Komentowana treść: Amiga Retro TV
[#31] Re: Amiga Retro TV

@MorphOS_pl, post #19

Popieram ten apel. Amigowa TV powinna działać w takim np. OWB.
[#32] Re: Amiga Retro TV

@ede, post #30

hah trzeba wiedzieć jak tym robić.... zobacz kod strony... te gotowce chyba nie są w html5 . Jak pisałem... sam takiego czata nie postawię, bo to raczej możliwe przez zespół programistów...
[#33] Re: Amiga Retro TV

@Adam_K, post #31

Koledzy ja jestem naprawdę pełen dobrych chęci, ale nie ma szans bym zaprogramował coś w html5, nie stworze sam czata czy stimingu video bo to dla mnie niewykonalne. Miałem pewną myśl i korzystając z dobrodziejstw netu zrobiłem by pokazać że można. Ale nie naucze się programować w html 5 ... to niewykonalne dla mnie raczej....

Natomiast dobrze by było by wreszcie amiga dorobiła się przeglądarki która nadąża za światem... bo to tu jest problem. Ja dziś z amigi nie korzystam choć byłem zajadłym amigowcem i to było fajne, ale nie mógłbym korzystać i robić 90 % rzeczy które mogę za pc... po prostu. Trzeba bombardować programistów morphów i arosów by powstała kompilacja jakiejś przeglądarki GPL renderującej na własnym silniku wszystko co net daje... i tyle
[#34] Re: Amiga Retro TV

@xtro, post #33

Zgadzam się z Tobą :)
[#35] Re: Amiga Retro TV

@xtro, post #33

Taka przegladraka jest - to OWB, ma praktycznie wszystko co potrzeba, ona nadąża za światem. A że zrobiłeś stronę we flashu, który jest rozwiązaniem monopolowym i jest rozwijany tylko pod intela - no niestety to nie wina Amigi. Linux pod PPC czy Power też nie ma flasha w najnowszej odsłonie.
[#36] Re: Amiga Retro TV

@AS, post #35

Dodładnie, brak flasha w systemach (post)amigowych to nie wina tych systemów, tylko samego flasha (czyt. wina firmy Adobe).

W HTML5 pod OWB to byłby wypas :)
[#37] Re: Amiga Retro TV

@KJB, post #36

hmmm... widzę ze nie mam wyjścia tylko szukać jakiegoś gotowca wspieranego na tym html... może Wy coś znajdziecie...
[#38] Re: Amiga Retro TV

@xtro, post #37

A może byście dogadali się z jakąś telewizją (może być lokalna), żeby nadawali powiedzmy cotygodniowy 15-minutowy program o Amidze. Odejdą problemy z tymy różnymi standardami internetowymi (dojdzie inny - redagowanie nagrania). Ponadto Wasza telewizja chyba skupia się na Amidze klasycznej, więc nie wiem czy użytkownicy przeglądarek pod systemy ami-pochodne MorphOS lub AmigaOS 4 będą zainteresowani. Oczywiście trochę żartuję, ale taki program informacyjny o klasycznych komputerach mógłby mieć duży walor edukacyjny. Młodzi ludzie zobaczyliby, że istnieje świat komputerów poza siecią.

Ja np. odczuwam ogromny niedosyt wartościowych informacji. To co serwuje Google i inne serwisy internetowe to jednak jedna wielka .. wioska. Nie potrafię się w tym obracać.
[#39] Re: Amiga Retro TV

@Sokok, post #2

dzisiejszych czasach koncepcja telewizji w Internecie jest dla mnie czymś odwrotnym do ewolucji jakiej byliśmy świadkami -- na tej stronie jestem skazany na materiał, który jest obecnie nadawany. Internet ma właśnie tę zaletę, że mógłbym wybrać sobie materiał, który mnie interesuje do obejrzenia

tak jak sam zasugerowałeś, strony typu YT z materiałami wideo, również amigowymi już od dawna funkcjonują, mnie osobiście podoba się pomysł TV- trzymam kciuki OK
[#40] Re: Amiga Retro TV

@xtro, post #33

Trzeba bombardować programistów morphów i arosów by powstała kompilacja jakiejś przeglądarki GPL renderującej na własnym silniku wszystko co net daje...

Przedmówcy już zauważyli, że sprawa rozbija się o Flasha, który jest technologią przestarzałą i kiepsko wspieraną. Trudno żądać żeby video było w formacie, z którym poradzi sobie klasyk, ale nextgeny potrafią wyświetlić nawet flashowy FLV, tylko że link do strumienia jest skrzętnie ukryty wewnątrz tej całej oprawy, możliwe też że strumień jest pakietowany w sposób podobny do Silverlighta. Próbowałem go wyłuskać, ale bez sukcesu. Trudno, jeżeli to ma być po prostu rozrywka dla byłych amigowców z Windowsem, to niech będzie...
[#41] Re: Amiga Retro TV

@MorphOS_pl, post #40

Też jestem zdania, że fajnie by było gdyby całe amigowe środowisko (użytkownicy MOSa, OSA4 i AROSa) mogło skorzystać z strony na swoich systemach.
Ja niestety nic nie podpowiem, brak w temacie wiedzy w temacie, ale może ktoś podpowie jak tanio/darmowo zrealizować ten streaming, tak żeby było DOBRZE ok, racja
[#42] Re: Amiga Retro TV
I co? Już się nanadawali?
Bo jakaś strona z opłatami wyskakuje...
[#43] Re: Amiga Retro TV
http://www.livestream.com/amigaretrotv

Wrzucone filmiki z youtube i lecą na okrągło, ot cała telewizja "amigowa" 24/7
[#44] Re: Amiga Retro TV
Ja bym wrzucił na YT i po sprawie.
[#45] Re: Amiga Retro TV

@Ender, post #44

Reklam nie będzie? pomysł Można też zobaczyć na Google + ale i to ma swoje minusy pomysł Najlepszy byłby np. dedyk, własna domena, ale to kosztapomysł
[#46] Re: Amiga Retro TV

@Duracel, post #42

Spokojnie panowie już słyszę chichot tych co mają podejście, że nic się nie da... Ot przez 2 dni wyczerpał się limit danych na darmówce. Szukam właśnie dobrego hostingu, który wyniesie mnie nie więcej jak cenę kebaba... na tyle mogę się szarpnąć :)

I jeszcze jedno... nie zniechęci mnie tu biadolenie, że nie tak , ze inaczej itd. Ja się będę w to BAWIŁ - a jak się dobrze bawię to się bawię.... Jak komuś coś nie odpowiada i zrobiłby inaczej to proszę zrobić i podesłać. Zawsze będzie można pogadać na czacie z kamerką.... Ja swojego dopnę - będą jakieś programy w miarę mojego czasu... po prostu lubię ciekawe rzeczy robić nie koniecznie za wynagrodzeniem czy dobrym słowem... i tyle...
[#47] Re: Amiga Retro TV

@xtro, post #46

Tak trzymać, nie poddawaj się! Byle trwać nadal choćby we flashu, a z czasem przejść na html5 :)
[#48] Re: Amiga Retro TV

@xtro, post #46

Ogólnie to wiesz, ludzie marudzą ale poparcie w gruncie rzeczy jest, także słowo dobre jest tylko nerwowe ;). Dobra do rzeczy, coś tam znalazłem apropos 'live tv stream' HTML5. Może się kiedyś przyda, w każdym razie jakiś dowód że w ogóle można.

live-tv-stream-HTML5

Z video czatem na amisystemach nie będzie hop siup, ale wyobrażam sobie, że nie jest to nie wykoanalne.
Możliwe (niesprawdzałem), że MorphOS OS4 i AROS obsługują jakąś kamerkę USB. Przypuszczam, że sama przeglądarka OWB czy inne amisystemowe bezpośrednio z kamerki nie skorzystają ale
jakby link do strumienia prowadził do localhosta a aplikacja na amisystemie zapisywała to w odpowiednim formacie to powinno zagadać. Ewentualne pociąganie za sznurki aplikacji z poziomu przeklądarki nie jest żadnym problemem.




Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 23:41:48 przez ede
[#49] Re: Amiga Retro TV

@xtro, post #46

Tak postawa mi się podoba OK
[#50] Re: Amiga Retro TV

@ede, post #48

Ogólnie to wiesz, ludzie marudzą

Ludzie po prostu zauważają, że nie mogą obejrzeć. Ot i tyle.
[#51] Re: Amiga Retro TV

@MorphOS_pl, post #50

Głównym bajerem tej stronki "TV" od xtro jest czat kamerkowy i tekstowy online jednocześnie. To że w tle leci prezentacja Amigi 1000 to jest tylko dodatek.

Oczywiście docelowo ma tam lecieć coś innego, ale póki co, to czy jest możliwość zrobienia takiego czatu kamerkowego jak jest teraz pod MOSem i OWB w html5?

No bo jeśli nie, to samo nadawanie filmików to nie będzie to samo co jest teraz, chociaż też będzie wypaśne, taka TV Amigowa z filmikami od użytkowników :)
[#52] Re: Amiga Retro TV

@KJB, post #51

W dziale INTEGRACJA otworzę nowy temat AMIGA TV i CZAT PRZY PIFKU - NIUSY - gdzie będę sukcesywnie dopisywał wiadomości - moje boje by Wam dogodzić - czyli palcówka po nocy na klawiaturze... Nie chcę już dalej komentować w tym niusie bo za bardzo ponuro się zrobiło - tak 2/3 wpisów niezadowolonych lub raczej niezadowolonych. Ja tam swoje wiem - oczywiście mogą sobie znaleźć inne niedrogie hobby i zrobić np. telewizję zbieraczy kolejek co mnie też rajcuje - i narzekania ze chodzi na PC nie będzie (chyba , że ktoś postanowi odpalić na BR89 - tendrze :) , no ale cóż... Nie zniechęcili mnie zniechęcacze, a marudy ignoruję... będzie konstruktywne veto... czyli zrobię jak mi wygodnie na razie...
[#53] Re: Amiga Retro TV

@xtro, post #52

Wchodzę i pusto. Weźcie może ustalcie jakąś konkretną godzinę o której się warto spotkać :)
Fajnie by było jakby każdy mógł na żywo zapuścić z linka jakieś demko z YT i można by je na bieżąco komentować na czacie.
[#54] Re: Amiga Retro TV

@Duracel, post #53

dziś 23.00 - mam nadzieję że ktoś będzie bo chciałem od strony admina trochę potestować, nie będę gadał bo pasmo mam dziś tylko mobile... ale powoli zacznie się coś pojawiać.
[#55] Re: Amiga Retro TV

@xtro, post #54

Czat kamerkowy z telewizją amigową w tle to IMO fajna rzecz. Jak macie na dyskach jakieś amigowe filmy w dobrej jakości do wgrajcie gdzieś i podeślijcie Xtro linki. Ja wrzuciłem wybrane z mojej kolekcji na FTP i widziałem, że Xtro od razu dodał do playlisty, także odnośnie poszerzania bazy materiału nie można narzekać. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem