Komentowana treść: Co dalej z netbookiem dla AmigaOS?
[#181] Re: Co dalej z netbookiem dla AmigaOS?

@pampers, post #180

Chodziło mi o to że ten wygląda jakby mniej zabawkowo :D
[#182] Re: Co dalej z netbookiem dla AmigaOS?

@pampers, post #179

Zapewne już dawno masz tam dostęp, bo ciekawość zżerała pomysł
[#183] Re: Co dalej z netbookiem dla AmigaOS?

@Mufa, post #142

Z tą weryfikacją to jak widzę lipa wyszła patrząc na ostatni post Kraszana. Szybko usuwaj ;)
[#184] Re: Co dalej z netbookiem dla AmigaOS?

@Jenot, post #183

Ojojoj, co się dzieje. Prędko usuwać, bo jeszcze kto zobaczy
[#185] Re: Co dalej z netbookiem dla AmigaOS?

@Radov, post #174

intryguje mnie, że jest już to kolejny temat, który był przez jakiś czas wałkowany tak na eXecu jak i na AmigaOne.pl


Halo halo, tutaj jest ppa.pl ;)

@parallax:
Wytłumaczyłem już wcześniej, poszukaj, poczytaj i pomyśl :)

@Jenot:
Hahah, dobre :)
[#186] Re: Co dalej z netbookiem dla AmigaOS?

@KJB, post #185

Ja tu w tej kwestii nie jestem od szukania, a od porównywania pomysł I nadal nie widzę większego wyboru, zatem daj wybór i nie rób już tu folkloru pomysł
[#187] Re: Co dalej z netbookiem dla AmigaOS?

@parallax, post #186

Była rozmowa - po co porównywać limebooka do pb i ibooka.
Dałem fotkę limebooka, pb i ibooka chyba potrafisz sam znaleźć w google?

Powodzenia OK
[#188] Re: Co dalej z netbookiem dla AmigaOS?

@parallax, post #186

wariat? Żenua
[#189] Re: Co dalej z netbookiem dla AmigaOS?

@Mufa, post #90

Oczywiście trochę inaczej wygląda sytuacja na kernelu nowej generacji przeznaczonym do wykorzystania pełni mozliwości X1000, ale tutaj już wchodzimy w sferę NDA, więc zakończę moją wypowiedź.

a ten kernel będzie z Linuxa czy BSD? gwizdanie
[#190] Re: Co dalej z netbookiem dla AmigaOS?

@KJB, post #187

Dałem fotkę limebooka, pb i ibooka chyba potrafisz sam znaleźć w google?

Lekko nie będzie pomysł
[#191] Re: Co dalej z netbookiem dla AmigaOS?

@Mufa, post #90

Zanim się pojawi to 4.2 to ludziom już X1000 popadają bo jak widać już zaczynają padać. Wtedy wyjdzie X2000 której 4.2 znowu nie będzie obsługiwał i znowu poczekają kilka lat na 4.3 i tak interes się będzie kręcił
[#192] Re: Co dalej z netbookiem dla AmigaOS?

@Mufa, post #173

Mi nie jest wstyd, bo widzisz, na ppa news był na głównej stronie - a nie na forum (czyli, w sumie "zgrabnie" ukryty - o czym wiedziałem ;)). Zgadza się, komentarz był trochę prowokacyjny, ale nie głupowy jak to zgrabnie ująłeś. Interesowało mnie tylko jedno, w jaki spsób odpowiesz na ten komentarz i dostałem to na co czekałem.

Życzę powodzenia w jakże twórczym komentowaniu "na temat".

Z mojej strony tyle :)
[#193] Re: Co dalej z netbookiem dla AmigaOS?

@(V)(I)mothe(P), post #192

Mi nie jest wstyd, bo widzisz, na ppa news był na głównej stronie - a nie na forum (czyli, w sumie "zgrabnie" ukryty - o czym wiedziałem ).


Czyli był dokładnie tak samo "ukryty" jak wszystkie inne newsy trafiające na forum, bowiem od początku załozyliśmy sobie że sekcji z newsami nie będzie i ewentualnie info o tym czy innym wydarzeniu, ludzie będą wrzucać właśnie na forum.
[#194] Re: Co dalej z netbookiem dla AmigaOS?

@Mufa, post #193

No to troszkę szkoda że nie ma takiej sekcji z newsami. Nie musiała by być obszerna z 3 lub 5 newsów na bieżąco, a potem i tak jak to napisałeś lądują na forum. No ale...

A wracając do newsa - to szkoda że nie wyszło...

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2013 21:27:38 przez (V)(I)mothe(P)
[#195] Re: Co dalej z netbookiem dla AmigaOS?

@wali7, post #157

W sumie to czemu nie skorzystać skoro jest taka możliwość; parallax będzie pierwszym na mojej liście ignorowanych. Teraz żałuję, że tak długo tolerowałem obecność tego trolla.
[#196] Re: Co dalej z netbookiem dla AmigaOS?

@(V)(I)mothe(P), post #192

O czym tu wiecej gadac. Temat zamkniety. Netbooka nie bedzie. Osobiscie bardziej oczekuje tego:

https://www.power.org/solution/p-cubed/
[#197] Re: Co dalej z netbookiem dla AmigaOS?

@gx, post #196

Ciekawy wątek. A jak to wygląda z zewnątrz, np. z punktu widzenia bratniej retrosceny Atari? Przykro powiedzieć, ale wygląda jak marność, pośmiewisko i szorowanie po dnie. Cytat za atarionline.pl "general_specific 18 Feb 2012":

(...) to co się dzieje w światku Amigi woła o pomstę do nieba, AOSowcy wierzą że już za chwileczkę już za momencik amiga powróci do mainstreamu. Jeszcze rok temu narzędziem powrotu miała być właśnie X1000, po której to ukazaniu się M$ i Apple mieli zaliczyć plajtę w najdalej 6 miesięcy. Kiedy okazało się, że rzeczywistość trzeszczy, bo sprzęt wcale nie taki dobry, i na dokładkę AOS nie wspiera połowy jego funkcji nadzieję na powrót przerzucono na chyłkiem zapowiedzianego netbooka. Jak się ukaże Amiga odżyje i weźmie pomstę za lata upokorzeń, oczywiście za przysłowiowe linuxowe pół roku. To AOS, mamy jeszcze MorphOSa, ot taki amigowy system napisany przez zapaleńców, kompatybilny z stareńkim AOS 3.1. Oczywiście między Morphosem a AOSem mamy piękną napieprzankę o to który z nich jest lepszy, i który jest prawdziwą amigą. Jest jeszcze AROS, ale jego używają tylko developerzy AROSA więc się nie będę rozwodził. Całe to towarzystwo nazwijmy je amigą NG często i gęsto hejtuje miłośników klasyka, padają tutaj argumenty o zatrzymaniu się w rozwoju, nienadążaniu za rozwojem itp. Sam usłyszałem od fana AOSu 4.1, że szkodzę amidze bo nie chcę wysłać swojej A1200 do szafy i kupić sprzętu pod OS 4.1 żeby cieszyć się nowoczesnym amigowym systemem. Uwierz mi, nie ma bardziej porąbanej sceny niż amigowa.


Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 10:43:32 przez jubi
[#198] Re: Co dalej z netbookiem dla AmigaOS?

@jubi, post #197

Ano tak to wygląda na zewnątrz.
Moim zdaniem jednak, żaden użytkownik Morphosa nie liczy na powrót Amigi (nieważne czy jako OS4, Morphos, czy jeszcze coś innego) do mainstreamu. Mamy kilku nawiedzonych uzytkowników z OS4 którzy toczą wojną z całym światem o "amigowe ideały", w zaleznosci od potrzeb zaliczających do "zdrajców":
- tych co kiedyś sprzedali Amigę, a teraz chcą kupić Sam, albo bardziej wypasionego klasyka,
- Morphosowców to z definicji, niezależnie od tego kiedy zainteresowali się Morphosem,
- oraz tych, którzy wciąż uparcie cieszą się swoją A1200, czy A600. Albo czekają na Natami.
Przykłady każdej z tych sytuacji można znaleźć na forum PPA.
Tak, tak, świat się z nas śmieje.
Dlatego własnie organizujemy nasze krakowskie spotkania skierowane dla każdego zainteresowanego amigą: OS4, MOS, klasykiem, czy AROSem. Albo WinUAE. Kiedy bedziemy pokazywać innym, że nasze hobby nas cieszy, zamiast powodować szczękościsk i toczenie piany, to może uznają nas w końcu za normalnych hobbystów, a nie śmiesznych fanatyków.


Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 11:14:51 przez wali7
[#199] Re: Co dalej z netbookiem dla AmigaOS?

@wali7, post #198

"Moim zdaniem jednak, żaden użytkownik Morphosa nie liczy na powrót Amigi"

Moim zdaniem większość (97%) użytkowników AmigaOS liczy (do motylów: nie przeliczypomysł) na jeszcze większy powrót Amigi jak w ostatnich latach pomysł Przynajmniej coś na miarę lat 80-tych, podczas gdy weszła do powszechnego użytku po jej premierze i kilka lat później pomysł
[#200] Re: Co dalej z netbookiem dla AmigaOS?

@parallax, post #199

Chłopie, zmieć nicka na paraklax będzie wiadomo, że jesteś klakierem.
[#201] Re: Co dalej z netbookiem dla AmigaOS?

@jubi, post #197

Dobrze, a co się dzieje w świecie atarowym, że tak się martwią o scenę amigową ? Jak tak dobrze się tam dzieje to może na stare lata zostanę atarowcem co ? W końcu mam korzenie chłopskie ....
[#202] Re: Co dalej z netbookiem dla AmigaOS?

@parallax, post #199

W świętego Mikołaja też zapewne wierzą, cóż to tylko pozwala mi zrozumieć czemu dają się naciągać Hyperionowi. To coś jak stare babcie które pożyczają na wnuczka ...

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 19:17:23 przez Sventevith
[#203] Re: Co dalej z netbookiem dla AmigaOS?

@jubi, post #197

Rozumiem, że ten cytat to nie jest opinia atarowca o amigowcach lecz opinia amigowca o amigowcach, bo autor sam pisze, że używa A1200 ("nie chcę wysłać swojej A1200 do szafy"). Więc nie jest to opinia kogoś z zewnątrz, to po pierwsze.

Po drugie chyba każdy wie, że najbardziej widoczne w internecie (i nie tylko) są te jaskrawe, skrajne przypadki. Zrównywanie wszystkich do poziomu tych ekstremalnych przypadków też jest mało obiektywne.

Uwierz mi, nie ma bardziej porąbanej sceny niż amigowa.

Po trzecie, ktoś kto spędza czas na trollowaniu nie ma go na nic twórczego. Więc jak mógłby być członkiem sceny amigowej, czy jakiejkolwiek innej, jeśli nic nie tworzy?
[#204] Re: Co dalej z netbookiem dla AmigaOS?

@Sventevith, post #201

w świecie atarowym nie ma "klasyków" i ludzie nie muszą się męczyć używając neo-atari tylko mogą na legalu używać PC którego nie nienawidzą

znacznie mniej frustracji i wojenek ok, racja
[#205] Re: Co dalej z netbookiem dla AmigaOS?

@XoR, post #204

No może to się nie nazywa klasykami ale one są. Jest też Suska, powstaje Mist czyli takie powiecmy Next-gen Atari. Ale faktycznie - tam nikt się nie kłóci o to kto czego używa, poza paroma drobnymi wyjątkami (XXL), nikt nikogo nie obraża za używanie emulatorów.

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 20:54:18 przez Jenot
[#206] Re: Co dalej z netbookiem dla AmigaOS?

@XoR, post #204

też prawda
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem