Komentowana treść: Secret Service is back!
[#61] Re: Secret Service is back!

@slay, post #59

Niby tak, ale biorąc pod uwagę liczbę tych lajków, to nawet jeżeli 1/20 kupiła to czasopismo, to zaspokoiło by to zbyt całkiem sporego jak na dzisiejsze czasy nakładu.

Optymizm bierze się także z tego, że aby kupić "gazetkę" nie trzeba nigdzie "przyjeżdżać". Można ją kupić po drodze... dokądkolwiek
[#62] Re: Secret Service is back!

@Duracel, post #61

Wygodnie to będzie jak sobie człowiek "pacnie" w jeden przycisk na jakimś tablecie, konto uszczupli się o jakieś 5-10 zł i za 20 sekund będzie mógł gazetkę czytać.
[#63] Re: Secret Service is back!

@MDW, post #62

Na szczęście większość ludzi docenia jeszcze umiejętność chodzenia
[#64] Re: Secret Service is back!

@Duracel, post #63

Od dwóch lat chodzę do i z pracy piechotą. W sumie jest to godzina. Przez te 2 lata tylko dwukrotnie skorzystałem z autobusu i za każdym razem żałowałem. :) Poza tym jeżeli gdzieś mogę dojść w mniej niż godzinę to się nawet nie zastanawiam nad czymś innym niż nogi. I robię tak nie dla zdrowia czy ze skąpstwa. Po prostu bardzo lubię chodzić. Słucham w tym czasie masę podcastów i trochę mniej audiobooków. Ta godzina piechotką to często jest dla mnie najprzyjemniejszy moment w czasie doby. :)

A samochodów typu: Ford Mustang, Dodge Challenger, Chevrolet Camaro, akurat nie kupuje się żeby nie chodzić. Do tego wystarczy jakiś popierdółkowaty ekonomiczny rodzinny diesel. :) Tamte auta to hobby, coś wyjątkowego. Nimi jeździ się od święta, człowiek się tym delektuje, rozkoszuje. Taki musclecar jest wśród samochodów tym czym dla niektórych Amiga wśród chińskich praktycznych pecetów. :)
[#65] Re: Secret Service is back!

@MDW, post #64

No to po drodze, idąc będziesz sobie czytał nowy SS i to z "macankiem" i zapachem papieru i farby drukarskiej (te dawne pachniały lepiej) :).
[#66] Re: Secret Service is back!

@Duracel, post #65

Idąc to ja mogę słuchać. Ewentualnie zerkać na GPS, Twittera czy odznaczać nieciekawe newsy w czytniku RSS. Czytanie raczej słabo wychodzi, bo trzeba patrzeć przed siebie. :) Na szczęście już teraz jest tak dużo podcastów i audiobooków, że wystarczy mi do emerytury. :) A jak na emeryturze kupię wreszcie swojego Challengera z 1970 roku to w nim nic nie będę słuchał, bo w samochodach z silnikami V8 słucha się nsjcudowniejszrj melodii - niepowtarzalnego dźwięku silnika. :)

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2014 13:52:16 przez MDW
[#67] Re: Secret Service is back!

@recedent, post #49

Może chodziło raczej o ogólny brak wizji(przeczytajcie komentarz do końca to wbrew pozorom jest związane z artykułem)? Jak oglądaliście gdzieś reklamy Amigi to w momencie gdy wchodziła na rynek to było "coś". W sensie, że reklama porównacza, dodatkowo prawdziwa chyba zresztą. Cena jej była niższa od konkurencji a oferowała znacznie więcej. Jak ktoś poszukiwał desktopa, ze sporymi wówczas możliwościami, a nie chciał przepłacić za słabszy to z "głównego nurtu" miał właśnie do wybrania Amigę.

Nawet z drogimi procesorami mogłaby jakoś przetrwać, tylko musiałaby być skierowana do konkretnej grupy odbiorców. Do masowej, z drogimi kartami się udałoby co najwyżej "cudem". Konsole mają określoną grupę, a nawet oni mogą stracić rynek - np. PS4 jest w zasadzie niczym innym jak drogim x86 w pudełku i mogą szybciej powstać jej szybko działające emulatory na tą platformę niż 3, ale ileś sztuk sprzedadzą, choć większą sprzedaż blokuje brak kompabitylności wstecznej.

Tak samo może być z tą "gazetą" - sam świetny tytuł niewiele da. Ludzie szukają informacji o grach w sieci, a ile "zamkniętych serwisow" z tego żyje? Większość jest otwarta. Oni przestali istnieć, bo konkurencja traktująca o grach "do masowych", po prostu wyczuła lepiej rynek i przetrwała dodając sporo gier(na zasadzie, że kupują to co ciężko ściągnąć z sieci). W dobie dystrybucji sieciowej i szybkich łączy nawet "zwycięzcy" mają podobno ulec.

Sama marka - powiedzmy, że sprzedadzą sporo pierwszych numerów z ciekawości czytelników po latach - pewnie przetrwa. Czy to będzie nazwa serwisu etc. Ale żeby wydawać "do każdego kiosku", jak niektórzy chcą reverse-"back to the future" to trochę za mało. Niedługo wogóle w kioskach może nie być prasy. Żeby była musieliby mieć znowu dziesiątki tysięcy papierowych czytelników,

Tak jak Amiga np. dekadę temu mogła zdobyć rynek wypuszczając smartfona z własnym systemem i szybko działającego(np. Androidowi wiele osób nie wróżyło pokonania takich gigantów jak Nokia czy RIM), tak samo oni nie mają raczej szans jeśli będzie to próba wysłania papieru na ulicę.

Może przy druku cyfrowym na zamówienie i poczta do domu, czy z odbiorem nawet w tym kiosku. Ale w sensie druku niezamówionych przez ostatecznego klienta tysiącami? Nawet żeby to pierwsze było spełnione musieliby pewnie mieć kącik retrogier, plus zapewne "stare dobre czasy"... Za to jakiś serwis online o grach - być może. Musieliby tylko, podobnie jak gdy zaczynali zastanowić się co robi ta grupa docelowa, która najwięcej czasu spędza na graniu. Na dzień dzisiejszy pewnie byłoby to coś w rodzaju serwisu dwujęzycznego, z angielskim także, o aplikacjach na smartfona, w tym głównie grach, z bardzo rozwiniętym systemem możliwości komentowania, cóż trudno bo takich są tysiące, ale nazwa jest jakby nie patrzeć chwytliwa nawet dziś...
[#68] Re: Secret Service is back!

@ruberum_ignis, post #67

Ale oni nie będą z nikim konkurować, bo na naszym rynku nie ma tego typu "gazety" skierowanej do tego typu odbiorcy jakim są podstarzali gracze.

Ja tak to rozumiem, a wydaje mi się, że wszyscy pojmują to w diametralnie inny sposób.
To tak jakby kupić zabytkowe auto i zacząć wymieniać w nim poszczególne podzespoły na współczesne... bo mają lepsze osiągi i są bardziej ekonomiczne. No nie o to chodzi.
[#69] Re: Secret Service is back!
Hehe, nie sądzę aby to pismo miało być wyłącznie w stylu retro tj. adresowane wyłącznie do nas, starych pierdzieli A dlaczego?
http://www.youtube.com/watch?v=PF7EpEnglgk
http://www.youtube.com/watch?v=prSUUwEcTbM
Nowe pokolenie
[#70] Re: Secret Service is back!

@Madman, post #69

Równie dobrze mogli im kazać uruchomić Jumbo Jeta.
[#71] Re: Secret Service is back!

@Madman, post #69

Ja się wychowałem na ośmiobitowych maszynach ale przyznam się, że też nie potrafiłbym nic z tym Apple II zrobić. Nawet jakbym wsadził dyskietkę do stacji dysków to nie znam przecież komend, które wyświetlą mi jej zawartość albo coś z niej wczytają. :)
[#72] Re: Secret Service is back!

@MDW, post #71

Kurde, przecież żeby wczytać grę na C64, siedzieliśmy na początku dwa dni, pomimo tego, że instrukcję mieliśmy już dwa tygodnie wcześniej i wszyscy ją czytali. Nikt nie napisał, że trzeba do każdej kaset najpierw głowicę ustawić.
Najpierw dzieci muszą przeczytać instrukcję, a później można je stawiać przed takim kompem. Albo pokazać, przecież jak biorą pigułę do ręki, to też ktoś wcześniej musiał pokazać im, gdzie są gry i jak się gra.
[#73] Re: Secret Service is back!
Me pierwsze czasopismo komputerowe i pierwszy nr kupię, ale czy kolejne, to się okaże pomysł

Jak zobaczyłem w kiosku, że są teki czasopisma jak MA i ACS, to zaprzestałem po kilkunastu miesiącach (jakoś tak) kupować SS OK
[#74] Re: Secret Service is back!
Nie śledziłem komentarzy. Kiedy pierwszy numer ?
[#75] Re: Secret Service is back!

@Hubez, post #74

Pod koniec latapomysł
[#76] Re: Secret Service is back!

@flops, post #72

Ale mnie nie chodziło o to czy w obecnych czasach dzieciaki są w stanie uruchomić takie stare komputery bo wiadomo, że nie. Chodziło mi o to, że w obecnych czasach, nawet gdyby pisano w takim SS wyłącznie o sprzęcie retro, nie przyciągnie to młodych czytelników (czyt. dzieci i nastolatków) bo oni będą woleli obecne komputery, konsole, itp. Sam tytuł pisma czytelników nie przyciągnie (poza tymi co niegdyś je kupowali bo ci chociaż z ciekawości kupią) i o tym każdy wie. Autorom, z całego serca, życzę powodzenia ;)
[#77] Re: Secret Service is back!

@parallax, post #75

W jakiej formie(elektroniczna,czy drukowana?),jaka cena,będzie coś o amidze?
[#78] Re: Secret Service is back!

@Mruk, post #77

Pod tym adresem http://polakpotrafi.pl/projekt/secret-service możesz śledzić na bieżąco. Z tego co tam napisano wynika że papier i elektroniczna jednocześnie. Jest wzmianka że mogą być materiały o retro, ale na stały kącik amigowy bym nie liczył.
[#79] Re: Secret Service is back!
Jak szybko sie zaczelo tak i sie skonczylo

http://antyweb.pl/kokosz-o-secsaferze-zloty-piksel-w-tylku-pegaza/#
[#80] Re: Secret Service is back!

@Phibrizzo, post #79

Ale się rozpisał ten facet, w kółko o tym samym, w jednym akapicie by to zawarł.
Mam inne spostrzeżenia z pierwszej (własnej) ręki. W sobotę schodziłem całe miasto (miasteczko ma kilkanaście punktów prasowych) i nigdzie nie było SS. Przepraszam - był w jednym, i tam zakupiłem. Wszędzie słyszałem że nr 1 miał zwrot więc nr 2 nie zamawiali. Były też miejsca gdzie nawet nie trafił nr 1.
Wypuścić nieznany większości tytuł za wysoką cenę i nie zadbać na poziomie hurtowni o właściwe rozdzielenie na punkty sprzedaży - genialne. "Brawa ten pan"
[#81] Re: Secret Service is back!

@adam_mierzwa, post #80

Doczytałem w międzyczasie w innych miejscach o "kulisach". "W miarę" zebrane i aktualizowane jest to - jakby kogoś interesował temat - tutaj:
http://gamezilla.komputerswiat.pl/newsy/2014/50/secret-service-znowu-znika-z-rynku-tym-razem-po-raptem-dwoch-numerach

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2014 12:23:18 przez adam_mierzwa
[#82] Re: Secret Service is back!

@adam_mierzwa, post #81

Bardzo przykra sprawa, nie wiem o co poszło wew. i kto jest winny takiemu stanu rzeczy, znam minimalnie Łapusza i jego intencje w moim odczuciu wydają się czyste, chciał reaktywacji kultowego dla niego i wielu innych osób pisma, a wyszło bagno. Ja też zastanawiałem się nad różnymi inicjatywami i całe szczęście pragmatyka wzięła górę, bo nie narobiłem sobie problemów. A tutaj Łapusz dostał pojazd po reputacji, a wydaje mi się, że naprawdę chciał dobrze.
Mam nadzieję, że kiedyś wyjdzie rzetelny tekst, co się stało wew. redakcji i będzie można wskazać paluchem winnego tego zamieszania.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem