Komentowana treść: Spis treści książki AMIGA OS 3.1
[#1] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1
Ze spisu treści wnioskuję, że ta książka przyda się zarówno początkującym jak i zaawansowanym użytkownikom systemu Amiga OS 3.1. Pokazuje też złożoność tego systemu, jak bardzo wiele ten system kryje w sobie rzeczy niewidocznych gołym okiem, a o których warto mieć szersze pojęcie właśnie czytając tę książkę.

Ja już upatrzyłem sobie kilka rozdziałów: m.in. poświęcony ikonom i programowi Iconian, bo chciałbym sobie zrobić ładny blat Workbencha w jednolitym stylu, jak również niepoznany przeze mnie dotychczas ARexx. Rozdziałów, które mnie zainteresowały jest oczywiście o wiele więcej.

Od dawna przymierzam się do dobrego skonfigurowania systemu na mojej Amidze 1200, żeby był łatwy i przyjazny w obsłudze (szybkie uruchamianie procesora tekstu, kompilatora, edytora grafiki, bazy danych, arkusza kalkulacyjnego, organizera i innych programów oraz skrypty). Myślę, że ta książka dopomoże mi w tym zadaniu.
[#2] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1

@Hexmage960, post #1

Musiałem, ale spis treści zapowiada naprawdę świetne czytadełko:
[#3] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1

@Skrzyp, post #2

Dzięki, ale mnie Twój post wprowadził w dobry nastrój OK
[#4] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1

@Hexmage960, post #1

Tak naprawdę pierwszy tom przeznaczony jest głównie dla początkujących, chociaż tak nie do końca. Ale bardziej skomplikowane rzeczy będą opisywane w drugim tomie (np. konfiguracja systemu razem z dodatkami, upiększaczami, przyspieszaczami itp.). A Arexx polecam, jest łatwy do opanowania, a daje fajne wyniki jak umie się go wykorzystać. W książce opisane jest wszystko na przykładach, więc łatwo się w to wgryźć.

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 20:12:04 przez tOMashBe
[#5] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1

@tOMashBe, post #4

Planujecie wersję w e-booku? Ja np. bym chętnie poczytał na Kindle.
[#6] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1

@Skrzyp, post #5

Tak, będą wersje e-book, ale jeszcze nie jest ustalony termin. Poza tym jest propozycja tłumaczenia, więc powoli wszystko chcemy ogarnąć.

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 20:31:16 przez tOMashBe
[#7] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1

@tOMashBe, post #4

Wiele rozdziałów z tomu pierwszego zapowiada ciekawą lekturę także dla bardziej zaawansowanych użytkowników systemu. O ile jako wieloletni szczęśliwy posiadacz Amigi 1200 mam ogólny pogląd na wiele tematów dot. systemu Amiga OS 3.1, to przyznam że tytuły większości rozdziałów brzmią dla mnie co najmniej intrygująco.

Pisząc o konfiguracji systemu miałem na myśli zrobienie porządków na partycji roboczej, tj. zrobienie odpowiednich przypisów, uporządkowanie ikon, napisanie kilku pomocniczych skryptów itp. Z tego co wyczytałem ta książka obejmuje te tematy już w tym tomie. Przykładowo widać jak bardzo obszerny jest rozdział poświęcony AmigaDOS.

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 20:43:02 przez Hexmage960
[#8] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1

@Hexmage960, post #7

Od strony wyglądu to bardzo fajnie by wyglądło "zmagicwbizowanie" wszystkiego :)
[#9] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1

@Hexmage960, post #7

Z tego punktu widzenia na pewno dużo informacji Ci się przyda. Opisywane jest np. jak w prosty sposób zrobić okno z wyborem opcji albo jak przekazywać dane, tworzyć funkcje i wszystko razem spiąć w skryptach. Ogólnie rozdziały o AmigaDOS i Arexxie to duża część książki.
Chociaż ja i tak wolę bawić się w "stylizowanie" Workbencha, ale o tym też przeczytasz

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 20:56:10 przez tOMashBe
[#10] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1

@Skrzyp, post #8

Zgadzam się. Istotne jest dla mnie też, by zachować rozdzielczość Hires, czyli 640x256 by czcionki typu topaz wyglądały dobrze. Od razu zainteresował mnie rozdział pt. "Zmiana rozmiaru ikony". Chciałbym tak dobrać/zmodyfikować ikony by ładnie wyglądały w Hires.
[#11] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1

@Hexmage960, post #10

by zachować rozdzielczość Hires, czyli 640x256

To będziesz zadowolony, bo graficznie książka właśnie operuje na standardowej rozdzielczości, chociaż omawiane są też pozostałe.
Fajnie to wygląda po wydrukowaniu.

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 21:04:05 przez tOMashBe
[#12] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1

@tOMashBe, post #11

graficznie książka właśnie operuje na standardowej rozdzielczości


A ja myślałem, że książka jest w formacie B5...
[#13] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1

@Skrzyp, post #12

w formacie B5

Czepiasz się

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 21:18:50 przez tOMashBe
[#14] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1

@tOMashBe, post #11

To będziesz zadowolony, bo graficznie książka właśnie operuje na standardowej rozdzielczości, chociaż omawiane są też pozostałe.

To świetnie!
[#15] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1

@Hexmage960, post #14

dzięki, właśnie dziś przyszła książka
fakt trochę tych stron jest, teraz mam co czytać :D
[#16] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1

@tOMashBe, post #13

Czy autor zamierza wpaść na Pixel Heaven? Jeśli tak, to czy będzie prowadzona tam sprzedaż książki?
[#17] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1

@Skrzyp, post #16

Raczej nie planujemy wypadu, ma to związek z różnymi wydarzeniami poza-amigowymi.
[#18] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1
Dzisiaj odebrałem książkę. Muszę przyznać, że to niesamowite uczucie w 2014 roku czytać nową książkę o Amidze :) Gratuluje i mam nadzieję, że zostanie wydane tłumaczenie aby poszerzyć grono odbiorców :)
[#19] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1

@deadwood, post #18



Jak wyżej, jaram się jak dziecko :)))))) Tłumaczyć, tłumaczyć !
[#20] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1

@twardy, post #19

Dzięki W toku jest dużo spraw, niedługo znowu będziemy "ogłaszać"
[#21] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1
Workbench
Podstawowe ustawienia pulpitu


Wiem, że się czepiam, ale myślę, że warto stosować nomenklaturę amigową, czyli zamiast pulpit używać blat ok, racja
[#22] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1

@BULI, post #21

I jeszcze szuflady. Koniecznie szuflady. ok, racja
[#23] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1

@recedent, post #22

Naśladując jedyną słuszną drogę Windowsa, to rzeczywiście nie mamy katalogów tylko "szuflady"
[#24] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1

@BULI, post #23

Jesteś pewny że tylko windowsa ?
A pamiętasz jak wyglądały ikonki katalogów w WB i jak się nazywała katalogi z angielska ?

Pozdrawiam
[#25] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1

@twardy, post #19

Dzięki też otrzymałem egzemplarz . Tak w roku 2014 czytam nową pozycję o systemie amigowym niesamowite. Dzięki dla autora za autograf w pierwszym tomie.
[#26] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1

@Jacol, post #25

Gdzie mogę zamówić książkę ?
[#27] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1

@QUAD, post #26

Strona z zamówieniem: tutaj, ogólne informacje: tutaj
Zapraszam

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2014 20:05:56 przez tOMashBe
[#28] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1

@BULI, post #23

Nie nie. W Windowsie są "Foldery". Workbench (jak to biurko) ma "Drawers", czyli szuflady własnie. A w katalogach siedzą locale.
[#29] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1
Czekamy na recenzję książki do PPA ;)
[#30] Re: Spis treści książki AMIGA OS 3.1

@mailman, post #29

"Bardzo miło nam donieść, że dzisiaj (29.05.2014) zostanie wysłane Twoje
zamówienie. Przesyłka zostanie nadana pocztą, powinna zostać
dostarczona w terminie 2-3 dni roboczych. W przypadku przedłużającej
się dostawy prosimy o kontakt."

Już się nie mogę doczekać szeroki uśmiech

Mógłby ktoś przesłać zdjęcie z otwartą książką?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem