Komentowana treść: Karty ACA1232 ponownie dostępne
[#31] Re: Karty ACA1232 ponownie dostępne

@jerry33, post #27

Chłodzenie obniża temperaturę elementu poprzez rozproszenie ciepła. Temperatury w pokoju dogrzewanym tym elementem nie obniży. "Układ" rozumiem jako zespół elementów.
Widzę że _arti dobrze mnie zrozumiał... A komentarz dałem tylko dlatego że jerry sugerował że założenie chłodzenia spowoduje mniejsze wydzielanie ciepła.

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2014 16:05:01 przez madman15
[#32] Re: Karty ACA1232 ponownie dostępne

@madman15, post #31

To wszyscy dziękujemy za wytłumaczenie że mieszkania tym nie ogrzejemy, szkoda że tak późno bo już kaloryfer odciołem
[#33] Re: Karty ACA1232 ponownie dostępne

@_arti, post #26

a że dodając do układu wiatraczek, spowodujemy, że finalnie całość będzie wydzielać więcej energii do środowiska

Błąd myślowy. Jeśli odkręcisz kran z którego leci 100l na minutę, to nie ważne, czy będzie się lało z niego bezpośrednio na ziemię, czy podłączysz zraszacz, który rozproszy tą wodę na powierzchnię 100 hektarów, to i tak przez minutę wyleci z tego kranu 100l mimo, że w pierwszym wypadku będzie zalewało obszar w okół kranu, w drugim ziemia będzie jedynie wilgotna. Wentylator nie może pobrać z procesora więcej ciepła, niż procesor wydziela, on po prostu rozrzuca to ciepło dookoła zapobiegając jego kumulowaniu w jednym miejscu i przegrzewaniu procesora, ilość generowanego ciepła się nie zmienia.
[#34] Re: Karty ACA1232 ponownie dostępne

@madman15, post #31

Mniejsze wydzielanie ciepła (które tez można nazwać energią traconą), a niższa temperatura to całkiem inne pojęcia, bo to drugie jest zależne od tego pierwszego i jeszcze kilku innych warunków jak rezystancji termicznej i zdolności odprowadzania ciepła. To że Jerry sugerował, że chłodzenie aktywne powoduje wydzielanie mniej ciepła (gdzie najwyraźniej pomyliły mu się te dwa zwroty), nie upoważnia Ciebie do strzelania takich samych baboli, tylko w drugą stronę - chyba, że to była ironia.



Ostatnia aktualizacja: 14.07.2014 17:36:17 przez sanjyuubi
[#35] Re: Karty ACA1232 ponownie dostępne
Nie wiem kto tu walnął babola ala ja w laptopach widziałem i nadal widuję radiator i wentylator chłodzące (czy też rozpraszające ciepło jak tu niektórzy piszą) i procesor i grafikę (a czasem też chipset). Z reguły radiatory są połączone hit-pipe'm a całość zbiega się do radiatora żeberkowego z wentylatorem który wypycha to ciepłe powietrze na zewnątrz. W mojej opinii, jak ktoś robi takie karty jak ACA, powinen je tak zaprojektować aby działały stabilnie i bez żadnych dodatkowych trików (czyt. dorabiania we własnym zakresie radiatora i/lub wentylatora) w zamkniętej obudowie A1200. Branie za ten produkt takiej kasy to IMO nieporozumienie no chyba, że zaprojektowano je do A1200 "włożonych" w towera. Wracając jeszcze do układów scalonych... każdy układ potrzebuje jakiegoś zasilania i powinien pracować stabilnie i bez przegrzewania się. Jeśli podwyższymy te parametry (napięcie, taktowanie, etc.) to wiadomo, że układ będzie się bardziej grzał i trzeba go będzie schłodzić aby pracował tak samo stabilnie jak w zwykłych, nominalnych warunkach do jakich go pierwotnie produkowano i przetestowano. Pamięci w komputerach też można "podkręcić" i też zaczną się grzać. Gdydy każdy z nas nigdy się nie pocił, moglibyśmy zapieprzać na budowach w upalne lato z taką samą wydajnością jak w zimie a tak, musimy się w jakiś sposób chłodzić, inaczej wydajność spada. Oczywiście, tak jak ktoś tu słusznie zauważył, chłodzenie nie spowoduje zmniejszenia zapotrzebowania na energię a tylko to, że układ będzie działać stabilnie i nie wyłączy/uszkodzi się. Temperatura to jeden z głównych czynników szybszego zużywania się elementów elektronicznych. Pisanie zaś o tym, że jesteśmy oszukiwani bo nie potrzebujemy tak naprawdę wentylatorów i radiatorów to jakaś bzdura. Jeśli ja kupię kartę graficzną tylko z radiatorem to wiem, że producent zaprojektował ten radiator właśnie tak aby ten wentylator nie był potrzebny. W laptopie też nie ma pamięci z radiatorami bo od zawsze tak były pamięci do laptopów projektowane aby radiatory nie były potrzebne. Włóżcie sobie zwykły procesor do laptopa a nie wersję mobilną i sprawdźcie jak się będzie sprzęt zachowywał, każdy głupi wie, że będzie potrzebował więcej energii i będzie się bardziej grzał bo nie był projektowany z myślą o laptopach. To samo się tyczy wszelkich telefonów, tabletów, itp. Jakby ten wątek wrzucić na Elektrodę, pewnie by mieli tam niezły ubaw.

Proszę o niemylenie mojego nicka z nickiem madman15

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2014 18:20:34 przez Madman
[#36] Re: Karty ACA1232 ponownie dostępne

@sanjyuubi, post #34

Nie rozumiem gdzie jest babol. Ciepła będzie tyle samo, temperatury mniej (bo rozejdzie się na większej powierzchni i rozproszy w otoczeniu).
[#37] Re: Karty ACA1232 ponownie dostępne

@madman15, post #36

Człowieku daj już sobie spokój jak tak bardzo cię to interesuje to podepnij się pod forum o piecach kaflowych
[#38] Re: Karty ACA1232 ponownie dostępne

@madman15, post #36

W poście nr 11# napisałeś coś innego.
[#39] Re: Karty ACA1232 ponownie dostępne

@sanjyuubi, post #38

Napisałem dokładnie to samo. Element będzie się grzał tak samo - wydzieli tyle samo ciepła...
[#40] Re: Karty ACA1232 ponownie dostępne

@madman15, post #39

Wydzieli tyle samo ciepła, jednak się nie będzie się grzał tak samo :)
[#41] Re: Karty ACA1232 ponownie dostępne

@madman15, post #39

Oh, really??????

Jeśli wg Ciebie to co napisałeś w poście nr 11#, cytuję:

Taki mały OT: założenie na kartę chłodzenia nie spowoduje że element będzie się mniej grzał... Założenie chłodzenia aktywnego spowoduje nawet że układ będzie wydzielał więcej ciepła.

to to samo co:

"Element będzie się grzał tak samo - wydzieli tyle samo ciepła... "

to niedzielną mszę w swojej intencji masz u mnie jak w banku, ja stawiam a co!




Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014 06:42:42 przez sanjyuubi
[#42] Re: Karty ACA1232 ponownie dostępne

@sanjyuubi, post #41

OK, to podaj gdzie :)
[#43] Re: Karty ACA1232 ponownie dostępne

@Madman, post #35

W mojej opinii, jak ktoś robi takie karty jak ACA, powinen je tak zaprojektować aby działały stabilnie i bez żadnych dodatkowych trików (czyt. dorabiania we własnym zakresie radiatora i/lub wentylatora) w zamkniętej obudowie A1200. Branie za ten produkt takiej kasy to IMO nieporozumienie no chyba, że zaprojektowano je do A1200 "włożonych" w towera. A ja byłem miło zaskoczony tą kartą - na żadnej z amigowych kart nie było patentu na wygodne założenie radiatora z wentylem a tu masz w laminacie dziury które pasują jak ulał do chłodzenia kart graficznych. Zamówiłem sobie parę takich wentylatorów przed zakupem karty, do tego nabyłem również termotaśmę dwustronną, już stałem nad wentylatorem z obcinakami a tu taka niespodzianka, ot wetknąć wystarczyło:).
[#44] Re: Karty ACA1232 ponownie dostępne

@madman15, post #42

W Transylvanii równo o północy, nie spóźnij się.
[#45] Re: Karty ACA1232 ponownie dostępne

@fazior, post #43

Jens musi chyba testować te swoje karty w piwnicy, gdzie ma chłodno, bo jak inaczej problemy z chłodzeniem ujawniałyby się dopiero u użytkownika końcowego.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem