Komentowana treść: Wywiad z lubmilem - użytkownikiem systemu MorphOS
[#1] Re: Wywiad z lubmilem - użytkownikiem systemu MorphOS
Miałem umieścić tutaj:D Fajny wywiad. Jest szansa na przepisanie Montezumy z Amosa na C dla MorphOS-a? Czekam z niecierpliwością na wywiad z kimś z "drugiej strony", może Adam Mierzwa?
[#2] Re: Wywiad z lubmilem - użytkownikiem systemu MorphOS
Ciekawy pomysł i fajny wywiad, życiowy taki. Pozdrowienia dla obu Panów.
[#3] Re: Wywiad z lubmilem - użytkownikiem systemu MorphOS
Chyba wycięło jedno pytanie, bo pod pytaniem o Szlatera nagle Lubmil zaczyna gadać o Ambiencie i Magellanie.
Wywiad fajny aczkolwiek szkoda że gościu nawet nie dał sobie szansy by spróbować AmigaOS 4, a nawet takiej szansy wyraźnie sobie nie życzy. No ale wychowanie na #PPA tłumaczy w tym względzie wszystko.
[#4] Re: Wywiad z lubmilem - użytkownikiem systemu MorphOS

@Ender, post #1

może Adam Mierzwa


Adam ma Amigę dopiero od 3 lat i z tego co kojarzę nigdy nie posiadał klasyka. Ja bym sugerował Piotra Zadorę (oczywiście jeśli się zgodzi), o ile dwa artykuły dla eXeca oraz udział w prezentacji X1000, na AmigaX Party nie będzie uznany za "ewangelizowanie".
[#5] Re: Wywiad z lubmilem - użytkownikiem systemu MorphOS

@Mufa, post #3

Podarowałbyś sobie te docinki.
[#6] Re: Wywiad z lubmilem - użytkownikiem systemu MorphOS
Wspomniał coś o bobie?pomysł Bo jak nie, to nie czytampomysł
[#7] Re: Wywiad z lubmilem - użytkownikiem systemu MorphOS

@Mufa, post #3

Lepsze wychowanie na #ppa niż żadne, co zresztą widać na załączonym obrazku.
[#8] Re: Wywiad z lubmilem - użytkownikiem systemu MorphOS

@Mufa, post #3

"szkoda że gościu nawet nie dał sobie szansy by spróbować AmigaOS 4, a nawet takiej szansy wyraźnie sobie nie życzy. No ale wychowanie na #PPA tłumaczy w tym względzie wszystko."

Ja go rozumiem pomysł Ja np. do pracy używam Windowsa, a do Amigowania AmigaOS pomysł
Inne OS mnie nie interesują pomysł
lubmil do Motylowania używa Morphosa, a do pracy Windowsa z tego co kiedyś pisał pomysł
Po prostu nie ma potrzeby i chęci na inne OS pomysł
[#9] Re: Wywiad z lubmilem - użytkownikiem systemu MorphOS

@parallax, post #8

PC z Windowsem kupił nie tak dawno temu, ciągle amigował na mosie, afair.
[#10] Re: Wywiad z lubmilem - użytkownikiem systemu MorphOS

@Mufa, post #3

Mufa: biorąc pod uwagę stopień niepełnosprawności Lubmila jak sobie wyobrażasz spróbowanie AmigaOS4 w jego przypadku?

Na amigowe spotkania nie jeździ bo nie ma jak więc może zamiast gadać głupoty weź swoją post-Amigę z AmigaOS4 pod pachę i śmignij się do Zielonej Góry?
[#11] Re: Wywiad z lubmilem - użytkownikiem systemu MorphOS

@hrw, post #10

Nie mam żadnej "post-Amigi" to raz. Dwa to chyba Ty piszesz głupoty, albo też nie czytałeś tekstu pod którym komentujesz. Skoro Lubmil wyraźnie pisze w wywiadzie że nie chce, cytuję "nawet gdyby się dało spróbować wersji demo AmigaOS 4, to bym nie chciał." To ja nie będę uszczęśliwiał go na siłę. Wbrew całej tej gadaninie o "ewangelizowaniu" ja nie jestem świadkiem Jehowy by chodzić ze swoją Amigą po domach ludzi i ich przekonywać do czegoś czego sobie nie życzą.
[#12] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#14] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#15] Re: Wywiad z lubmilem - użytkownikiem systemu MorphOS
Czy autor wywiadu moglby wysepic od Lubmila kody zrodlowe tych gier w AMOSie?
To by byla niezla gratka do kolekcji rodzynek PPA.
[#16] Re: Wywiad z lubmilem - użytkownikiem systemu MorphOS

@selur, post #15

Nie trzeba sępić. Już je pokazuję i daję - choć nie ma się czym chwalić. http://lubmil.ppa.pl/prg/gry-source-lubmil.zip Podkreślsm jeszcze raz - nie uważam siebie za programistę! Jak nie wystarczy to zrzucę je do asci. Bo w tej formie można je obejrzeć tylko w edytorze Amosa (i to z tymi extension które ja mam) - taki Amos wraz z tymi extension do pobrania z mojej strony http://lubmil.w.interia.pl/prg.html
Konkretnie tu http://lubmil.w.interia.pl/prg/amospro.lha

Wydatki i Wedkarz to nie gry, ale na stronie powyzszej sa one w postaci źródłowej, bo się nie dają skompilować i do działania potrzebują edytora Amos Pro




Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 14:01:30 przez lubmil
[#17] Re: Wywiad z lubmilem - użytkownikiem systemu MorphOS

@lubmil, post #16

Dzięki za wywiad, fajnie się czytało. OK
Pozdrawiam serdecznie.
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#19] Re: Wywiad z lubmilem - użytkownikiem systemu MorphOS

@lubmil, post #16

Dzięki za źródła. Już kiedyś od Ciebie wysępiłem Montezumę ale tych innych to chyba nie mam.
[#20] Re: Wywiad z lubmilem - użytkownikiem systemu MorphOS

@lubmil, post #16

Nie zdążyłem już wyedytować końcowo, więc odpowiem sam sobie. Z wyjątkiem gier Arkanoid i Glista, pozostałe od razu zadziałają z edytora Amos Pro, bo mają dane graficzne w bankach pamięci dołączonych do programu.. Dwie pierwsze potrzebują do działania danych o planszach. Są one do ściągnięcia wraz z wersją skompilowaną danej gry.
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#22] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#23] Re: Wywiad z lubmilem - użytkownikiem systemu MorphOS

@Mufa, post #3

Fajny wywiad, ciekawie się czyta , wszystko prosto i ładnie opisane z punktu widzenia zwykłego użytkownika a nie programisty :D.

@ Mufa, a dlaczego miał dać szanse Kiedy szukał nowego systmeu OS4 nie był dostępny w wersji jaka go interesowała, a teraz jak ma działający system to mu się nie chce.
Nie narzekaj, masz tak samo, działa Tobie OS4 i nie widzisz potrzeby przesiadki na Mos-a. Tak samo ja ,działa mi Win 7 i nie widze potrzeby "dawania szansy" Linuxowi - bo po co
[#24] Re: Wywiad z lubmilem - użytkownikiem systemu MorphOS
oj sorki, zły news :/

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 21:53:26 przez Katias
[#25] Re: Wywiad z lubmilem - użytkownikiem systemu MorphOS

@Katias, post #24

"Dobry Jezu a Nasz Panie..."
Szkoda że wszędzie krucjaty się urządza... męczy to mózgownicę, bo w nawale treści "poszukiwanej" wiele gniotów się trafia.
Mi się wywiad podobał, tak w ogóle :)
MOSa nie mam (nawet wersji ma klasyka nie potrafię zainstalować a chciałbym), AmigaOne X1000 nie mam (choć chorowałem... ale jakoś wolałem sprawić sobie A4K+PPC i A3000+CS MK II w tym momencie)...
Wszystko chciałbym poznać, popróbować... ale nie da się czasami (albo się nie chce)...
Windowsa 8 miałem... przez 2 godziny. Wolę 7.
Linuksa widziałem... nie używam (nie mam czasu się zagłębiać)...
Chciałbym znaleźć Unixa na A3000 by sobie odmienność zapodać (nawet by popatrzeć)...

A najgorsze jest to, że NIE MAM po prostu czasu...

Amiga pozostanie Amigą, a ludzie tylko ludźmi...

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 22:43:20 przez Tom Rain
[#26] Re: Wywiad z lubmilem - użytkownikiem systemu MorphOS

@asman, post #19

Można zassać jeszcze raz, bo dołożyłem źródło gry Tetris-II Ten sam link http://lubmil.ppa.pl/prg/gry-source-lubmil.zip

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 23:10:43 przez lubmil
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#28] Re: Wywiad z lubmilem - użytkownikiem systemu MorphOS

@Tom Rain, post #25

Chciałbym znaleźć Unixa na A3000

Nie wiem czy to jest to ale tu zassałem coś innego od Workbencha.. link

Ale trzeba się zarejestrowac na tym forum żeby zasysac pliki.

Żeby nie offtopowac wywiad mi się podobał, proponuję teraz wywiad z kimś z MOS teamu, później kolejno od AOS 4 i Arosa. Nie obaziłbym się jakby wywiadu udzielił Mufa i Wali7 (kolejnoś alfabetyczna)OK
[#29] Re: Wywiad z lubmilem - użytkownikiem systemu MorphOS

@Voyox, post #28

pytania sa, co za problem zeby mufa na nie odpowiedzial? :)
[#30] Re: Wywiad z lubmilem - użytkownikiem systemu MorphOS

@Mufa, post #3

jak chcesz zrobić coś dobrego dla AOS4 to zamiast rozpoczynać flame napisz lepiej do Hyperionu aby zrobili port na maki ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem