Komentowana treść: Trevor Dickinson bloguje
[#31] Re: Trevor Dickinson bloguje

@michal_zukowski, post #29

Co to za roznica czy jestesmy Polakami Niemcami czy Rosjanami przeciez to wszystko ludzie ;).
[#32] Re: Trevor Dickinson bloguje

@SzaryWilk, post #31

Szary cytując klasyka: "panie nie filozuj tutaj, bo to nie miejsce jest".
[#33] Re: Trevor Dickinson bloguje

@wawrzon, post #30

twój surface pro nie uruchomi wipeouta na amigę :)
[#34] Re: Trevor Dickinson bloguje

@michal_zukowski, post #33

co to wogole jest wipeout? jakas gierka w3d? jezeli tak to powinien nawet uruchomic przy pomocy wazp3d, i to w jakims stopniu z ackeleracja sprzetowa, bo wazp ma natywne biblioteki do tego pod winuae. natomiast jezeli to jest jakis smiec na warposa to nie jest to zadne kryterium, bo wiekszosc prawdziwych amig tego tez nie odpali.
[#35] Re: Trevor Dickinson bloguje
Kiedy człowiek z zewnątrz poczyta sobie komentarze pod tym postem spieprzy jak najdalej od tego hejtu i syfu

Mogę sobie zbudować urządzono elektroniczne i zadedykowac dzieło królowej angielskiej, Aleksandrowi wielkiemu i matce Teresie i to tylko i wyłącznie moja sprawa i nic jakimś malkontentom do tego

Dajcie sobie na uspokojenie, wstancie od kompa, zapalcie papierosa na ukojenie nerwów, itp.

Na miejscu u moderatora wywalilbym polowe komentarzy i dal z tydzień urlopu od komentowania co niektorym
[#36] Re: Trevor Dickinson bloguje
Blad

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 00:29:14 przez rwks
[#37] Re: Trevor Dickinson bloguje

@rwks, post #35

Wstań od kompa, zapal papierosa :P
[#38] Re: Trevor Dickinson bloguje

@KJB, post #37

jak nie pali to co wtedy
[#39] Re: Trevor Dickinson bloguje

@rwks, post #35

Marudy były, są i będą pomysł Taką niektórzy mają naturę i tylko pozostaje współczuć im bliskimok, racja

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 14:04:14 przez parallax
[#40] Re: Trevor Dickinson bloguje

@oldskool, post #38

Jego spytaj!
[#41] Re: Trevor Dickinson bloguje
Jakby dali psa to bym sie nie rzucal proste,ja wiem ze dla niektorych to nie ma znaczenia ale dla nas starej gwardii to ma znaczenie,tak samo jak ma znaczenie jakie czipsety sa na plycie i ze to sie nazywa amiga,ma znaczenie ze w amidze nie moze byc intela itd itp niestety dzieci tego nie kumaja no ale cos zrobic panie.Najelpeij napisac ze jestesmy hejterami i to my rozwalami piekny amigowy swiat pisanie a nie ci to sie podzielili na systemy o d rozbic czy ludzie ktorzy robia jakies komputery z kosmosu ha.
[#42] Re: Trevor Dickinson bloguje

@SzaryWilk, post #41

W pełni podzielam Twoją opinię SZARY.
[#43] Re: Trevor Dickinson bloguje

@Hexmage960, post #42

Ja rowniez , jak slysze morphos , nowa amiga , doklejanie do tych cyrusow x1000 I innych wynalazkow z kosmosu nazwisk Jaya Minera I jego psa to mnie skreca w kichach
[#44] Re: Trevor Dickinson bloguje

@oldskool, post #43

Jeśli samo słowo morphos cie denerwuje to społeczność ppa juz niewiele może zrobić.
[#45] Re: Trevor Dickinson bloguje

@oldskool, post #43

To szykuj się na poważne kłopoty z kiachami pomysł

Klasyczna Amiga rulez! OK
Nowa Amiga rulez! OK

[#46] Re: Trevor Dickinson bloguje
najlepiej byloby zrobic cos ala Malinka . Nie wiem tylko, czy jest dostepny odpwiedni model PPC do tego celu.
[#47] Re: Trevor Dickinson bloguje

@sigma2pi, post #46

najlepiej byloby zrobic cos ala Malinka . Nie wiem tylko, czy jest dostepny odpwiedni model PPC do tego celu.

P-Cubed
[#48] Re: Trevor Dickinson bloguje

@waldiamiga, post #47

Niestety p-Cubed to chyba raczej vaporware - od dawna nic nowego w tym temacie nie słychać a producent usunął nawet link do tej płytki ze swojej strony.
[#49] Re: Trevor Dickinson bloguje
A mi sie marzy taki klasyczny model z motorola na pokladzie i ukladami specjalizowanymi,kurcze jak ten łon moze zrobic jakis super hiper komp za 25 tys to chyba sa w stanie zrobic klasyka bo chyba maja prawa do 500 600 1200 2000 3000 4000 badz nie maja ;).
[#50] Re: Trevor Dickinson bloguje

@SzaryWilk, post #49

Szary !! nie ma klasyka , jest Amiga , Dickinson nie ma żadnych praw do Amigi , on jedynie mysli jak tu stworzyć komputer kompatybilny z AOS 4 który ma się podobać dzisiejszym dzieciom NEO z grubym portfelem , Dickinson to nie jest wizjoner jak Miner którego celem było wyprzedzenie epoki o 10 lat.
[#51] Re: Trevor Dickinson bloguje

@oldskool, post #50

AmigaOne x1000 to nie klasyk pomysł Klasyki są od Commodore tudzież Escom, a nowa Amiga jak np. AmigaOne x1000 jest od A-EON OK
[#52] Re: Trevor Dickinson bloguje

@SzaryWilk, post #49

dzizas krajst, z takim podejsciem to nic tylko umierać. klasyczna motorolka? przeciez to taki antyk ze głowa mała. dzisiejsze mp3 playery maja większą moc obliczeniową. uklady specjalizowane amigi? jasne ale w roku pańskim 1985. wiem ze nie zauwazyłeś ze nawet inne milenium nastało już. Ty nie potrzebujesz nowej amigi, tylko odpalarki superfroga z adf'ów . a to juz jest - minimig.


w ogole jak słysze "układy specjalizowane" to mi sie scyzoryk otwiera. dzisiejszy pc , samy , maćki czy inne x1 sa pełne układów specjaizowanych. Gpu to uklad specjalizowany, kontroler usb, audio etc tez. ba jak sie nawet uprzesz to radeony maja specjalizowane jednostki pixel i vertex shader, do tego jednostki UVD, specjalizowane jednostki szyfrujace.


w całym tym hejcie nikt tu chyba nie zobaczył ze cyrus już działa :)
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=758264830850571&set=pcb.758265217517199&type=1&relevant_count=1&ref=nf
[#53] Re: Trevor Dickinson bloguje

@parallax, post #51

A może jakiegoś bana dla tego osobnika zaśmiecającego różne wątki i bredzącym w nich co wedle jego chorej wyobraźni jest Amiga a co nie jest ?
[#54] Re: Trevor Dickinson bloguje

@DRACOX, post #52

Tylko nie którzy by chcieli by w nowych Amigach były dedykowane takie układy, ale w obecnych czasach, to mało prawdopodobne żeby zwojować tym rynek pomysł Zajebiste nakłady finansowe są potrzebne, a i tak na 99% by się nie przebiło przez obecne sprzęty pomysł A dla kilkudziesięciu tysięcy osób takie układy opracowywać, to miałoby sens, gdyby posiadało się właśnie od groma szmalcu, chęci a cena za taki komputer byłaby przystępna tak jak teraz komputery z windowspomysł
[#55] Re: Trevor Dickinson bloguje
Oj tam oj tam motorolka na dzisiejsze czasy ale to trzeba tlumaczyc jak dziecia,sila amiga bylo to ze wszystko razem,procek uklady specializowane dawaly efekty,ktore w tamtych czasach wyprzedzaly wszystko,dzisiaj nie jest problemem zrobienie takiego komputera,przyklady mozna znalesc na necie,problemem jest to ze w kapitalizmie sa ludzie ktorzy zostali przerobieni na roslinki ze wszysto co nowe czy technologiczne to trzeba kupowac,i jak ja widze te roslinki co im mozna wszystko wmowic zeby tylko kupowaly,sprzet ktory i tak za pol roku czy wczesniej wymienia,to mi sie smiac chce,nie wiem dlaczego tylu ludzi ma amigi klasyczne albo stare samochody motory itd i to najczesniej ludzie w wieku 30 50 lat dlatego ze nie sa roslinkami typu biber i takim co to trzeba wszystko tlumaczyc ze to tamto itd,wracajac do prawdziwej amigi to jest motorola plus uklady specializowne typu agnus denis paula aga osc itd plus obudowa plus napis amiga a nie curus dupus samatos itd.
[#56] Re: Trevor Dickinson bloguje

@RadoslawF, post #53

Zgoda, ale żeby była równość - bany dostaną wszyscy inni zaśmiecający różne wątki i brędzący na temat "prawdziwych" i "nieprawdziwych" Amig. To jak będzie?
[#57] Re: Trevor Dickinson bloguje

@recedent, post #56

Żeby była równość to prowokatorzy czyli tacy co pierwsi zaśmiecili dany wątek (często wręcz w celu wywołania flejma) powinni pierwsi dostać a jeśli to nie pomoże to w następnej kolejności ci którzy dali się sprowokować nie zauważając ze prowokator bana już za prowokację ma. To od kiedy zaczniecie tak działać ?
[#58] Re: Trevor Dickinson bloguje

@SzaryWilk, post #49

Że niby Amiga klasyczna miały by znowu być produkowana na szeroką skalę jak dawniej? pomysł Czy dla obecnej grupki amigowców?pomysł Pierwszy bym kupił nową Amigę 500 jak by byłaok, racja
[#59] Re: Trevor Dickinson bloguje

@parallax, post #58

erm..w jakim celu? jako duzy i nieporeczny przycisk do papieru? wartość użytkowa żadna w dzisiejszych czasach, nawet jako odpalarka superfogów kiepsko dała by radę, bo adfów nie czytała by :D
[#60] Re: Trevor Dickinson bloguje
Na koniec dodam tylko tyle ze amiga miala i caly czas ma szanse na odrodzenie sie,ale moim zdaniem tylko jako klasyk z tego powodu ze jest bardzo duza grupa osob ktora by kupila sprzet,na ktorym mozna by by odp stare gierki czy dema a do tego mozna by bylo sobie na niej sluchac muzyki zoabczyc film czy surfowac i nie jest to wcale szarling od trolingu ;),szkoda ze nie widaomo co sie dzieje z marka amiga i tak naprawde kto ma prawa do niej,bo moim zdaniem nie wydaje mi sie ze jakby ww pan mial prawa to by robil firme łon.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem