Komentowana treść: Amizaduszki - Amikołajki 2013
[#1] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013
Niestety, ale bedzie to chyba moja pierwsza AmiKrakowska impreza na ktorej nie bede mogl sie pojawic ;(. Spowodowane to jest tym ze juz kilka miesiecy wczesniej mialem plany na te dzien.
[#2] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013
Postaram się przybyć.
[#3] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013
a jak Wam minęły Amindrzejki? siedzi, pije i chrupki
[#4] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013

@snajper, post #3

Z kawą na fotelu. Popcorn dobry w kinie.
[#5] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013

@wali7, post #4

Z kawą na fotelu. Popcorn dobry w kinie

Lucky you!

Duże szanse, ze będę. Przekonam "tylko" małżonkę i już....
[#6] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013

@Zbysiuk, post #5

Super.
Będzie całe muzeum muzeum maszyn z MOSem - ja przyniosę miniaka, Powerbooka G4 i PowerMacaG5. Może Rafał przyniesie Pega I i Efikę. Potem mozna wyskoczyc pieterko wyżej na jakiś porządny obiad (ta restauracja jest niezła, a ceny maja nienajgorsze).
Szkoda tylko, że to pomieszczenie z kominkiem z zeszłego roku jest zajete. Było bardzo kimatycznie.
[#7] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013

@wali7, post #6

Po "konsultacjach" z żoną :) dostałem wychodne więc jeśli nie zatrzyma mnie praca (będę kombinował żeby tak było) to przybędę z PowerBookiem rev.E i może z A600 - tylko monitora nie mam...
[#8] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013

@wali7, post #6

Brzmi kusząco. Na codzień nie mam okazji spotkać kogoś kto choćby słyszał o MorphOSie, a tu tyle MOSowych dusz w jednym miejscu. Teraz gdy wreszcie mam mobilny sprzęt (PowerBook) wyjaz kusi jeszcze bardziej. Tym bardziej, że w latach 1995-2003 byłem chyba na wszystkich polskich ami-imprezach i na 80% scenowych. No ale jeszcze nie tym razem... :(
[#9] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013

@wali7, post #6

... i już ja sprawdzę te Twoje bezproblemowe kopiowanie plików z moim pendrivem USB :)
[#10] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013
Uuuu termin podany w ostatniej chwili .. Czyli nie ma szans na przybycie ;(
[#11] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013

@Drako^BB, post #10

1. No będę, będę, jak mogłoby mnie nie być?
2. Zmieńcie nazwę z Amikołajki na MOSMikołajki, albo niech chociaż 50% sprzętu na sali to Amigi (>inb4 co to jest amiga - no pemak czy pebuk to raczej nie xD)
3. Wcześniej się ogłosić nie dało? :D Ja rozumiem, że impreza jest kalibru spotkania kółka rolniczego, ale sam informowałem wcześniej, żeby poszło to ogłoszenie te 2-3 tygodnie przed imprezą co najmniej. Na SACPie jakoś potrafią, a też impreza bardzo lokalna.
[#12] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013
Objawiony znienacka termin okazał się być niepasującym. Życzę dobrej zabawy.

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2013 11:10:48 przez MorphOS_pl
[#13] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013

@Skrzyp, post #11

niech chociaż 50% sprzętu na sali to Amigi


A kto Ci broni przynieść na imprezę Amigę, albo nawet i kilkanaście? A literka "A" w nazwie to pewnie od MorphOSowego A-boxa :)
[#14] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013

@recedent, post #13

źle to odczytujecie. To nie są ami-kołajki, tylko a-mikołajki*.. Przecież nie ma takiego wyrazu jak "kołajki".

* co zresztą wynika z faktu, że obchodzone są siódmego, a nie szóstego w Mikołajki. Równie dobrze amikołajki mogą wypadać w dowolnym spośród pozostałych 363 dni. siedzi, pije i chrupki

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2013 15:00:13 przez snajper
[#15] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013
Czy będzie ktoś władający sprawnie lutownicą i chętny do naprawy kabla monitorowego wystającego z Commodore 1942?
[#16] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013

@snajper, post #14

Dokładnie, to będą A-mikołajki, czyli prezenty będą, ale w odróżnieniu od tradycyjnych Mikołajek, my będziemy je zabierać, zamiast dawać (litera A przed nazwą oznacza coś przeciwnego). :D
[#17] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013

@madman15, post #15

Masz opis tej naprawy (znaczy który pin gdzie)? Jeśli tak, to mogę Ci podlutować.
[#18] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013

@wali7, post #17

Z tym może być problem, ale jeszcze poszukam... Na imprezie się zjawię, ale właśnie pytanie czy ze sprzętem.
[#19] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013

@madman15, post #18

Przyjedź ze sprzętem.
[#20] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013
BRAWO ZA PODANIE TERMINU 5 DNI PRZED!!! nie bedzie mnie, niektorych planow nie da sie zmienic, a szczegolnie w tak krotkim czasie. szkoda...
[#21] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013

@juen, post #20

nie narzekaj ...
[#22] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013
Być może będziemy.
Pinokio nawet chce wziąć jakieś 8-bitowe Atari dla jaj, żeby pokazać, co się w sprzęcie zmienia (on ma maksymalną konfigurację).
[#23] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #22

Super. Małe Atari to byłoby coś. Mój pierwszy komp to 65XE :)
[#24] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013

@Rafael/ARMO, post #21

jak tu mozna nie narzekac? czlowiek chce byc, ale to wyglada jakbyscie zawsze sprawe utrudniali. to nawet wyglada jakbyscie liczyli na jak najmniejsza frekwencje :)
[#25] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013

@wali7, post #23

Kurczę, coś Pinokio narzeka, że ma pracę w ten dzień i dopiero w ostatniej zupełnie chwili będzie wiedział, czy może wpaść. Szkoda. No ale zobaczymy.

Tymczasem mam pytanie - jaki tam jedzie autobus spod Hotelu Cracovia? (Z jakiegoś przystanku przy Błoniach).

I ile ew. przystanków by się stamtąd jechało?
[#26] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #25

W czasach, kiedy internety się panoszą w niemal każdym domu, można to sprawdzić np tu http://krakow.jakdojade.pl/
[#27] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #25

Przystanek gdzie trzeba wysiąść nazywa się Sielanka. To jest jakieś 6-7 przystanków od Cracovii (nie jestem dokładnie pewien)
[#28] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013

@wali7, post #27

Wielkie dzięki!
W międzyczasie zastanawiam się, czy wziąć Spectrum (o ile mnie nie wyrzucą ;) ).
Wtedy pewnie podjechałbym taksówką.
A no nic, obaczym.
[#29] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #28

zastanawiam się, czy wziąć Spectrum (o ile mnie nie wyrzucą ;) ).
Wtedy pewnie podjechałbym taksówką.


Widziałem kilka razy ZX Spectrum ale nie przypuszczałem, że jest aż tak ciężki, że trzeba taksówką. ;) :) ;)
[#30] Re: Amizaduszki - Amikołajki 2013

@MDW, post #29

To zobacz moją sygnaturę. :)

Z resztą jakbym brał, to od razu z płaskim VGA no i jakiś dźwięk. Kolumny + mixer. Bez tego to średni sens, wiesz.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem