Komentowana treść: Trwają prace nad Franko 2
[#1] Re: Trwają prace nad Franko 2
ale jaki ma to zwiazek z amigą?
[#2] Re: Trwają prace nad Franko 2

@michal_zukowski, post #1

Geneza gry.

Choć szkoda, że nie powstają nowe gry na Amigę o amigowych korzeniach. Bardzo ucieszyłbym się np. z reaktywacji Fields of Vision i Breathless 2 na przykład.

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 20:42:57 przez Hextreme-Attic
[#3] Re: Trwają prace nad Franko 2
Niestety, ale na tym koniec dobrych wieści dla amigowego światka, gdyż tytuł ma być dostępny dla systemów iOS oraz Android.


Skoro gry nie ma w planach na Amigę to trudno mi wesprzeć ten projekt, ale mimo tego życzę autorom powodzenia na Androidzie i iOS.
[#4] Re: Trwają prace nad Franko 2

@Hextreme-Attic, post #2

Żyjesz marzeniami.
[#5] Re: Trwają prace nad Franko 2
Jak się chce to można zrobić tak, że byłoby na iOS, OSX, Android, Win, Linux, AmigaOS, MorphOS i to prawie na tych samych źródłach. Ale to trzeba naprawdę chcieć.
[#6] Re: Trwają prace nad Franko 2

@MDW, post #5

Chciało by Ci się? pomysł
[#7] Re: Trwają prace nad Franko 2

@parallax, post #6

Klasyczną bijatykę 2D? Na pewno nie. Ja lubię się bawić, eksperymentować, wymyślać coś nowego. Nawet jeżeli wynik takiego eksperymentu jest potem gorszy od starego sprawdzonego sposobu to ja tak wolę. Jeżeli nie ma z tego pieniędzy to niech będzie radocha podczas tworzenia. To nie praca - tu ma być przyjemność. :)
[#8] Re: Trwają prace nad Franko 2

@parallax, post #6

Hint: Fortis
[#9] Re: Trwają prace nad Franko 2

@MaaG^dA, post #8

Tak, wiem, że Fortis jest zaprzeczeniem wszystkiego co powiedziałem. Nie mam na to wytłumaczenia. :) A może to właśnie po tych wszystkich błędach doszedłem do pewnych wniosków i uświadomiem sobie co mnie kręci.
[#10] Re: Trwają prace nad Franko 2

@MDW, post #7

Tak, 2D, czyste 2D pomysł Ma obecnie większe wzięcie jak w 3D pomysł No, ale skoro przyjemność przeważa :D
[#11] Re: Trwają prace nad Franko 2

@parallax, post #10

może mi się wydaje ale te 2D chyba nie jest takie czyste bo przeważnie jest w 3D :)
[#12] Re: Trwają prace nad Franko 2

@ede, post #11

Niestety, ale na tym koniec dobrych wieści dla amigowego światka

Nawet nie było początku, a tu koniec...
[#13] Re: Trwają prace nad Franko 2
tytuł ma być dostępny
dla systemów iOS oraz Android.


takich to tylko za jaja wieszać.
[#14] Re: Trwają prace nad Franko 2

@snajper, post #13

Jak gra bedzie wygladac jak kolejna flashowa pop******ka, to na setki tysiecy sprzedanych egzemplarzy bym nie liczyl.
Zreszta poczekamy zobaczymy, poki co dotychczas przeswietne remake'i amigowych gier duzego sukcesu nie odniosly.
[#15] Re: Trwają prace nad Franko 2

@ede, post #11

Ale które te 2d? pomysł Czyste też jest na topiepomysł
[#16] Re: Trwają prace nad Franko 2

@parallax, post #10

Może mieć wzięcie. Ja po prostu nie lubię robić 2D. Jeżeli już to coś 2,5D. A nawet gdyby to miało być 2D to i tak byłoby rysowanie sprajtów będących po prostu dwoma trójkątami 3D. Po prostu w 3D robi się znacznie fajniej, narzuca to kilka ograniczeń ale daje za to całą masę dodatkowych możliwości.

Poza tym to, że ma wzięcie to akurat mnie nie bardzo by interesowało. Windows też jest popularny i ma wzięcie, a ja go nie używam, bo nie mam z tego przyjemności i mi ta filozofia nie pasuje. :)

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 22:28:52 przez MDW
[#17] Re: Trwają prace nad Franko 2

@MDW, post #16

A, czyli też sprawy techniczne pomysł
[#18] Re: Trwają prace nad Franko 2

@MDW, post #16

w epoce shaderow to mozna sobie te trojkaciki nawet darowac i jechac true 2D per pixel ;)
[#19] Re: Trwają prace nad Franko 2
original mial swoj urok i klimat ktorego nie zastapi zadna komercyjna sciema :)... zeby dzis zrobic taka gre to by musiala podchodzic pod paragraf... ;) . nie napisze dok. co i jak, niektorzy domyslaja sie zapewne
[#20] Re: Trwają prace nad Franko 2

@gx, post #18

No w sumie racja. :) Ja jednak tkwię w epoce trójkątów, bo mi zależy na tym żeby to działało na MorphOSie.
[#21] Re: Trwają prace nad Franko 2
Nastapiło trochę zmian, w pierwszej kolejności planowane są wersje na komputery, jednak jeżeli zbiórka okaże się owocna twórcy nie wykluczają wersji na... Amigi. Nie wiem na ile jest to "chłyt markekingowy" a na ile poważne przemyślenia i zamiary. Faktem jest że słuchają społeczności, coś tam się dzieje, ale cały projekt jakoś nie budzi we mnie przekonania. Póki co fundusze rosną, więc jest szansa na podstawowe finansowanie projektu. Więcej szczegółów pod linkiem, przydałoby się przepytać Twórców jak to z ta amigową wersją będzie:

https://wspieram.to/599-franko-2.html
[#22] Re: Trwają prace nad Franko 2

@Logan, post #21

Nastapiło trochę zmian, w pierwszej
kolejności planowane są wersje na
komputery, jednak jeżeli zbiórka
okaże się owocna twórcy nie
wykluczają wersji na... Amigi.


no w końcu odgórne rozkazy nie mogą pozostać niewykonane siedzi, pije i chrupki
[#23] Re: Trwają prace nad Franko 2

@Logan, post #21

w pierwszej kolejności planowane są wersje na komputery, jednak jeżeli zbiórka okaże się owocna twórcy nie wykluczają wersji na... Amigi


Przecież Amiga=komputer
[#24] Re: Trwają prace nad Franko 2

@KJB, post #23

Fakt. Za tekst, że "komputer != Amiga" powinien być ban z urzędu. Chyba zgłoszę to na bugtrackerze...
[#25] Re: Trwają prace nad Franko 2
Wczoraj w RMF FM nawet mówili o Franko 2
[#26] Re: Trwają prace nad Franko 2

@Hubez, post #25

a o Amidze mówili?
[#27] Re: Trwają prace nad Franko 2

@KJB, post #23

Amiga to coś wiecej niż komputer ;)
Amiga > każdy inny komputer.
[#28] Re: Trwają prace nad Franko 2

@Logan, post #27

..., ale o co chodzi z tym Amiga > każdy inny komputer. ?
W sensie liter? No fakt, PC to tylko dwie litery
Sorki nie mogłem się powstrzymać.
[#29] Re: Trwają prace nad Franko 2

@Ender, post #28

Amiga = komputer + dusza
PC (blaszak A.K.A grzyp) = komputer (bezduszny)
if (Amiga > PC) {
std::cout << yippee;
}

Na konsoli mamy:
yippee

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 15:16:21 przez flops

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 15:17:00 przez flops
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem