Komentowana treść: Trevor Dickinson bloguje
[#1] Re: Trevor Dickinson bloguje
Ich nazwiska znajdą się obok nazwiska Jaya Minera i jego psa Mitchiego również nadrukowanych na płycie.

Ciekawy pomysł, który jak zwykle będzie miał swoich zwolenników jak i przeciwnków pomysł
Jak już też ma być zamieszczony "Jay Miner", to powinien być bardziej wyeksponowanyOK
A tym czasem biorę się za lekturę OK
[#2] Re: Trevor Dickinson bloguje
Ich nazwiska znajdą się obok nazwiska Jaya Minera i jego psa Mitchiego również nadrukowanych na płycie.

Najważniejsze że nie zapomnieli o psie...
[#3] Re: Trevor Dickinson bloguje
Zamieszczenie nazwisk betatesterów jest fajnym pomysłem, ale wycieranie sobie gęby nazwiskiem Jay Miner, to już przesada.

Powiedzenie "po trupach do celu" nabiera nowego znaczenia :)

Coś jak ojciec dyrektor Rydzyk, który stwierdził na antenie swojego radia, że przyznanie miejsca na multipleksie to jest zasługa samego Jana Pawła II, który musiał się o to osobiście wstawić u najwyższego :)

Ciekawym, czy każdy może sobie ot tak drukować jego podpis, gdzie tylko chce.
[#4] Re: Trevor Dickinson bloguje
"..o zbliżającym się wielkimi krokami.."

Zeby tylko sie nie rozkraczyli, od tych wielkich krokow..
[#5] Re: Trevor Dickinson bloguje
No, jeszcze powinny być fotki z mordką Mitchiego i reszty załogi.OK
[#6] Re: Trevor Dickinson bloguje

@parallax, post #1

Abyś tak nie ociemniał od tej lektury, to poświecę ci trochę - pomysłpomysłpomysłpomysłpomysł
OK
[#7] Re: Trevor Dickinson bloguje
Ciekawe kiedy zbankrutuja ?.
[#8] Re: Trevor Dickinson bloguje

@KJB, post #3

W newsie jest "Ich nazwiska znajdą się obok nazwiska Jaya Minera i jego psa Mitchiego również nadrukowanych na płycie. " ale jakbyś przyjrzał się zdjęciu to zacytowane sformułowanie nie jest trafione. Lista betatesterów jest oddzielnie, a po prawej jest dedykacja "In Memory of Jay..." - to jest prawie to samo, ale to "prawie" decyduje o tym czy niesmak może wystąpić czy też nie.
Nie chodziło przecież o zrównanie betatesterów z Minerem.
Ale pożywka jest - od razu Rydzyk, papież, a nawet Bóg - to co na drugiej stronie komentarzy? Za mocne tempo na start
[#9] Re: Trevor Dickinson bloguje

@KJB, post #3

Nie ma to jak hejtowanie pod każdym wątkiem drugiej drużyny OK

Nazwiska beta testerów to super sprawa, to również oni utrzymują rozwój tej niszowej platformy. A umieszczenie Jaya to ukłon w jego stronę (bo tą platformę tworzą fani Amigi oraz geniuszu Minera, chyba poniektórzy ludzie nie czytali wywiadów z Trevorem, a powinni).

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 21:43:43 przez flops
[#10] Re: Trevor Dickinson bloguje

@flops, post #9

Na szczęście ludzie którzy nie mają wpływu na to co się będzie działo najczęściej wieszają psy po "drugiej stronie". Ci co coś robią zdają sobie sprawę jakie to miałkie.
[#11] Re: Trevor Dickinson bloguje

@Radek_Cz, post #10

Umieszczenie tego zacnego imienia i nazwiska wskazuje ponad wszelką wątpliwość kto rości sobie prawo do bycia spadkobiercą Classic Amiga by Commodore. Więc nie ma co dywagować, rozdzielać, przeinaczać : Amiga ciągle żyje, jest rozwijana i kontynuacja należy do Hyperionu i Trevora OK
[#12] Re: Trevor Dickinson bloguje

@adam_mierzwa, post #8

Ale pożywka jest - od razu Rydzyk, papież, a nawet Bóg


Sorry, ale to nie ja paplałem na antenie RM o papieżu i Jehowa, tylko Rydzyk

ale jakbyś przyjrzał się zdjęciu to zacytowane sformułowanie nie jest trafione


Masz rację, nie przyjżałem się, myślałem że to jest oryginalny podpis skopiowany z A1000.

W taki sposób to każdy może dedykować Jayowi Minerowi co tylko chce, nawet MOS Team może wkleić na starcie MOSa taki napis :)
[#13] Re: Trevor Dickinson bloguje

@flops, post #9

A umieszczenie Jaya to ukłon w jego stronę


Raczej "chłyt małketingowy".
Jay Miner stworzył dzieło sztuki wyprzedzające epokę, Cyrus raczej nie jest godzien nosić napis "In memory", z drugiej strony taki napis można by nawet dać na płycie głównej efiki, i nadal nic by to nie zmieniło, efika pozostanie efiką a cyrus cyrusem :)
[#14] Re: Trevor Dickinson bloguje

@KJB, post #13

Ale dzięki takim komentarzom, część użytkowników klasyka rezygnuje z użytkowania Mosa
Także koledzy z drużny Mos powinni Ci podziękować, za "dobrą" reklamę środowiska. Lepiej coś zrobić dla swojej platformy, zamiast walczyć z konkurencją.
To koniec moich wypowiedzi pod tym wątkiem.
[#15] Re: Trevor Dickinson bloguje

@KJB, post #13

no mozna, i co z tego? Jay Miner stworzył cos, dzieki czemu inni teraz tworza cos innego. I jesli maja ochote go wspomniec w ten sposob, to dlaczego nie? Co z tego ze Cyrus jest "taki sobie"? Jest taki, jaki sa w stanie zrobic i tyle. Wazne ze cos robia, cos, co w jakims stopniu Jay Miner zainspirowal. Moim zdaniem to jest bardzo fajny pomysł.

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2014 00:04:17 przez Valwit
[#16] Re: Trevor Dickinson bloguje

@flops, post #14

Ale dzięki takim komentarzom, część użytkowników klasyka rezygnuje z użytkowania Mosa.


Tzn. że walną focha o dyskusję nt. napisu na płycie głównej, której i tak nie posiadają?

Nie no, dobre :)

Także koledzy z drużny Mos powinni Ci podziękować, za "dobrą" reklamę środowiska.


Było nie tykać nazwiska Minera, to bym się nie odzywał :)
[#17] Re: Trevor Dickinson bloguje

@flops, post #14

Ale dzięki takim komentarzom, część użytkowników klasyka rezygnuje z użytkowania Mosa

osobiscie jako uzytkownik tak zwanego przez ciebie "klasyka" czyli amigi, uwazam tego typu komentarze jako adekwatne a proby usytuowania produktow w kontekscie amigi i jej wynalazcow, ktorze nie zawsze moga albo chca sie bronic bo albo nie zyja albo im nie zalezy, jako zerowanie na legendzie. amatorzy z pod znaku op(s)4 jak i odnosnego hardware'u powinni miec na tyle cywilnej uczciwosci i szacunku by nie umieszczac sie w jednym rzedzie z wizjonerami.
[#18] Re: Trevor Dickinson bloguje

@wawrzon, post #17

jako zerowanie na legendzie. amatorzy z pod znaku op(s)4 jak i odnosnego hardware'u powinni miec na tyle cywilnej uczciwosci i szacunku by nie umieszczac sie w jednym rzedzie z wizjonerami.

Zawsze mnie intryguje, że na forum ppa.pl grasz taaakie źródło jednynej certyfikacji amigowości, ale jeszcze nie zauważyłem, żebyś w bezpośredniej rozmowie z Trevorem napisał mu to samo: że jest amatorem (mam wątpliwości, czy chodzi tu o 'zainteresowanie', czy 'dyletanta'...), że żeruje na legendzie i powinien mieć więcej cywilnej uczciwości i szacunku. Dokładnie w tych słowach. Nie chodzi o to, że się z nim nie zgadzasz (w zasadzie jest mi to obojętne), ale o 'dobór słów' - bo obrabiasz mu (i jego projektom) tyłek za plecami bardzo kwieciście, ale jakoś na forum aw.net ta 'odwaga' już się kończy...

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2014 08:45:47 przez Radov
[#19] Re: Trevor Dickinson bloguje

@Radov, post #18

dlaczego, zawsze pisalem szczerze i otwarcie na aw.net co uwazam, nie ukrywam sie z tym.

szanuje zaangazowanie trevora w swoj projekt jako taki, natomiast nie przekonuja mnie proby usankcjonpwania wlasnego projektu na wszelki mozliwy sposob jako wiernej kontynuacji tradycji amigi, a to przez podpisy na plycie, a to przez umieszczanie tam tytulow b-52, a to przez wzmianki na blogu, a to przez dziwaczne niby to chipsety, a to przez domniemane animacje rozwoju systemu, a to przez umieszczanie programistow kontrybucji do os4 w jednym rzedzie z tworcami oryginalnego systemu.

rozumiem komercyjna logike takiego dzialania, ale nie uznaje tego ani za sympatyczne, ani etyczne ani za skromne. a zwlaszcza uwazam to za sprzeczne z roznego rodzaju kurtuazyjnymi gestami wyciagnietej reki w kierunku alternatyw, ktore to gesty wydaja sie w tym kontekscie stwarzania faktow pusta retoryka.

takie jest moje zdanie, ani trevor ani ty nie musisz sie z nim zgadzac, nie bede go forsowal, ale powiedziec mi wolno.

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2014 12:59:15 przez wawrzon

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2014 12:59:50 przez wawrzon
[#20] Re: Trevor Dickinson bloguje

@wawrzon, post #19

Ciekawi mnie czy Trevor jest w stanie zdefiniować termin "AmigaKlasyczna" pomysł
[#21] Re: Trevor Dickinson bloguje

@wawrzon, post #19

Myślę, że jeśli amigowcom - niezależnie od tego jakiego systemu dzisiaj używają lub jakiego kiedyś używali - przeszkadza pomysł umieszczenia na płycie głównej nazwisk ludzi związanych z Amiga by Commodore (a należy pamiętać, że gdyby los inaczej się potoczył to może by Atari) sugeruję napisanie listu otwartego do A-EON. Jeśli zbierzecie dostatecznie dużo podpisów pewnie A-EON się ugnie. Myślę że to w zupełności wyczerpuje powyższy temat.

Mnie natomiast bardziej interesują sterownika do Radeona. W końcu się złamałem i zamówiłem go w weekend i nadal czekam... choć jest napisane że oczekiwanie to około 3 dni roboczych więc jak narazie wszystko zgodnie z opisem mimo iż nie mogę zrozumieć jak w XXI wieku tak prosta operacja przy płatności paypalem nie jest zautomatyzowana. Alinea Computer też niestety ma taką politykę. W kontekście AmiStore wydaje mi się to dziwne i mam nadzieję że gdy sklep ruszy nie będzie on obsługiwany ręcznie bo to kompletnie zabije cała idee.
[#22] Re: Trevor Dickinson bloguje

@alekc, post #21

Myśle, że najlepiej promować się możliwościami technicznymi, żeby uniknąć posądzania o żerowania na legendzie.
Tak naprawdę, to nazwisko Jaya Minera bardziej pasowałoby do płyt w stylu Natami, minimig czy FPGA Arcade. Umieszczanie tego na płytach z PowerPC bez żadnych własnych układów specjalizowanych jest "ni przypiął ni wypiął". Z tego co kojarze to ostatnim układem specjalizowanym w płytach z PPC było April2 w Pegasosach 1. Potem wszystko co dostaliśmy to już standardy przemysłowe czyli coś zupełnie przeciwstawnego do tego co zaoferował Amigowcom Jay Miner. Jeśli Trevor chce zachować amigowe znaczki na płytach to bardziej pasowaloby nadawanie nazw kodowych jego komputerów od piosenek zespołu B-52.

Oczywiście z uwagi na cenę produkt ten jest przeznaczony tylko dla aktualnych posiadaczy OS4, ktorzy nie kupili X1000 więc co będzie mieć na płycie to naprawdę niewiele znaczy dla typowego Amigowca z WinUAE na dysku, a MorphOSowce nie będą kruszyły kopii o jakąś pierdołę.

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2014 17:22:23 przez michal_zukowski
[#23] Re: Trevor Dickinson bloguje
To ja zadam glupie pytanie dlaczego cyrus nie nazywa sie amiga ha ?.Dlatego zgodze sie z ludzmi dla ktorych to jest zerowanie na geniuszu bo jakby to sie nazywalo amiga i mialo cos wspolnego to bym mogl powiedziec ze ok,ale nie moge bo ww powiedzmy sobie szczerze g zrobil dla amigi kolejny zabawny biznesmen ktoremu sie wydaje ze jest 2 minerem i chce sie nachlapac na naiwnych amigowcach ktorych naprawde zostalo bardzo malo.

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2014 17:48:44 przez SzaryWilk
[#24] Re: Trevor Dickinson bloguje

@SzaryWilk, post #23

Nie nazywa sie Amiga bo autor wlasciciel praw autorskich do plyty nazwał tą płytę Cyrus.
Ma to związek z Amigą o tyle, że umożliwia uruchamianie AmigaOSa na tym.
Trevorowi nie wydaje sie, ze jest Minerem i tak jak napisalem we wcześniejszym poście w wiekszości grupą docelową są obecni użytkownicy maszyn z OS4 więc na pewno nie są naiwni (przyjmując, że używanie Os4 nie jest naiwnością)
[#25] Re: Trevor Dickinson bloguje

@alekc, post #21

sugeruję napisanie listu otwartego do A-EON

jeszcze czego.. nie jestesmy na zebraniu inicjatyw obywatelskich. to po prostu dygresja znudzonego nagonka uzytkownika normalnej amigi. kto chce moze rzucic okiem na aw.net by ucieszyc oko nowym genialnym pomyslem misjonarzy ktorzy wpadli na pomysl ze os4 i odnosny sprzet moga uratowac bogaci chinczycy, ktorych nalezy w tym celu indoktrynowac bo jest ich duzo:
http://amigaworld.net/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=38668&forum=17

a co do cyrusa jako takiego to cieszy mnie oczywiscie, ze dalsza czesc post amigowej spolecznosci otrzymuje to co pokrywa sie z ich oczekiwaniami podobnie jak inni ktorzy maja odmienne wyobrazenia. pomysl z nazwiskami na plycie jest wlasciwie dowcipny, choc pewnie nie zrobili tego bez kozery, w koncu nie kazdy moze wytrawic swoja ksywke na plycie glownej, wiec jest to na pewno jakis tam argument do kupna.
[#26] Re: Trevor Dickinson bloguje

@michal_zukowski, post #24

Obawiam sie wlasnie ze nie maja praw i gdyby to nazwali amiga zaraz wlasciciel ktokolwiek nim jest wytoczylby im proces ;).
[#27] Re: Trevor Dickinson bloguje

@SzaryWilk, post #26

Obawiam sie wlasnie ze nie maja praw i gdyby to nazwali amiga zaraz wlasciciel ktokolwiek nim jest wytoczylby im proces ;).

przy tym, czy licencje o ktorych udzielenie trzeba sie zwracac do znanych hochstaplerow, zeby nie powiedziec oszustow, maja wogole jakies znaczenie..
[#28] Re: Trevor Dickinson bloguje

@michal_zukowski, post #24

Dlatego Jeśli cena będzie sensowna i będą 3D sterki, powiem szczerze zdecyduję się na zakup jakiegoś Cyruska z OS4.x OK
[#29] Re: Trevor Dickinson bloguje

@SzaryWilk, post #26

A co za różnica jak te komputery się nazywają. Ważne, żeby uruchamialy programy pisane dla amigi.
[#30] Re: Trevor Dickinson bloguje

@michal_zukowski, post #29

A co za różnica jak te komputery się nazywają. Ważne, żeby uruchamialy programy pisane dla amigi.

tez racja, tak np moj surface pro.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem