Komentowana treść: MorphOS 3.2
[#121] Re: MorphOS 3.2

@pampers, post #119

Nie zdążyłem, ale też nie pomyślałem o tym - późno było...
Dzisiaj sprawdzę.
[#122] Re: MorphOS 3.2

@Pero, post #121

Powiedz jeszcze jaki AP posiadasz, może mam akurat ten sam (lub podobny) i sprawdzę to u siebie. Ja mam Edimaxa 7206Apg
[#123] Re: MorphOS 3.2

@MaveRick, post #103

pendrive w tym przypadku musi byc bezposrednio wpiety do portu usb w miniaku (nie przez hub)
pendrive moze w byc w FAT lub HFS
nalezy podac wlasciwa sciezke dostepu do ISO

boot usb0/@1:,\boot.img bi=dh2:morphos-3.2.iso
[#124] Re: MorphOS 3.2

@Norbert, post #123

Ja tak robiłem i za każdym razem cytuję:
"LOAD-SIZE is too small"
Poszło dopiero z płyty po poprawionym ISO.
[#125] Re: MorphOS 3.2

@Norbert, post #123

W ten sposób zaktualizowałem MorphOSa na swoim PowerBooku.
[#126] Re: MorphOS 3.2

@waldiamiga, post #125

A ja w ten sposób właśnie zrobiłem to samo w swoim Mini Macu :) Działa pięknie :D
[#127] Re: MorphOS 3.2
No i super, czas szukać iBooka 12 z najszybszym prockiem :) Rozwój tego systemu jest imponujący ...
Sprzętu już jest full teraz czas na rozwój funkcjonalności i soft. W sumie to została SAM i ewentualnie jeszcze kilka modeli G5 (może iMac). Nie rozumiem czemu ludzie tak się domagają WiFi wbudowanego szkoda pary deweloperów. Zresztą i bez sterowników Wifi były patenty aby mieć sieć bezprzewodową ... czas programistów MOSA jest zbyt cenny aby oprogramowywać coś co można uzyskać bez ich pracy.
[#128] Re: MorphOS 3.2

@Sventevith, post #127

Ja rozumiem ,,WiFi na laptopie,, musi działac ale stacjonarny obejdzie się. Też uważam iż dobrze iż w ogóle jest jakiś obsługiwany model, czy to na USB czy PCMCIA.. Jak napisałeś "para" niech idzie w innym kierunku. Widac że koledzy na gorąco są chętni dołoży kolejny model PowerMaca G5.
To się chwali bo może spróbują poeksperementowac obecni użytkownicy Maców G5,,,więc przybędzie trochę nowych ludzi w zespole userów MorphOSa...OK
[#129] Re: MorphOS 3.2

@Pero, post #124

Tez mam taki komunikat jak zmienie usb0 na usb1 lub 2. PenDrive nie wpinam w hub.
Mozliwe, ze powinieniem wpisac DH1 lub dh0 zamiast DH2?
[#130] Re: MorphOS 3.2

@pampers, post #122

Mam identyczny AP - jak widzisz na MOS 3.1 działa jak należy. Z płyty MOS 3.2 do AP wchodzę bez problemu.
I tylko tyle.
W systemie mam IP jako DHCP. Z żadnym sztywnym IP nie działa.

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2013 00:03:41 przez Pero
[#131] Re: MorphOS 3.2
A czy można MOSa zainstalować przez sieć na PowerMacu G4 Quicksilver? Akurat nie mam wolnej płytki, z USB wiem że się nie da zainstalować, a mosa teraz na tym maku nie ma...
[#132] Re: MorphOS 3.2
Jakoś sobie z updatem poradziłem i zauwazyłem dwie dziwne rzeczy :
- spadł transfer z dysku - na mosie 3.1 miałem ok 90MB/s na SSD , teraz mam ok 60 MB/s
- w teorii jest gorsza emulacja 68k bo - syspeed pod mosem 3.1 pokazywał 75MIPS a teraz ledwo 50MIPS .
Oczywiście to mogą być tylko moja głupie narzekania, nawet nie mające nic wspólnego z rzeczywistością , ale takie dziwadła zauważyłem :)
[#133] Re: MorphOS 3.2

@madman15, post #131

Akurat nie mam wolnej płytki


Akurat dla czlowieka pracujacego w euro problem nie do przeskoczenia :P
[#134] Re: MorphOS 3.2

@pampers, post #133

To akurat do przeskoczenia, druga sprawa że mieszać napędami żeby znaleźć ten sprawny mi się średnio chce.
Proszę zatem o odpowiedź w temacie.
[#135] Re: MorphOS 3.2

@madman15, post #131

A przepraszam, jak Ty chcesz MOSa przez sieć instalować? Aby taka możliwość była, musi BIOS/Open Firmware to obsługiwać. Potem musi być jeszcze jakiś serwer, który też z tym systemem będzie umiał współpracować. Ja wiem, że aby to np. działało, jak u mnie w pracy przy instalacji przez sieć Windows XP z serwera SBS 2003, to na serwerze muszą być odpowiednie sterowniki do aktualnej karty sieciowej wbudowanej w płytę główną oraz też odpowiedni soft serwer musi mieć zainstalowany. Jeżeli np. jest zewnętrzna karta sieciowa na PCI bez własnego ROMu, trzeba wystartować komputer ze specjalnie spreparowanej dyskietki na serwerze. Czyli jednym słowem nie jest to takie proste. Oczywiście obraz Windowsa XP w tym wypadku, czy Visty już znajduje się na serwerze.
[#136] Re: MorphOS 3.2

@madman15, post #131

Jesli masz karte USB2 na PCI PowerMacu to zainstalujesz MOSa.
Pod OF musisz znalezc sciezke dostepu do szybszych USB jesli bedziesz mial trudnosci napisz) i wpisac do komendy boot
Pendrive w FAT.
Boot.img i ISO przegrywaasz do glownego katalogu.
Morphos widzi pendrive jako umsd0:

boot sciezka_do_USB/@1:, \boot.img bi=umsd0:morphos.iso



ps.
Mam dzialajacy MOS na pendrive w FAT z ktorego startuje mac. (przegralem system 1-1 z ISO)
[#137] Re: MorphOS 3.2

@Norbert, post #136

A jak wylistować porty USB? Bo jakbym to wiedział to już pewnie sobie poradzę...
[#138] Re: MorphOS 3.2

@Pero, post #130

Pero, po DHCP niestety nie pójdzie (problem jest już zgłoszony), musisz ustawić AP po sztywnym IP, niestety nie wiem jak więc Ci nie pomogę. Google może coś tam ciekawego wypluje więc pozostaje próbować.

Edit, jednak po DHCP powinno pójść ale nie wiem z jaką konfiguracją..

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2013 11:56:14 przez pampers
[#139] Re: MorphOS 3.2

@Olo, post #132

zgadza się, mam dokładnie takie samo wrażenie - mos 3.2 jest wolniejszy od 3.1... w większości przypadków nie ma to żadnego znaczenia i jest nieodczuwalne, ale np. taki Dosbox jest ok. 20% wolniejszy przy ustawieniu "max cpu cycles", co jest już dotkliwe... (testowałem z różnymi wersjami biblioteki SDL).
[#140] Re: MorphOS 3.2

@pampers, post #138

Czyli jest jakiś problem!
Nie szkodzi - popracuję dalej na 3.1 i poczekam na fixa. Wszystko działa po staremu, więc nowy mosik też powinien zadziałać.
[#141] Re: MorphOS 3.2

@Pero, post #140

Ew zarzuć sobie 3.2 ale z 3.1 przegraj pliki odpowiedzialne za netstack (chyba powinno tak zadziałać..)
[#142] Re: MorphOS 3.2

@pampers, post #141

Które to pliki? Już tak robiłem - praktycznie wszystkie pliki z 3.1 do sieci przewaliłem do 3.2. Może wystarczyło tylko niektóre?
[#143] Re: MorphOS 3.2

@altcomputing, post #13

Mam podobny problem jak twój.
Ogólnie mój Mac ani razu nie zainstalował MorphOsa (2,7,,3.1,,,3.2) z płytki CD kiedy napęd jest podpięty pod drugi kanał IDE. Nie inaczej jest teraz. Mam nowszy napęd DVD Liteona (bez problemu czyta i nagrywa pod Mosem). Zacząłem instalować z płytki, po skopiowaniu części opcją "uaktualnij", instalator zamarł i nie dokończył instalki.

Po próbie instalki z pendrive (boot usb1/@1:,\boot.img bi=dh2:morphos-3.2.iso) OF wywala mi to : LOAD-SIZE is too small

Ręce opadły, bo znów będę chyba musiał walczyć z taśmami i podpinać napęd na jednej taśmie z dyskiem twardym. Myślę źe coś nie tak jest ze sterownikiem IDEMACIO który przerywa kopiowanie w kontrolerze PIO. Sprzęt sprawny, OF najnowszy, PowerMac 3.3 Nic mi się nie zawiesza, więc zwalam winę jednak na złą współpracę sterownika z PIO.

Jutro się pomęczę z taśmą kolejny raz, liczyłem iź z pendrive to pójdzie...
[#144] Re: MorphOS 3.2

@Olo, post #132

Ciekawe co może być tego powodem ??
[#145] Re: MorphOS 3.2

@Voyox, post #143

Ja na miniaku robiłem upgrade bootując z USB i instalacja poszła z ISO nagranego na dh2:. Nie miałem pustej płytki CDR, bo zrobiłbym to jak zwykle, czyli z płytki. Nie było problemów.
Pewnie masz jakiś problem sprzetowy, może jakieś drobne niezgodności wersji między maszynami?
[#146] Re: MorphOS 3.2

@wali7, post #145

Ja robiłem upgrade na eMacu z płytki.
Miałem ustawionego HDD na master i CD na slave, co powodowało wczytywanie pliku boot.img w wersji 3.1 z dysku, nawet podczas startowania z CD.

Przestawienie zworek pomogło :)
[#147] Re: MorphOS 3.2

@madman15, post #137

Po calodniowej "walce" sprawa sie wyjasnila.
Mozna zainstalowac MOSa na USB (nawet 1.1 ) na PowerMAC G4
OF ma pewna wade i nie widzi plikow na duzych partycjach FAT.
Wystarczy utworzyc na pendrive partycje np. 250MB i przegrac boot.img i obraz ISO

komendy do OF
boot usb0/@1:,\boot.img bi=umsd0:mos32.iso
[#148] Re: MorphOS 3.2
Czy są już jakieś wieści odnośnie obsługi powermacow 7.2??
[#149] Re: MorphOS 3.2

@Kwiatki, post #148

O to chyba najlepiej pytać jacy, ew. ASa, który miał wysłać komputer do testów.
Ja poszedłem po najmniejszej linii oporu i kupiłem kolejnego G5, tym razem 7.3 :)
[#150] Re: MorphOS 3.2

@wali7, post #149

No tez zapytałem w ogólnym wątku. Akurat mam pod nosem 7.2 za fajne pieniążki, wiec nie wiem czy brać i czekać czy odpuścić bo nic z tego nie wyjdzie. Póki co jeszcze miniaka mam do pchnięcia, na nim Mosisko działa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem