Komentowana treść: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych
[#1] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych
Oby tak dalej :)
[#2] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych
Testowy komentarz z NetSurfa 3.0a :D
[#3] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych
Przy okazji takich newsów zawsze marzy mi się nowa 040/060 czy inne ColdFire 200Mhz
[#4] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych

@_arti, post #3

Przy okazji takich newsów zawsze marzy mi się nowa 040/060 czy inne ColdFire 200Mhz
Nie wiem jak sprawuje się NetSurf Artura Jarosika, ale okazuje się, że moc procka ma (dla wielu) drugorzędne znaczenie. Na Sam440ep przeglądarka OWB chodzi powoli (znośnie, ale troszkę zbyt "skacze" ). Zatem jestem sceptyczny, czy owe 200MHz pociągnęłoby tego typu przeglądarkę. Jeśli NetSurf jest przeportowany "z głową" to szansa jest.

Traktowanie AmigaOS 4 tak jak Windowsa, czy innego Linuxa (choć przyznam, że z tym drugim nie miałem do czynienia) skutkuje tym czego jesteśmy świadkami - AmigaOS 4 staje się niestabilny i ciężki, kompletne przeciwieństwo tego, z czego słynęła niegdyś Amiga. I ten proces się pogłębia. Szkoda.
[#5] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych

@Hextreme-Attic, post #4

Jeśli na 060/66Mhz PPA wczytuje mi się minutę a na 200Mhz zjechałoby to do 30 sekund, to ja widzę w tym sens OK ...chociaż jeśli mówimy o klasyku i przeglądaniu WWW, to mnie po głowie chodzi coś takiego - przeglądarka to tylko tak naprawdę wyświetlaczka obrazków/screenshotów serwowanych przez serwer proxy, który za Amigę renderuje stronę. Oczywiście wtedy odpadają wszelkie wideo/animacje w oknie... ale tak czy siak, z uwagi na moc Amigi klasycznej, teraz też odpadają ;) a to by mogło działać nawet i na 030.
[#6] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych

@_arti, post #3

A mnie zawsze zastanawiało, czy z naszego punktu widzenia lepszym rozwiazaniem byłoby wykorzystanie ColdFire czy DragonBall. Założyłem temat
[#7] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych

@_arti, post #5

Jeśli na 060/66Mhz PPA wczytuje mi się minutę a na 200Mhz zjechałoby to do 30 sekund, to ja widzę w tym sens


Czyli sensu nie ma zadnego bo nawet te pol minuty na PPA, ma sie nijak do czegos co mozna by nazwac jakimkolwiek komfortem przegladania WWW. Sens to by byl gdyby na 060 bylo 10s (no niech bedzie ostatecznie 15s) a na PPC 200MHz polowa tego.
[#8] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych

@Hextreme-Attic, post #4

Wprawdzie nie Jarosika ale jest port NetSurf na AOS4 więc możesz sprawdzić jak działa. Uprzedzając działa najszybciej ale też i robi najwięcej błędów przy wyświetlaniu stron.

AmigaOS 4 staje się niestabilny i ciężki, kompletne przeciwieństwo tego, z czego słynęła niegdyś Amiga.

Hmmm zdaje się żę znowu mylisz system z programami na niego a podobno jesteś programistą?
[#9] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych

@Mufa, post #7

Problem polega na tym, że NetSurf jest pod sdl co samo w sobie zabija wydajność. Nie wiem czemu autor zdecydował się na takie rozwiązanie. Nawet na amithlonie działa to tak sobie. Na prawdziwym klasyku to tylko sztuka dla sztuki. Szkoda....


Benedykt Dziubałtowski
[#10] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych

@Benedykt Dziubałtowski, post #9

Ibrowse na klasyku dziala calkiem przyjemnie, choc jest juz troche nie dzisiejsza, ale tzn. ze da sie zrobic dzisiejsza . Z drugiej strony, tworcy stron juz nie optymalizuja jak kiedys swoich stronek, takze same strony sa dosc ciezkie... nie mam tu na mysli google, ale takie wp czy onet, chyba byloby lepiej na klasyka robic przegladarke glownie pod katem mobilnych wersji takich stron.
[#11] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych
Zabieram się za skompilowanie wersji OS4.
Jak ktoś chce pomóc, to tutaj są
źródła Stworzyłem także projekt w (Ami)DevCpp.
a tu wątek na amigacoding.de


Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 06:36:49 przez jarrro
[#12] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych

@gx, post #10

Akurat twórcy stron optymalizują strony o tyle, tylko ibrowse nijak z tego nie skorzysta, od momentu powszechnego wejscia CSSa ibrowse nie istnieje, podobnie jak tez wygodne korzystanie z sieci na 68k. Port OWB moglby pomóc ale to cholerstwo tyle zżera ramu, że żaden klasyk nie uciągnie z odpalonym javascriptem
[#13] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych

@michal_zukowski, post #12

Więc zostają dwie możliwości. Pierwsza to zmasowany atak mailowy do twórców iBrowse by w końcu wydali wersję 3.0 o której kiedyś pisano bodajże w Total Amiga, druga to zmolestowanie Marcika by udostępnił źródełka Sputnika, potem tylko przepisanie go pod klasyczną Amiśkę :D
[#14] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych
Dla mnie mogłaby powstać porządna przeglądarka pod PPC . Tą z chęcią przetestuje jak złożę którąś ze swoich Amiś . . .
[#15] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych

@michal_zukowski, post #12

390 mega za mało? Bez sensu...
[#16] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych

@jarrro, post #11

prosze wszystkich o wsparcie dla jarrro w temacie kompilowania wersji os4 dla 68k. bedzie trzeba przepisac pare rzeczy, no i jest jakies tam wsparcie przez autora. ale to jest jedna z niewielu realistycznych mozliwosci kroku naprzod.
inicjatywy typu rezolucji do tworcow ibrowse i tym podobne mialy juz miejsce z wiadomym wynikiem.
[#17] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych

@PrzemasIII, post #14

Dla mnie mogłaby powstać porządna przeglądarka pod PPC . Tą z chęcią przetestuje jak złożę którąś ze swoich Amiś . . .

ten temat dotyczy amigi, to znaczy 68k. jak masz ppc to mozesz odpalic sobie os4 i masz juz te przegladarki ppc.
[#18] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych

@PrzemasIII, post #14

Opera Mini - to jest coś, czego potrzebuje klasyczna Amiga.
[#19] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych

@waldiamiga, post #2

W winuae uruchamia się poprawnie,ale nie łączy z siecią.Ustawione bsdsocket.library ,wyłączone uaenet.library.Uruchomił ktoś w tej konfiguracji?
[#20] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych

@simka113, post #19

.Uruchomił ktoś w tej konfiguracji?

Tak, ja. Napisałem nawet komentarz testowy.
[#21] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych

@madman15, post #15

390?! W klasycznej Ami?
[#22] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych

@temp, post #21

Eee, sorry, 402, pomyłka!
http://www.ppa.pl/uzytkownicy/2287
[#23] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych

@madman15, post #22

Znaczy się...
  • 2 MB CHIP
  • 16 MB FAST na płycie
  • 128 MB FAST na karcie procesorowej
  • 256 MB ZorRAM
[#24] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych

@recedent, post #23

dobra, kumam. Znaczy sie duza Amiga :)
[#25] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych

@temp, post #24

W małej(a1200) tez możesz mieć prawie 500 mb na blacie. medek + raddeon i blizzard.

Benedykt Dziubałtowski
[#26] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych

@Benedykt Dziubałtowski, post #25

OK. Staram sie rozbudowywac moja Amige 1200, ale nie chce jej przenosic do obudowy tower. Z zalozenia ma byc to typowy desktop. I to jest wlasnie dla mnie mala Amiga, tower to juz duza :)
A wracajac do NetSurf, to nie znalazlem na stronie z linku wymagan przegladarki
[#27] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych

@temp, post #26

68060/ 900mhz. Poniżej tego to taka sztuka dla sztuki. Ramu 128. Na 64 niby ruszy ale zaraz braknie.


Benedykt Dziubałtowski
[#28] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych

@Benedykt Dziubałtowski, post #27

dzieki za odpowiedz. Dla mnie sztuka dla sztuki jest uruchamianie przegladarki na 68060/900MHz (UAE?) skoro mozna natywnie pod linuxem/windowsem (nawet wybor przegladarek jest wiekszy). Dlatego na mojej Amidze nie mam przegladarki wcale (ale z sieci korzystam, FTPMount ;) ). Zazdroszcze co do ilosci pamieci, bo na Apollo to tylko 64... :( (ale w koncu chce miec "klasyka")
[#29] Re: NetSurf 3.0 alpha dla Amig klasycznych

@waldiamiga, post #13

Więc zostają dwie możliwości. Pierwsza to zmasowany atak mailowy do twórców iBrowse by w końcu wydali wersję 3.0 o której kiedyś pisano bodajże w Total Amiga,


Nawet pokazywana na ostatnim AmiWest wersja 2.5 byla pod PPC, wiec wersja 3.0 o ile wyjdzie (a moim zdaniem nigdy nie wyjdzie), tym bardziej bedzie na PPC. Wszak nawet w przytaczanym przez Ciebie artykule, jasno wskazywano docelowa platforme..
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem