Komentowana treść: Nazwa dla komputera
[#31] Re: Nazwa dla komputera

@lda, post #30

A to powodem braku nazwy Amiga jest tylko i wyłącznie "zamknięcie linii"? Dobre ok, racja
[#32] Re: Nazwa dla komputera

@gorzyga, post #31

Ale dlaczego mieli to zaznaczać, przecież wiadomo że chodzi o Amigę :)
[#33] Re: Nazwa dla komputera

@gorzyga, post #31

Nowa linia czymś musiała się odróżniać. Jeśli sięgnie Pan pamięcią wstecz to z pewnością przypomni Pan sobie różne zapowiedzi nowych modeli. Pisano o modelach z procesorami HP RISC, Transmeta, PPC. Escom miał w planach produkcję nowej Amigi zwaną "Power Amiga", Gateway słodził nam tworem o nazwie "Amiga NG" lub "Amiga MCC". Jak wiemy z tych planów nic nie wyszło, ale nikt nie neguje, że te model miałby być nowymi Amigami :)
Dopiero Amiga INC, która w tamtym czasie posiadała prawa do marki, patenty, system, znaki towarowe, również roztoczyła piękne wizje reaktywacji Amigi i pierwotny projekt karty rozszerzeń "AmigaOne" został przemianowany na całkowicie nowy komputer - nową Amigę !
"AmigaOne" została stworzona przez właściciela marki "Amiga" jako następca starych modeli i to co nie udało się Escom/Gateway nie udało się również Amiga INC :)) W zasadzie to tylko połowicznie się udało. Miała być nowa AmigaOne, a skończyło się zaledwie na kilku płytach głównych AmigaOne" co nie zmienia faktu, że nowy komputer od Amiga INC byłby nową Amigą.
Ostatecznie "AmigaOne" trafia do Hyperion/AEON i dopiero tutaj udaje się wprowadzić na rynek nową Amigę - AmigaOne X1000
[#34] Re: Nazwa dla komputera
Nie podoba mi się to nowe nazewnictwo.
Czemu oni używają nazw starych kart turbo do nazywania nowych komputerów? :facepalm:
To tylko dodatkowe zamieszanie wprowadzi wśród osób nie obeznanych z Amigą.
Chyba że im zależy na wprowadzaniu ludzi w błąd.
Czy tak ciężko im wymyślić coś nowego?
[#35] Re: Nazwa dla komputera

@Hellena, post #32

Nie każdy musi się domyśleć. Tak samo ja wielu ludzi dało się nabrać na podrabiane dresy, które zamiast Adidas miały napis Abibas :) Tutaj to wygląda podobnie, nigdzie nie ma nazwy "Amiga" bez jakiegoś śmiesznego dopisku bez spacji. A więc walczmy o przyszłość AmigaONE!
[#36] Re: Nazwa dla komputera

@lda, post #33

Temat jest o nowej nazwie komputera marki "AmigaONE".

wyraźnie jest napisane "Firma A-EON przygotowała ankietę dotyczącą nazewnictwa dla nowych modeli komputera AmigaOne"

więc po co niektórzy piszą tu nie na temat o Amidze, tego nie rozumiem.

W zapowiedzi także wyraźnie jest napisane:

we are developing the motherboard, which could spawn three new AmigaONE models,

tworzą trzy nowe modele AmigiONE, a nie nowe modele Amigi. Po co ta dyskusja o "nowej Amidze" nie na temat, skoro temat jest o nowych modelach komputerów marki AmigaONE? Tu dyskutujemy o "nowej AmidzeONE", nie o nowej Amidze.


Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 13:20:49 przez jubi
[#37] Re: Nazwa dla komputera

@lda, post #30

Jakby byla Amiga, to by nazywala sie Amiga, a ze nie jest wiec musi sie nazywac inaczej lub podobnie, dlatego nazwali ja AmigaOne.

A-EON dal wspanialy przyklad, ze flejmy w srodowisku wywoluje on sam mieszajac nazewnictwo jak garnek z pomyjami.
Wychodzi na to, ze jedyne co chca osiagnac to namieszac w srodowisku, zeby ludzie nie wiedzieli o czym mowa i ktos przez przypadek kupil rzekomo nowa Amige. To jest zwykle podszywanie sie pod konkretne modele.
Ile mozna patrzec na wybryki tej firmy i tych ktorzy te wybryky jeszcze gloryfikuja.
To juz nie jest ZENADA to jest SYFYLIS a wyznawcy tego cyrku to jakies chore dzieci z wodoglowiem.
[#38] Re: Nazwa dla komputera

@gorzyga, post #35

Widać Hyperion z A-Eon popełnili błąd, bo mają również prawa do nazwy Amiga One i wtedy było by po problemie
[#39] Re: Nazwa dla komputera

@flops, post #25

Jak ktoś coś robi, produkuje nowy sprzęt do zabawy z nowym systemem Amigowym, to jest zły. A gdzie ja coś takiego napisałem? Na bank znajdzie się kilka osób, które napiszą, że chcę wydoić kasę. Pewnie przy wszystkim co ktokolwiek będzie chciał zrobić. A gdzie ja coś takiego napisałem? Komentarze można pisać, no nikt nikomu nie zabroni, ale kontr komentarze muszą się pojawić, bo nam może się nie podobać to co ktoś napisze. Naprawdę można:)? Łaskawca. Ja w swoim pierwszym komentarzu piłem /jakby ktoś nie zauważył/ do pseudo marketingu A-EON mając w pamięci sytuację z X1000 - żenada powraca. A ten samozwańczy stikerfajter pojechał z os4 i imprezami, toż to bełkot, agresywny durny bełkot kolesia który widział os4x na obrazku. Użytkownicy Amiga OS, przynajmniej w większości, nie plują na lewo i prawo na FPGA, Mosa, klasyki itd. pod każdym wątkiem jak się pojawi (no kiedyś były tutaj wyjątki, ale dawno ich już nie ma). Jaaasne, szkoda że Cię tu nie było jak dawno temu pojawił sie os4 na klasyki, kupiłem i jeden z Was:) stwierdził że jestem złodziejem i piratem, bez cienia dowodu, ot tak:). Wnoszę więc cobyście się troskliwe misie trzepli po /przynajmniej niektórzy/ puchowych łbach i wyluzowali z agresją. Naprawdę nie każdy kometarz krytyczny to atak na ceny nowych płyt i nędzę os4x.
[#40] Re: Nazwa dla komputera

@Hellena, post #38

Ja to widzę tylko jeden problem - nie maja prawa do nazwy Amiga. Ale ten problem na szczęście mnie nie dotyczy, jednak psuje on mocno wizerunek komputera AmigaONE jako współczesnej Amigi.
[#41] Re: Nazwa dla komputera

@gorzyga, post #40

Ano dlatego nigdy nie kupie Xbox One, do końca będę grał na starym dobrym Xbox 360 czy jak mu tam :D
[#42] Re: Nazwa dla komputera

@Hellena, post #41

OK
[#43] Re: Nazwa dla komputera
"Nazwa dla komputera"

HelkaPPC
[#44] Re: Nazwa dla komputera

@jubi, post #36

daj pan spokój. AmigaONE nie powstała wczoraj, tu każdy jest w temacie, a czerwonych i tak nie przekonasz, że to nie Amiga i żeby jej nie nazywali Amigą, więc po co sobie strzępić język?
[#45] Re: Nazwa dla komputera

@Hellena, post #41

Dobre :) Xbox One to już nie Xbox bo ma ONE w nazwie :) Ba ! Nawet CHIPSETU z poprzedniego modelu nie ma :)
[#46] Re: Nazwa dla komputera

@jubi, post #36

AmigaOne ma w nazwie "Amiga" czy jesteś ślepy Panie dziejku ?

Xbox One ma nazwie XBOX więc jest Xboxem :)
Amiga One ma w nazwie Amiga więc jest Amigą. INNĄ niż klasyki, ale właśnie dlatego, że jest nowym modelem, dlatego jest Amigą One :)
Zluzuj zwieracze fanatyku
[#47] Re: Nazwa dla komputera
AmigaHD , ostatnio wszystko jest HD, moze chłyci ;).
[#48] Re: Nazwa dla komputera

@sigma2pi, post #47

najlepiej jeszcze w CZYDE :) lepiej chłyci :)
[#49] Re: Nazwa dla komputera
Bardzo dużo propozycji i wszystkie słabe. Jakby nie można było dawać nazwy prostsze. Na przykład od nazwy płyty - AmigaOne Cyrus 1, AmigaOne Cyrus 2.
Ja wiem że "Amiga" jest z języka hiszpańskiego, ale zamiast tworzyć propozycje typu Juan Francisco María de la Salud Donoso Cortés y Fernández Cañedo - lepiej krócej i prościej,
Z przedstawionych - biorąc pod uwagę ewentualne przyszłe modele - wybrałbym propozycję 8.
Proste nazewnictwo, krótka nazwa komputera, bez ułamków i "żerowaniu na klasyku".
[#50] Re: Nazwa dla komputera

@adam_mierzwa, post #49

Najlepiej jakby to cos nazywalo sie "CyrusOne 2" i wszyscy byli by wniebowzieci.
Klasykowcy mieli by w koncu spokoj, aosowcy4 nie musieli by odpierac "zarzutow" i mogliby sie spokojnie zajac tworzeniem oprogramowania zamiast marnowac czas na dyskusje o prawach do nazwy a A-Eon moglby klepac masowo swoje cyrusy i pompowac reklame w tv "a new machine from future CyrusOne 2- buy it for 3.000$ only " i bylo by ogolnie pieknie...

...no ALE kto by wtedy sie zainteresowal czyms takim jak CyrusOne?
Kto kupilby drogi, slaby komputer niewiadomej marki?
Na co komu bylby jakis drogi komputer bez oprogramowania?
Kto kupi komputer na ktory nie ma ani dobrych gier ani programow sluzacych do pracy?
no wlasnie... najprawdopodbniej NIKT bo i po co!?!


Dlatego trzeba ciagle zerowac na klasyku, trzeba uzywac nazw, ktore kojarza sie z dawnymi modelami Amigi, trzeba zerowac na nostaligii uzytkownikow, trzeba wprowadzac ludzi celowo w blad nazwa zeby pomysleli "o powrocila dawna wspaniala Amiga, ktora kiedys byla symbolem nowoczesnosci, moze znowu wroce do amigowania"
trzeba produkowac aminalepki, amiskarpetki, amikoszulki i wciskac ludziom kit "patrzcie Amiga sie odrodzila - kupujcie nowe wcielenie Amigi!" bo przecie byznes is byznes..

..tylko, ze to wszystko to jedno wielkie DZIADOSTWO I OSZUSTWO za GRUBA kase.
Badziewny sprzet, ktory ani nie jest zgodny z Amiga ani z PC'etem, ani wydajny jak 10 letni Pecet, ani nie ma softu, ani nie jest podstawa do gier...nic kompletne ZERO i to za kase z wieloma zerami!!

DOSC tego pieprzenia o ROZWOJU, AMIGAONE to krok MILOWY w TYL i nigdy zadnym rozwojem nie bedzie!!
I niech w koncu to badziewie zbankrutuje a skoncza sie prawdziwe problemy Amigi.
[#51] Re: Nazwa dla komputera

@selur, post #50

No i żali ci **** ściska?pomysł pościska pościska i puściOK

Skoro to tak boli nie uznających nowej Amigi, to nie lepiej się nie stresować i się nie czytać i się nię wypowiadać w tych tematach? pomysł Tyle nerwów zaoszczędzicie, że hoho pomysł A i tak przez takie ględzenie nic nie osiągniecie, prócz nerwówOK Ale wiem, że będziecie ględzić do końca świata i jeden dzień dłużej jak to powiadał Jurek OwsikOK

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 17:54:39 przez parallax
[#52] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#53] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#54] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#55] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#56] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#57] Re: Nazwa dla komputera

@selur, post #50

...no ALE kto by wtedy sie zainteresowal czyms takim jak CyrusOne?
Kto kupilby drogi, slaby komputer niewiadomej marki?
Na co komu bylby jakis drogi komputer bez oprogramowania?
Kto kupi komputer na ktory nie ma ani dobrych gier ani programow sluzacych do pracy?
no wlasnie... najprawdopodbniej NIKT bo i po co!?!


Dlatego trzeba ciagle zerowac na Amidze


otóż to, jeden z najlepszych postów jakie tu przeczytałem, nareszcie któś mówi "jak jest". Dość szargania legendy Amigi dla doraźnych zysków grupki ludzi wciskających ludziom płytki PPC oblepione ami-naklejkami. Ludziom, którym zależy na Amidze na ten widok po prostu robi się bardzo, bardzo przykro.
[#58] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#59] Re: Nazwa dla komputera

@fazior, post #58

Jakoś nie wierzę w to by nazwa czegoś miała tak wielki wpływ na sprzedaż jak cena, parametry, opinia znajomych itp. Myślące osoby mają dystans do nazw i wiedzą że np świnka morska nie jest ani świnką ani nie jest morska, a biała czekolada, nie nie jest biała ani nie jest czekoladą. A AmigaOne ani nie jest Amiga ani nie jest one, a po naszemu ani nie jest przyjazna ani nie jest pierwsza. ;)

Sieczka się zacznie dopiero jak ktoś oficjalnie nazwie swój produkt "jedyna prawdziwa Amiga". hahaha
OnlyOneRealAmiga, Z prawnego punktu widzenia chyba by przeszło no nie? ;)
[#60] Re: Nazwa dla komputera

@ZbyniuR, post #59

Trevor mógł sobie nazwać nowy komputer bez ankiety. Tu chodzi o to że przy tak niewielkiej społeczności każdy może mieć wpływ na to co się dzieje. Ta ankieta jest przykładem. Ja swój głos na podany e-mail wysłałem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem