Komentowana treść: Amiga Retro TV
[#1] Re: Amiga Retro TV
Czy tą "amigową" telewizję można oglądać na Amidze? Albo może na pseudoamidze chociaż?
[#2] Re: Amiga Retro TV
Jestem daleki od krytyki, ale chcę powiedzieć, że w dzisiejszych czasach koncepcja telewizji w Internecie jest dla mnie czymś odwrotnym do ewolucji jakiej byliśmy świadkami -- na tej stronie jestem skazany na materiał, który jest obecnie nadawany. Internet ma właśnie tę zaletę, że mógłbym wybrać sobie materiał, który mnie interesuje do obejrzenia w danym czasie. Więc, raczej przydatniejszy byłby katalog multimediów dostępnych w Internecie. Coś jak YT, jednak z naciskiem na porządne i szczegółowe kategoryzowanie i tagowanie pod kątem materiałów amigowych i okołoamigowych. Zastosowana obecnie koncepcja ma dla mnie rację bytu raczej tylko i wyłącznie dla przekazów na żywo, ew audycji interaktywnych. Mimo to miło, że komuś chce się coś robić.
[#3] Re: Amiga Retro TV

@Sokok, post #2

Więc, raczej przydatniejszy byłby katalog multimediów dostępnych w Internecie

Zastosowana obecnie koncepcja ma dla mnie rację bytu raczej tylko i wyłącznie dla przekazów na żywo, ew audycji interaktywnych.


Z newsa:
"już działa program w oknie TV i czat z kamerkami wideo"
"W planach własne programy i długie dyskusje. Autorzy czekają na Wasze materiały wideo."

Posiedzieliśmy wczoraj, było na żywo i interaktywnie, amigowo i alkoholowo :P
[#4] Re: Amiga Retro TV

@KJB, post #3

zobaczymy co z tego wyjdzieOK
[#5] Re: Amiga Retro TV
Była już amitopiatv.Zobaczymy jak długo da się utrzymać inicjatywę.OK
[#6] Re: Amiga Retro TV

@Sokok, post #2

Ja chcę żeby mi tv leciał w tle tak jak teraz, jak będą materiały to będzie i ramówka pewnie.
To jest miejsce do posiedzenia na dłuższą chwilę, razem, nie samotnie.
To co ty proponujesz to "wejść - kliknąć co mi trzeba - wyjść". Bez "integracji". Od tego są strony i portale, a nie takie miejsce. Tym tokiem myślenia można zrobić stronę z zagnieżdżonymi filmikami, sortowanymi tematycznie. Ale to nie będzie to samo, z pewnością, mimo że przejrzyście i wygodnie - nie ta jakość. Musisz dłużej posiedzieć na Amifun, może zmienisz punkt widzenia.

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2013 10:39:49 przez adam_mierzwa
[#7] Re: Amiga Retro TV

@Sokok, post #2

Wyjales mi z ust wszystko, co sam chcialem napisac w komentarzu, wiec po prostu podpisze sie pod Twoja wypowiedzia wszystkimi 4 lapami.

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2013 10:54:07 przez F7sus4
[#8] Re: Amiga Retro TV

@Sokok, post #2

na tej stronie jestem skazany na materiał, który jest obecnie nadawany


Po wczorajszych testach przynajmniej w moim odczuciu smiem twierdzic, ze material nadawany live byl tylko dodatkiem do tego co dzialo sie na kamerkach. Fajne jest to, ze mozna ogladac wszystkie kamerki jednoczesnie, obraz smiga praktycznie plynnie wiec wszystko to wyglada bardzo dobrze. Taka inicjatywa ma szerokie zastosowanie nie tylko ogladanie materialow amigowych live - mozna pogadac na chatcie, mozna kamerke skierowac na ekran monitora i pochwalic sie jak przechodzi sie gre Pang, mozna skierowac kamerke na siebie i wypic za zdrowie Amigi, mozna przejechac kamerka po swoim pokoju retro i pochwalic sie swoja kolekcja, mozna nawet ubrac sobie koszulke z logo `Amiga` i sobie zwyczajnie posiedziec na krzesle :) To wszystko sie dzialo wczoraj i bylo smiesznie i przyjemnie wiec ja podpisuje sie pod tym dwoma rekoma i nogami i bede trzymal kciuki za sukces tego projektu. Oczywiscie to bylo do przewidzenia, ze znajda sie ci ktorym to bedzie nie pasowac :)

Internet ma właśnie tę zaletę, że mógłbym wybrać sobie materiał, który mnie interesuje do obejrzenia w danym czasie


To jeszcze tylko zerwij umowe z cyfrowym polsatem czy co tam masz, sprzedaj TV i bedzie OK
[#9] Re: Amiga Retro TV

@sordan, post #8

Ja też się podpisuję pod tą ideą :)
A wczoraj na testach było sympatycznie ;) się pochlało, pośmiało. Każdy się czymś pochwalił :P
[#10] Re: Amiga Retro TV

@KJB, post #3

No to i chyba ja się czasem podłączę jak jest tyle atrakcji na "A" :)
[#11] Re: Amiga Retro TV
Fantastyczna inicjatywa. Oczami wyobraźni można zobaczyć Amigę w mainstreamie, bo jest w telewizji. Jak włączyłem zobaczyłem pokaz Amigi 1000, niemal zemdlałem z wrażenia Tak trzymać chłopaki!
[#12] Re: Amiga Retro TV

@Hexmage960, post #11

Nie widziałeś tego pokazu wcześniej? Jest na YouTube sporo tego typu materiałów.
[#13] Re: Amiga Retro TV

@MorphOS_pl, post #1

Faktycznie przydałoby się jednak gdyby można było tę telewizję oglądać na nowszych przeglądarkach na amigowe platformy.

Fajnie byłoby gdyby kiedyś to było tak zroganizowane jak na demoscene.tv. Chodzi mi o to, że normalnie lecą jakieś kanały TV (realtime, oldskool, wilds, releases, live) i człowiek nie ma na nic wpływu - tak jak w klasycznej telewizji. Po prostu ogląda to co w danej chwili "leci". Ale jak się człowiek zarejestruje i zaloguje to ma możliwość puszczania sobie każdego filmiku z archiwum na żądanie kiedy tylko chce. Nic się nie przgapi, jest pauza (ukochana funkcja gdy ma się małe dzieci), człowiek ogląda gdy chce, a nie gdy musi. Takie "Video on Demand". Może kiedyś udałoby się to tak zorganizować?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2013 14:15:00 przez MDW
[#14] Re: Amiga Retro TV
ciekawe jak szybko padnie ta tv nie zeby byl przeciw ale znajac zycie to mi sie wydaje ze tak sie to skonczy ;).
[#15] Re: Amiga Retro TV

@MDW, post #13

Szkoda, że nie można tego oglądać pod Amigą czy MOSem.
[#16] Re: Amiga Retro TV

@MDW, post #12

Nie o to chodzi. O pierwsze wrażenie - wchodzisz a tam w tv leci "na żywo" ;)
[#17] Re: Amiga Retro TV

@MorphOS_pl, post #1

A co to za problem odpalić winuae i sprawdzić?pomysł
[#18] Re: Amiga Retro TV

@Sokok, post #2

Wstałem dziś o 15 rano i widzę , że tu dyskusja już sporo argumentów za i przeciw. Odpowiem więc szybko ogólnie bo po kotlety muszę do marketu lecieć. Wszystkich nie zadowolę, oczywiście koncepcja TV lecącej bez interakcji jest pod prąd idei netu, ale do tego jest YT. Można zbierać wszystko o Amidze w jednym miejscu klikając , ale ja przyjąłem taką formę po prostu taki pomysł... W pierwszej wersji zrobiłem po prostu zrzut interface magic wb i miały byc klikane ikonki otwierające czat, linkowane wideo i TV live.... ale po zastanowieniu doszedłem do wniosku że zrobię absolutnie minimalistyczna stronę ( i tak stron robić nie umiem) gdzie na jednym ekranie będzie wszystko. Ostatecznie jeżeli koncepcja okna tv SIĘ NIE SPRAWDZI MOZNA GO ZIGNOROWAĆ! Zawsze jest czat gdzie po prostu w miarę sensownie i co wczoraj stwierdziłem nawet na wolnym łączy gsm da się gadać w parę osób. Sam pomysł wydał mi się sensowny widząc ile problemów pojawia się na PPA , a tu będzie można rozwiązać je do kamerki a może w formie wideo na oknie TV. Tu macie też możliwość jak chcecie coś sprzedań nagrać filmik tupu mam to i to do opchnięcia i pokazać.... Wydało mi się po prostu to fajne i tu właśnie jest wykorzystanie internetu! Umiem postawić prosty streaming, umiem skorzystać z gotowych rozwiązań czata i mam chęć czasem parę godzin posiedzieć przy ami to czemu nie ;)?
[#19] Re: Amiga Retro TV

@parallax, post #17

A co to za problem odpalić winuae i sprawdzić?

Włączyłem, sprawdziłem. Nie da się. Apeluję do organizatorów telewizji o danie szansy obejrzenia tego jako normalny strumień video, np. MPlayerem.
[#20] Re: Amiga Retro TV

@MDW, post #12

Widziałem ten pokaz wcześniej, chodziło mi właśnie o to co napisał Adam Mierzwa
[#21] Re: Amiga Retro TV
Fajny pomysł z tym wszystkimOK
[#22] Re: Amiga Retro TV

@xtro, post #18

Jak dla mnie wszystko OK, jest dobrze tak, jak jest. Pochwalam ideę strony - dla mnie news o niej na PPA był bardzo intrygujący, szczerze. :)
[#23] Re: Amiga Retro TV

@xtro, post #18

sporo argumentów za i przeciw


Nie przejmuj się, wiele ludzi ma postawę roszczeniową, może to ciągle spadek po komunie. Nie potrafią się cieszyć z tego co jest, tylko "powinni to tak zrobić", "powinno to być tak i tak", "tego za mało, tego za dużo", ciągle ktoś za nich samych powinien coś zrobić albo coś im dać.

A pomysł rewelacyjny.
Tylko hosting czasem nie wyrabia "The server is too busy at the moment." Koszt popularności ;)
[#24] Re: Amiga Retro TV

@Sokok, post #2

Jestem daleki od krytyki, ale chcę powiedzieć, że w dzisiejszych czasach koncepcja telewizji w Internecie jest dla mnie czymś odwrotnym do ewolucji jakiej byliśmy świadkami


Nie koniecznie, ponieważ o ile otwarte zbiory YT są zanieczyszczonym, bezkresnym morzem wymieszanych informacji, o tyle "telewizja" jest medium kształtującym opinię, kreującym nastrój. Za sprawą uporządkowanego i przemyślanego materiału potrafi EDUKOWAĆ :)
[#25] Re: Amiga Retro TV

@Duracel, post #24

Okej odpowiadam mniej więcej kolejno na pytanka:

1. Nie sądzę by ta stronka funkcjonalnie działała na Amidze. Prawdę mówiąc pytanie przewidziałem, ideałem byłoby by ta TV działała na Amigach i na Amigach była tworzona. Obawiam się jednak , ze problem jest źle postawiony - czy Amiga jest w stanie obsługiwać czat i transmisje kodowane flashem?

2. Czy projekt przetrwa... hmm tu nie ma co przetrwać... Strona jak sądzę przyda się bardziej chętnym do dyskusji, ale może i z oknem TV coś więcej wypali? Puszcze materiały, które mi podeślecie.

3. Mowa była o jakimś playerze pod ami... nie wiem jak to zrobić. Potrafię sam stworzyć player we flashu nadający z własnego serwera kolejne pliki FLV. Nie wiem czy coś takiego da się na ami odpalić... Takie rozwiązanie budzi jednak problem - stream będzie z serwera www i będzie ssać dane maksymalnie... kto to wykupi???

4. Wątpię by ami obsługiwała czat wideo...

Ogólnie. Mam pomysł, nie umiem programować stron, umiem posklejać gotowe rozwiązania i zrobić coś co da się używać (na PC, Mac - czyli w nowych przeglądarkach) - pokazałem prosty pomysł - rozwinięcie dawnego IRC i kanału Amisia. Pracowałem już chyba z wszystkimi serwisami strimowymi wideo i nawet radiowym. To potrafię. Traktują to jak hobby. Powymyślam jeszcze zastosowania i czekam na wasze linki i propozycje, a co możecie powymyślałem na razie tak:

- wyszukać ciekawe materiały o Ami po sieci i wrzucić w player
- zrobić ami wiadomości
- umieszczać Wasze ogłoszenia w formie wideo
- czatowac z wideo
- może jakieś gameplaye i poradniki wideo
- powstaje nowy sprzęt, kupiliście pokażcie... nawet telefonem

co więcej piszcie tu pod spodem lub na czacie gadajcie lub amiga@inbox.com

Jutro ok 23.30 spróbujeok, racja zrobić techniczny program live nie w czacie a na oknie TV roboczo nazwany "szeptany ami wieczór z browarkiem" - dosłownie, bo nie mogę głośno gadać (domownicy :)

A ... np. będzie jakiś zjazd retro komp w PL możemy live zrobić jak ktoś będzie nawet z komórka kamerkową ....
[#26] Re: Amiga Retro TV

@Duracel, post #24

Okej odpowiadam mniej więcej kolejno na pytanka:

1. Nie sądzę by ta stronka funkcjonalnie działała na Amidze. Prawdę mówiąc pytanie przewidziałem, ideałem byłoby by ta TV działała na Amigach i na Amigach była tworzona. Obawiam się jednak , ze problem jest źle postawiony - czy Amiga jest w stanie obsługiwać czat i transmisje kodowane flashem?

2. Czy projekt przetrwa... hmm tu nie ma co przetrwać... Strona jak sądzę przyda się bardziej chętnym do dyskusji, ale może i z oknem TV coś więcej wypali? Puszcze materiały, które mi podeślecie.

3. Mowa była o jakimś playerze pod ami... nie wiem jak to zrobić. Potrafię sam stworzyć player we flashu nadający z własnego serwera kolejne pliki FLV. Nie wiem czy coś takiego da się na ami odpalić... Takie rozwiązanie budzi jednak problem - stream będzie z serwera www i będzie ssać dane maksymalnie... kto to wykupi???

4. Wątpię by ami obsługiwała czat wideo...

Ogólnie. Mam pomysł, nie umiem programować stron, umiem posklejać gotowe rozwiązania i zrobić coś co da się używać (na PC, Mac - czyli w nowych przeglądarkach) - pokazałem prosty pomysł - rozwinięcie dawnego IRC i kanału Amisia. Pracowałem już chyba z wszystkimi serwisami strimowymi wideo i nawet radiowym. To potrafię. Traktują to jak hobby. Powymyślam jeszcze zastosowania i czekam na wasze linki i propozycje, a co możecie powymyślałem na razie tak:

- wyszukać ciekawe materiały o Ami po sieci i wrzucić w player
- zrobić ami wiadomości
- umieszczać Wasze ogłoszenia w formie wideo
- czatowac z wideo
- może jakieś gameplaye i poradniki wideo
- powstaje nowy sprzęt, kupiliście pokażcie... nawet telefonem

co więcej piszcie tu pod spodem lub na czacie gadajcie lub amiga@inbox.com

Jutro ok 23.30 spróbujeok, racja zrobić techniczny program live nie w czacie a na oknie TV roboczo nazwany "szeptany ami wieczór z browarkiem" - dosłownie, bo nie mogę głośno gadać (domownicy :)

A ... np. będzie jakiś zjazd retro komp w PL możemy live zrobić jak ktoś będzie nawet z komórka kamerkową ....
[#27] Re: Amiga Retro TV

@xtro, post #26

Pomysł fajny, rozwój zapowiada się fajnie, tylko... jeżeli tego nie można obejrzeć na Amidze (chodzi mi o nowe systemy AOS 4 i MOS, wiem, że klasyk może nie dać rady) to całość jest nie dla amigowców, tylko byłych amigowców mających teraz pecety. Ja obecnie większość rzeczy robię na MOSie i nie potrzebuję posiłkować się innym systemem. A tu fajna rzecz, ale nie dla mnie, bo nie mogę tego zobaczyć. Dlatego ja i Kraszan piszemy o przerobieniu tego tak, aby można było oglądać na Amidze. No chyba, że program jest skierowany do pecetowców, którzy mieli Amigi lub je mają i od święta uruchamiają do wspomnień.
[#28] Re: Amiga Retro TV

@xtro, post #26

Moje pytanie zaś jest następujące - czemu nie Youtube? Macie od razu infrastrukturę, wyszukiwarkę, video podzielone na kategorie etc. tym bardziej, że jak widzę, nie jest to autorski projekt, gdzie własna strona miałaby sens a zestaw gotowych rozwiązań.
[#29] Re: Amiga Retro TV

@_arti, post #28

okok rozumiem w czym rzecz, więcej - spodziewałem się dokładnie takich argumentów i oczekiwań zanim zacząłem się bawić. Bo o to mi chodzi. Należę do ludzi , którzy jak mają jakiś pomysł to zamiast o nim najpierw pisać po prostu go robią - przy okazji wszedłem na nieznane mi rejony sklecenie wszystkiego na stronie razem.

Jeśli uznajecie to za fajny pomysł, to może potrafi ktoś nakierować mnie lub zrobić tak by działało na amidze. Kod strony jest maksymalnie prosty... Trudne (dla amigi) jest to co jest wstawione - a więc strimingowy widget w postaci iframe (do tego przemięty przeze mnie atrybutami takimi jak crop i absolute - czego nawet pctowe przeglądarki nie lubią - ale dzięki temu pozbyłem się wkurzających logosów serwisu i bannerowych reklam - a dokładniej ukryłem je dzięki sprytnemu trikowi skalowania osi Y do której te są przypisane pozycją), oraz ramka czata w formie generowanego widget scriptu, który gdzieś tam po stronie operatora czatu uruchamia na tronie prostokąt z flashowym zapewne naszpikowanym kilkoma swf elementami wideo czatu - ot taka powiązaną w całość aplikacją).

Teraz więc co można by zrobić - co wiem ale nie umiem zrobić bo i nie wiem co pójdzie na nowych amigach:

1. streaming TV - czyli przez większość doby nadawane po kolei zgrane programy - tu umiem: stworzyć player własny swf odtwarzający serie flv leżącą na serwerze - problem: nie umiem zrobić tak by można było nadawać live i obawiam się , że to przerośnie każdego niezaawansowanego programistę... pewnie trzeba by pokusić się o stworzenie plugina do przeglądarki na ami...

2. trzeba by znaleźć taki serwis ze skryptem video czata który obsługuje technologie obsługiwaną na amidze. Większość typu tiny czy blog TV operuje tymi samymi jak na moje lamerskie oko technikami. Trzeba by jeszcze ewentualnie sprawdzić czy skrypt komunikatora oovoo który na czat pozwala online 12 ludziom naraz , a jest w javie nie dałby się dostosować.

Takie widzę problemy... one mnie przerastają, ale obawiam się , że i ciężko będzie by ktoś się tym zajął... nawet jeśli potrafi bo to potężna praca pewnie jest. Przy trzymaniu programów na własnym serwerze widzę jeszcze problem: ograniczenie transferu konta... trzeba by kupić coś drogiego i monstrualnego , a ja zakładam free lub minimum (rejestracja domeny)....

Rozwiązanie, które wybrałem - mam pomysł, robię jak umiem dostępnymi metodami zamiast gadać (zam ten ból - uczestniczę w jednym podobnym projekcie już 2 lata i jak człowiek nie zrobi sam to tylko słyszy co powinno być, ale nikomu się nie chce...) - wydaje mi się najsensowniejsze.... oczywiście do odbiory trzeba mieć PC lub Mac (polecam przeglądarkę Comino)...

Pamiętajcie .... to jest zabawa zielonego leszczlamera.... każdy może się przyłączyć... piaskownicy starczy dla dwojga i więcej....

A dziś ok 23.30 zrobię testy nadawania w oknie TV... jeśli tylko nie wyskoczy na PC problem jak wczoraj... konflikt kamerki z .... mikrofonem.... masakra.... nagadałem się z 15 min a sie połapałem , że ludzie sobie pisza , a ja tylko geba ruszam.... ;/
[#30] Re: Amiga Retro TV
A nie możnaby tak z duchem czasu w HTML5 żeby działało na wszystkim... ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem