Komentowana treść: Wersja preview nowej gry Astro Blox
[#1] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox
Tutaj wersja, która powinna bez problemu uruchomić się na kartach graficznych oraz AmigaOS 4 i MorphOS. Ekran można wypromować, choć program w tej chwili nie pyta się o tryb ekranu (zakłada LORES 5 bitplanów).

http://minniatian.republika.pl/AstroBlx/AstroRTG.lha

Gra ma całkiem duży potencjał. Obiekty są w istocie BOBami, które można dowolnie animować, buldożer jak i skały poruszają się płynnie po ziemi. Docelowo każdy etap ma mieć inną grafikę (kilka zestawów), choć zasady gry również mogą ulec rozszerzeniu.

Sterowanie, o którym nie wspomniałem w wiadomości: klawisze kursora kierują pojazdem, R restartuje planszę, a Q wychodzi z gry.
[#2] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox

@Hextreme-Attic, post #1

Wymagania AmigaOS 3.5 ? Nieco to dla mnie dziwne Generalnie gra zapowiada się ciekawie, oby tylko starczyło Ci zapału ;->
[#3] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox

@Hellena, post #2

no lipa, gra Która do działania wymaga systemu operacyjnego to dla mnie tak zalatuje Windowsem. Rasowe gry amigowe to się ładują z dyskietki. Jak człowiek kupuje konsolę, to nie po to żeby na niej instalować linuxa. Do użytków ok, ale do gier? :/ siedzi, pije i chrupki Niemniej powodzenia życzę.
[#4] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox

@Hellena, post #2

Wymagania AmigaOS 3.5 ? Nieco to dla mnie dziwne

Wynika to z tego, że pisałem grę z myślą właśnie o systemie i kompatybilności z kartami graficznymi. Gra korzysta z datatypów i maski pobieranej z obrazka, co jest dostępne dopiero od AmigaOS3.5.

Jednakże na wyraźne życzenie obu panów zrobię wersję Deluxe dla AmigaOS 3.1 (z przyjemnościa) :) Zapału powinno mi starczyć.
[#5] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox
Dawaj na wersje dyskietkową pomysł
[#6] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#7] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#8] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#9] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox
popros jakiegos grafika o kafelki, to co widać, przypomina jak żywo C64
[#10] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox

@michal_zukowski, post #9

Ma to swój urok pomysł
[#11] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox
Powodzenia, oby ludzie docenili Twój wysiłek.
[#12] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox

@Hextreme-Attic, post #4

No ok ale chyba na 3.1 da się zainstalować odpowiednie komponenty, aby gra smigala czy się nie da ?
[#13] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox

@Hellena, post #12

Zapewne się da, ale niekoniecznie muszą one być darmowe.
[#14] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox

@Ender, post #11

Docenią.
Ja przy okazji z wnioskiem coby:
1. działało to na ekranie WB
2. miało możliwość dodawania własnych plansz
[#15] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox

@Hextreme-Attic, post #4

Kurczę a ECS się nie dałoby? Jeszcze do mnie nie dotarła A3000 a już wiem, że będę musiał zbierać na grafikę :(
[#16] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox

@Hextreme-Attic, post #1

Proszę nie używać tej wersji dla RTG (odnośnik skasowałem), użyte podwójne buforowanie ekranu okazuje się źle pracuje na kartach graficznych i AmigaOS 4.
[#17] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox

@RadoslawF, post #14

Edycja plansz jest już możliwa. Przyjrzyj się plikowi map1.txt. Znajdziesz tam mapkę w formacie tekstowym. Pamiętaj, że program jest wybredny i dana mapa musi być poprawnie skonstruowana, by zadziałała w programie. Błędną mapę program odrzuci i zatrzyma działanie. Faktem jest, że obecna wersja skanuje po plikach map1.txt, map2.txt, map3.txt itd. i jeśli jakiegoś nie ma przerywa działanie. Znak podłoża uzyskuje się kombinacją ALT+* na Amidze.

Co do ekranu WB to skłaniam się do rozwijania jednakże wersji na klasyka (okazało się, że wersja RTG wymaga trochę przeróbek, a gra na AmigaOS 4.0 się wiesza), więc gra będzie działała na pełnym ekranie i korzystała z dobrodziejstw klasyka. Poza tym przeważająca większość głosów jest za klasykiem.
[#18] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox

@glichtanski, post #15

Będę robił wersję dla AmigaOS3.1 (czyli schodzę w dół z wymaganiami). Nie wykluczone zatem, że wersja dla ECS się pojawi.
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#20] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox

@Hextreme-Attic, post #17

Że niby na klasyka nie ma gier działających w oknie WB (zwłaszcza logicznych)?
[#21] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox

@kjb666, post #19

Jakos nie widziałem, żeby Snajper narzekał na cenę OS3.5, tylko na samą konieczność posiadania zainstalowanego systemu (bo gry na Amidze mają latać z dyskietki bez wymagań dotyczących systemu, jak na konsoli).
[#22] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox

@GumBoy, post #20

Są, oczywiście, istnieje jednak problem z remappingiem obrazka. Na AmigaOS 3.5 ten remapping jest dosyć dobry (testowałem już remapowanie grafiki Astrobloxa do ekranu WB w 64-128 kolorach, można zobaczyć dowód na mojej stronie internetowej), ale ja skłaniam się do obniżenia wymagań (do AmigaOS 3.0). Dlatego wybieram najlepsze rozwiązanie na Amidze dla gier - własny ekran z własną paletą kolorów. Muszę zdecydować się albo pójść w jedną (AmigaOS3.1, AGA), albo w drugą stronę (AmigaOS3.5, AmigaOS4.0, RTG), trudno te rzeczy wybrać równocześnie, bo inaczej wygląda realizacja wielu aspektów programu. Ponieważ jak stwierdzono w tym wątku grafika jest dosyć mało-kolorowa myślę, że użytkownicy klasyków będą mieli większy pożytek z mojej gry.
[#23] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox
Zepsułeś to, co mogliśmy oglądać wcześniej. W porównaniu z tym, co zaprezentowałeś na forum, to wypada o kilka punktów gorzej. Moim zdaniem, idziesz w złym kierunku. Wolałem poprzednie rozwiązanie.
[#24] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox

@GumBoy, post #21

Napisał też:

Jak człowiek kupuje konsolę, to nie po to żeby na niej instalować linuxa.


Z czego z kolei można wywnioskować, że nie miał na myśli tych samych gier, które ty masz na myśli a wymagają nowszej wersji systemu. (strzelam że miałeś na myśli ps3).

A tak wogóle to snajper ma A500 kick1.3 i o zgrozo przyrównuje Amigo do konsol :)
[#25] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox

@mailman, post #23

A czy płynny przesuw pojazdu i skał jest na plus czy na minus? Elementy gry są w istocie tutaj uproszczone (zbliżone do Sokobana), ja akurat uważałem poprzednią wersję za przekombinowaną, dlatego ją uprościłem, ale silnik obecnego Astrobloxa jest całkiem sprawnie napisany i dość złożony, wspomniałem o Bobach, które mogą być animowane w dowolny sposób. W nowym silniku można spokojnie odtworzyć starego Astrobloxa z lepszym efektem! To jest dopiero jeden etap, też należy pamiętać ;)

Także zapytam się: jakie elementy ze starego Astrobloxa chciałbyś widzieć w nowym? Od razu zaznaczam, że plan prac jest taki, że dorobię kilka zestawów klocków (różne scenerie) i będę konstruował poziomy w przeplatających się sceneriach i ew. dodam jakieś nowe elementy do gry. Myślę sobie też o innych atrakcjach np., żeby z buldożera leciał dym.
[#26] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox

@kjb666, post #24

Z czego z kolei można wywnioskować, że nie miał na myśli tych samych gier, które ty masz na myśli a wymagają nowszej wersji systemu. (strzelam że miałeś na myśli ps3

Nie bardzo rozumiem, ale OK. EOT
[#27] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox

@Hextreme-Attic, post #25

Czy gra jest udźwiękowiona?
[#28] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox

@GumBoy, post #27

W tej chwili nie.
[#29] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox

@Hextreme-Attic, post #28

To tym zająłbym się w pierwszej kolejności.
[#30] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox

@Hextreme-Attic, post #17

Kiedy sporo ludzi w klasykach ma karty graficzne. Ja właśnie o taką wersję postuluje. Jeśli się da, jeśli nie to pogram na ekranie generowanym przez czipset. :(


Pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem