Komentowana treść: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON
[#61] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#62] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#63] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#64] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#65] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#66] Re: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON

@TomK, post #60

obawiam sie ze to nie jest wcale wysoka cena z tym co nam zaproponuje amiga nic wicie rozumieci nie da sie taniej bo przeciez trewor z czegos musi zyc,dom trzeba utrzymac rodzinne itd,no wlasnie ma prawa do nazywa amiga i nowa amige nazywam amigaone toz to jest geniusz ha ha ha.to moze zapytam a dlaczego amigaone a nie np amiga no bo my mamy prawa do nazwy i dlatego.
[#67] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#68] Re: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON

@michalmarek77, post #59

To nie wiem gdzie czytasz te posty bo na PPA nie ma żadnego użytkownika X1000 No chyba nie sugerujesz mi że nie mam dystansu do hobby? Daj spokój, PPA to fajne miejsce, a dyskusje "co jest a co nie jest" już mam za sobą.
Kiedyś wydawało mi się że można dojść do jakiejś wspólnej płaszczyzny rozmowy, szacunku i po ustaleniu co do przecinka (tak jak nasi posłowie niegdyś "orłu czy orłowi" i czy ma mieć w herbie pazury złote czy srebrne) zamknąć to i zająć się tym czym powinno - twórczym wykorzystaniem czyli grafika, muzyka czy programowanie "tych urządzeń". Niestety za każdym razem dyskusja zaczyna się od zera,, całkowicie, jakby przy komputerach siedziały jakieś zombie i przeżywały "dzień świstaka".

Zgadzam się że od strony programowej to porażka (część sterowników ciągle niedopracowana) natomiast co trzeba mieć w głowie... to hobby jest, ja się zastanawiam nad tym samym jak ktoś kupuje A4000T za 15 tys. Rozmawiamy w tym przypadku o komputerach bardziej kolekcjonerskich niż użytkowych.

AmigaOS 4.2 z pewnością się ukaże, w tym roku duże środki mają iść na oprogramowanie (Libre Office jest priorytetem).

Osobiście uważam że "nasza" szansa przepadła - boom na Raspberry i 2 mln sprzedanych urządzeń. To mogła być jakaś Amiga NG. Dziś to już ziew ale długo żył tym świat i ciągle jest to popularny komputerek "dla hobbystów".
[#69] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#70] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#71] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#72] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#73] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#74] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#75] Re: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON

@adam_mierzwa, post #68

To nie wiem gdzie czytasz te posty bo na PPA nie ma żadnego użytkownika X1000

No nie byłbym taki pewien. No xchyba że tak Ci mówi Twoja szklana kula (chociaż może szwankować)
[#76] Re: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON

@TomK, post #75

No nie ja powaznie bym poznal takiego czlowieka i pomimo tego ze jestem przeciwnikiem takiego podejscia do amigi to i tak mialbym szacunek powaznie,a mnie ciekawi skad te ceny amigi 4000 15 000 niezle,ja widzialem na ebayu za 2 tys ale to moze byla jakas podroba amigi 4000.
[#77] Re: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON

@TomK, post #75

Pytałem o to kiedyś na amigaone.pl i dowiedziałem się że jest pięciu w Polsce: Mufa (Rafał Chyła), Amig_OS (...), Zap (Piotr Zadora), dodatkowo jeszcze jeden betatester z Czestochowy (który nie udziela się na forach), no i Amigafan (znany tu jako led_med) który zdaje się pozbył tego komputera. Czyli pierniczysz mówiąc w skrócie Jak znasz nicka stąd takiego użytkownika - to podaj.

[mailman - nazwisko wykropkowane na prośbę zainteresowanego]

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 20:49:50 przez mailman
[#78] Re: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON

@Hexmage960, post #26

Wina konstruktorow poniekad tez, i to nie mala.
[#79] Re: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON

@adam_mierzwa, post #58

A propos seriali - ja cię widzę w każdym sezonie No chociaż troszeczkę trzeba się unurzać w tym bagienku ok, racja
..Zawsze straszysz że kupisz jakiś sprzęt pod Amiga 4, ale pewnie Jubi wcześniej kupi od ciebie
Nie straszę Po prostu wszystkie propozycje z obozu AOS 4.x są wg. mnie "zdeformowane". Oczywiście chodzi o propozycje sprzętowe. Sam460ex byłby najodpowiedniejszy, gdyby miał sensowny procesor. AX 1000 (stać mnie ale żona by dostała udaru, a nie planuję jej uśmiercać), cała reszta sprzętu mi nie odpowiada.
Więc czekam na coś sensownego
[#80] Re: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON

@Voyox, post #79

A X3500 by ci pasował?
Rozumiem że cena nie będzie kryterium, bo jeśli cena też to może potrwać nawet kilka lat (kupno używanego komputera).
[#81] Re: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON

@SzaryWilk, post #66

Wiesz mam dla ciebie propozycję. Jeżeli uważasz że zrobisz taniej ba że zarobisz na tym. To ja wchodzę w ten biznes dokładam się finansowo. Tylko zabezpieczymy mój udział czekiem in blanco który Ty podpiszesz i w razie czego ja sobie pokryję straty. To jak robimy deal? Mam nadzieję że jakiś majątek masz w razie czego chociaż już komornik się postara żebyś zapłacił
[#82] Re: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON

@adam_mierzwa, post #77

Właśnie, kiedyś, pytałeś gdzieś, coś. A może jest więcej takich nieudzielających się? A może tą amigafan kupił ktoś kto ma tu konto? A może wreszcie ktoś jeszcze kupił sprzęt. Przecież nadal jest dostępny. Mogę się nawet założyć że w Polsce jest co najniej 6 tych kompów. Jednym słowem to ty pierniczysz
[#83] Re: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON

@TomK, post #82

Konkretnie napisałem gdzie zasięgnąłem informacji i jaką dostałem odpowiedź. A "może, może" to sobie "możesz"
Pamiętam więcej osób które deklarowały się, nawet pisały o złożonych zamówieniach - ale mogłem napisać tylko o tych o których wiem na pewno.
Jeśli jest 6 osób - co to zmienia? Zarzut michalmarka był:
Uwielbiam czytac posty nawiedzonych posiadaczy tych "urzadzen":)

w kontekście krytyki X1000
I jest wg mnie nieprawdziwy bo "te posty" są autorem wielu osób i szczerze wątpię by wśród nich był szczęśliwy użytkownik X1000.
Zapytałem ciebie o nick tej osoby - ty dalej (póki co) piszesz "gdzieś, coś" wręcz dziecinnie "wiem, ale nie powiem". To nie mów, przeżyjemy bez tej wiedzy
[#84] Re: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON

@adam_mierzwa, post #83

Dziwne jest to,ze nikt sie nie chwali tymi kompami,ja jakbym sobie kupil,to zaraz bym sie tym kompem pochwalil a tutaj cisza,juz nie bede sie pastwil na amiga nic i nie zapytam a ile sprzedali sztuk x1000.
[#85] Re: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON

@SzaryWilk, post #84

U nas jedną lub dwie sztuki.
[#86] Re: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON

@RadoslawF, post #85

No przeca już było wyżej ile (co najmniej) to po co piszesz głupoty?
[#87] Re: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON

@SzaryWilk, post #84

Bo kupili nie po to żeby sie chwalić. A po to żeby używać
Aa zapomniałem jak tam idzie tworzenie biznesplanu? Czekam.

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 21:21:10 przez TomK
[#88] Re: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON

@adam_mierzwa, post #83

Ale ja zacytowałem fragment do którego się odniosłem. Reszta wynurzeń siakiegoś Michala Marka jest równie bujna jak jego czupryna i szkoda nawet gadać. Eee maruda sie zrobiłeś. Starzejesz się czy cuś ok, racja
[#89] Re: AmigaOne X3500, X5000/20 i X5000/40 - nazwy nowych komputerów od A-EON

@TomK, post #88

No wypadałoby w końcu zacząć
[#90] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem