Komentowana treść: Games TOP10 - wyniki za październik 2013
[#31] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@Iceman27, post #30

~Stad jak dla mnie ta lista to głownie sentyment sprzed lat a nie cos w co gracze amigowi dzis sie zagrywaja bo jakos brakuje nowszych gier na cd w tej liscie produkcji glownie dla amigi.

Pierwszą część zdania chyba rozumiem i oczywiście się nie zgadzam. To nie kwestia ilości dysków tylko jakości gry i jej rodzaju (przygodówki z reguły potrzebowały więcej miejsca na swoją grafikę i lokalizacje) i preferencji graczy.
A drugiej części o CD to w ogóle nie skumałem..
[#32] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@BULI, post #31

W ogole nie skumales. Bez urazy. A swoja droga ile miałes gier 11 dyskowych , 8 , 7 i itp w kolekcji jako nastolatek?? Moi znajomi pomimo ze im sie podobaly woleli trzymac mniejsze gry i miec ich wiecej. Po co miec 2 dobre gry na 20 dyskach jak mozna miec prawie 10. No wlasnie o cd ile masz w top liscie nowszych gier na amige znajdujacych sie na cd oprocz onescapee ktory jest za darmo na pc do pobrania?
[#33] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@BULI, post #31

"A drugiej części o CD to w ogóle nie skumałem.."
Zebys nie czul sie ulomny to powiem, ze ja w ogole nie rozumiem jego wypowiedzi ;)
[#34] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@selur, post #33

I bardzo dobrze
[#35] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@Iceman27, post #32

Głupstwa pleciesz. Nie było problemu aby mieć i wielodyskowe gry, oczywiście piszę tu o wersjach oryginalnych. Niestety większość gier sprzedałem lub wymieniałem na inne. Do dziś mam swoją ulubioną grę Misja Harolda na 10 dyskietkach OK
[#36] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@vimothep, post #35

bez urazy ale ten Twoj post mozna podczepic pod komentarze uzytkownik selur bez ładu i składu. Kto pisał o problemach ze znalezieniem pirata?? A oryginały bo o tym mniej bylo poruszane to juz totalna bzdure napisales. Gdzie w Ips miałes miałes dostep do wszystkiego albo chociaz 1/3 gier z rynku zagranicznego. Wystarczy wziasc taki gambler, SS lub posluzyc sie google i znajdziesz mała liste gier wydanych u nas. Jak podwzasz czyjes zdanie to czyms sensownym :D
[#37] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@Iceman27, post #23

Byly popularne bo srednia wieku graczy amigowych to owczesnie 10-14 lat to w co mieli grac?

Były popularne bo nie wymagały od 10-14 letnich graczy specjalnego wysiłku intelektualnego czy znajomości języka angielskiego, ot co.
Choćby się pojawił największy hicior, z super grafiką i muzyką, na jednym flopku ale wymagający znajomości angielskiego, to by przepadł. Dlatego strzelanki, łupanki, skakanki "rządzą", dopiero nieco później bariera cenowa...
[#38] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@Dopuser, post #37

I o to tez minchodzi. Stad i tez caly czas ta ltop ista niezmienna. upodobania bylych nastolatkow. Ja bym chciał liste rzeczywista czyli to co jest hitem teraz wg graczy w to co graja na amidze a nie w to co klikaja z sentymentu dla obrazka na top liscie.
[#39] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@Iceman27, post #36

Proszę, proszę widzę tu rasowego pirata.

O czym Ty do mnie piszesz "ładu i składu" ?.

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2013 12:21:16 przez vimothep
[#40] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@vimothep, post #39

jakiego rasowego pirata?? :D Znajdz w mojej kolekcji amigowej przeszlo 300 gier choc jednego to Ci pogratuluje :D. Masakra w ogole nie czytasz od poczatku o czym pisalem., Przeczytaj sobie całosc i swoj post.
[#41] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@Iceman27, post #38

no więc takiej listy na pewno nie znajdziesz na polskim zaściankowym portalu, gdzie głosuje miesięcznie raptem kilkadziesiąt osób, a pewnie jeszcze mniej tą listę sprawdza. I według tych głosujących "rzeczywista lista" jest właśnie taka jak widać - czy tak Cię to boli? Bo mnie nie. Podobnie jak fakt, że Superfrog się do niej przykleił i od paru lat kurczowo trzyma, w żaden sposób nie wpływa na to, że go sobie nie odpalę.
[#42] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@Dopuser, post #37

Do angielskich przygodówek były opisy w prasie :)
Ilość dyskietek miała znaczenie. Nigdy nie kupiłem na giełdzie gry co zajmowała więcej niż 4. Za to od kumpla kopiowałem takie co zajmowały +/- 10.
[#43] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@Iceman27, post #40

No nic pisałem w twoim stylu - bo, niestety tak rozumiem to co piszesz (w sumie nie tylko ja, jak widzę). Taka moja mała prowokacja, ale ok! - kończę już. ;)
[#44] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@snajper, post #41

Boli czy nie ale to jest nudne. Naprawde jestem ciekaw w co graja teraz gracze i taka liste chciałbym serio zobaczyc. I na tym powinna sie opierac ta Top lista przebojow. Przydalyby sie zmiany i tam. A nie wieloletnie skostnienie bo ktos grał w te gry 20 lat temu. Przeciez teraz dostep jest ogolny do gier i mozna faktycznie głosowac na to co sie obecnie podoba a nie za dziecka. :)
[#45] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@Iceman27, post #44

Ale, ale...

Wystarczyło tylko przeszukać archiwa forum i mamy : "Nowa formuła listy TOP10". Czyli niejednokrotnie było to poruszane, ale jeśli masz jakis nowy pomysł który by uatrakcyjnił formułę TOP10 - to słuchamy.

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2013 13:22:33 przez vimothep
[#46] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@Iceman27, post #44

Głosujemy na te gry, w które obecnie gramy i graliśmy kiedyś ok, racja Myślisz, że i tak się dowiesz, czy faktycznie ktoś w te gry gra obecnie? pomysł Część i tak będzie głosować na te gry, w które grała 20 lat temuok, racja

Opomysł Zainteresowane osoby informują tutaj w co grają obecnie OK

E: emotka

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2013 13:38:29 przez parallax
[#47] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@vimothep, post #45

Zapewne poruszane bylo choc tu troche o czym innym tez pisalismy, jak dla mnie to calkowity RESET listy z sugestia top lista w to co gracie a nie graliscie. Na amige jest całe mnstwo gier ktore zasluguja na uznanie. Praktycznie w tej liscie nie gier pozniejszych z amigi cd i to w dodatku amigowych produkcji
[#48] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@Iceman27, post #47

Jesteś tu nowy i już, chciałbyś coś zmieniać i na dodatek masz wyrobione zdanie (oparte na przesłankach z rzeczywistości z przed lat 20/10) na tematy o których (jak wnioskuje po Twoich sugestiach dotyczących Top Listy) nie masz, żadnej wiedzy.

Poczytaj dłużej komentarze, pod comiesięcznym głosowaniem na TopListe. Zauważysz, że wielu ludzi gra na bieżąco w tytuły na które głosuje. Sam Top10 nie ma formuły głosowania na tytuły wszech czasów, tylko na te które w danej chwili chcemy zagłosować, stąd co miesięczne głosowanie (jakbyś nie wiedział).
Twój tekst o Amigowych CD jest zupełnie nietrafiony. Jak byś nie wiedział, na Amidze nośnik CD był znaczeni powszechniejszy (CDTV, CD32) niż na PC (prawdopodobnie do którego pijesz) na początku lat 90siątych. Tytuły wydane na CD znajdują się na Top Liście (tak jak i wielo-dyskowe w pierwszej 10) i to nie tylko te wydane na wspomniane CDTV i CD32, (poczytaj trochę forum i dyskusje o grach to się dowiesz w co ludzie grają i z czym walczą).
Powodzenia w zgłebianiu tajemnic forum :)
[#49] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@BULI, post #48

Amiga CD popularnie nazywa sie nowsze amigi zdolne "przetworzyc" gry typu T-zero , napalm i itd. Cdtv i cd32 to zupelnie inna bajka, Zreszta cdtv to exclusive w postaci gier raczej nie miało. A cd32 moze pare tytułow wiec nie ma o czym pisac. A nowszych gier na cd bylo nawet nawet nawet i to wyłacznie amigowych i dosc fajnych do tego ze o portach nie wspominajac. Nie jestem tu nowy. Wyrobione zdanie? Inni tez sie wypowiedzieli ze ta lista od lat praktycznie podobna wiec ...
[#50] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#51] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#52] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#53] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#54] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013
Dzisiaj ostatni dzień głosowania.
[#55] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#56] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#57] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@Iceman27, post #38

Może trzeba wprowadzić osobną kategorię z nowszymi, np ustalając limit z przed ilu lat maksymalnie gra może być. Albo jeśli działała bez AGI i bez karty graficznej to nie wolno na nią głosować w tej nowej kategorii. Co o tym myślicie? :)

Czy głosowanie jest anonimowe czy administratorzy widzą kto na co głosuje? Bo może niektórzy regularnie głosują na to samo w nadziei że ich faworyt będzie wyżej na liście wszechczasów, a drobne różnice między miesiącami wynikają z głosów tych co głosują nieregularnie. A gusty i tak się nie zmieniają od lat.
[#58] Re: Games TOP10 - wyniki za październik 2013

@ZbyniuR, post #57

Administrator wie kto na co głosujepomysł
Że ktoś się tu przejmuje wynikami
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem