Komentowana treść: Icon.library 46.4.314
[#31] Re: Icon.library 46.4.314

@Dopuser, post #29

A niby które ikony png wyświetla prawidłowo? Bo na pewno nie te przykładowe, załączone na dyskietce IconDemo. Przyjrzyj się dokładniej którejkolwiek z nich. Weźmy np. ikonę Pizzaaaa.info (jest największa, więc będzie lepiej widać):

wersja icon.library (system odpalony z dyskietki, ale to bez znaczenia - pod moim WB wygląda tak samo):


tak ją widzi GIMP:


a tak wyświetla MultiView:


No i chyba obaliłem Twoje niecne insynuacje. ;)


Ostatnia aktualizacja: 21.07.2013 15:34:36 przez APC74
[#32] Re: Icon.library 46.4.314

@APC74, post #28

Ta icon.library nie potrzebuje także zlib.library. ADF demo ma jeszcze starszą wersję. Mi się wydaje, że nie ma czystego supportu dla alphy, ponieważ ikony os4 i png konwertowane są do formatu ikon 3.5, a alpha channel jest konwertowany do dwustopniowej przeźroczystości.
[#33] Re: Icon.library 46.4.314

@cholok, post #32

Nie potrzebuje i to jest, jak się okazuje błąd - bo wbudowanie funkcji zliba do icon.library ewidentnie się autorowi nie udało. A gdyby zamiast tego wykorzystał zlib.library (tak jak png.datatype - no nie bezpośrednio, ale zawsze), to może ikony wyglądałyby lepiej (patrz moje poprzednie posty z ikonami png wyświetlanymi przez MultiView).

No na dyskietce jest starsza wersja, ale pod moim WB jest zainstalowana wersja 46.4.314



Ostatnia aktualizacja: 21.07.2013 15:50:34 przez APC74

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2013 16:03:26 przez APC74
[#34] Re: Icon.library 46.4.314

@APC74, post #31

A ArtEffect pokazuje jeszcze inaczej.
Która w takim razie wersja jest prawidłowa, ha? Oto jest pytanie...
[#35] Re: Icon.library 46.4.314

@APC74, post #33

To - skoro siedzisz po uszy w temacie - wrzuć feedback autorowi, może coś jeszcze lepszego się z tego wykluje...

Tak na marginesie:

PNGScan 1.0 (12.3.98) - © 1998 Marcus Ekelund - Freeware

Structure of 'Pizzaaaa.info':
IHDR - 13 bytes
Size: 82×65
Depth: 8 bits
Color Type: Truecolor [with Alpha channel]
Compression: Standard
Filter: Standard
Interlace: No
[#36] Re: Icon.library 46.4.314

@APC74, post #33

Zlib.library służy tylko do dekompresji. Nie ma nic wspólnego z grafiką.
[#37] Re: Icon.library 46.4.314

@cholok, post #36

A alphachannel nie jest pewnie obslugiwany na ekranach <=8bit bo wymagaloby to remapowania ikony do palety ekranu przy kazdym jej wyswietleniu i kazdym przesunieciu. Da sie, ale albo bedzie brzydkie albo wolne.
[#38] Re: Icon.library 46.4.314

@cholok, post #36

OK. Dobrze wiedzieć.
Co nie zmienia faktu, że wbudowywanie w bibliotekę czegoś, co jest w innej bibliotece jest moim zdaniem zaprzeczeniem idei amigowych bibliotek. Post mi wyszedł w stylu "Przez co masło jest mniej maślane od masła" ;)
[#39] Re: Icon.library 46.4.314

@kiero, post #37

Ale to wszystko działo się (znaczy się screenshoty robiłem) na ekranach 24bit.
[#40] Re: Icon.library 46.4.314

@Dopuser, post #35

Wcale nie siedzę po uszy w temacie, (co zresztą zostało przed chwilą udowodnione przez choloka), i co ja autorowi napiszę, że ikony png pod AOS3.1 nieprawidłowo się wyświetlają? Sądzę, że auto doskonale o tym wie (jakby nie było, ma wgląd w źródła swojej pracy :D).

Na razie chyba EOT z mojej strony - czekam na następną wersję, tymczasowo nie zaglądając na partycje z ikonami png (żeby sobie nie psuć humoru).

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2013 16:37:43 przez APC74
[#41] Re: Icon.library 46.4.314

@APC74, post #39

Aaa, to zapomnij, ze cokolwiek pisalem.
[#42] Re: Icon.library 46.4.314

@kiero, post #41

Tu opisałem o co chodzi

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 15:57:32 przez Radek_Cz
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem