Komentowana treść: MorphOS 3.2
[#1] Re: MorphOS 3.2
Dziękuje ! :D
[#2] Re: MorphOS 3.2
Brawo.
[#3] Re: MorphOS 3.2
I już działa OK
Dzięki.
Ps.
Kiedy 3.3 ?
[#4] Re: MorphOS 3.2
Świetnie! Niezła baza sprzętu już jest pod MorphOSa, naprawdę do wyboru do koloru. A to pewnie jeszcze nie koniec :)
[#5] Re: MorphOS 3.2
Zdecydowanie news roku 2013 dla ludzi z motylem. Obsługa G5, sterowniki 3D do R300, nowe TCP/IP, odbajerzone Raggae... Nie za dużo tego? MOSTeam chce żebym dostał zawału serca z wrażenia? :)
[#6] Re: MorphOS 3.2
Jessss !!!!
Nadeszła wiekopomna chwila.
Dzięki MorphOS Team
[#7] Re: MorphOS 3.2
A do mnie dzisiaj wreszcie dotarł PowerMac G5. Niestety, karta graficzna do niego wciąż w drodze.
ALe i tak się cieszę :)
[#8] Re: MorphOS 3.2
Ech, no to trza by wreszcie zarejestrować na PB:)
[#9] Re: MorphOS 3.2
...pora wygrzebać iBooka G4 :)
[#10] Re: MorphOS 3.2
Rozpoczynam szukanie idealnego PowerBooka. Pegasos działa ładnie więc mi się nie spieszy i nic mnie nie goni ale szukać już trzeba...
[#11] Re: MorphOS 3.2

@altcomputing, post #9

iBook wygrzebany, niestety płytka nie bootuje. Jakieś sugestie? Płytka wypalona prosto z obrazu pobranego z oficjalnej strony. iBook G4 1.2GHz 12". Napęd oczywiście ją widzi; płytkę widać w Finderze ale nie ma jej w Startup Disk, ani pod menu bootowania (Alt), ani trzymanie "C" nie pomaga.

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 22:41:11 przez altcomputing
[#12] Re: MorphOS 3.2

@altcomputing, post #11

czy OF widzi plytke i mozesz wyllistowac zawartosc ?
[#13] Re: MorphOS 3.2

@Norbert, post #12

tak; próba z
boot cd:,\mac_ppc32
kończy się komunikatem:
LOAD-SIZE is too small
a może ładuję nie ten obraz? podanie parametru
boot.img
z kolei wywala
unrecognized Client Program format


Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 22:56:32 przez altcomputing
[#14] Re: MorphOS 3.2
iBook G4 kupię... :)))
[#15] Re: MorphOS 3.2
jesli ktos ma problemy z bootowaniem z cedeka niech przegram boot.img z macppc na jakis pendrive z fat i bootuje z niego (reszta pojdzie z cd)
[#16] Re: MorphOS 3.2
Niech żyje MOS TEAM !
[#17] Re: MorphOS 3.2

@michal_zukowski, post #15

wedlug geita obecny obraz ma jakis blad, poczekajcie na fix.

http://amiga-news.de/de/news/comments/thread/AN-2013-05-00071-DE.html
[#18] Re: MorphOS 3.2

@wawrzon, post #17

Cos rzeczywiscie jest nie tak, nie moge zabootowac, tzn. komputer czyta cd do momentu wyboru klawiatury a nastepnie pojawie sie komunikat IPrefs, ze mam stara wersje boot.img. Na ten moment nie mam czasu sie w tym grzebac (szkoda), jutro wstaje wczesnie :)
[#19] Re: MorphOS 3.2

@Zbysiuk, post #18

Ot wystarczy zabotowac mosa z ISO i po problemie ;)
[#20] Re: MorphOS 3.2

@wawrzon, post #17

są dwie mozliwości fixnięcia tego, dla osób posiadajacych juz mosa, przegrajcie boot.img z mac_ppc32 do boot: i reboot, powinien wystartować z cedeka i potem juz normalnie, dla osób bez mosa - bootowanie z usb z fat32 po przegraniu tegoż katalogu (albo 64 dla g5)

(oczywiscie mowie tu o userach mosa na makach, na pegach i efikach jest wszystko ok)

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2013 00:02:41 przez michal_zukowski
[#21] Re: MorphOS 3.2

@michal_zukowski, post #20

Fajnie, że jest jakieś rozwiązanie. Mimo wszystko mam nadzieję, że fix na installer pojawi się bardzo szybko. To dosyć istotna wersja i lepiej byłoby gdyby installer działał tak samo idealnie jak we wcześniejszych wersjach.
[#22] Re: MorphOS 3.2

@michal_zukowski, post #20

Skopiowalem boot.img z mac_ppc32 do boot:, ale efekt bez zmian. Chyba jednak poczekam, inaczej zarwe nocke i bede jutro niezywy :)
[#23] Re: MorphOS 3.2

@MDW, post #21

installer dziala prawidlowo, problem jest z tym, że mac nie widzi poprawnie swoich plików bootowalnych
[#24] Re: MorphOS 3.2
Ja juz po aktualizacji. Zrobilem to bez wypalania plyty tylko prosto z hd. Poszlo gladko.
[#25] Re: MorphOS 3.2

@Zbysiuk, post #22

Można jeszcze z poziomu OF wpisać:
boot cd:,\mac_ppc32\boot.img


Niestety, u mnie po wydaniu komunikatu "Loading ELF" system zamiera. Ale niech sprawdzą jeszcze inni.
[#26] Re: MorphOS 3.2

@altcomputing, post #25

z plyty nie pojdzie ale mozesz sprobowac przegrac ten plik na jakas partycje hfs
[#27] Re: MorphOS 3.2
Co by juz nie bylo niejasnosci czyli to co polecili tu Drako^BB oraz michal_zukowski:
- wrzucamy boot.img z katalogu /mac_ppc32/ na glowny pena
- iso mosa wrzucic na dh2: na glowny katalog
- wejsc do OF (alt+cmd+o+f)
- boot usb0/@1:,\boot.img bi=dh2:morphos-3.2.iso
w mini mamy usb0 lub usb1 w zaleznosci gdzie podpinamy pena taki boot dajemy
I to wszystko ;)

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2013 00:30:05 przez RadziN
[#28] Re: MorphOS 3.2
Dobry news ! :) Te 10 zika co rzuciłem nie zostało zmarnowane OK
[#29] Re: MorphOS 3.2

@Phibrizzo, post #24

Ja też już po. Też aktualizowałem z ISO na HD. Właściwie dorzuciłem tylko MagicBeacon, Schnitzel (ech, ciągle go używam) i wszystko działa jak dawniej. :)

Taki pierwszy wynik obserwacji. Nowe TCP/IP jest faktycznie drastycznie szybsze. Sprawdziłem na szybko jakiś większy plik ze scene.org i ściąga mi z prędkością prawie 3x taką jak na MorphOS 3.1. Spokojnie leci 1.4 MB/s, a wcześniej z tego źródła osiągało ok. 0.6 MB/s (max. mojego łącza to 2.2 MB/s).

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2013 00:55:01 przez MDW
[#30] Re: MorphOS 3.2

@MDW, post #29

Ja jeszcze jestem przed aktualizacją na Pegu 2 oraz przed świeżą instalacją na PowerMacuG5.
Sznycel nie hituje Ci ? Niemożliwe ! :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem