Komentowana treść: Franko 2 ufundowane - w tym wersja na Amigę
[#31] Re: Franko 2 ufundowane - w tym wersja na Amigę
Dla wszystkich piszących głupoty zapraszam do źródeł. :)
[#32] Re: Franko 2 ufundowane - w tym wersja na Amigę

@Lokaty, post #24

To tak jakbyśmy robili na Nokie 3310
I taka to ignorancja powoduje u mnie niechęć do tej produkcji.
I napiszę tak,, gdyby wyszła wersja na MOSa czy klasyka kupiłbym z sentymentu. OK
A wersję na peceta poszukam na torentach oryginalną (żarcik)
Ale na pewno nie wydam ani pensa na pecetową wersję... OK
[#33] Re: Franko 2 ufundowane - w tym wersja na Amigę

@quantor, post #31

No, czyli gry nie będzie. Bo po pierwsze nie osiągnie sukcesu na pc, a po drugie nikt nie posmaruje za jej zrobienie na Amigę.

Liczmy na Franco2 z PPA!pomysłpomysłpomysłOK
[#34] Re: Franko 2 ufundowane - w tym wersja na Amigę

@quantor, post #31

Grafa w 2 jak w link
faza !
[#35] Re: Franko 2 ufundowane - w tym wersja na Amigę

@Dorian3d, post #34

Comix Zone "zeżre" prawdopodobnie Franko2 pod każdym względem... a jak wiemy nie jest to najmłodsza produkcja. Spędziłem przy tej gierce pod GP2X fajnie czas, polecam każdemu.OK
[#36] Re: Franko 2 ufundowane - w tym wersja na Amigę
Poczekamy, zobaczymy, z wydaniem Putty Squad na amigę się udało, może i z nowym Franko też się uda :)
[#37] Re: Franko 2 ufundowane - w tym wersja na Amigę

@Gżegżółka, post #36

Putty Squad było już zdaje się napisane...
[#38] Re: Franko 2 ufundowane - w tym wersja na Amigę

@jubi, post #19

Ta odpowiedź chyba trochę odpowiada na jedno z naszych pytań dotczące wersji dla neoAmig. Wersji takich nie będzie, bo autorzy nawet nie wiedzą co to właściwie jest. :) A wypadało spędzić z godzinę na Google i się zorientować jeżeli się zamierza promować swój projekt głównie sentymentami.
[#39] Re: Franko 2 ufundowane - w tym wersja na Amigę

@MDW, post #38

No bo my tu w swoim światku jesteśmy trochę oderwani od rzeczywistości, nieprawdaż? Drzemy koty o sprawy, o istnieniu których zewnętrzny świat nawet nie wie i nie chce wiedzieć...
[#40] Re: Franko 2 ufundowane - w tym wersja na Amigę
Wydanie gry jest już opóźnione o prawie 9 miesięcy. Można na ten temat poczytać tutaj.
[#41] Re: Franko 2 ufundowane - w tym wersja na Amigę
[#42] Re: Franko 2 ufundowane - w tym wersja na Amigę

@Phibrizzo, post #41

gra z lat 90. dostępna na Commodore i Amigę


Przestałem czytać (na chwilę), ale z drugiej strony nie ma co wymagać za wiele :D

Dobrze, że z uporem domagają się zwrotu pieniędzy. Ciekaw jestem jaki będzie finał.

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 16:04:17 przez grxmrx
[#43] Re: Franko 2 ufundowane - w tym wersja na Amigę

@grxmrx, post #42

Ja tak to zapamiętałem, że problem był z wersją inną niż na PC, która miała być zrobiona w razie przebicia sufitu. No i kwota się zebrała, a chłopinę kodowanie na Amigę przerosło po latach ;]

Finał może być taki, że wspieram.to może upaść, jak ktoś zacznie węszyć co się dzieje z kasą z innych nieudanych projektów. Czy nie wszyscy dostają zwroty, jak się nie upominają na przykład.
Pieniędzy nie przekazuje się "na gębę" tylko za coś, nie wyobrażam sobie że zrobiono przelew programiście ot tak, bo powiedział że już potrzebuje.
[#44] Re: Franko 2 ufundowane - w tym wersja na Amigę

@grxmrx, post #42

Nigdy tego nie sprawdzałem ale myślałem, że na tego typu różnych serwisach "crowdfundingowych" jest jakoś zabezpieczone prawnie (a może nawet finansowo) niewywiązanie się wspieranego podmiotu z umowy. Myślałem, że te pieniądze są jakby na poczet przyszłych zysków. Twórcy mają po prostu pewność, że będą mieć min. takie wpływy. A widzę, że to jest takie po prostu wrzucanie pieniędzy do puszki.
[#45] Re: Franko 2 ufundowane - w tym wersja na Amigę

@adam_mierzwa, post #43

Też pamiętam, że był jakiś live-chat z przyszłymi autorami gry i obiecywali na nim wersję dla Amigi gdy zostanie przekroczony jakiś próg. Zadałem wtedy im (trochę trollowe) pytanie jakie Amigi mają na myśli i z jakich technologii zamierzają korzystać żeby łatwo było zrobić port na te Amigi. Pojęcia nie mieli nie tylko tym czego użyją ale nawet o tym, że są jakieś różne Amigi.
A prawdę mówiąc właściwie niczego nie trzeba robić żeby powstał port dla AmigaOS4, MorphOS i AROS. Wystarczyło pisać z wykorzystaniem np. SDL (dzisiaj może być nawet 2, a nie 1), na kilka drobiazgów uważać, o kilka drobiazgów od początku zadbać. Tylko okazuje się, że dla dzisiejszych twórców na "wiodących platformach" SDL i C++ to jest wyzwanie i skrajnie niskopoziomowe programowanie. Słyszałem, że takie pisanie to jest dla nich jak do niedawna rzeźbienie w assemblerze. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 22:20:16 przez MDW
3
[#46] Re: Franko 2 ufundowane - w tym wersja na Amigę

@Phibrizzo, post #41

Nadesłane przez Darek.

Po wielu zawirowaniach panowie z grupy World Software upublicznili na Steam pierwsza grywalną wersję "Skinny and Franko". Pełna wersja zapowiadana jest na pierwszy kwartał 2023 roku. Niestety nic nie wiadomo na temat ewentualnej amigowej wersji.
1
[#47] Re: Franko 2 ufundowane - w tym wersja na Amigę

@mailman, post #46

Lepiej by upublicznili kody zrodlowe do jedynki w Amosie...
[#48] Re: Franko 2 ufundowane - w tym wersja na Amigę

@selur, post #47

Skoro już mowa o źródłach, to znalazłem kod źródłowy w AMOSie gry Peg-It, w którą niedawno grał kolega PopoCop.

http://aminet.net/package/game/think/Peg-It_src

Może być przydatny dla koderów piszących w AMOSie.

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2022 20:29:42 przez Hexmage960
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem