Komentowana treść: Tales of Gorluth - można zamawiać
[#1] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać
Podoba mi się taka promocja Amigowego softu! Brawa dla autorów.

Lubię też takie wykorzystanie pakietów do tworzenia gier na Amigę, typu BackBone, EAC. Zaskoczyło to chyba nawet samego Alastaira Murraya!

Kupuję koniecznie, trzeba wspierać takie projekty w mojej opinii.
[#2] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać

@Hexmage960, post #1

W mojej także pomysł Przyznam szczerze, że gdyby nie płyta i pudełko, to bym się nie zainteresował ok, racja Nośnik, to podstawa, a pudełko mile widzianeOK
[#3] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać

@parallax, post #2

gdyby nie płyta i pudełko, to bym się nie zainteresował ok, racja Nośnik, to podstawa, a pudełko mile widziane

Mam dokładnie odwrotnie. Dla mnie w przypadku gier, podobnie jak i ludzi liczy się zawartość/wnętrze.

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 08:36:00 przez BULI
[#4] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać

@BULI, post #3

Mam dokładnie odwrotnie. Dla mnie w przypadku gier, podobnie jak i ludzi liczy się zawartość/wnętrze.

Czyli się uzupełniamy
I co w chwili obecnej możesz już powiedzieć/napisać o zawartości gry? pomysł
A o wnętrzu tego ludzika z gry? pomysł

Jestem nauczony, że i nośnik musi być, a nie tylko sam plikOK A nagrywanie sobie w domu na CD mnie nie interesuje ok, racja Kupuję oprogramowanie tylko na nośnikach OK Tyle w temacieOK

P.S. Lubię jak coś ma fizyczny wyglądok, racja

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 09:51:44 przez parallax
[#5] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać

@parallax, post #4

w ogóle w dobie tego całego STEAM, wolę zapłacić 15 euro za fizyczny nośnik ładnie wydany, a nie 12 euro za sam plik instalacyjny.
[#6] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać
Zamówione, a jeszcze nie grałem w demo Zaraz ściągnę i popatrzę.
[#7] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać

@parallax, post #4

Kupuję oprogramowanie tylko na nośnikach


Ty kupujesz tylko pudełka. Przyznaj się bez biciapomysłpomysłpomysłpomysłpomysł
[#8] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać

@Andrzej Drozd, post #7

No dobra... Tak! pomysł kupuje same pudełka
[#9] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać

@slawekwozniak, post #5

Zgadza się,, nosnik jest mój, STEAM nie jest mój i gry na jakiejś tam chmurze też są wirtualne. To jak lizanie lizaka przez szybę,, ja wolę widzieć i dotykać papierek po nim, po to jest opakowanie...
[#10] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać

@parallax, post #4

He, he no uzupełniamy sie

Nie mam nic przeciwko pudełkom, ale decyzję o zakupie danego tytułu uwarunkowuję jakoscią samej gry, czyli ulotnego produktu rozrywki elektronicznej ok, racja
[#11] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać

@BULI, post #10

No wiadomo, że sama gra jest tutaj najistotniejsza, to jest podstawa podstawy szeroki uśmiech
Jednak w moim wypadku jak nie ma nośnika, to się zniechęcam, Voyox dobrze tam ujął OK
[#12] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać

@BULI, post #10

haha na tą chorobę na szczęście nie wszyscy chorują ale pocieszające jest to że nie znaleziono na nią jeszcze leku HIHI :)
[#13] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać

@djpiotrs, post #12

Ja mam podobnie: gra ma być na nośniku. Ale ja jestem gorzej chory – nie kupuję gier w DVD-BOKSACH (chyba, że nie było innej wersji, bo gra jest już zbyt nowa), tylko w kartonach.

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2014 00:14:21 przez OSH
[#14] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać

@slawekwozniak, post #5

w ogóle w dobie tego całego STEAM, wolę zapłacić 15 euro za fizyczny nośnik ładnie wydany, a nie 12 euro za sam plik instalacyjny.
Haha, 12 euro.
Już dawno nie kupiłem pełnej nowej gry na Steam za więcej niż ~45zł.
Starsze (kilku miesięczne) spokojnie za 30zł i znacznie znacznie poniżej tej ceny można dostać. Tylko trzeba umieć szukać okazji.
Do tego wychodzą jeszcze bundle kilku(nastu) gierek za ~20zł, wolne weekendy do przetestowania jakiejś pozycji, kupony rabatowe, darmowe prezenty, karty kolekcjonerskie ze sprzedaży których możesz kupić kolejne gry z których znowu będą wypadać karty kolekcjonerskie...
To najlepsze co się mogło trafić współczesnym graczom.
GRACZOM.
Nie kolekcjonerom pudełek / niuchaczom farby drukarskiej. ;)

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2014 11:25:13 przez Shoonay
[#15] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać

@Shoonay, post #14

Mając nośnik, pudełko, można obcować w jakiś sposób z produktem nie włączając zasilaniapomysł
Leżysz sobie i możesz sobie zawiesić oko na ten oryginalny produkt Zabierasz gdzie chcesz bez elektroniki i jest przy tobie, komuś pokazać pomysł Można by tak wymieniać długoOK
[#16] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać

@parallax, post #15

Shoonay, ja też jestem GRACZEM. To, że Ty, jak wielu innych, jesteś zafascynowany elektronicznymi cudeńkami w rodzaju STEAM czy ORIGIN nie oznacza, że automatycznie stajesz się kimś lepszym od tych, którzy są "niuchaczami / kolekcjonerami pudełek". Serio, drażni mnie takie rozgraniczanie. Graczem jest zarówno ten, który codziennie sobie w coś zagra, jak i ten weekendowy, który może pograć tylko w weekend (bo w tygodniu ma za dużo pracy. A i to nie zawsze, bo ja czasem nie mam weekendów).
A dla mnie argumentem przemawiającym za wersjami pudełkowymi (poza względami kolekcjonerskimi) jest też to, że, jak napisał słusznie parallax, grę pudełkową mogę wziąć ze sobą nawet tam, gdzie nie ma internetu. Pomijam pudełkowe wersje gier ze STEAMa, bo to już jest inna para kaloszy. Ponieważ ja jednak ze STEAMa nie korzystam, więc mam to w nosie.
A kiedyś może przyjść taki dzień, że serwery STEAMa zostaną wyłączone. Bo firma stwierdzi, że dość tego dobrego. Ma do tego prawo. I wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów. Ja jestem jednak konserwatystą i wolę mieć coś w ręku niż w jakiejś wirtualnej chmurze. A poza tym, ładnie to wygląda na półce. :)

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2014 13:57:02 przez OSH
[#17] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać

@OSH, post #16

Oczywiście, w dzisiejszych czasach graczem jest nawet babcia która Engry Byrdz na komórce raz na rok odpali.
Nie rozumiem czemu takie rozgraniczenie na graczy i kolekcjonerów miałoby oznaczać "lepszość" któregoś rozwiązania, poprostu zaznaczam że jest coś takiego, czy mówiłem że jedno jest lepsze od drugiego?
Na Steamie też są kolekcjonerzy któzy tylko zbierają gry na liście, no i co? Są, przyznają się do tego i nikt nie płacze o nazewnictwo.

Gdybanie sobie, co to będzie jak to czy tamto się stanie też mnie nie bawi, równie dobrze można się zamknąć w betonowym bunkrze bo ojej, może mi się niedługo wydarzyć wypadek jakiś, lepiej nie wychodzę z domu... czyż nie istnieje podobna niewiadomo czy niedługo jakiś samolot na Twój dom nie spadnie i nie rozwali Twojej całej fizycznej kolekcji w drobny mak? ;)
Wiesz co ja mogę zrobić jak Steam padnie? Dociągnę sobie cracki z netu i będę grał dalej.
Jak Ty odczytasz dane ze swoich rozwalonych nośników? ;)

Natomiast jeśli chodzi o oryginały na płytach, to osobiście ich już od lat nie używam bo po pierwsze mi się znudziło przeszukiwanie szafy za każdym razem jak w jakąś gierkę chciałem zagrać, po drugie wkurzało mnie szukanie patchy po stronach które padły wieki temu, i wreszcie masa gier w które się zagrywałem 10-16 lat temu jest już nie do odczytania z oryginalnych nośników kiedy to pożyczało się gry znajomym a ci zwracali płyty w wiadomym stanie.
[#18] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać

@Shoonay, post #17

"Wiesz co ja mogę zrobić jak Steam padnie? Dociągnę sobie cracki z netu i będę grał dalej.
Jak Ty odczytasz dane ze swoich rozwalonych nośników? ;)"

Wiesz, na ten cały steam wpływu nie masz pomysł Na swoje nośniki owszem tak ok, racja
Niezbyt trafne porównanieOK

E: Jak ktoś dba, to długo mapomysł

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2014 14:32:29 przez parallax
[#19] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać

@parallax, post #18

Aha, rozumiem, ja jako użytkownik Steam wpływu nań nie mam, ale Ty masz, i na 100% wiesz że padnie niedługo, tak? ;)

Wiesz, na pogodę też wpływu nie masz, czy to oznacza że nie ma sposobów żeby się przed jej skutkami zabezpieczyć?

Oczywiście na nośniki jest jeden świetny sposób - nie odpakowywać ich z oryginalnej folii i grać w wersję cyfrową na Steamie!

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2014 14:46:43 przez Shoonay
[#20] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać

@Shoonay, post #19

Za bardzo odchodzisz od tematupomysł I nie ma sensu się dalej zagłębiać, bo o jakiejś pogodzie piszesz Nie masz lepszych argumentów?pomysł Nie znajdziesz szeroki uśmiech

Nośnik, to nośnikOK On jest od ciebie uzależniony, a przypadku chmur i.t.p (nie nawiązuje do pogody), odwrotniepomysł
[#21] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać

@parallax, post #20

Robię dokładnie to samo co ty, zakładam najbardziej pesymistyczny scenariusz: że wszystko padnie.
Powiedz mi zatem, co zrobisz ze swoim nośnikiem jeśli on, w skutek jakiejś tragedii ulegnie zniszczeniu?
[#22] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać

@Shoonay, post #21

Mam drugi zapasowy w innym miejscu pomysł A ci od steamu dali sobie spokój i wszystko przepadło OK Coś ważnego zawsze mam w zapasieok, racja

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2014 15:54:18 przez parallax
[#23] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać

@parallax, post #22

Co przepadło? Mam grę na HD.
[#24] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać

@Shoonay, post #23

Ale nie masz na dedykowanym nośniku w dedykowanym pudełku, a tylko sam(e) plik(i) - nie masz nic namacalnegopomysł
[#25] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać

@parallax, post #24

Bo gram.

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2014 16:19:41 przez Shoonay
[#26] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać

@Shoonay, post #25

A po game over nie masz se za co złapaćpomysł
[#27] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać

@parallax, post #26

Żona ma.
[#28] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać

@Shoonay, post #27

Skoro ma pudełko i nośnik pomysł
[#29] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać

@parallax, post #20

worawdzie cała ta Wasza dyskusja jest troszkę śmieszna jak dla mnie ale Święta to można sobię wyluzować więc....... Co do nośników to się mylisz dziwi mnie ta Twoja wiara w ich trwłaość. Choćbyś nie wiem jak przechowywał nośniki to one padną na co wpływu nie masz. Nie masz też wpływu na to czy wydawca wybrał ofertę porządnej firmy i nośnik wytrzyma te kilkanaście a może i kilkadziesiąt lat czy wydał grę na badziewiu które wytrzyma lat kilka
[#30] Re: Tales of Gorluth - można zamawiać

@TomK, post #29

Ja się tak nie dziwię - skoro w życiu tej gry nie odpalił i tylko "maca pudełko" to te 15-20 lat może trzymać spokojnie.
Moje już są w większości nie do odczytania, lub gdzieś leżą na dnie szafy, nie wiem, nie obchodzi mnie, wolę raz kliknąć i mam za chwilę grę na HD. ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem