Komentowana treść: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment
[#1] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment
Fajnie. :) Coś się dzieje w temacie klasyków.
[#2] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment
Pięknie. Czyli jak się chce to można!

Benedykt Dziubałtowski
[#3] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment
gitara let's rock.
[#4] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment
Szkoda, że nie podpisali porozumienia z Natami Team. Może byłaby to większa motywacja do ukończenia projektu
[#5] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment
A co to da?
[#6] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment

@Shredder, post #5

No może jakieś takie wsparcie :) Coś więcej niż tylko poklepanie po ramieniu (czego też nie było), że to co robi Natami Team jest ok.

W zasadzie to Individual Computers to mogłoby się wziąć za stworzenie czegoś na wzór Natami. Mają, techników, wiedzę, a teraz i ROMY :))

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2013 16:03:22 przez ruff500
[#7] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment
"w kartach procesorowych dla (...) Amigi 2000 " Popieram, to nie zart
[#8] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment

@Shredder, post #5

@Shredder Faktycznie jest to zapowiedz nowych kart procesorowych dla wymienionych Amig, gdzie dzieki wbudowanemu kickstartowi osoby nie posiadajace przelacznika, czy danego beda nie tylko dostawac go jako "gratis" ale tez wykorzystac potencjal...
[#9] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment

@Shredder, post #5

With both Kickstart images in the flashrom of this product, the user will benefit from best compatibility with floppy-based and CF/harddisk-based software.
[#10] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment

@ruberum_ignis, post #8

A osoby posiadające przełącznik lub kickstart jaki chcieli posiadać po prostu niepotrzebnie za niego zapłacą. Ja preferował bym jednak zworkę przydzielającą pamięć pod kickstart wczytywany z HD jak to było w kartach Phase5 dla A1200.


Pozdrawiam
[#11] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment

@RadoslawF, post #10

Zawsze możesz wysłać odpowiednią sugestię do producenta i uzasadnić jej sens
[#12] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment

@ruff500, post #11

Niby dziwne że producent sam na to nie wpadł :)
[#13] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment
Fajnie, ale romy (albo precyzyjniej obrazy) powinny być darmowe już od dawna. Ja rozumiem chęć zarabiania, ale te kości już mają swoje lata i z tego co wiem to hyperion tam nic nie dołożył. Gdyby taka firma wydała np. wersję 3.2 ze zaktualizowanymi bibliotekami, naprawionymi błędami, zrozumiałbym sprzedaż (zarabianie) i blokowanie dostępu do starych kickstartów. Podobnie powinno być z AmigaOS np. do wersji 3.1 czy 3.9 bo ten nie stanowi konkurencji dla AmigaOS 4.x.
[#14] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment

@DeeL, post #13

Póki nie nastąpi uwolnienie kodu przez właściciela, mogą sobie sprzedawać póki będą klienci...
[#15] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment

@DeeL, post #13

Takie myślenie. Kup coś a ja powiem że to powinno być darmowe, zobaczymy czy wtedy będziesz taki chętny do dania.

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2013 21:06:46 przez Amnes
[#16] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment

@Amnes, post #15

A co sprzedaje hyperion? Mogę tam kupić rom 3.1 z Workbenchem (np. online, płacąc kartą lub paypalem)? Ja rozumiem, że mają prawa i z tego korzystają, ale nie zmienia to mojego zdania, że nierozwijany system (przez hyperion) na nieprodukowany od lat sprzęt powinien być za darmo. Wszyscy (albo lepiej, większość) cieszymy się gdy legalnie możemy ściągnąć stare gry czy soft (często tylko z sentymentu) choć wydawcy/autorzy wcale tego robić nie muszą (na pewno nie zarabiają na tych "starociach"). Myślę że więcej korzyści wizerunkowych i pośrednio finansowych uzyskałby hyperion udostępniając Amiga OS 3.1 z obrazem kickstartu za darmo. Dziś często się spotykam się z byłymi amigowcami, którzy z sentymentem wspominają Amigę, ale aby z niej skorzystać (UAE) muszą ściągnąć piracki Kickstart - 20-letni !!!! Część z nich rezygnuje, część ściąga - ściąga przy okazji AOS3.9 + tony softu. Z kolei właściciele "sprzętu" do whd też szukają kick-ów po chomikach i tym podobnych serwisach bo nie każdy ma 5 różnych modeli z różnymi systemami. Zakup kości (np. z allegro) też nie przynosi zysku hyperionowi.
[#17] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment
ciekawe. dotychczas myslalem ze hyperion dostal prawa do kicka/OS 3.1 tylko w polaczeniu z OS4. a tu sobie podpisuja jakby mieli wszelkie prawa do Amiga OS od samego poczatku. Ciekawe co Amiga Inc na to
[#18] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment

@DeeL, post #16

A co sprzedaje hyperion? Mogę tam kupić rom 3.1 z Workbenchem (np. online, płacąc kartą lub paypalem)?


Możesz.

Ja rozumiem, że mają prawa i z tego korzystają, ale nie zmienia to mojego zdania, że nierozwijany system (przez hyperion) na nieprodukowany od lat sprzęt powinien być za darmo.


Niby dlaczego? Ktoś ma do czegoś prawa to może z tym zrobić co mu się podoba.


Wszyscy (albo lepiej, większość) cieszymy się gdy legalnie możemy ściągnąć stare gry czy soft (często tylko z sentymentu) choć wydawcy/autorzy wcale tego robić nie muszą (na pewno nie zarabiają na tych "starociach".


Tutaj jednak stwierdzasz, ze nie muszą. Zarabiać zarabiają i to często nie masz pojęcia jak dużą kasę.

Myślę że więcej korzyści wizerunkowych i pośrednio finansowych uzyskałby hyperion udostępniając Amiga OS 3.1 z obrazem kickstartu za darmo. Dziś często się spotykam się z byłymi amigowcami, którzy z sentymentem wspominają Amigę, ale aby z niej skorzystać (UAE) muszą ściągnąć piracki Kickstart - 20-letni !!!! Część z nich rezygnuje, część ściąga - ściąga przy okazji AOS3.9 + tony softu. Z kolei właściciele "sprzętu" do whd też szukają kick-ów po chomikach i tym podobnych serwisach bo nie każdy ma 5 różnych modeli z różnymi systemami. Zakup kości (np. z allegro) też nie przynosi zysku hyperionowi.



Pudło. Legalny kick możesz kupić i legalnie go używać z uae lub prawdziwą amigą. Nie trzeba nic piracić.


Benedykt Dziubałtowski
[#19] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment

@DeeL, post #16

że nierozwijany system

Przecież jest rozwijany, chyba nie jesteś na bieżąco
Co do sprzedaży to dlaczego mają nie zarabiać skoro np takie "Amiga Forever" z Cloanto sprzedaje się świetnie. Mają prawa do całego systemu , więc korzystają.
[#20] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment
W komentarzu wyraziłem SWOJE zdanie o tym, że stare systemy (do 3.1 a nie 4.x) powinny być darmowe. Napisałem również, że ROZUMIEM prawo hyperionu do tego, że może on robić to to chce, bo ma prawa do tego systemu (czy ma? czy nie ma? i do której wersji? nie było kwestią poruszaną w temacie i takiej ja również nie poruszałem - przypuszczam, że ma prawa).

Sprostowanie:
Na stronie hyperionu nie można kupić kickstartów (w sklepach wskazanych jest to faktycznie możliwe, nie we wszystkich i nie wszystkie wersje).
Cloanto AmigaForever zawiera obrazy (nie wersja Value - ta tylko 1.3) kicktartów (chyba wszystkich) i bywa tańsze niż kości np. 3.1 dla A4000. Nie można kupić samych kicktartów.
Wersja 3.1 i wcześniejsze nie są rozwijane.

Mimo wszystko uważam, że systemy do 3.1 powinny być darmowe. Trzymanie się obecnej strategii, moim zdaniem nie przyniesie pozytywnych efektów ekonomiczych firmie hyperion. Ponadto nie wpływa korzystnie na liczbę "amigowców".

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2013 12:54:31 przez DeeL
[#21] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment

@DeeL, post #20

Upływający czas również nie wpływa korzystanie na liczbę amigowców. Średnia wieku to pewnie coś koło 37 lat, więc za jakieś 50 będzie można NAS policzyć na palcach jednej ręki. To wariant optymistyczny
[#22] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment

@DeeL, post #20

Nie wiem czy zauważyłeś ale z systemem 3.5 dostajesz 3.1 a z 4.1 dostajesz stare kicstarty i wb.

Benedykt Dziubałtowski
[#23] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment

@Benedykt Dziubałtowski, post #22

Racja, ale nie o to chodzi, że dodadzą stary kickstart do nowego produktu. Ja np. aby skorzystać z WHD (na razie nie zarejestrowany) muszę kupić AOS4.x (tani nie jest) lub AmigaForever choć interesuje mnie tylko Kickstart 3.1 (mam 3.0, nie mam PPC a emulacja też mnie nie interesuje). Według mnie wszystkie te produkty nic by nie starciły gdyby stare OS-y były za free.
[#24] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment

@DeeL, post #23

Straciły by i to sporo takie jest moje zdanie i pewnie hyperionu też. Patent z dawaniem poprzedniej wersji do aktualnej jest znany od dawien dawna. Chcesz mieć ładnie i legalnie. To sobie kupujesz amiga forvere i jest wszystko ok. Ja kupiłem dosyć dawno teamu na ebayu jakaś bardzo starą wersję. Mam to co chciałem a zapłaciłem chyba z 8 euro z wysyłką.

Benedykt Dziubałtowski
[#25] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment

@Benedykt Dziubałtowski, post #24

OK. U mnie skończy się tak, że albo kupię coś (nie wiem, kości, AF) albo Amiga wróci do piwnicy. Na razie się zastanawiam.
[#26] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment

@DeeL, post #25

Twój wybór. Ja kupiłem płytkę i zapomniałem o problemie :)


Benedykt Dziubałtowski
[#27] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment

@DeeL, post #23

Patrząc na ceny obecnie dostępnych dopałek to aż się boję ile będzie ewentualnie taka nowa turbina kosztować.

@DeeL
Nie wiem czemu się tak uparłeś żeby Hyperion dawał coś za darmo, czy Apple, Microsoft dają starsze wersje
systemów za darmo? Szczególnie taka mała firma jak Hyperion nie może sobie pozwolić na niezarabianie.

Myślę że twój argument odnośnie strat wizerunkowych i ekonomicznych jest chybiony, bo niby w jaki sposób
miałoby im przynieść korzyść rozdawanie kickstartów i systemów za friko, jeśli nadzieja na to że kupisz
4.x i/albo Amigę NG jest prawie żadna? A tak chociaż zarobią te parę groszy.
[#28] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment

@Radek_Cz, post #27

http://hyperion-entertainment.biz/index.php?option=com_content&view=category&id=53&Itemid=79

rodzime "RetroAmi.com.pl" OK
[#29] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment

@DeeL, post #25

Ja kupiłem kości 3.1 na ebayu za 11 funtów i nie wiem czy są legalne czy nie. Były nowe i działają i mam to gdzieś, a obrazy 3.1 do UAE ściągłem z jakieś stronki. Skoro mam w A 1200 te z ebaju, to do UAE innych kicków nie bedę kupował. Całe to pitolenie o tym piraceniu mnie męczy. Uczciwie by było aby Hyperion miał na swojej stronie ofertę sprzedaży za jakieś grosze. Pociągnąłbym plik płacąc palpayem ze 5 funtów i mi byłoby łatwiej i Hyperionowi by coś wpadło. A tak trzeba "badziać" się po stronkach i zastanawiać się czy łamie się prawo czy nie...ok, racja
[#30] Re: Individual Computers podpisało porozumienie z Hyperion Entertainment

@Wojox, post #29

Aj tam aj tam. Kupujesz na Alledrogo jakąś "nie wiem czy sprawną, ale hula jak ta lala" A1200 za grosze, wyciągasz przerdzewiałą A500 z kontenera pod blokiem i już masz prawo do najpopularniejszych obrazów ROM.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem