Komentowana treść: Zdjęcia z AmiWest 2013
[#1] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013
Ja pierdzielę... Po to mamy teraz XXI w. i technikę aby oglądać artystyczne, czarno-białe fotki. Super.
[#2] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013
No niestety tak będziemy wyglądać za 10-15 lat...

Wniosek:
Bawić się na zlotach póki lata pozwalają! piwo

Edit:
Trevor trzy lata temu wyglądał na 20 lat młodszego. :(

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 19:41:03 przez stachu100
[#3] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013
Swietna galeria.
Ma "cos" w sobie......
Choc byc moze to "cos" to wnioski, ktore nasuwają sie podczas jej ogladania....
[#4] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013

@michalmarek77, post #3

No jestem załamany oglądając te fotki, Amigi klasyczne stare a amigowcy jeszcze bardziej. Chyba brak im świerzego spojżenia na rynek komputerów. Oni nie powinni już decydować o rozwoju Amigi...Tam brak świerzego powiewu... Nie obrażając oczywiście tych panów, brak tylko pajęcznyn z jakiegoś filmu z Indiana Jonsem....
[#5] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013

@Voyox, post #4

Pajęczyny będą za rok;)
Mi tam jakoś czarno-białe foty nie przeszkadzają pomysł Przecież można je pokolorować, jak już komuś tak bardzo zależy pomysł Są odpowiednie programyOK

W pierwszej sekundzie myślałem, że Trevor trzyma jakiś nowy sprzęcik w ręce:D
[#6] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013

@stachu100, post #2

Faktycznie, w 2010r. Trevor wyglądał na dziarskiego 40+ latka, teraz na okolice 60-70 latka :-/
Ciekawe czy stres, czy jakiś inny powód takiej zmiany jest.
[#7] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013

@flops, post #6

Pewnie emotki parallaxa, a tak serio może liczył, że jego zastrzyk gotówki pobudzi środowisko, a tu nic.

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 20:32:12 przez Ender
[#8] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013

@Ender, post #7

Smutno to wygląda. Klub emerytów z konkretną nadwagą...
[#9] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013

@Ender, post #7

Kurde, rzeczywiście same stare grubasy i żyd na dokładkę .
może liczył, że jego zastrzyk gotówki pobudzi środowisko, a tu nic
A niby jak miałoby to wyglądać? Przecież ta kasa nie była/jest przeznaczona na darmowe egzemplarze nowych Amig,
no chyba żę to taki skrót myślowy i chodziło ci o napływ nowych czy starych-nowych chętnych na kupno.
Myślę że to może nastąpić, ale dopiero gdy będzie już taka baza oprogramowania że będzie można się
przesiąść na Ami jako jedyny komputer. Mam na myśli w 100% sprawna przeglądarka, pakiet biurowy,
i cała reszta "niezbędników", nie chodzi mi o gry czy jakiegoś Fotoszopa i tym podobnych.

PS. Nie widziałem posta twardego - gdy pisałem swój - jak widać podobne skojarzenia.

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 20:49:22 przez Radek_Cz
[#10] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013
Dla tych co nie szukaja dziury w calym, nie przeszkadzaja im artystyczne zdjecia, panowie z nadwaga, filmy.
Jest Rebol, Score, Codebench, przeglad gierek, panel dyskusyjny miedzy innymi z inzynierem pracujacym w Commodore nad CD32, prezentacja Trevora...

http://www.youtube.com/channel/UCeJYhevphgCZwgm1hS_2z4w

Owszem jest to juz stricte towarzyska impreza ale wiele fajnych rzeczy pokazano.

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 20:56:58 przez pini
[#11] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013

@pini, post #10

Owszem jest to juz stricte towarzyska impreza ale wiele fajnych rzeczy pokazano.


Racja, na przykład historię firmy IBM:



Świetny temat na amigową imprezę.

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 21:05:22 przez jubi
[#12] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013

@jubi, post #11

o LOL, nie wiedziałem, że IBM założono w 1990 roku :D

To historia architektury POWER, jeśli jeszcze nie zauważyłeś. To te procesory montowane w niektórych turbiszczach do klasyków.

P.S. Trevor wygląda na starszego bo... nie odmłodniał raczej przez te lata. A wieku optycznie dodaje mu jeszcze fakt, że ostatnio miał najwyraźniej zafarbowaną siwiznę, a teraz przyjął ją, jak to się mówi, "na klatę".

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 21:08:20 przez recedent
[#13] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013

@Radek_Cz, post #9

Mniej więcej to miałem na myśli. Wyłożył kasę na opracowanie i wdrożenie do małoseryjnej produkcji AOX1000 i liczył, że to rozrusza rynek sprzedaży, a tu klops z dostępnością procesorów i ich ceną.

Co do Żyda na zdjęciu, może to jakiś bankier i nowy inwestor, tu akurat doszukiwałbym się pozytywów.
[#14] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013

@recedent, post #12

A wieku optycznie dodaje mu jeszcze fakt, że ostatnio miał najwyraźniej zafarbowaną siwiznę, a teraz przyjął ją, jak to się mówi, "na klatę".


Trevor farbuje siwiznę na klacie? siedzi, pije i chrupki Skąd wiesz?
[#15] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013

@Ender, post #13

Eliyahu? Nie, to nie bankier. Spotkasz go na AmigaWorld.net (chyba nawet został tam moderatorem), Amiga.org i Amigans.net. I nie jest Żydem (obywatelem Izraela), tylko Amerykaninem. Po jarmułce na głowie sądząc - może być żydem (wyznawcą judaizmu). Ale inwestor? nie...
[#16] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013

@recedent, post #15

Dzięki za wyjaśnienie.
[#17] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013

@recedent, post #15

W dodatku Eliyahu jest stałym bywalcem AmiWest od czasów jego początków.
[#18] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013

@pini, post #10

Tylko liczba odsłon nędzna, niestety. To jest to o czym nieraz wspominałem - jest system i sprzęt rozwijane, ale już nie ma komu i dla kogo się starać.
[#19] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013
jessus maryja, klub emerytow i rencistow w mlodziezowych koszulkach z boingballem strach
.. a na dokladke blond pieknosc podobna do krolewny sniezki - foto szok!

To jest raczej ZombieWest hide2
[#20] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013

@adam_mierzwa, post #18

Nędzna jest też niestety jakość tych filmów - w zasadzie nie da się nic odczytać z tego, co dzieje się na ekranie :/
[#21] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013

@gorzyga, post #20

Fakt, 240p dziś to rzadkość. Dziwne, bo ten sam człowiek kręcił rok temu w 1080p.
Po chwili zastanowienia dochodzę do wniosku że ma małą pojemność karty w kamerze - w zeszłym roku filmiki były na kilkanaście minut.
[#22] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013

@adam_mierzwa, post #21

Tajemnica tej jakosci jest (wg. autora) to, ze calosc byla realizowana z uzyciem VideoToastera. Czyli przywiazanie do amigowej tradycji zaowocowalo rzeczona, slaba jakoscia
Z calosci AmiWestu nie przebila sie jakos informacja o otwarciu AmiStore, gdzie na wzor wielkich sklepow bedzie mozna rozprowadzac tansze i ew. drozsze programy. Zajawka jest na filmie z prezentacja Score.
[#23] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013

@adam_mierzwa, post #18

Jako czlowiek stojący z boku nie widzę zupełnie rozwoju system AmigaOS4. O ile sie nie myle to dosc dawno nie bylo duzego update.
[#24] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013
Czy to wszyscy, którzy zjawili się na imprezie? Jeśli tak, to bardzo smutne to. Na AmiWawa bywa 5-6 razy więcej osób...
[#25] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013

@michal_zukowski, post #23

Duże zbiorcze update zostały zaniechane na rzecz aktualizacji ciągłej - jest do tego narzędzie w systemie. Planowany Update 7 ukaże się ze względu na Cyrusa, prawdopodobnie jako bootowalne CD dla wszystkich modeli komputerów obsługujących AmigaOS 4.x. Zawierał będzie wszystkie poprzednie (nie trzeba będzie instalować po kolei jak do tej pory).
[#26] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013

@michal_zukowski, post #23

Nie bylo duzego, glosnego update bo dostajemy aktualizacje online, przy pomocy AmuUpdate. Swietna sprawa. Kazdy, nawet drobny komponent jest umieszczany na serwerze od razu. Dzieki temu nie czekamy az caly pakiet zostanie zebrany. Tuz przed AmiWest w ciagu 2 dni zaktualizowano kilkanascie elementow, w tym kernel dla SAM, ktory znowu przyspieszyl o kilka/kilkanascie procent. Przez pierwsze miesiace tego roku aktualizacje pojawialy sie co kilka dni.
Niestety ta forma traci na "medialnosci". Przepisano czesc Picasso96. A oprocz tego Gallium3D i X-kernel to niby brak rozwoju?

http://amistore.net/ - w budowie...

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 00:18:39 przez pini
[#27] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013

@pini, post #22

A widzisz, taka informacja powinna być na początku każdego filmu, bo wiedząc to o czym napisałeś, zupełnie
inaczej się odbiera ich niską jakość. Z drugiej strony to spotkanie jest przede wszystkim o Amigach NG
i wydaje mi się że NG też powinny być filmy. A to dlatego że niewiele osób miało możliwość tam być i
więcej szczegółów nie zaszkodziłoby. Tak czy inaczej - lepsze takie niż żadne.
[#28] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013

@michal_zukowski, post #23

wprawdzie inni już odpowiedzieli ale i ja nie wytrzymam. Praktycznie w każdym tygodniu coś jest aktualizowane. Mam okło 20MB nowych aktualizacji po Update 6. To chyba źle nie jest?
[#29] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013

@Radek_Cz, post #27

Przed impreza, autor hobbysta, zbieral kase na sprzet. Wczesniej korzystal z czyjejs pomocy. Potrzebowal 1500$.
Ile uzbieral, nie wiem. Watpie by byla to cala suma....
[#30] Re: Zdjęcia z AmiWest 2013
Nie pozostaje nic, tylko dziekowac Bogu, ze 20 lat temu byla mozliwosc pogadac/pograc w gry/poogladac dema /pojarac sie Amiska z rowiesnikami majac te nascie lat. Przykre troche, no ale co zrobic...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem