Komentowana treść: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie
[#31] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie

@Zuzikofon, post #28

"Microsyf sie sypie, dlatego szuka grup odbiorców produktów - i chce zawładnąć amigowym światkiem a dokładnie to retrosentymentalistami "


Najgłupsza rzecz jaką czytałem w Internecie w ciągu ostatniego miesiąca, ręce opadają... zawładnięcie amigowym światkiem... OK
.
.
.
Tylko, że AGI będzie te amigowe klasyki dystrybuować tez na Google Play, Amazonie(tablety kindle) i Samsung App Store. Czyżby wszyscy chcieli podreperować swoje wątłe budżety sięgając po kasę ogromnej grupy Amigowców co pozwoli im uniknąć rozsypania się finansowo?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 12:13:49 przez bartekxyz

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 12:14:05 przez bartekxyz
[#32] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie

@MDW, post #21

Zażartowałem, że gry będą wykorzystywały kafelki Windows8, a okazuje się, że faktycznie tak będzie. Tutaj napisali coś takiego:

"Gry mają wspierać żywe kafelki czy też synchronizację stanów gry pomiędzy urządzeniami, a także systemami."

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 13:47:56 przez MDW
[#33] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie
jak Microsoft za tym stoi to nic dobrego to nie wrozy
[#34] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie

@Zuzikofon, post #28

A nie lepiej opisać porządnie jak robić gry dla klasyka w C, E, AmiBlitz3.5 ?
[#35] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie

@gx, post #33

racja - i już widać efekty, portal amigowy pisze o windowsie. OK Przy Superfrogu i innych remake'ach (choćby teraz SotB) to milczano, bo to przecie już nie Amiga. A tutaj wystarczy, że "Amiga-cośtam" podpisze kontrakt z MS i już.
Hmmmm... A może gdyby tak na PS4 powstała kopia klasycznego SotB, to dopiero wtedy by przeszło...? siedzi, pije i chrupki

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 15:09:44 przez snajper
[#36] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie

@snajper, post #35

A ja ponawiam pytanie, które już przy okazji starszego newsa pisałem. W jaki sposób ta firma nabyła prawa do publikacji tych prawie 500 tytułów na Amigę, jak prawa autorskie tych gier, należą do twórców/producentów/wydawców z dawnych czasów.
Czy jest tam jakaś luka w licencjonowaniu i prawach do składanki, która miała prawa do tych tytułów w ograniczonym zakresie? I czy w ogóle te wszystkie informacje są gdzieś oficjalnie potwierdzone.
[#37] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie

@flops, post #36

Firma nabyla prawa do dystybuowania jedynie AMIGOWYCH wersji gier. W zwiazku z tym moga dystybuowac jedynie oryginalne wersje amigowe danych gier. w skrocie adf+emu z ulepszaczami obrazu + ewentualnie dodatki nie ingerujace bezposrednio w kod samej gry.
[#38] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie

@michalmarek77, post #37

A jest jakaś lista tytułów. Jak dla mnie jeżeli ta firma jest na giełdzie, to wygląda na powtórkę numeru DotComa. Firma z CEO -> szum -> podniesienie ceny akcji -> sprzedaż -> zwinięcie kasy. Oczywiście mogę się mylić, ale jakoś dla mnie to dziwnie wygląda.
Nie mam czasu żeby zrobić research w tej kwestii, ale jestem sceptyczny.
I ciekawe o ile jest na giełdzie, jak wygląda prospekt emisyjny. Bo statements pojawiające się na stronach gdzie są te informacje nie zachęcają do zakupu ich akcji szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 17:19:52 przez flops
[#39] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie

@michalmarek77, post #37

Czy ADF+emu to oryginalne wersje gier??
[#40] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie

@Hextreme-Attic, post #39

Proszę, oto jak wyglądają opakowania oryginalnych wersji gier (dla przykładu gra "Hired Guns" grupy DMA Design wydana przez Psygnosis.

http://www.lemonamiga.com/games/boxes/full/hired_guns_01.jpghttp://www.lemonamiga.com/games/boxes/full/hired_guns_02.jpg

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 18:49:46 przez Hextreme-Attic
[#41] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie
Ja to widzę tak,,,
Microsoft z uporem maniaka naśladował i kopiował amigowy OS 3.1 ,,teraz uznał że wreszcie dogonił ten system, tylko potrzeba 8GB ramu i i7 do obsługi kafelek dla amigowych produkcji. Duży zaszczyt dla amigowego retroświatka że szanowny MŚ przypomniał sobie o Amidze i jej dorobku, no ale za to w jakich okolicznościach ....można zarobić, jest fun na retro....

Ale ogólnie nic nie mam do tej firmy ,, własnie od 2 tygodni katuję Dungeon Siege 1 i gra jest przednia, niektóre elementy zaczerpneli z Black Crypt...

MIło będzie zobaczyć te produkcje na zabawkach dla dzieci..OK

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 18:48:38 przez Voyox
[#42] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie

@Voyox, post #41

Znowu te paranoje....
Microsoft nigdy nie gonil Amigi...nie mial po co....Cokolwiek by nie pisac, Microsoft szedl swoim torem, i jesli juz kogos nasladowal to raczej MacOS'a.....Microsoft byl i jest zbyt wielki dla Amigi. Nie ta skala.....
[#43] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie

@michalmarek77, post #37

Czyli jest szansa na grafikę w wyższej rozdzielczości niż oryginalna amigowa wersja. Jak dla mnie bomba.
[#44] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie

@michalmarek77, post #42

W latach 80 ze swoim DOSem nawet do piet Amidze nie dorastal , a w pierwszej polowie lat 90 ze swoim Windowsem 3.x moze do kolan super

ps, fakt, w 2013 tendencje sie nieco odwrocily, ale Amiga wroci i znokautuje wszystkich, wszyscy tutaj w to wierzymy pokłony

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 21:25:50 przez gx
[#45] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie

@gx, post #44

My to Ci paranoicy,, grunt że kolo się toczy do przodu, mamy gry amigowe od Microsoftu (co już dla mnie jest paranoją, jakby mało swoich retro było)

Moim rozumowaniem, patrząc na rozwój amiga-hardwaru, ta wiadomość to kolejna kłoda pod nogi amigowym producentom. Bo jakiś smarkacz pokaże mi swojego smartfona i powie że nie potrzebuje tego klamorswa do grania w amigowy dorobek....
[#46] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie

@Voyox, post #45

Ten smarkacz bedzie miec racje.
[#47] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie

@gx, post #44

nadal nie dorasta i dobrze o tym wie - stąd właśnie ta cała akcja z 50 grami. siedzi, pije i chrupki
[#48] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie

@Voyox, post #41

Microsoft z uporem maniaka naśladował i kopiował amigowy OS 3.1 ,,teraz uznał że wreszcie dogonił ten system


Czasem dobrze się przewietrzyć, świeże powietrze fajne jest.
[#49] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie
Dodam naiwnie, że skoro te gry pojawią się w nieco odświeżonej/lepszej wersji, to może przy okazji tego będzie szansa na port za kasę dla naszych maszyn NG, byłoby miło.
[#50] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie

@Ender, post #49

"to może przy okazji tego będzie szansa na port za kasę dla naszych maszyn NG"

Tak, inzynierowie Micro$ofta tylko czekaja na to zeby, przesiasc sie z klepania wypasionych kafelkow na portowanie wypasionych gier pod nowoamigi.

hihihi
[#51] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie

@Ender, post #49

skoro te gry pojawią się w nieco odświeżonej/lepszej wersji


Nie wierzę w to, że M$ zatrudni koderów 68k którzy odświeżą/ulepszą 50-500 gier z Amigi.

Albo im wyjdzie to samo co "amiga game exe", albo nic z tego nie wyjdzie


edit----

moim zdaniem :P

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2013 09:21:20 przez KJB
[#52] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie
Czyli na smartfony jak znalazł - zablurowane gry w 320x256, ładnie wyglądające w wyższych rozdziałkach. Nie każdy potrafi sobie odpalić UAE na smartfonie, to M$ na pewno znajdzie niekumatych, którzy kupią "exeka".
O, o, może to będzie nawet coś podobnego do tego, co działa na Windows bez konfigurowania UAE. Z punktu widzenia użytkownika jest to gra dla Windows, ale jednak to jest emulator - [a tu był link do strony z warezami]

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2013 12:33:20 przez recedent
[#53] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie

@selur, post #50

Miałem na myśli to co robią nasi programiści teraz. Musisz mieć oryginalne pliki z PC i "ich nakładkę" umożliwiającą zagranie na naszych systemach. Chodzi mi o rozwiązanie typu Quake III. Skoro gra może być trochę poprawiona graficznie, to nie ma lęku, że nagle nie pójdzie na naszym sprzęcie.

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2013 10:39:26 przez Ender
[#54] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie

@Ender, post #53

Przeciez filtry nie beda nalozone na gre /bo nie beda mogly byc/ a jedynie na frontend.....
Jesli masz teraz UAE i skonfigurujesz sobie opcje obrazu odpowiednio /scanlines, bilinear filtering, etc/ to juz teraz mozesz miec wizualia amigowych gier takie same badz lepsze od tego co bedzie w windowsowym sklepie........
Jedyna roznica to wygoda rozwiazania Microsoftu - klikasz i grasz, bez pieprzenia z jakimis emu.
Na podobnej zasadzie wydawane sa gry z Genesis/Mega Drive na XBLA - Frontend bedacy emulatorem konsoli, marne opcje poprawy obrazu + orygianlny ROM. Dla mnei bomba - kosztuje malo, jest na konsoli i odpada beznadziejna zabawa z emulatorami.

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2013 11:10:02 przez michalmarek77
[#55] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie

@michalmarek77, post #54

Ja ciągle liczę na podwyższoną rozdzielczość gier i dlatego napisałem to co wyżej. Jeżeli będzie taka sama jak oryginału, to dla mnie średni interes.
[#56] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie

@Ender, post #55

Zremasterowanej grafiki nie bedzie w zadnym razie - jedynie co to moze byc natywny upscaling do dowolnej rozdzielczosci - cos co oferuja w takiej czy innej formie wszelakie emulatory.

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2013 13:41:48 przez michalmarek77
[#57] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie

@michalmarek77, post #56

Otóż to, wiara, że ktoś miałby przerysować grafikę amigowych gier z lat '90 w 2013 jest cokolwiek... Nieistotne jakie jest ;)
[#58] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie

@michalmarek77, post #56

Dokładnie tak, między innymi że względów licencyjnych, które wymagają wydania gry z niezmieniona zawartością.
[#59] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie

@bartekxyz, post #58

A ja się rozmarzyłem... .
[#60] Re: Klasyczne gry z Amigi na Windowsie

@Aniol, post #30

Nikt nic nie bedzie odswiezal.Jasno pisza o filtrach na obraz i dzwiek (winuae) plus moze jakies score table zewnetrzne.Kto mial by niby robic te kilkadziesiat gier? Amigowe assety i kod do niczego sie dzis nie nadaja.Trzeba by zaczynac od zera robote.A zrobienie dzis nawet prostej gry na tel to jednak miesiace dla kilku osob.

Pewnie cię to zdziwi, ale stare gry atarowskie uruchamiane pod iOS i Androidem to są od nowa przepisane gry. Gdyby ktoś chciał przepisać Quakea to byłby to problem. Ale umówmy się takie Shadow of the Beast, w której jest 3-warstwowe scrollowane tło i bohater drepczący w miejscu który jedyne co robi to uderza w coś pięścią zrobi ci student informatyki choćby we flashu w dwa dni.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem