Komentowana treść: Polskie Pismo Amigowe #12
[#1] Re: Polskie Pismo Amigowe #12
Nie wiem czemu, w formularzu z automatu ustawia sie jedno za mowienie na nr poprzedni. Przy zamowieniu niech kazdy zwroci na to uwage. Ja wpisalem na nr 11 - zero.
[#2] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@Phibrizzo, post #1

No nie mów, że nie chciałeś drugiej "jedenastki" :)
[#3] Re: Polskie Pismo Amigowe #12
A ja, chciałbym podziękować, gdyż wczoraj otrzymałem swój egzemplarz w ramach nagrody za konkurs. I szczerze powiem, że ucieszyło mnie to niesamowicie. Od tak dawna nie czułem się w ten sposób. Jednak wiadomości i informacje amigowe w wersji drukowanej, sprawiają u mnie wrażenie jakbym wrócił do tamtych czasów i Amiga ciągle święciła swoje triumfy :) Dziekuje :)
[#4] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@Phibrizzo, post #1

Moje słów kilka o PPA#12 z punktu widzenia (wybrednego) czytelnika :)

Jako, że najbardziej w ami-magazynach zawsze lubiłem publicystykę, najbardziej ucieszyłem się z wywiadu z LukHashem. Duracel w końcu udowodnił, że poza przydługawymi postami na forum, potrafi napisać dla odmiany także i coś sensownego :) Mimo,że czasem ma się wrażenie, że autor wywiadu stawia siebie nieco bardziej w centrum, niż osobę, z którą przeprowadza wywiad (pytania dłuższe niż odpowiedzi, częste ukazywanie swoich poglądów itd.) to wywiad uważam za bardzo ciekawy, niebanalny, z interesującymi pytaniami i taką nieco "nostalgiczną" aurą. Gratuluję tekstu.

Mimo, że fanem gier specjalnie nie jestem, to przyznać muszę, że "klimat papierowego PPA" coraz lepiej buduje także pióro kolegi Twardego. Dobre, solidne, pisarskie rzemiosło, przywodzące mi na myśli teksty ze złotych lat ACS.

Coraz bardziej podoba mi się również skład magazynu. To najlepiej graficznie i najbardziej estetycznie złożony numer z wszystkich dotychczasowych. Pomysł z kolorowymi i/lub gradientowymi tłami przy recenzjach gier, jest bardzo dobry i przywodzi na myśli stare dobre ami-magazyny, podobnie jak czarne tło i biała czcionka przy tekście o X-Bench (prawie jak (znów) ACS :). Tak trzymać, cieszę się, że zrezygnowano z nieczytelnych / 'nasranych' teł jak chociażby w recenzji "Return to Castle Wolfenstein" (PPA#8).

Graficznie nie podoba mi się natomiast tylna strona okładki - xywy po prawej są zupełnie nieczytelne, a tło pod grafikami jest słabe. Nie uzasadnione jest także - moim zdaniem - użycie 'pixelowanych' czcionek przy grafikach 3d. Przydałoby się także odświeżyć również logo magazynu (można rozpisać konkurs na nowe logo). Takie cienie i gradienty pachną jednak nieco przestarzałym designem. Ale to wszystko i tak są drobnostki.

Jednym słowem, dobra robota.
[#5] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@slay, post #4

@Slayer : dzięki. Twój art scenowy jest jak dla mnie jednym z gwozdzi programu.
[#6] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@slay, post #4

05:23 anons
08:33 recenzja

Super, ale czy to znaczy, że:
- Mailman shakował konto Slaya?
- Slay shakował konto Mailmana?
- Slay posiadł maszynę czasu?
- Poczta Polska nareszcie zaczęła używać teleportacji przesyłek?
- czy też, najbardziej prawdopodobne, nastąpiło zakrzywienie czasoprzestrzeni pomiędzy okiem Slaya i biurkiem Mailmana???

W każdym razie, jako fan twórczości Lukhasha nie mógłbym tego numeru nie kupić.
.

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2014 11:12:59 przez rePeter
[#7] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@rePeter, post #6

Stawiam na to, że Slay jako autor jednego z artków dostał pisemko w gratisie, przed publikacją anonsu, choć zakrzywienie czasoprzestrzeni było by fajniejsze przyznam:).
[#8] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@fazior, post #7

Odpowiedz jest banalna niestety. Autorzy otrzymują magazyn nieco wczesniej.
[#9] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@twardy, post #8

twardy: thx za miłe słowo.

rePeter: nad maszyną czasu, owszem, pracuje, ale na razie bez większych sukcesów.

Tak czy owak oto kolejny argument za tym, że warto pisać do papierowego PPA - maszyna czasu nie jest potrzebna, a numer darmowy dostajecie przed "oficjalną premierą"
[#10] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@twardy, post #8

Dokładnie ;)
[#11] Re: Polskie Pismo Amigowe #12
Pismo zakupione. Chyba nie będzie offtopem, jak się zapytam, czy są chętni na zebranie ekipy i dodruk archiwalnych nr? Mi brakuje od 5-8 i 10. Jakby się zebrała większa grupa, to pewnie chłopaki z ekipy PPA nam dodrukują (ja wolę papier od pdf).
[#12] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@flops, post #11

Ja nie mam nr 4, chętnie dokupiłbym.
[#13] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@adam_mierzwa, post #12

Przecież numery archiwalne są w PDF-ach, co za problem sobie wydrukować?
[#14] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@Krashan, post #13

Papier lepszy, profesjonalny druk.
[#15] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@flops, post #11

Nic nie obiecuję, ale postaram się zorientować w drukarni o jakich kosztach mowa (tzn. ile musielibyśmy wydrukować egzemplarzy jednym rzutem, żeby cena plus wysyłka pokrywała się z okładkową, lub była od niej niższa). Jeśli ktoś ma "własne" dojście w jakiejś drukarni to oczywiście może się zorientować na własną rękę - może gdzieś wyjdzie taniej i lepiej? Proponuję założyć w tym celu oddzielny wątek na forum, żebyśmy wiedzieli ilu jest chętnych i na które numery.
[#16] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@Krashan, post #13

To byłaby podróbka
Nie mam kolorowej drukarki. U mnie w mieście jest 2 zł od strony kolorowej, wychodzi drożej a i jakość gorsza. A druk offsetowy to przy jednostkowym zamówieniu jakieś absurdalne ceny.
[#17] Re: Polskie Pismo Amigowe #12
Pierwsze numery fajnie się czytało, potem było trochę słabiej a teraz zapychacie je recenzjami gier. Niedługo będą tylko recenzje gier a nie tak widziałbym to pismo.
[#18] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@jerry33, post #17

Pozwól, że zacytuję jedno zdanie ze strony czasopisma:

Bazuje on wyłącznie na artykułach nadesłanych przez czytelników. To Wy pismo tworzycie, a tym samym zapewniacie mu dalsze istnienie.

Jeśli będzie z czego wybierać (tzn. nadesłanych tekstów będzie dużo) to z pewnością zatroszczymy się o to, żeby tematyka była jak najbardziej zróżnicowana. A tak jak jest - raz wychodzi numer prawie w całości "sprzętowy" (jak numer 9) a raz - połowę objętości stanowią recenzje gier (których akurat ostatnio trochę wysypało, szczególnie dla nie rozpieszczanych nowymi produkcjami klasykowców).
[#19] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@recedent, post #18

Nie chcę prowadzić do kłótni ale Wy to redakcja która ma ostateczny wpływ na zawartość pisma i po prostu dopchaliście recenzje gier aby wydać pismo. Zrzucanie winy na autorów artykułów jest duży nietaktem. Nie chodzi o to że recenzji gier w ogóle nie ma być ale musi być jakiś balans, a z numeru na numer z tym jest coraz gorzej
[#20] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@jerry33, post #19

To może ankieta? Z dwiema możliwościami wyboru:

Wolę, żeby papierowe PPA ukazywało się:

1. 1-2 razy do roku, za to z bardziej różnorodną zawartością
2. 3-4 razy do roku, licząc się z tym, że może być mniej różnorodnie?

Jednocześnie przypominam, że deadline do kolejnego numeru mija 13 czerwca (czyli jutro). Zachęcam wszystkich do wysyłania zróżnicowanych tematycznie artykułów. Jeszcze jest czas.
[#21] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@jerry33, post #19

Zauważ, że redacja tekstów nie pisze, tylko składa to, co zostanie nadesłane.
No.. może jakieś teksty piszą.. ale nie wypełniają całego numeru.
Więc nie ma co marudzić.. tylko pisać... pisać.. ;)
[#22] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@jerry33, post #19

Pytanie jest, czy Jerry napisał jakiś artykuł do PPA? Ja nie napisałem, więc uważam, że nietaktem jest atakować pismo, które sami mamy tworzyć. Z tych które mam i które przeglądałem, zawsze coś dla siebie znalazłem
[#23] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@flops, post #22

Pytanie jest, czy Jerry napisał jakiś artykuł do PPA?


Oczywiście, że nie napisał. To kolejny portalowy troll.


Ostatnia aktualizacja: 12.06.2014 22:06:42 przez mailman
[#24] Re: Polskie Pismo Amigowe #12
Mam już od kilku dni jednak dopiero przetrawiłem jeden artykuł - Scenowe graffiti autorstwa Slayera, jak zwykle świetny tekst.
Pozdrawiam.
[#25] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@mailman, post #23

Jasne że nie napisałem ale czy to automatycznie upoważnia abyś mnie obrażał? Czytałem wszystkie numery i ten ostatni wypadł słabo. To moje zdanie i jak tobie się nie podoba to trudno. Może to zmobilizuje ciebie i resztę redakcji i kolejny numer będzie lepszy a może jeszcze słabszy
[#26] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@jerry33, post #25

Jeszcze raz, bo nie czytasz dokładnie, co jest napisane i co niektórzy próbują Tobie, jak widać mało efektywnie, przekazać:

Bazuje on wyłącznie na artykułach nadesłanych przez czytelników.

Jeżeli chcesz zmienić zawartość pisma, napisz do niego artykuł.
[#27] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@jerry33, post #25

Wiesz co, akurat ukazanie sie Solid Gold i Putty Squad to wydarzenia w klasykowym swiecie baaaaardzo znaczące. nie chcesz, nie czytaj... pismo jest adekwatne do tego, co się w naszym światku aktualnie dzieje. Nie zawsze da rade zrobic numer nasycony recenzjami sprzętu i programów użytkowych. Doceń kolego, że ktoś włożył dużo pracy żeby stworzyć coś dla innych.
[#28] Re: Polskie Pismo Amigowe #12
A ja tam bez marudzenia zamówiłem, opłaciłem i czekam aż listonosz dostarczy przesyłkę z pismem ;)
[#29] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@tygrys, post #28

Zacznę od nieprzyjemnej strony - nie podoba mi się okładka :(
Przyznam się że poprzednie okładki również średnio wyglądają, ale ta jest chyba najgorsza (może konkurować z okładką z numeru 3 - śmietnik, serio?). Marzy mi się okładka na miarę Magazynu Amiga i z jakimś ładnym stylowym renderem wykonanym na amidzie (spójrzcie na prace Jubiego - pełny profesjonalizm), ewentualnie jakieś artystyczne zdjęcie jak to było w Magazynie C&A, albo rysunek fanasy związany z komputerami jak w Bajtku.
W miarę czytelna jest okładka numeru drugiego, bardzo ładna jest w szóstym numerze, 7,8 i 9 to dobre pomysły, ale kiepska kompozycja (na ciapane wszystkiego i wszędzie).

Co do zawartości jest cool :) Uwielbiam gry i te które są opisywane uważam za bardzo dobre. Fajnie by było gdyby pismo wychodziło co 3 miesiące i miało wysoki poziom (pewnie zrobiłbym prenumeratę - to trochę jak cycki, na ekranie są fajne, ale w dłoni są jeszcze fajniejsze i tak też jest z tekstem, wygodniej czyta się z papieru). Rozdziały o scenie, hardware i software to pozycje obowiązkowe :) Cena jest bez zarzutu :)
[#30] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@Gżegżółka, post #29

Zacznę od nieprzyjemnej strony - nie
podoba mi się okładka :(


no mi się też ta żaba nie podoba. Ale jak gazetka dojdzie, to ją wytnę albo zamaluję, tudzież zakleję plastrem. A najlepiej wszystko po kolei siedzi, pije i chrupki


P.S. walnijcie na okładkę cycki i wszyscy będą zadowoleni siedzi, pije i chrupki
(w sensie biust, żeby ktoś znów nie pomylił z krową).

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2014 11:49:36 przez snajper
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem