Komentowana treść: Prezentacja Amigi One X1000 na RetroKomp 2013
[#1] Re: Prezentacja Amigi One X1000 na RetroKomp 2013
Nie lapie... Taki nowoczesny sprzet, czasami nawet szybszy od mojego telefonu komorkowego, a okreslany jako retro?

Oj, ludzie, ludzie...
[#2] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#3] Re: Prezentacja Amigi One X1000 na RetroKomp 2013
Mufa, dzięki za filmikOK 6:21 DokładnieOK
[#4] Re: Prezentacja Amigi One X1000 na RetroKomp 2013

@TrashO2, post #1

"impreza zorganizowana przez fanów maszyn retro i komputerów alternatywnych"

ciężko się czyta ze zrozumieniem?
[#5] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#6] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#7] Re: Prezentacja Amigi One X1000 na RetroKomp 2013
Takich prezentacji potrzeba więcejOK Jest grono byłych amigowców, którzy od lat nie mają pojęcia o tym, co słychać w świecie Amigi, a takie prezentacje wiele im powiedząOK Dlatego kto może, to powinien promować jak się da właśnie chociażby takie prezentacje OK Ja coś tam się postaram w tej kwestii podziałaćOK
[#8] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#9] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#10] Re: Prezentacja Amigi One X1000 na RetroKomp 2013

@jubi, post #5

Za złamanie punktu 14 regulaminu (uprawianie tzw. "trollowania" tzn. pisania postów wyłącznie w celu irytowania innych użytkowników bądź wszczynania awantur), na użytkownika zostaje nałożona dwumiesięczna kara administracyjna (poprzedni ban był na miesiąc, więc zgodnie z zasadą, teraz są dwa). Ileż można...

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2013 15:25:03 przez mailman
[#11] Re: Prezentacja Amigi One X1000 na RetroKomp 2013
Merytorycznie bez zastrzeżeń. Przydało by się tylko: 1. odfiltrować częstotliwości poniżej 80 Hz z nagrania głosu (przynajmniej, bo można oczywiście bardziej udoskonalić obróbką ścieżkę audio); 2. zdecydować się na wymowę nazw angielskich - albo tak, jak się pisze, albo prawidłową, a nie obydwie mieszane, bo jak słyszę "ejetech" czy "digiboster" zamiast "ajtek" i "digibuster", a zaraz potem obok poprawnie "łorkbencz" (prawidłowo po angielsku), a nie "workbench" (czytane po polsku) to coś mi tu nie pasuje i psuje mi to przyjemność odbioru (czyt. tylko na tyle starczyło mi cierpliwości). ;) Pozdrawiam autora prezentacji i życzę co raz lepszych dzieł w przyszłości. :)
[#12] Re: Prezentacja Amigi One X1000 na RetroKomp 2013

@CJ Warlock, post #11

zdecydować się na wymowę nazw angielskich - albo tak, jak się pisze, albo prawidłową

Też mi się to rzuciło w uszypomysł ale zbytnio nie doskwiera OK
[#13] Re: Prezentacja Amigi One X1000 na RetroKomp 2013
Dobrze zrobiona, interesująca prezentacja (jak słyszę na końcu jest to część teoretyczna prezentacji). Obiektywne przedstawienie faktów z historii AmigiOne, wyraźny głos prezentera. Gdyby tylko cena tego komputera była przystępniejsza dla przeciętnego Kowalskiego. Ja w każdym razie na 32 urodziny mogłem sprawić sobie co najwyżej Amigę CD 32... Czekam na przesyłkę ;)

Pozdrowienia.
[#14] Re: Prezentacja Amigi One X1000 na RetroKomp 2013

@TrashO2, post #1

No proszę.......Superfrog z dyskietki nie ruszył
Parallax pewnie rozczarowany!
Sprzęcicho za 10 baniek a tu Superfrog nie chodzi! DOH
[#15] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#16] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#17] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#19] Re: Prezentacja Amigi One X1000 na RetroKomp 2013

@RadoslawF, post #18

Koledzy parallax i RadoslawF - jeśli się obydwaj nie uspokoicie, dostaniecie po banie, podobnie jak każdy kto zechce kontynuować tę przekomarzankę. Więcej ostrzeżeń nie będzie.
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#21] Re: Prezentacja Amigi One X1000 na RetroKomp 2013
Ciekawa prezentacja i bez zbędnego jadu. Brawo. Czekam na część drugą.
[#22] Re: Prezentacja Amigi One X1000 na RetroKomp 2013

@Ender, post #21

Widziałem na żywo, ciekawa prezentacja, tak samo jak prezentacja Digi Boostera.
A tutaj ciekawa fota. Jak widać systemy i ludzie gryzą się tylko na forum i w komentach:

[#23] Re: Prezentacja Amigi One X1000 na RetroKomp 2013

@twardy, post #22

Normalnie szok, co nie Twardy? Nie dość, że Powerbook obok X1000 nie zwariował i vice versa to jeszcze MorphOS.pl pożyczył monitor forum.amigaone.pl
[#24] Re: Prezentacja Amigi One X1000 na RetroKomp 2013

@pampers, post #23

Tak trzymać, zgoda buduje... .
[#25] Re: Prezentacja Amigi One X1000 na RetroKomp 2013

@Ender, post #24

Dookładnie :) Dyskutować merytorycznie zawsze można, ale wszelkie flejmy na bok.
[#26] Re: Prezentacja Amigi One X1000 na RetroKomp 2013

@twardy, post #22

Dokładnie tak jak na naszych (dwóch? trzech?) Amimajówkach, gdy przyjeżdzali koledzy z exec.pl. Generalnie było sympatycznie, jazda zaczynała się dopiero gdy uczestnicy siadali przed komputerami w domu i wchodzili na fora internetowe.
Niestety, na odległość nie widzimy już kolegi równie zakręconego jak my, tylko o trochę innych poglądach (każdemu wolno), lecz jakiegoś odhumanizowanego przeciwnika któremu trzeba dokopać.
Niestety.....
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#28] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#30] Re: Prezentacja Amigi One X1000 na RetroKomp 2013
A ja będę niedobry ;) i napiszę parę złych zdań .

Z technicznego punktu widzenia, sama prezentacja jest zrobiona ładnie, nic jej nie brakuje, ale komentarz... cóż, tutaj jest, moim zdaniem, fatalnie . Czytający nie potrafi się zdecydować jak wymawiać angielskojęzyczne nazwy - raz jest to błędnie wypowiedziany "ejetech" , raz po polsku "digiboster" , ogólnie film zrobił na mnie jedno wrażenie - ktoś to przeczytał bo musiał, a chęci nie miał wogóle - wygląda jakby ktoś siłą zmusił osobę do przeczytania materiałów .

Podsumowując - slajdy są dobrze zrobione, czytający.. następnym razem więcej entuzjazmu i polecam sprawdzić jak wymawia się angielskie nazwy ;) ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem