Komentowana treść: Icon.library 46.4.314
[#1] Re: Icon.library 46.4.314
Biblioteka została przepisana i zoptymalizowana w assemblerze. Dzięki temu jest szybsza i posiada znacznie większe możliwości...

Szacun za assembler, i wielkie dzięki, dla autora brawo! pokłony
[#2] Re: Icon.library 46.4.314

@Dopuser, post #1

Dokładnie świetna robota. Chłopaki odwalają kawał dobrej roboty i po woli optymalizują wszystko.
[#3] Re: Icon.library 46.4.314
Wow, świetnie!
[#4] Re: Icon.library 46.4.314
Przydało by się równie skutecznie odświeżyć graphics.library, intuition.library i wiele innych z lepszym wykorzystaniem kart graficznych i możliwości CPU 060.
[#5] Re: Icon.library 46.4.314
No, no- fajnie, trzeba będzie przetestować OK
[#6] Re: Icon.library 46.4.314
Ściągłem, zainstalowałem i... wygląda tak:



Wolałbym, żeby wyglądało tak:



Co robię źle?
I dlaczego OutlineIconText oraz IconFrames nie działają?
[#7] Re: Icon.library 46.4.314

@APC74, post #6

Prześledź wątek: icon.library.

Testowo zabutuj z flopka.
[#8] Re: Icon.library 46.4.314

@Dopuser, post #7

Wygląda na to, że miałem niewłaściwą wersję FBlita. Teraz wygląda lepiej, chociaż nadal brakuje kanału alpha w ikonach png.

[#9] Re: Icon.library 46.4.314

@APC74, post #8

Nieźle, fajnie że im się chce, może kiedyś, tak jak pekdar napisał, dopieszczą i resztę pokłony

@APC74
Super to wygląda, czy zrzuty ekranu zapodałeś ze swojej A1200 8MB fastu czy jakieś UAE?
I jak to działa, chodzi mi o szybkość generalnie.
[#10] Re: Icon.library 46.4.314

@APC74, post #8

A jak bootujesz z testowego flopka to jest o.k. ?
Musisz mieć coś namieszane w systemie wtedy, myślę...
[#11] Re: Icon.library 46.4.314
Jakiś czas temu testowałem to nowe open icon.library z WB na Efice i po wyłączeniu Trance (emulacji 68k z JIT) faktycznie widać, że jest szybsze - szybciej wyświetla ikonki.
[#12] Re: Icon.library 46.4.314

@Radek_Cz, post #9

Dopieszczają, tylko jak na razie są to tzw. hacki, bo nie ma dostępnych źródeł.
[#13] Re: Icon.library 46.4.314

@Dopuser, post #10

Jak odpalam z flopka jest tak samo (brak kanału alpha)



@Radek_Cz: Swojej A1200 nie katuję ikonami PNG - to skrin z UAE. :)



Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 07:02:40 przez APC74
[#14] Re: Icon.library 46.4.314
Przestaną wreszcie rozkradać dziedzictwo Amigi. Najpierw poszły gry za bezcen warte milionów godzin pracy programistów, grafików, muzyków. Nikt się nie namęczył portując je i sprzedając za dolar za egzemplarz. Zwykła kradzież mienia, bądź praw autorskich. Teraz próbują poprawiać pracę programistów stojących za Amiga OS zmieniając chronione prawnie biblioteki i publikują to na Aminecie. Ciekaw jestem kto uzurpuje sobie prawo do bycia spadkobiercą dziedzictwa Amigi. Prawo mówi, że legalne jest tworzenie oprogramowania używającego tych bibliotek, tudzież tworzenie własnych bibliotek, ale nie ingerencja w obecne, chronione prawami autorskimi.

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 08:18:05 przez Hextreme-Attic
[#15] Re: Icon.library 46.4.314

@Hextreme-Attic, post #14

Dzięki tym grom znowu sobie co niektórzy przypomną o Amidze a i inni się dowiedzą, że taki komputer jest pomysł A tak to by leżało i gniło pomysł
Jak dolar, to mało jak dla nas, już pomijając to czy port udany czy też nie pomysł Ale chyba teraz tak się sprzedaje niszowe gry? pomysł
[#16] Re: Icon.library 46.4.314

@Hextreme-Attic, post #14

Taaak... Ale w domu wszyscy zdrowi, prawda?
[#17] Re: Icon.library 46.4.314

@Hextreme-Attic, post #14

Mylisz się.
[#18] Re: Icon.library 46.4.314

@Hextreme-Attic, post #14

No do końca to tak jest. W przypadku AmigaOS konstrukcja biblkiotek umożliwia wręcz "systemowe" robienie hacków (SetPatch...).
Więc podmienianie funkcji realizowanych przez poszczególne funkcje biblioteczne nie jest niczym niezwykłym (w AmigaOS).
Natomiast co innego jest "rozgrzebywanie" istniejących binarek (chociaż prawo UE nie zabrania reverse engeneringu..).
[#19] Re: Icon.library 46.4.314

@APC74, post #13

Ja odpalam z testowego flopka, odłączony system, i wszystkie typy ikonek są pokazane prawidłowo...
[#20] Re: Icon.library 46.4.314
Wow, niezłe. Kawał dobrej roboty z tą biblioteką. OK
[#21] Re: Icon.library 46.4.314

@recedent, post #16

No przepraszam, że tak się troszkę uniosłem.
[#22] Re: Icon.library 46.4.314

@Hextreme-Attic, post #21

wedlug moich wiadomosci biblioteka jest w pelni przepisana i nie zawiera ani bajta oryginalnego kodu, powinna byc wiec w pelni legalna, nie? te bajery o rozkradaniu amigi przypominaja mi tyrady fanow os4, sorry.

@mods: przy okazji, autor nazywa sie prawidlowo: peter keunecke
[#23] Re: Icon.library 46.4.314

@wawrzon, post #22

Grunt że gosć sie za to zabrał, a nie było to aż tak konieczne.. Pieknie !
Niektorzy by zakopali Amige z softem w dziale Wikipedia i byłoby tak : stary zapomniany nie używany obecnie przez nikogo komputer, bo prawa autorskie zabraniają wszystkiego...
[#24] Re: Icon.library 46.4.314

@Dopuser, post #19

Zrobiłem tak samo - sama dyskietka, z odłączonym systemem. Bez zmian - jak nie było kanału alpha, tak nie ma.

[#25] Re: Icon.library 46.4.314

@APC74, post #24

Na moim demonstracyjnym flopku tych trzech czerwonych ikon nie ma.
Musi używasz jakieś felerne ikony ;)

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2013 00:01:04 przez Dopuser
[#26] Re: Icon.library 46.4.314

@Dopuser, post #25

Ale w AfA OS działa



a z icon.library nie



W sumie to i tak się czepiam i wybrzydzam, bo icon.library nie miesza np. z NewIcons, które AfA OS zamienia na GlowIcons, gdy coś w niej zmieniasz (np. zapiszesz nową pozycję, czy dodasz default tool itd.), a później odpalasz system bez AfA OS z samym NewIcons i jest zdziwienie, bo Twój system GlowIcons nie obsługuje... Marzy mi się, żeby icon.library wreszcie potrafiła wyświetlić prawidłowo ikony png, lub AfA przestało mieszać w NewIcons - wtedy miałbym zwycięzcę, a tak mam 2 produkty i z żadnego nie jestem w pełni zadowolony.

A jakby nie było, ikonki to przecież podstawa klasycznego amigowania. ;)



Ostatnia aktualizacja: 21.07.2013 11:26:22 przez APC74
[#27] Re: Icon.library 46.4.314

@APC74, post #26

O, przy okazji biegania po necie trafiłem na takie "cuś":

I think that both AK and Warp datatypes support the alpha channel. The major problem is that the super class, picture.datatype, does not preserve it. That's why it works on AfA, but not on 3.x.

Czyli standard, png.datatype w kombinacji z picture datatype...

Tak na marginesie: podaj linka do tych felernych ikonek png, przetestuję. Może da je jakoś radę przekonwercić na zjadliwszy format...
[#28] Re: Icon.library 46.4.314

@Dopuser, post #27

1. Icon.library nie korzysta z datatypów (zajrzyj na dyskietkę - żadnych datatypów na niej nie ma), tylko ze zlib.library, która alphę obsługuje.
2. To chyba stare dzieje, bo u mnie png z alphą są prawidłowo wyświetlane przez datatypy - np. MultiView



A linka do ikon nie podam, bo go nie ma. To są moje ikony, które sobie rysowałem i raczej ich nie publikowałem. I nie są "felerne" [FOCH] :D

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2013 14:46:00 przez APC74
[#29] Re: Icon.library 46.4.314

@APC74, post #28

To są moje ikony, które sobie rysowałem i raczej ich nie publikowałem. I nie są "felerne" [FOCH] szeroki uśmiech

Niby tak, ale skoro widzi prawidłowo wszystkie inne ikony png poza tymi "niefelernymi" to wniosek nasuwa się chyba tylko jeden... ;)

Dla pewności poszperam za jakimiś paczkami amigowych ikonek png i potestuję sobie trochę...
[#30] Re: Icon.library 46.4.314

@APC74, post #28

.

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2013 15:35:14 przez Dopuser
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem