Komentowana treść: Wersja preview nowej gry Astro Blox
[#61] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox

@Hextreme-Attic, post #59

Niestety, żeby uzyskać maskę w ten sposób wczytanego obrazka (dla obrazków o kształcie innym niż prostokąt nakładanych na tło) trzeba mieć AOS3.5


Jakoś nie wierzę że "only AOS 3.5 make it possible".
[#62] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox

@kjb666, post #61

Oczywiscie, ze nie. Nawet jezeli wczytywanie maski nie dziala na <3.5 (trochę wątpię no ale...) to w 99,9% przypadkow maskę można wygenerować już po wczytaniu używając okrślonego koloru (jakiś np różowy w palecie).
[#63] Re: Wersja preview nowej gry Astro Blox

@kiero, post #62

Już jest OK. Opracowałem w czasie między moimi wypowiedziami bardzo obszerny dokument poruszający problem ładowania IFF ILBM za pomocą iffparse.library, i na jego podstawie stworzyłem już logiczny podział na procedury oraz napisałem nawet prostą przeglądarkę obrazków, która jeszcze wypisuje adnotacje do pliku.

Zatem na razie iffparse.library będzie służyło do ładowania wszelakich danych IFF, jest to lżejsza biblioteka od bardzo uniwersalnej datatypes.library, prócz tego mój program kieruję dla słabszych Amig klasycznych, tak obiecałem snajperowi :). Datatypy, jeśli będzie powstawać wersja dla kart graficznych.

W każdym razie dziękuję Wam za dobre rady.

P.S. Maska jako atrybut obrazka do pobrania jest w datatypes.library v43 zdaje się, więc chyba dopiero od AmigaOS3.5.

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 02:55:52 przez Hextreme-Attic
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem