Komentowana treść: Games TOP10 - wyniki za październik 2013
[#1] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013
Kurde, zapomniałem. :(
[#2] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@Deftronic/..., post #1

Bo od razu trzeba głosować, jak się wyniki pojawią OK Poszło.
[#3] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@_arti, post #2

Ma się rozumieć Arti OK Poszło :)
[#4] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@TUPCOM, post #3

PoszłoOK
[#5] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@_arti, post #2

Ja też tak właśnie robię :) Poszło :D
[#6] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013
moja ulubiona gra w dawnych czasach na Ami :) . Canon Fodder u mnie numer ONE!, na rowni z The Chaos Engine..., jeszcze na A500 mlucilem w te gierki godzinami, chociaz w Chaos najlepiej gralo sie we dwoch, na dwa joye :)

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2013 12:51:05 przez sigma2pi
[#7] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013
Dołączyłem do swojej listy grę w którą chyba już nikt nie gra - Hill Street Blues
[#8] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@sigma2pi, post #6

Chaos Engine we dwóch jest cholernie trudną grą. W singlu przeszedłem - nie jest łatwo ale w kilka dni da się. We dwóch wrogowie są silniejsi, no i nie da się uciec tracąc towarzysza z ekranu jak w singlu. Jeśli ktoś skończył Chaos Engine na dwa Joye bez trainera - mega szacun. A tymczasem biorę się za głosowanie. :)
[#9] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013
nie jest źle... Ale mogłoby być lepiej. siedzi, pije i chrupki
[#10] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013
Poszło.
[#11] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013
Superfrog przed Flashback - Paralax ma więcej kont czy co? ;)
[#12] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@rePeter, post #11

Właśnie mi tak przyszło do głowy, że co miesiąc mógłby być taki wykaz kto na co głosowałpomysł
[#13] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@parallax, post #12

No tak, przecież moderacja kręci przy liczeniu głosów! Superfroga już DAWNO nie było w pierwszej trójce. Przypadek?...
[#14] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@_arti, post #13

Po prostu niektórzy się zmuszają do niegłosowania na Superfrogapomysł Sam wiesz, że jak by każdy głosował tak jak serce dyktuje, to Superfrog by był zawsze na podiumOK

A dlaczego tak robią? pomysł Bo mnie nie lubiąpomysł

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2013 16:36:30 przez parallax
[#15] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@parallax, post #14

Wszyscy cie lubimy bohater ;)
[#16] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@_arti, post #15

w serduszkach
[#17] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@parallax, post #14

superfrog choc od dawna mam w kolekcji na cd32, to nigdy nie ukonczylem i nie ukoncze. Gra mnie zwyczajnie znudzila. Probowalem na ps3 i vita to samo. 100x bardziej wolałem Traps`treasures. Był wydany przez mirage. Widac głownie w top liscie gry ktore wiekszosc grała za dziecka bo byly w "naszej dystrybucji" po 25 000 za dysk. Taka elvira czy legacy sorasil byly troche za drogie za duzo dyskow:D
[#18] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@Iceman27, post #17

Ale o co chodzi? Taka Dune II była przecież na 4 dyskach to samo UFO, czy Superfrog. Czyli kosztowały (według Twoiego cennika) o 25 tysięcy złotych więcej niż Legacy of Sorasil. Ta teoria nie trzyma się kupy, za to kupa świetnie trzyma się tej teorii
[#19] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@recedent, post #18

Ciekawe ilu kupowalo wielodyskowe gry co?? Bo z tego co doskonale pamietam to jeden kopiowal od drugiego. Wiec takie popularne do bolu gry jak dune , zaba chaos engine mial kazdy po prostu. Ale taka elvire , shadow beast czy legacy kazdy nie mial i trzeba bylo kupic. Rozmawialem ze sprzedawcami bo pytalem o te tytuly. Mowili ze nie maja ze schodza proste klepanki albo gry 1-2 dyskowe i maja takich w nadmiarze. W owym czasie w moich okolicach znalem kazdy sklepik amigowy. Naprawde uwielbialem ten sprzet. Wiec teoria - popularnosc gry, ilosc dyskow trzyma sie kupy jak najbardziej. Ciekawe czy sam kupiles gre na 7 dyskach albo 11?
[#20] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@recedent, post #18

a sorry cennik nie jest moj to cennik naszej "legalnej byłej dystrybucji" Jak kupic chcialem gunship 2000 za 660 000 sprzedawcy gały wyszly na wierzch wyciagnal spod lady worek z piratami i mowi do mnie "Panie za to mozesz miec Pan ze 20 gier
[#21] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@Iceman27, post #19

No to czekaj, czemu te gry były popularne do bólu? Bo były tanie, tak? A były tanie dlatego że były popularne i każdy je miał skopiowane? Dostaję kręćka katurlanie

A może były popularne, bo były po prostu dobre? I w takim razie ich miejsce na Top10 jest w pełni uzasadnione?
[#22] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@Iceman27, post #19

Ciekawe ilu kupowalo wielodyskowe gry co?? Bo z tego co doskonale pamietam to jeden kopiowal od drugiego. Wiec takie popularne do bolu gry jak dune , zaba chaos engine mial kazdy po prostu. Ale taka elvire , shadow beast czy legacy kazdy nie mial i trzeba bylo kupic.


Hmmm... Popatrzmy...
Z powyższej wypowiedzi popularne to:
Dune 1 - 3 dyski
Dune 2 - 5 dysków
Superfrog - 3 dyski (pirat 4)
The Chaos Engine - 2 dyski

Niepopularne:
Elvira - 5 dysków
Shadow of the beast 1 - 2 dyski
Legacy of Sorasil - 3 dyski

Nie gra mi tutaj teoria, że liczba dysków = tytuł bardziej/mniej popularny.
[#23] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@recedent, post #21

A czy ja napisalem ze były złe czy cos? Byly popularne bo srednia wieku graczy amigowych to owczesnie 10-14 lat to w co mieli grac? W trudnego ishar czy elvire czy proste cf i froga?? Ktore nie wymagaly solucji. Stad wybor na listach przebojow bo wiekszosc owczesnych amigowcow majacych 1-2 lata ten komputer owczesnie miało te gry proste i dobre gry. I stad jedne i te same pozycje bo raczej ilu znasz graczy co dzis meczy jakies trudniejsze stare rpg czy strategie? Stad i ta lista bedzie wiecznie "swieza" podobna bo odzwierciedla upodobania i sentyment graczy jako bylych nastolatkow.
[#24] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@mailman, post #22

Iceman27 ma rację, jeśli chodzi o gry kopiowane, czyli za czasów braku praw autorskich w Polsce (i jakiś czas potem), faktycznie gier 1-2-dyskowych kopiowało/sprzedawało się nieporównywalnie więcej od wielodyskowych. Każdy kalkulował koszt dyskietek i kopiowania w pobliskim sklepiku.
[#25] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@rePeter, post #24

Panowie geniusze... a moze dlatego, ze gry wielodyskowe nie oznaczaly automatycznie hiciora? pomysł
Np. wielodyskowa ale beznadziejna bo w ogole niegrywalna gra "Space Ace" nie byla warta trzymania na dyskietkach, natomiast w momencie pojawienia sie "Cywilizacji" na 4 dyskach, to nie znalem nikogo, kto by o nia nie pytal na gieldzie. Poza tym gier wielodyskowych nie bylo az tak wiele, wiec automatycznie odsetek hiciorow byl mniejszy w stosunku do 1-2 dyskowych.

Wiec skonczcie te bezsensowne teorie o przeliczaniu dyskietek.
Zasada byla prosta i niezmienna: najpopularniejsze byly gry, ktore byly najbardziej grywalne a nie te, ktore mialy najmniejsza ilosc dyskietek. Gra ktora byla hitem byla kopiowana, gry kiepskie byly usuwane albo zrzucane na jakies inne nosniki (np. VBS)
ot cala wielka FILOZOFIA
[#26] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@selur, post #25

A kto pisze ze wielodyskowe oznaczaja hiciora? Zas nie na temat piszesz cos. Pisalismy o czynniku decydujacym o zakupie. Zwłaszcza jesli nie znasz tytulu to co kupisz 1 dyskowa 2 czy czy 6? Bedac zwlaszcza nastolatkiem z mizernym "dochodem". I oto chodzilo z przeliczaniem. Wielodyskowych nie było wiele? wejdz sobie na amiga hol. Bo nie chce mi sie tu dawac dluuugiej listy gier 4 i wiecej dyskowych i do tego swietnych.

Zasada była jedna jak za darmo kopiowalo sie wszystko. I grało w co popadnie wybierajac z tego najlepsze.
[#27] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@Iceman27, post #26

"Zasada była jedna jak za darmo kopiowalo sie wszystko"

No to chyba u was tak bylo, bo u nas nie
[#28] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@rePeter, post #24

Do tej teorii pasują tylko dwie gry, które znajduje się w pierwszej dziesiątce tytułów, na które są oddawane najczęściej głosy (a więc są najpopularniejsze): The Settlers (3 dyski), Cannon Fodder (3), Superfrog (3, pirat 4), Dune II: Battle for Arrakis (5), Civilization (4), Slam Tilt (HD), SWOS 95/96/97/98 (2), UFO: Enemy Unknown (4 (AGA), 5 (ECS)), Flashback (4), Another World (2).

Moim zdaniem Selur ma rację, że jakość gry świadczyła o jej popularności, a nie to, na ilu była dyskietkach (bo o to chyba od początku dyskusji chodzi). Przykład przytoczonych tutaj tytułów dobitnie to wskazuje.

No chyba, że Iceman ma coś innego na myśli i ciężko jest przekaz wywnioskować z komentarzy ;)

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2013 06:05:15 przez mailman
[#29] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@mailman, post #28

jakość gry świadczyła o jej popularności, a nie to, na ilu była dyskietkach


Niewątpliwie jakość miała bardzo duży wpływ na popularność gry,
jednak nie zmienia to faktu, że ilość dyskietek również.
Stwierdzam tylko fakt, doskonale znany mi "zza lady" sklepów komputerowych pierwszej połowy lat 90-tych.
Natomiast kiedy zaczęliśmy sprowadzać oryginały, o dziwo jeszcze za czasów braku ustawy, najlepiej sprzedawały się te wielodyskietkowe z obszerną instrukcją typu UFO, Cywilizacja, KingQuest, w większości gry pecetowe. A zdumienie było, kiedy czasem w pudełku wielkości grubej knigi latała sobie luzem jedna dyskietka i pojedyncza kartka instrukcji ;)
[#30] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@rePeter, post #29

Dokladnie, dlaczego kupilem gunship 2000 moj pierwszy orygnał? wybierajac super gre na 1 dysku a na 4,5-6 kupowalem wielodyskowy oryginał. To samo pozniej było na pc dylemat miedzy red alert w 96 a diablo 1 ktora kupic dysponujac gotowka na jeden oryginał trwał 5 min. Red alert był na dwoch a diablo na jednej. A piraciki chodziły po 50 za cd. W tych czasach czysta cd kosztowała 20zł. Co do gier masz racje bo coz youtube z poradnikami nie było, gry typu ufo , gunship, civ były skomplikowane i miały rozbudowana ilosc komend i opcji i te gry dobrze sie sprzedawały.Do dzis co jakis czas wskakuja oryginały z polskimi instrukcjami A popularnosc gier typu cf, zaba , chaos skad? bo mozna było usiac na 30 min jako niedzielny gracz przejsc etap, graczy niedzielnych nie brakowało przeciez Stad jak dla mnie ta lista to głownie sentyment sprzed lat a nie cos w co gracze amigowi dzis sie zagrywaja bo jakos brakuje nowszych gier na cd w tej liscie produkcji glownie dla amigi. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem