Komentowana treść: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2
[#1] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2
64 bit of MorphOS G5 power ! :)
[#2] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2
Maszynka z G5 już w drodze :). Teraz cierpliwie trzeba czekać na MorphOSa 3.2 .
[#3] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2

@deez, post #2

Pochwal się, co kupiłeś OK Ja też jutro wybieram się po duala 2.0Ghz z AGP.
[#4] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2
Czy te prace nad 3.2 są połączone z bounty na iMaca, chodzi mi o to czy opisane wyżej funkcjonalności
będą dostępne dla iMaców czy tylko dla Pałerjabłek? Proszę się nie śmiać z moich pytań!!!
[#5] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2

@Radek_Cz, post #4

Później powinni zrobić port na Sam 460ex oraz X1000 i bedzie ostra jazda....
Chyba że Win UAE doda obsługę procka PPC oraz kompów typu MAC i wszyscy pecetowcy zaszaleją....

Tu link : link
Da się emulować PPC na linuxie, to może i MOSa się postawi na OpenSuse,,,x86

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2013 20:03:44 przez Wojox
[#6] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2

@Wojox, post #5

No MorphOS na sam460 będzie przecież ;)
[#7] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2

@Radek_Cz, post #4

Bounty jest tylko na port MorphOSa na PowerMaki G5 .
[#8] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2

@Radek_Cz, post #4

Na to pytanie odpowiedział niedawno Frank Mariak na forum MorphZone.org - na pytanie czy w wersji 3.2 będą wspierane iMaki padła krótka odpowiedź - nie.

Wojox: port na X1000? A można toto chociaż kupić? Btw. WinUAE nie doczeka się emulacji PowerPC, przynajmniej nie zostanie to napisane przez autora emulatora.
[#9] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2
Mniam, dobra wiadomość, jednakże najważniejsze jest 3d dla rv300 :P
Troszkę dziwi połączenie wyjścia mos 3.2 z samą obsługą g5 będącą oddzielnym bounty.
[#10] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2

@_arti, post #3

[#11] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2

@AmiChris, post #9

Wiesz, wszakże port na G5 to nie jest osobny system i wszelkie zmiany zapewne idą do głównego kodu stąd takie powiązanie. Wydaje mi się, że sam system zyska sporo na porcie G5, pewne rzeczy trzeba było poprawić, dodać (chociażby przykład z boot.img).
[#12] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2
Nie ma to jak 64 bitowa zwiecha :D
[#13] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2

@pampers, post #8

Wiesz przecie że rzuciłem to specjalnie...
Jak mi się trafi w Anglii X1000 to kupię,,,, za 100 funtów,,,,
[#14] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2

@_arti, post #3

Ja już od dawna mam takiego maczka. Używam go normalnie do roboty. Wbrew pozorom to całkiem używalna maszyna. Jest TenFourrFox ( nieoficjalny port firefoxa) flash 11.5 ( tez nieoficjalny port). Reszta najważniejszego softu dla mnie też jest dostępna ( libre office) Ilife to super pakiet do obróbki domowych nagrań na maczku. Sprzęt cały czas tanieje a 2xghz to jest jednak dosyć spora moc obliczeniowa. Do tego radek 9600 z 256 mb ramu. Komp spisuje się bardzo dobrze. Pod macosx start systemu trwa krótko.

Maczek też nie jest tak diabelsko głośny jak MDD choć jak się zagrzeje to robi wietrzenie w pokoju swoimi śmigłami ( bo wiatrakami tego nazwać się nie da :))

Trochę kłopotliwa jest rozbudowa pamięci. Ja mam aktualnie 2,5 gb Kupiłem dwa razy kości 2x1gb dual i to renomowanych firm good ram a za drugim razem samsung. Kości były PLC 3200 oraz cl3 czyli tak jak powinno być. Niestety kiszka mak ich nie widział. Ramy muszą być chyba kingstona a te są dosyć drogie.


Benedykt Dziubałtowski
[#15] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2

@Benedykt Dziubałtowski, post #14

Pamięci to jest loteria u mnie w maku (g4) działa połączenie kongstone + jakieś buffalo. Dość popularny twinmos działa jedynie jeżeli jest sam bez dodatkowej kości.
[#16] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2

@Benedykt Dziubałtowski, post #14

Generalnie makowka nie jest zla ale macos jest paskudnym systemem, taki aos 1.3 ;)
Co sie tyczy pamiatek to jak ktos zauwazyl, to loteria. Jednakze good ram to nie jest renomowana firma:)
[#17] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2

@AmiChris, post #16

Good ram to produkcja polska. WILK Tychy : link

Good Ram to bardzo renomowane pamięci, sprzedawałem i nigdy się nie psuły, a z gwarancją nie było od problemu, od ręki wymieniali...OK

Wilk zatrudnia kobitki przy produkcji i wywiązują się doskonale ze swojego zadania. ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 21:46:22 przez Wojox
[#18] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2

@Wojox, post #17

Wymieniali na gwarancji coś co się nigdy nie popsuło?
Co nie zmienia mojego zdania o firmie GoodRam (dobrego swoją drogą).
[#19] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2

@Wojox, post #17

Mój PM G5 pomyka z kombo Kingston + Goodram.

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 23:44:48 przez Korni
[#20] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2

@madman15, post #18

Jakby każdy miał podłączony odgromnik do kaloryfera przy zabawie z elektroniką, to by nie było zwrotów. A tak jak sam wiesz, elektrostatyka zrobi czasami swoje...
[#21] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2

@Wojox, post #17

Kupiłem kości pamięci goodram do laptopów, włożone sypały błędami, kolega w międzyczasie też kupował ale do stacjonarki, tak samo błędy. Po tych przygodach wolę Kingstony.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2013 12:33:30 przez AmiChris
[#22] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2

@AmiChris, post #21

oj tam oj tam Ja i w pegasosie i grzybie mam goodramy i jest ok. I nie szukam jakimiś programami czy są błędy, ważne że działa bez zwiechy
[#23] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2

@AmiChris, post #21

A ja właśnie straciłem zaufanie do współczesnych Kingstonów, które zbudowałem sobie za czasów SIMMów.
[#24] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2

@BULI, post #23

A ja właśnie straciłem zaufanie do współczesnych Kingstonów

Spróbuj KingMaxów, ja używam od lat i sobie chwalę (szczególnie OC).
BTW: Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa SPD pamięci w PowerBooku G4 rev.E (ten z DDR2)
[#25] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2
Czy ktoś ma nowości na temat systemu i komputerów ibook g4? :)
[#26] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2

@mikser, post #25

No będą wspierane w 3.2 a jakie modele to będzie wiadomo po release ;)
[#27] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2

@Drako^BB, post #26

Obstawiam że będą to modele G4 1.42 14"z R9550, 1.33 12" i 14" z R9200.
[#28] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2

@waldiamiga, post #27

Mnie interesuje 12'' z jak najszybszym procesorem :D
[#29] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2

@Arbuz, post #22

Tez mi dziala na roznych pamieciach, w tym goodramach w PM G5 Dual 2.3... I tu moje pytanie, a co z Radkiem 9650 ?

MacOS to rzeczywiscie troche taki dziwny. Nigdy nie uzywalem na dobra sprawe i pewnie dlatego wydaje mi sie dziwny.
[#30] Re: BigFoot o postępie prac nad MorphOS 3.2

@Sventevith, post #28

Zapomnij, każdy na nVidii.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem