z Pianeta Amiga

@Ender, post #2

Z portali o OS4 można było wnioskować, ze wielu liczy na jakiś mocny cios Hyperionu na tej imprezie. Jak widać mogą czuć się zawiedzeni. Z drugiej strony trzeba przyznać, że ludzie znający jak się system OS4 rozwija czyli testerzy chłodzili zapały wiązane z tą imprezą i próbowali tłumaczyć, że to jest bardziej impreza ACube niż Hyperionu. Chyba tylko nie spodziewali się wolty ACube.

Co do słowa hańba to już nie moja wina, jakie masz skojarzenia

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 17:07:48 przez Sventevith
[#4] Re: Informacje z Pianeta Amiga

@Sventevith, post #3

Ja bym sobie jednak darował ten tani triumfalizm. Pamiętaj, że już wkrótce pewna liczba posiadaczy Sam460 będzie użytkownikami MorphOS-a. Więc przywitaj ich chlebem i solą, a nie opowiadasz o jakiejś hańbie.
[#5] Re: Informacje z Pianeta Amiga

@krashan_, post #4

Masz rację, jednak nie zawsze da się powstrzymać przed powiedzeniem, a nie mówiłem. Słowo hańba zawsze mnie śmieszyło i było raczej użyte w kontekście wystąpienia SS jako żart.

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 17:21:29 przez Sventevith
[#6] Re: Informacje z Pianeta Amiga

@krashan_, post #4

Rozumiem, że będzie wsparcie dla kart RadeonHD ze strony MOSa dla Sam460 ?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 18:09:15 przez RAL
[#7] Re: Informacje z Pianeta Amiga

@RAL, post #6

Też mnie to zastanawia. Zostają jeszcze sterowniki dźwięku oraz ewentualnie dla Silicon Motion SM502.
[#8] Re: Informacje z Pianeta Amiga
prezentacja systemu MorphOS 3.2 na płycie Sam460ex (projekt jest nadal w bardzo wczesnym stadium) oraz na Powerbookach


Jednak porozumienie było możliwe. Brawo MorphOS Team.

uwolnienie na zasadach Public Domain kodów źródłowych języka programowania AMOS Pro (do pobrania stąd, a wkrótce także z Aminetu)


Kapitalna wiadomość dla klasykowców.
[#9] Re: Informacje z Pianeta Amiga

@Minniat, post #8

Dlaczego kapitalna wiadomość z tym Amosem? No chyba, że ktoś doda jakieś funkcjonalności, których nie ma obecnie. Swoją drogą ciekawe czy z programistycznego punktu widzenia, no i prawnego dałoby się połączyć AMOSA z AmiBlitem i stworzyć jednego Basica (może lepszego)? Nie znam się na tym, ale Ty lubisz chyba takie niekonwencjonalne projekty, możesz wypowiedzieć się na ten temat (innych też zapraszam)? Pytanie, czy połączenie AMOSA i AmiBlitza jest teoretycznie możliwe, co by to dało i czy ma sens?
[#10] Re: Informacje z Pianeta Amiga

@Ender, post #9

Na co komu źródła AMOS'a?
Na klasyka chyba nikt nie będzie tego ulepszał, na PPC jest XAMOS.
[#11] Re: Informacje z Pianeta Amiga

@kjb666, post #10

Działa, czy tylko jest?
[#12] Re: Informacje z Pianeta Amiga

@Ender, post #11

Uruchomiłem XAMOS, parę przykładowych programików w stylu poruszanie obiektem, strzelanie itd. uruchomiłem. Więcej nie sprawdzałem, bo to dla mnie sensu nie ma. Na klasyku tak, AMOS ma sens.
[#13] Re: Informacje z Pianeta Amiga

@kjb666, post #12

bo AMOS ma tylko sens na klasyku i to za mocno nierozbudowanym - A500, troche mniej A1200 :)
[#14] Re: Informacje z Pianeta Amiga
A co to jest MorphOS 3.2. Czy nasz nowy system tak sie nazywa (3.2), bo ma nowe funkcjonalnosci (ciekawe jakie?) czy dlatego, ze obsluguje Sam?
Swoją drogą to, taki mały pśtyczek w nos konkurencji. Podoba mi się postawa ACube, który chce zdobyć większą liczbę klientów i nie wciąga na maszt ksenofobii jedynie slusznego hiperionowego proporca.
Odnosnie RadeonówHD, to chyba mamy małe szanse używać ich pod MOSem, chociaż dokumentacja do nich jest pełniejsza niż do starych radków i dostępna - może jakieś małe bounty? Taki Radek z 3D do G5 byłby jak znalazł a i użytkownicy Sam by się ucieszyli.
[#15] Re: Informacje z Pianeta Amiga

@krashan_, post #4

Pamiętaj, że już wkrótce pewna liczba posiadaczy Sam460 będzie użytkownikami MorphOS-a


A po co uruchamiać MOSa na drogiej i wolnej SAM jak można na tanim i szybkim szrocie?
[#16] Re: Informacje z Pianeta Amiga

@Ender, post #9

Dlaczego kapitalna wiadomość z tym Amosem?


Bo jak się już wcześniej zorientowałem to dla Minniatana Basic z C64 i Amos są najlepszymi językami programowania. ;)
[#17] Re: Informacje z Pianeta Amiga

@pinior, post #15

bo gdybym miał pieniądze to wolałbym sobie do biura wstawić NOWY komputer pseudoamigowy, a nie stary szrot

a co?! reprezentacja i PR :>

szrot mógłbym dokupić sobie do domowej pracowni czy garażu i tam odpalać MOSa
[#18] Re: Informacje z Pianeta Amiga

@pinior, post #15

A po co uruchamiać MOSa na drogiej i wolnej SAM jak można na tanim i szybkim szrocie?


W zasadzie po nic. Chyba że już się ma Sam460ex i chce się zobaczyć różnice między systemami... Poza tym zauważ, że padał nieraz argument, że MorphOS jest be, bo nie ma dla niego nowego sprzętu. Stąd można wyciągnąć wniosek, że znajdą się ludzie, dla których nowość sprzętu i - jak to ktoś barwnie opisał - "zapach świeżego plastiku", są ważniejsze niż cena i wydajność.
[#19] Re: Informacje z Pianeta Amiga

@krashan_, post #18

dokładnie, ja chwilami bywam takim człowiekiem, mimo iż teraz piszę ze starego i odrapanego, taaaaniego netbooka

nowy sprzęt i nowy system to dla mnie bogatszy wybór - to ważne
[#20] Re: Informacje z Pianeta Amiga

@Zbysiuk, post #14

Taki Radek z 3D do G5 byłby jak znalazł


przeciez do tanich maczkow z G5 sa Radeony 9600/9600XT/9800XT, a tu raczej bedzie 3D :). Przydalyby sie raczej szadery.
[#21] Re: Informacje z Pianeta Amiga

@Sventevith, post #1

Jesteś żałosny z tymi swoimi komentarzami.
[#22] Re: Informacje z Pianeta Amiga

@rwks, post #17

bo gdybym miał pieniądze to wolałbym sobie do biura wstawić NOWY komputer pseudoamigowy, a nie stary szrot


Ale do tego "nowego komputera pseudoamigowego" masz już prawdziwy amigowy system i dlatego system amigopodobny jest nie potrzebny.
[#23] Re: Informacje z Pianeta Amiga

@pinior, post #22

i tym momencie wchodzi odwieczna dyskusja co jest amigą a co nie, i co mogłoby nią być, ale nie było bo...

szkoda bić pianę

prawda jest taka, że wykładając i tak duże pieniądze na ten sprzęt najprawdopodobniej chciałbym mieć jakiś dualboot zarówno z "oryginalnym" AOSem jak i MOSem, a własciwie triple boot, bo powiedzmy sobie szczerze - do niektórych spraw biznesowych minimum jakiś Debian byłby potrzebny

mam triple boot u siebie na komputerze z którego piszę
[#24] Re: Informacje z Pianeta Amiga

@rwks, post #23

No i chyba coś takiego będzie,adam_mierzwa podesłał zdjęcie post nr 33 w innym wątku.
[#25] Re: Informacje z Pianeta Amiga

@Ender, post #24

miodzio dla geeka!
[#26] Re: Informacje z Pianeta Amiga
prezentacja systemu MorphOS 3.2 na płycie Sam460ex



Awesome!! OK
[#27] Re: Informacje z Pianeta Amiga

@(V)(I)mothe(P), post #26

Czyli MorphOS 3.2 oprócz supportu iBooka będzie zawierał również obsługę Sam460ex. Miejmy nadzieję że stery 3D dla R300 też pojawi się w tej wersji.
Kiedy premiera...aaa, już wiem, za dwa tygodnie.

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2012 17:01:47 przez waldiamiga
[#28] Re: Informacje z Pianeta Amiga

@waldiamiga, post #27

i powerbookow rev-c
[#29] Re: Informacje z Pianeta Amiga

@waldiamiga, post #27

I własnie dla tego wieść o MOS 3.2 na SAM mnie zmartwiła. Skoro jest to wczesna wersja oznacza to czekanie na tą wersję kilka miesięcy. Jeśli wersja na iBook ma być w kolejnym wydaniu to po 3.1 jest 3.2 więc trochę sobie poczekam :(
[#30] Re: Informacje z Pianeta Amiga

@Sventevith, post #29

Ale może być tak że support dla Sam460 bedzie w mos 3.3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem