Komentowana treść: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2014
[#31] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2014

@asman, post #28

Nie ma przeciech Bomb Jacka na Ami. Jest 2ka czyli Mighty Bomb Jack o ile dobrze pamiętam. To moja ulubiona gra, ale nie wiem ile czasu mija zanim zginie. Najlepsza wersja i tak jest na automacie i ZX Spectrum. :)
[#32] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2014

@Deftronic/..., post #31

Jak nie ma, jak jest.

link

W skrócie to jest konwersja z Atari ST i o zgrozo jest według mnie gorsza od Amigowej, dlatego wciąż wracam myślami do dobrej konwersji z arcade, na jaką Amiga zasługuję. A jeśli chodzi o zagadkę to rozwiązanie jest nieoczekiwane, bo zwyczajowo bohater powinień bardzo szybko umrzeć, gdyż ptak podąża zawsze do jacka, a tu klops bo ptak lata w lewo i w prawo nad głową bohatera i uśmiercenie następuję przez ślimaka po dłuższej chwili :)

Jeśli chodzi o wersje na ZX Spectrum to grałem tylko chwilkę i spoko się gra. Musze jeszcze przetestować wersję z Atari 8 Bit - wygląda super.

W arcade też grałem oczywiście (i na maszynie i na emulatorze). Tylko nie wiem czy pamięć mi płata figlę ale jak pamiętam dobrze to na maszynie był taki fajny dźwięk jak się zebrało literę E i wtedy Jack się klonował i wędrował na dół ekranu i jak się skopiował to też był dźwięk. Na MAME tych dźwięków (muzyczki ) nie słyszę. Jakieś pomysły ?
[#33] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2014

@asman, post #32


Sprawdze, bo mam akurat Bomb Jacka na automacie, ale jutro. Nie chce mi sie teraz zlazić na dół. Musze spradzić w Retro Gamer która wersja na kompy jest najlepsza. Na spectrum na pewno była w czołówce.

Wersja na małe Atari wydana po latach wydaje sie super. Do tego extra wydanie.

Kurde, jakoś umkneło mi ze oryginalny Bomb Jack jest na Ami.

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 20:41:46 przez Deftronic/...
[#34] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2014

@Deftronic/..., post #33

Kurcze, ten Bomb Jack to idealny przykład, jak powinna wyglądać grywalna i miodna gra komputerowa. Genialna w swojej prostocie. Wyśmienity pomysł, piękne wykonanie. Genialne gry nie nudzą się nigdy.

Tymczasem Minniat szykuje też coś "bombowego"
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem