Komentowana treść: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON
[#31] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#32] Re: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON

@KingJulian, post #29

A może akurat się przekona i będzie chwalił :P
[#33] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#34] Re: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON
No ja powiem tyle, że jakby ceny były inne, to już bym sobie dawno jakąś A1 kupił, jako derywację od 1200+PPA.
[#35] Re: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON

@jubi, post #33

tak czy owak, sa to jakies nowe Amigi z dedykowanym amigowym systemem, zarazem unikatowe konstrukcje tj. nie arm i nie x86 :), mozna tylko ubolewac nad brakiem fizycznego 68k OK
[#36] Re: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON

@sigma2pi, post #35

To znaczy,że jest inny procesor emulujący Motorolę czy,że trzeba szukać starego procesora ? Przepraszam za to pytanie,ale jestem laikiem co do nowych AMIG ....
[#37] Re: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON

@ybraks, post #36

Emulacja jest w systemie. Emulgator w os4 wabi się Petunia a w mosie Trance.
[#38] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#39] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#40] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#41] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#42] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#43] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#44] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#45] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#46] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#47] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#48] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#49] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#50] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#51] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#52] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#53] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#54] Re: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON
Idea pokazanych płyt odbiega troszkę od tego czego oczekują użytkownicy.
Oto przykład czego bym chciał ja : To oto !

Oczywiście to wyposażone w PowerPC procek i zintegrowany układ RadeonHD, no może i xena by się zmieściła.

A dla retromaniaków powinna dawno powstać karta dwuczłonowa dla A1200. Na głównej karcie powinien być PowerPC/2x Sata/4 x USB piny do wyprowadzenia gdzieś w obudowie/Lan 10-100/Slot SO-DIMM a na dopinanym członie (jak SCSI Blizzarda) Radeon HD z 1GB Ramku dynamicznie alokowanym dla CPU(w miarę potrzeb).

Tego oczekują Amigowcy ! Moja opinia, ale myślę że to ktoś zrealizuje, żeby jacyś Chińczycy wyczaili że to żyłka złota to by już dawno to było zrealizowane...
Ciekawi mnie też że obserwując rynek kart turbo do Amig(wysokie ceny kart używanych), nikt nie wyczaił biznesu i nie zaprojektował jakiegoś superkillera 68k, np. 1000 MHz (mógłby to być FPGA, intel który ma kostkę z emulatorem sprzęgnięty na stałe x86do68k)


Andrzej :
Kupcie sobie Sam za 3 tyś i już. ;)
Jeśli ta X3500 będzie w tej cenie, znajdzie się u mnie na biurku...

Proszę moderację o przeniesienie serialu :Amiga/AmigaOne do odpowiedniego działu obok "Niewolnicy Izaury".....ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 19:56:45 przez Voyox
[#55] Re: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON
Tak sobie czytam posty i czytam i...naprawdę tak od niczego wydacie 15 tyś na któryś z tych komputerów? :)
Jeżeli nie, to po co to zamieszanie? Kupcie sobie Sam za 3 tyś i już. ;)
[#56] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#57] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#58] Re: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON

@Voyox, post #54

A skąd ty możesz widzieć czego oczekują użytkownicy Masz własne oczekiwania, ale nie dla każdego będzie to płyta ITX, naprawdę. Dla mnie byłby to laptop. Dla kogoś innego stacja robocza.
A jeszcze inny - woli komputer all-in-one w formie bezprzewodowej klawiatury współpracującej z telewizorem.

A propos seriali - ja cię widzę w każdym sezonie Zawsze straszysz że kupisz jakiś sprzęt pod Amiga 4, ale pewnie Jubi wcześniej kupi od ciebie

Tak czytam ten wątek offtopów, porozwijałem trochę - nie widzę sensu polemiki. Jak ktoś doszukuje się rewelacji w tym że firma Amiga Inc. miała prawo do nazwy Amiga, własnych znaków towarowych, czy nazwać sobie nowy komputer AmigaOne to cóż można na to odpowiedzieć

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 23:41:02 przez adam_mierzwa
[#59] Re: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON

@adam_mierzwa, post #58

Najsmieszniejsze jest to , ze "slynna" AOX1K umarla zanim tak naprawde zaczela dzialac.......
"Komp", ktory szumnie mial ruszyc na 100% w AOS4.2 umarl zanim ten system w ujrzal /o ile w ogole to sie stanie - raczej watpie/ swiatlo dzienne..........

Serio, nie wiem co trzeba miec w glowie by pchac sie w tak nedzna inwestycja jak kupowanie maszyn serii AOXcostam, skoro one praktycznei nadaja sie do uzywania pod Linuxem PPC, ktory jest beznadziejna namiastka tego z x86......

Uwielbiam czytac posty nawiedzonych posiadaczy tych "urzadzen":)
[#60] Re: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON

@Andrzej Drozd, post #55

A skąd wziąłeś tak wysoką cenę? Można prosić linka
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem