Komentowana treść: RadeonHD 0.55
[#1] Re: RadeonHD 0.55
Ale się boicie pisać w temacie X1000. Sterownik jest w wersji RadeonHD (1.0 RC1 (0.55)). ?? 0.55 ?czyli mało używalny. Więc lepszy jest ten od radeona 9000 w MorphOSie
Sterownik powinien być w wersji 1.0 w dniu sprzedaży X1000
[#2] Re: RadeonHD 0.55

@Wojox, post #1

Taa, Radeon 9000 rulez:
http://www.youtube.com/watch?v=wUg-6I9cizo
[#3] Re: RadeonHD 0.55

@Mufa, post #2

Przecież to z OS4, nic dziwnego że przycina.

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2013 16:50:05 przez wali7
[#4] Re: RadeonHD 0.55

@Mufa, post #2

Ten link nie działa. Zobacz mój pisany z necrocompa z radeonem 9000 działa :
link:P
[#5] Re: RadeonHD 0.55

@Wojox, post #1

0.55 ?czyli mało używalny

Spoglądnąłeś rano w dół, zobaczyłeś malutki numerek, zmartwiłeś się, że mało używalny szeroki uśmiech
Akurat w tym przypadku jak najbardziej używalny, pomimo małego numerka. Tabela kart u Hansa coraz bardziej się rozrasta i ew. uwag coraz mniej.

Sterownik powinien być w wersji 1.0 w dniu sprzedaży X1000

No i pokój na świecie, powszechna szczęśliwość, itd.
Tak jak wszystkie podzespoły w Miniaku w dniu premiery Mosa na niego, tak jak możliwość kupienia nowego sprzętu...

http://hdrlab.org.nz/projects/amiga-os-4-projects/radeonhd-driver/radeonhd-driver-hardware-compatibility/

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2013 18:33:11 przez pini
[#6] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#7] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#8] Re: RadeonHD 0.55

@Mufa, post #2

Ten filmik moze pokazywac 2 rzeczy.
1 jaki ten nowy radeon jest fajny albo...
2 jaki ten stary sterownik jest marny.

Patrzac na to co jest napisane na AW.net obstawiam drugie, bo przeciez Hyperion nie pisze sterownikow do sprzetu.
[#9] Re: RadeonHD 0.55

@Mufa, post #2

Fajny filmik wziąwszy pod uwagę, że pochodzi z listopada 2012 to która to wersja sterownika będzie - 0,3x? Ciekawe jak PigRun chodziłby na aktualnej wersji sterów.
[#10] Re: RadeonHD 0.55

@stefkos, post #8

Jeden z userow robil testy (ma 5 kart graficznych) na tym samym sprzecie. Wyniki wskazywaly na tak znaczne przyspieszenie (stary vs radeonHD), ze moim zdaniem nie tlumaczyla tego wieksza wydajnosc nowych kart.
Napisalem wiec, ze Hans zrobil swietna robote. Przeciez nie od dzis bylo wiadomo, i pisano o tym, ze MOS ma szybsze sterowniki do tych samych , starych Radeonow. Hyperion tez potwierdzal "marnosc" ale tlumaczyl, ze para idzie w nowe stery i szkoda marnowac tak malych zasobow na poprawe starych rozwiazan...
Efekt prac jest i nawet zmiana wersji 0.53->0.55 spowodowala, wg. niektorych znaczne polepszenie wynikow w benchmarkach...
[#11] Re: RadeonHD 0.55

@stefkos, post #8

Zakładając, że MOSowe stery dla Radka 9250 uznajemy za OK. To i wersja sterów dla AOS nie ma się czego wstydzić, bo w teście Quake odpalonym na tym samym kompie (Pegaz + Radek 9250) MOS osiągnął średnio 73,45fps a AOS średnio 73,60fps. Czyli w zasadzie tyle samo, ergo chyba można uznać, że sterowniki dla Radka są na takim samym poziomie zarówno dla AOS jak i MOS. No to teraz możesz odpowiedzieć sobie czy obstawiając 2 jesteś w błędzie, czy nie (o ile wiesz w jakim stanie jest ster dla MOSa).
[#12] Re: RadeonHD 0.55

@APC74, post #9

Jako, ze prace nad tym sterownikiem dobiegaja konca (stad w nazwie rc 1), nie bylo juz tak znacznych zmian w numerkach od jakiegos czasu. Nie wykluczone, ze to wlasnie 0.53 byl...
[#13] Re: RadeonHD 0.55

@APC74, post #11

Stare stery rzeczywiscie troszke zyskaly po aktualizacjach ale wielokrotnie czytalem, ze w innych przypadkach nadal te MOSowe sa szybsze. Ja bym to przyjal bo nikt nie protestowal. Nie dziwie sie w sumie. Niebiescy dopieszczali swoje rozwiazania a czerwoni postanowili isc naprzod, zaczeli jakby od nowa. Tak to widze....

PS. No moze byc takze i 1 i 2. Fajny radek i stery lepsze...

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2013 21:03:04 przez pini
[#14] Re: RadeonHD 0.55

@pini, post #10

Możesz podać proszę link do źródła?
[#15] Re: RadeonHD 0.55

@pini, post #13

Nie wiem, nie znam się - zarobiony jestem. ;) Po prostu z racji współtworzenia strony poświęconej benchmarkom, przytoczyłem wyniki takiego, który jak ulał pasuje do tej dyskusji. Szkoda, że dysponuję tylko tym jednym dla AOS/MOS uruchomionym na tym samym sprzęcie.
A prywatnie, to nie ma dla mnie to żadnego znaczenia, który ster jest lepsiejszy - i tak tylko klasyk się liczy w amigowaniu. :D
[#16] Re: RadeonHD 0.55

@pampers, post #14

A sory - nieistotne

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2013 21:22:38 przez APC74
[#17] Re: RadeonHD 0.55

@pampers, post #14

Przykro mi nie pamietam. To byly moje osobiste wnioski. Moze strzelilem glupote bo nikt tego tematu wtedy nie podjal. Na AW jest kilka dluuugich watkow o grafice 2D, 3D, benchmarkach i sterach radeonHD.
Jeden z uzytkownikow podal wlasnie wyniki: 0.54 - 989 pts, 0.55 - 1148 pts. Tylko ze do tego naklada sie update6 pomiedzy wersjami...

http://www.amigans.net/modules/xforum/viewtopic.php?post_id=78359#forumpost78359
[#18] Re: RadeonHD 0.55

@APC74, post #15

Hmm... Mówisz o tym benchmarku? Bo w nim jak koń stoi:

Pegasos II 1 GHz, Radeon 9250

Quake I, timedemo demo1.dem ekran 1024x768:

MorphOS 2.7 - 72 FPS
AmigaOS 4.1 u2 - 51 FPS
[#19] Re: RadeonHD 0.55

@recedent, post #18

Tak. Ale, jak się pewnie domyślasz, nie liczyłem podanej wcześniej średniej z tego jednego wyniku, tylko ze wszystkiego, czym dysponowałem - czyli z timedemo dla 2 rozdziałek, dla których miałem wyniki. :D
[#20] Re: RadeonHD 0.55

@APC74, post #19

Wiesz, te 74,9 FPS w trybie fullscreen w 640x480 wydaje mi sie mocno podejrzane (zważywszy 72 FPS w 1024x768 ). Wygląda zupełnie jakby synchronizacja pionowa nie była wyłączona (i ogranicza wynik do 75 FPS).

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2013 21:42:12 przez recedent
[#21] Re: RadeonHD 0.55

@pini, post #17

Dzięki, też szukałem na aw.net benchmarków, które można zrobić dla 2D i 3D dla wielu platform ale tego tam jest multum. Link od Ciebie dał mi jednak podpowiedź i będę szukał dalej.
[#22] Re: RadeonHD 0.55

@recedent, post #18

To na razie Mosowy sterownik jest demonem szybkości. Mó PMG4-1000MHz (podobnie ja Pegasos2) ale z radkiem 9000/64MB. Z małą różnicą Quake 1 - 1920x1080 jest 50,7fps....
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#24] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#26] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#28] Re: RadeonHD 0.55

@recedent, post #20

z ciekawości jeszcze raz przetestowałem i wynik prawie dokładnie ten sam (nawet minimalnie gorszy teraz na MOS 3.1).... tak więc albo wyłączanie synchronizacji przez ustawienie wartości TGLSYNC w konsoli na 0 nie działa, albo wynik jest jednak wiarygodny.
[#29] Re: RadeonHD 0.55

@recedent, post #18

Pegasos II 1 GHz, Radeon 9250

Quake I, timedemo demo1.dem ekran 1024x768:

MorphOS 2.7 - 72 FPS
AmigaOS 4.1 u2 - 51 FPS

Takie wyniki to ja miałem w 1998 na voodoo2 + jakiś Celeron
Kłóćcie się dalej czyj trabant jest szybszy
[#30] Re: RadeonHD 0.55

@Private_Public, post #29

Kolego ja też widziałem timedemo demo1 z Quake który trwał 1 sekundę i miał ponad 2000 fps/s. Ale my się bawimy innymi komputerami i szczerze do normalnej gry styka około 75 fps. Jeżeli w pustej lokacji masz 75 fps/s to w skomplikowanej z dużą dawką przeciwników nie powinno spadać poniżej min 25 fps..
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem