Komentowana treść: Nowa wersja sterownika Envy24 dla AROS-a
[#1] Re: Nowa wersja sterownika Envy24 dla AROS-a
Szkoda, że MorphOS nie ma żadnego stera do czegoś z takim układem.
[#2] Re: Nowa wersja sterownika Envy24 dla AROS-a

@deez, post #1

A po co Ci to, jak te karty są praktycznie nie do kupienia, po za tym zdecydowanie lepsze są karty muzyczne z serii Creative X-Fi czy starsze audigy 2 czy 4 i do nich były lepiej, jakby ktoś napisał sterowniki.
[#3] Re: Nowa wersja sterownika Envy24 dla AROS-a

@gilban, post #2

Te karty o których piszesz są bardzo przeciętne praktycznie w każdym wydaniu. Z podobnych cenowo Xonary podobno się czymś wyróżniają na ich tle (po zmodowaniu można z nich więcej wycisnąć). Proponujesz dźwiękówki, które są dla graczy i jakiegoś ewentualnie kina domowego. Do muzyki te powyższe z newsa już jakoś zagrają. Nie są najnowsze, ale część z nich cenowo znajdywała zwolenników. Inna liga po prostu, raczej nieporównywalna.

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2014 22:06:02 przez Lokaty
[#4] Re: Nowa wersja sterownika Envy24 dla AROS-a

@gilban, post #2

Wybacz stary, ale nie wiesz co piszesz. Karty Creative na pewno nie są lepsze w odsłuchu stereo od kart wymienionych w newsie. Wiem coś na ten temat bo trochę w tym siedzę i kilkadziesiąt dźwiękówek przetestowałem w domu. Powiem więcej... . Karty na starym chipsecie Crystal 4630 tj. Terratec Sixpack 5.1 , Turtle Beach Santa Cruz dają zauważalnie lepszą dynamikę i mniej zniekształceń niż te Creative. Zresztą... Creative ma też linię kart Pro czyli EMU i to tam szukał bym na twoim miejscu zamienników a nie wśród kart do gierek.
Trochę się dziwię, że wśród obsługiwanych przez sterownik kart nie ma Audiotrak Prodigy, którą można kupić nadal i to nową... .

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2014 23:50:40 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2014 23:51:56 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2014 23:55:38 przez Azzorek
[#5] Re: Nowa wersja sterownika Envy24 dla AROS-a

@Azzorek, post #4

Audiotrak Prodigy


Swoją drogą mam tą kartę, konkretnie wersję HD2 Advance DE (nie w Amidze) i mogę potwierdzić, że jest totalnym wypasem - jeśli chodzi o karty na szynę PCI to nigdy nie miałem karty, która moim (nieobiektywnym zapewne) zdaniem brzmiałaby lepiej.

Na bazie tej karty stworzono nawet "audiofilską" wersję z opampami Burson.

W każdym razie samemu układowi VIA Envy24 nie można nic zarzucić jeśli chodzi o jakość dźwięku. Pewnie dlatego, że (protip) ten układ sam w sobie nie zajmuje się konwersją C/A, wszystko zależy od zastosowanego DACa i komponentów analogowych.

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2014 00:30:39 przez strim_

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2014 00:33:04 przez strim_
[#6] Re: Nowa wersja sterownika Envy24 dla AROS-a

@strim_, post #5

Wątek poboczny przeniesiony tutaj.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem