Komentowana treść: Secret Service is back!
[#1] Re: Secret Service is back!
Ciekawe, recenzje gier z jakich platform będą pisać? A tak poza tym to świetna wiadomość. Nie mogę doczekać się pierwszego numeru!
[#2] Re: Secret Service is back!

@glichtanski, post #1

recenzje gier z jakich platform będą pisać

Obstawiam że będzie PC, PS3, PS4, XBox 360, Xbox One.
[#3] Re: Secret Service is back!

@waldiamiga, post #2

Amiga, Amiga One... ;)
[#4] Re: Secret Service is back!

@glichtanski, post #1

Niech piszą o grach z Playstation, Xklocka itp., ale niech pamiętają o starszyźnie i nawiązują do tych naszych komputerów które są ojcami i matkami tego sprzętu którego używamy do gier dzisiaj.

Bardzo irytuje mnie w portalach poświęconych dwóm głównym konsolom na rynku oraz grom na PC, gdzie czasami z tego co piszą można odnieść wrażenie, że przed epoką Playstation była nicość, a czasami zamierzchłymi jest dla nich Quake, albo jakieś produkcje na PSX'a. Jednym zdaniem pełna ignorancja i taka lekka bufonada.
[#5] Re: Secret Service is back!

@glichtanski, post #1

Dobrze byłoby, gdyby zachowali ciąg dalszy numeracji.
[#6] Re: Secret Service is back!

@Duracel, post #4

niech pamiętają o starszyźnie i nawiązują do tych naszych komputerów

Już to widzę Przecież nawet w "starych czasach" tak nie robili. Pamiętam jak opisywali gry z dopiskiem "PC", gdy tytuł był wydany też na Amigę. Nie mówiąc o ew. zahaczeniu o 8-bitowce. Zresztą w "Top Secrecie" tak samo, ludzie mają krótką pamięć niestety. Ale pecetowcy/konsolowcy pewnie znajdą coś dla siebie.

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 21:10:18 przez tOMashBe
[#7] Re: Secret Service is back!

@Duracel, post #4

Zawsze mogą dać rubrykę retrogry gdzie będą recenzować stare gry. Czasem człowiek szuka w co by tu zagrać, a tak będzie jak znalazł.
[#8] Re: Secret Service is back!

@glichtanski, post #1

Wychowałem się na tym czasopiśmie :) mam każdy numer od roku 93 do 2001 łącznie z kompendium wiedzy. Ciekawe czy będą kontynuować numeracje.

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 23:06:14 przez BomberMAX
[#9] Re: Secret Service is back!

@QkiZ, post #7

Z tego co słyszałem to będzie kącik "retro". Tylko tak prawdę mówiąc... czy nam tego retro ostatnio brakuje? Jest taki bum na retro, że czasem czuję wręcz przesyt.
[#10] Re: Secret Service is back!
Mam wszystkie oprócz chyba 4 numerów. Leżą w segregatorach.

Będę zbierał nowe.

Świetna wiadomość tak czy owak.
[#11] Re: Secret Service is back!

@mailman, post #5

No właśnie, dla mnie to będzie wyznacznik czy to kontynuacja czy tylko podpięcie się pod znany symbol.
[#12] Re: Secret Service is back!
Mogą pisać nawet o pralkach byleby w tym samym stylu :) Liczę na ciekawe podpisy pod screenami :D
[#13] Re: Secret Service is back!
Sporadycznie to kupowałem. Średniak.
[#14] Re: Secret Service is back!

@sebbb, post #13

ja poprzestałem na numerze trzydziestym którymś (później kupiłem tylko 50). Szczerze wątpię żeby udało się odbudować klimat tamtej gazetki, bo i zebranie takiej rzeszy nowych czytelników będzie trudne - gimby nie znajo. siedzi, pije i chrupki
[#15] Re: Secret Service is back!
Nie spodziewalem się tego newsa tutaj....
Przecież to nie ma żadnego związku z Amiga.
Czyli od teraz informacje nie dotyczące Amigi będą na głównej? Fajnie!
[#16] Re: Secret Service is back!

@michalmarek77, post #15

Ależ oczywiście, że ma "coś" wspólnego z Amigą.
"Nowy SS" odwołuje się do już historycznego pisma o tym tytule, które w swoim czasie jak najbardziej opisywało gry (i nie tylko gry) też amigowe, a nawet później gdy amiga wyleciała z mainstreamu długo miał tam swój "kącik" (pewnie jesteś zaskoczony, co? )

No i oczywiście to nie pierwszy taki NEWS na PPA, bezpośrednio nie dotyczący Amigi, ale traktujący o temacie historycznie związanym z Amigą.. Cieszę się, że się cieszysz [Fajnie!]
[#17] Re: Secret Service is back!

@michalmarek77, post #15

Dość długo opisywali gry na Amigę. Pamiętam jak Gulash nakręcił się na amigowy Fighting Spirit :) Niestety w większości gier amigowych widać było PRZEPAŚĆ między produkcjami na Amigę, a PC czy nawet konsole 16bit. Tylko czy można za to winić SS ? Amiga jako maszyna do gier skończyła się w 1994 roku. Sam miesięcznik był wyborny, również mam wszystkie numery i życzę im powodzenia, ale boję się, że skończą jak totalnie nieudana reaktywacja Top Secretu. Poza tym kto dziś się pcha w papier... Nawet nakład popularnego Cd-Action kurczy się z każdym numerem...
[#18] Re: Secret Service is back!

@BULI, post #16

Kiepskie to tłumaczenie o historycznych powiązaniach....
Równie dobrze można w takim razie pisać o nowych grach Reflections,Dice etc....
Przecież to dotyczy Amigi obecnie tak samo jak reaktywacja SS....
[#19] Re: Secret Service is back!
Prawdopodobnie nie będzie w nowym SECRET SERVICE nic o naszej Amidze, Commodore. Przeczytałem książkę Piotra Mańkowskiego CYFROWE MARZENIA i niestety ale prawie nic o Amidze tam nie było! Kilka zdań. Jeżeli on jest redaktorem naczelnym to znowu chyba o nas zapomni.
[#20] Re: Secret Service is back!
Nie ma sensu się jarać powrotem SS, zwłaszcza pod kątem Amigi. SS wyrósł w erze gwałtownego rozwoju pecetów i gier na PC w czasach gdy internet w Polsce dopiero się rozwijał. Wtedy pisma o grach to był jedyny sensowny nośnik wiedzy na temat nowości. SS zdechł wraz z boomem na konsole 3D i rozwojem internetu. Większość graczy, którzy pamiętają SS może powoli polecać pismo swoim dzieciom ;) Nostalgia nie wystarczy, żeby zdobyć rynek na nowo.
[#21] Re: Secret Service is back!

@martinflash, post #19

Prawdopodobnie nie będzie w nowym SECRET SERVICE nic o naszej Amidze, Commodore.

Ale właściwie o czym mieliby pisać gdyby chcieli pisać o Amidze? :) Takie gry jak np. "Settlers", "Benefactor" i "Another World" uważam za genialne ale ile można o nich pisać? "Secret Service" nawet pisząc o tym co interesuje miliony osób ma mizerne szanse na przeżycie na rynku. A jak by zaczął pisać o Amidze to zupełnie mogliby nie wysyłać materiału do druku, bo wiadomo, że nikt tego by nie kupił. :)

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2014 12:20:23 przez MDW
[#22] Re: Secret Service is back!
Swego czasu Amiga miała kącik (2 strony) w Gamblerze. Było to już w okresie gdy Amiga przeszła do podziemia, zaś porozrzuceni po świecie fani Amigi wspierali ten komputer jak tylko mogli.

Secret Service akurat najmniej mi się podobał w tamtych czasach. Najbardziej lubiłem właśnie Gamblera (dzięki Aleksemu Uchańskiemu), ale również Top Secret. Oczywiście to z pism "nie-amigowych".

Mam jeden numer reaktywowanego Top Secretu. Zmiana loga nie wszystkim przypadła do gustu. Redaktory tłumacząc przyczyny reaktywacji pisali, że brak jest jakichś fajnych tekstów, które pamiętamy z czasów Top Secretu, że obecne czasopisma dla graczy to "dodatek do CD-ROMu" i dlatego zdecydowali się reaktywować owe pismo. Z tego co pamiętam reaktywacja trwała dość krótko.

Faktem jest, że jeśli Secret Service mają tworzyć jego dawni założyciele, to robią oni to prawdopodobnie tylko dla zabawy. Pieniądze chyba będą tylko "dodatkiem", ponieważ to są już ludzie dorośli, na pewno mają jakąś stałą pracę. Pewnie zgadali się w internecie.

Dawno temu pisma, które do nas docierały tworzyło podobne lub odrobinę starsze pokolenie. Z gier się w pewnym wieku wyrasta (później komputer służy do poważniejszych zastosowań), dlatego sądzę że i redaktorzy "wyrośli z gier" i pisma zaczęły być zamykane.

Raczej nie będę czytelnikiem nowego Secret Service, moim zdaniem fajnie gdyby wyszło pismo, które jest tworzone przez nowe pokolenie, skierowane do nowego pokolenia, a które jest tworzone na kształt tamtych czasopism. Które pamięta przeszłość.
[#23] Re: Secret Service is back!

@michalmarek77, post #18

Znów pełno marudzenia. Jak będzie ciekawe, to ja chętnie poczytam.
[#24] Re: Secret Service is back!
Mimo, że fanem gier i SS nigdy specjalnie nie byłem, trzymam kciuki za inicjatywę. Startowanie z papierową gazetą w obecnych czasach to spore wyzwanie do którego potrzeba kasy i (przede wszystkim) sporych jaj.

Moim zdaniem nowy SS będzie miał jednak na rynku niełatwo. Owszem, nisza jest, ale target gazety (czyli młode, nowe pokolenie graczy) nie ma żadnego sentymentu do papierowych gazet, a wręcz przeciwnie, jest to dla nich - w dobie tych wszystkich nowoczesnych "srajfonów" - raczej medium "obciachowe".

Między innymi z tego powodu, bezustannie uważam, że w Polsce miało by szanse nisko-nakładowe pisemko o tematyce retro. Target takich Czytelników to ludzie w wieku 30 - 40 lat, którzy papierowe gazety znają i kochają, a do tego nie mają już licealnego dylematu : co kupić, tanie wino, czy gazetę, bo stać ich już na obie te rzeczy
[#25] Re: Secret Service is back!

@flops, post #23

Ja nie marudze na SS - to, ze bedzie reaktywacja, to ZAJEBISTA wiadomosc....
Wreszcie bedzie w tym kraju pisemko, dot gier video, ktore warto bedzie czytac....
Niestety, jesli ktos lubi czytac i interesuje sie w/w tematem , to pozostaje mu /obecnie/ jedynie prasa anglo badz niemieckojezyczna.

Ciekawi mnie jednak, dlaczego ,na tak ortodoksyjnym w temacie Amigi portalu, taki news na glownej. Przeciez to nie ma nic wspolnego z Amiga - rownie dobrze, mozna by zamieszczac tu dzisiatki, podobnie powiazanych z Amiga, newsow.....
[#26] Re: Secret Service is back!

@michalmarek77, post #25

zjedz snickersa
[#27] Re: Secret Service is back!

@lda, post #26

:D

Chciałem napisać, że jestem zdziwiony wpisem MM, ale Twój post załatwił sprawę :D
[#28] Re: Secret Service is back!

@michalmarek77, post #25

No cóż SS przez pewien czas nawet po 94 pisał o grach na amigę, Cd32 miało swoją stronę w rozdziale dla konsol, a pozostałe amigi też miały kilka stron zaraz za newsami.
[#29] Re: Secret Service is back!

@MDW, post #21

Prócz Settlersów czy Benefactora, jest masa innych gier na amigę, wiem że nie każdy musi je lubić, ale fajnie by było znaleźć jakieś zapomniane perełki, mniej popularne gry które nie zdobyły sławy, a dają masę frajdy. Rozumiem że pisanie o tym jak zarąbisty jest Superfrog czy mortal kombat potrafi znudzić, wiem też że masa gier z amigi to crapy - staram się zagrać w każdą grę jaka była na amidzie, czasami odkrywam grę o której nie słyszałem, nie było o niej nic w prasie, a daje mi masę frajdy.
[#30] Re: Secret Service is back!

@Gżegżółka, post #29

No tak, zgadzam się. Jednak oni chcą na tym zarabiać. :) Pewnie zrobią jakiś retro-kącik. Ale z samego retro-pisma raczej w Polsce by się nie utrzymali.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem