Komentowana treść: Encore Games na Polygamii
[#1] Re: Encore Games na Polygamii
Fajny artek. Dobrze, że mamy MDW na wyciągnięcie ręki jak chcemy pogadać. Cenię sobie u niego, że sobie "nie wlewa" i da się z nim pogadać. Zresztą u nas na portalu chyba nikt nie czuje się lepszy niż inni.
[#2] Re: Encore Games na Polygamii
W pierwszej chwili myślałem, że chodzi o firmę Encore, która w latach 80-tych wydawała planszówki fantasy :)
[#3] Re: Encore Games na Polygamii

@PopoCop, post #2

Aghh.. Mam od nich Labirynt Śmierci, Gwiezdny kupiec i Odkrywcy Nowych Światów, pewnie z braku czasu nigdy w nie już nie zagram. A co do gier kolegi MDW to właśnie wrzuciłem sobie Fortis Lite, działa nawet na staruszku iPhone 2G :)
[#4] Re: Encore Games na Polygamii

@waldiamiga, post #3

Gwiezdny kupiec i Odkrywcy Nowych Światów

Grałem w to namiętnie w dzieciństwie, super gry. :) Niedługo potestuję Fortisa, właśnie zerknąłem i zdziwiłem się, że jest darmowy.
[#5] Re: Encore Games na Polygamii

@waldiamiga, post #3

Legnica, moje strony :D
[#6] Re: Encore Games na Polygamii
bardzo barwnie i szczegółowo opisuje historię studia


nie no, szacun, ale "studia" to chyba nieco przesada, raczej garazu .
[#7] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#8] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#9] Re: Encore Games na Polygamii

@gx, post #6

Nawet "garaż" to za dużo powiedziane. Zaadoptowany garaż to już jest jakieś specjalnie zorganizowane miejsce. W moim przypadku to po prostu własny kąt w swoim mieszkaniu. :)
Niestety dawne plany nie wypaliły, życie okazało się bardziej brutalne niż przewidywałem i zostałem zepchnięty do miejsca w którym teraz jestem. :) Ale uznałem, że to nie powód żeby rezygnować z robienia tego co się lubi. Nawet jeżeli tempo prac jest wręcz symboliczne, projekty nic nie urywają. :)
[#10] Re: Encore Games na Polygamii

@PopoCop, post #2

Mi też czasem wydaje się, że to chodzi o tamto Encore. :) "Gwiezdny Kupiec", "Bogowie Wikingów", "Labirynt Śmierci" - to były hity. Skoro już mowa o tamtym Encore to powiem, że w 1993 roku wraz z bratem zrobiliśmy na Atari XL/XE grę strategiczną pt. "Ragnarok", która właściwie była kopią "Bogowie Wikingów". Niestety L.K. Avalon nie zdecydowało się na wydanie jej. Chociaż gra wyglądała nawet trochę lepiej (graficznie) niż strategia "Raszyn 1809" wydaną trochę wcześniej przez Mirage Software (tez dla Atari XL/XE).
[#11] Re: Encore Games na Polygamii

@waldiamiga, post #3

Fortis (Lite) będzie działał na każdym iOS do momentu następnej aktualizacji. Wtedy będę musiał ustawić min. iOS na 4.3, bo to jest najniższa obecnie wersja akceptowana w AppStore. Aktualizacja kiedyś będzie robiona, bo trzeba dodać wsparcie dla Retiny i 4-calowego ekranu. Ale nic nowego nie będzie więc użytkownicy starszych urządzeń po prostu nie będą mieli (i tak nieprzydatnej dla nich) aktualizacji.
[#12] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#14] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#15] Re: Encore Games na Polygamii

@MDW, post #10

MDW: a ta zbieżność nazw to przypadek? ;)
"Odkrywcy..." byli bardzo fajną planszówką, jest w sieci dostępna wersja na pc, dosłowna implementacja gry (jeśli ktoś pogubił żetony).
[#16] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#17] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#20] Re: Encore Games na Polygamii

@Geekboy68k, post #5

bardziej moje :) kurde nawet nie wiedziałem że jest ich troje z legnicy :P szkoda że nie można się spyknąć na browarka :P każdy w rozjazdach ;/
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#22] Re: Encore Games na Polygamii

@Mayolika, post #20

bardziej moje :) kurde nawet nie wiedziałem że jest ich troje z legnicy :P szkoda że nie można się spyknąć na browarka :P każdy w rozjazdach ;/


Nie mów hop, zanim nie podskoczysz :D Wrocław to moja studencka lokalizacja, rodzinne strony to Lubiąż/Prochowice/Kawice/Mojęcice :) W Legnicy zdawałem prawko dwa lata temu \m/
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#24] Re: Encore Games na Polygamii

@Leander, post #15

MDW: a ta zbieżność nazw to przypadek? ;)

Przyznam się, że nie wiem skąd się bratu wzięła ta nazwa. Na pewno dobrze kojarzył planszówki firmy Encore. A czy 10 lat później się tym zasugerował to nie wiem. Pamiętam tylko, że mu się podobało to, że można napisać wyraz "encore" i nie wystaje z niego żadna litera ani w górę (jak np. "d") ani w dół (jak np. "p"), a wyraz jest z obu stron okrągły, bo zaczyna się i kończy na zaokrągloną literę, czyli "e". Dziwne kryteria wyboru nazwy, nie? :)
[#25] Re: Encore Games na Polygamii

@Mayolika, post #20

W Lenigcy kiedyś było trochę "swoich" ludzi. Pamiętam, że w okolicach lat 1995-97 do pociągu jadącego na scenowe party w samej Legnicy potrafiło wsiąść 25 osób deklarujących się jako Amigowcy. Jak pociąg dojeżdżał do Wrocławia to dosiadało się jeszcze ze 3 razy tyle. Ech, co za czasy...

Ja mieszkam już na stałe we Wrocławiu. W Legnicy bywam ze 2 razy w roku. Brat bywa jeszcze rzadziej, bo ma "trochę" dalej. :) Jeżeli chodzi o piwo to w moim przypadku należałoby je zamienić na jakąś colę czy tonic, bo jestem jednym z tych dziwaków, którzy nie przepadają za tym smakiem. :)
[#26] Re: Encore Games na Polygamii

@MDW, post #25

To pewnie dlatego że na samym osiedlu piekary były trzy salony gier z amigami, szkoda ze wtedy aparaty byly, ale na klisze, a klisze drogie heheh bo by pare fot zostalo z tamtych czasow.
[#27] Re: Encore Games na Polygamii

@Mayolika, post #26

Na przykład Mac Mack/Union był z Legnicy. I Musashi chyba też?

A artykuł fajny. OK Rozesłałem po ludkach.
[#28] Re: Encore Games na Polygamii

@Deftronic/..., post #27

Mi się zawsze wydawało, że Musashi z Wrocławia. Tak samo jak Scorpik. Musashi podobno nawet przez jakiś czas pracował w jakiejś firmie przy sofcie do jakichś amigowych genlocków (tych w blaszanych obudowach z charakterystycznymi pokrętłami RGB, nie pamiętam nazwy). Ale to mogą być tylko plotki, bo słyszałem to z niezbyt pewnego źródła i bardzo dawno temu.
[#29] Re: Encore Games na Polygamii

@MDW, post #28

HDP?
[#30] Re: Encore Games na Polygamii

@flops, post #29

Ooo tak tak. Właśnie HDP. Dzięki wielkie za łatkę na pamięć. :)
U nas oprócz tych z HDP kupowało się jeszcze jakieś z Elsatu. Inne spotykało się raczej bardzo rzadko.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem