Komentowana treść: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014
[#31] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@mailman, post #8

Jak każdy zainteresowany tutaj tematem chciałbym zaproponować tutaj swoją wizję uratowania/zmodyfikowania listy. Jako jeden z (naj?)młodszych stażem proponowałbym zmodyfikowanie listy w następujący sposób:
- Zależnie od posiadanego sprzętu zliczać czas poświęcony na daną grę (mając amigę niestety nie stworzymy niczego bardziej zaawansowanego prócz własnej kontroli stoperem/pamięcią więc na start pomysł jest ograniczony do zaufanych użytkowników). Dla grających na emulatorze (przyznam bez bicia jestem takowym) proponuję skorzystanie z gameplay time tracker. Zlicza on czas automatycznie po uruchomieniu programu i kończy z chwilą zaprzestania rozgrywki samodzielnie przechowując dane (niczym steam).
Tak zebrane dane można wykorzystać do rankingu godzinowej rozgrywki ( sumy bądź średniej w danym miesiącu na użytkownika)
Drugą możliwością jest po prostu wybór 5 gier które dla danej osoby mają szczególne znaczenie i warte są wspomnienia.
Po każdym głosowaniu (1-2 miesięcznym) lub osiągnięciu puli osób głosujących zależnie od motywacji (która jak widzę maleje) losowano by 1 osobę której profil byłby wyróżniony na forum a jej lista upubliczniona (za zgodą) na stronie głównej, ot taka motywacja :) Ewentualnie mini wywiad dlaczego te tytułu, kilka słów o przeszłości, sprzęcie, zmianach od poprzedniego wywiadu ("od ostatniego wywiadu moja córka podrosła i teraz razem gramy w megablast!... naprawiłem także głowicę w mojej 600.")

Młode pokolenie (roczniki 92-95) też grały(przykro mi nie pracowały raczej) i z sentymentem pamiętają o grach multi (funturatum,megablast, moonstone,worms itd. itd.) niemniej potrzebują w obecnym natłoku informacji lekkiego przypomnienia (mały spam bot raz miesiąc przez fb/gg/mail?) oraz atrakcyjnej formy (lepsze wykresy, okładka gry, podsumowania).

Doskonale zdaję sobie sprawę iż wypowiadam się jedynie znając opinię kilku-kilkunastu osób z mojego wewnętrznego towarzystwa ale zapewniam iż nie wszystko jest stracone, odwołanie się do wspólnej historii,wspomnień i więzi społeczności może przynieść zaskakujące skutki (tylko trzeba do tych osób pierwszy raz/ponownie dotrzeć)

Pozdrawiam.
[#32] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014
Skoro, tyle tu propozycji, by z trupa zrobic tetniaca zyciem liste, dodam swoje trzy grosze zmian:

1. Proponuje by za kazdy wpis, placic glosujacemu. Powiedzmy 50zl / za poprawnie wprowadzona liste mieszieczna...Moze frekfencja sie poprawi.


A powazniej.
Zainteresowanie powinni CHIEC uczestniczyc w liscie. Skoro nie ma zainteresowanych, nie ma sensu by lista istniala. Prawda jest taka, ze obecni "amigowcy" jaraja sie Amigami czy pochodnymi z calkowoicie innych wzgledow niz gry.
[#33] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@michalmarek77, post #32

Spora część jednak trzyma czy kupuje Amigi aby pograć. Nie szukał bym winy pośród wrednych Amigowców nie chcących wesprzeć wieloletniej inicjatywy tylko zastanowił się nad zmianą formuły. Games Top10 kojarzy mi się z wyborem 10 najlepszych gier. Przy braku nowych gier ile razy można głosować na tą samą grę sprzed lat dziesięciu lub dwudziestu ? Może zamiast na top ten przyjmować zgłoszenia w co graja Amigowcy w tym miesiącu i publikować jako wyniki na gry popularne w danym miesiącu a nie dziesięć najlepszych.


Pozdrawiam
[#34] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@RadoslawF, post #33

Była krótka moda na Solid Gold albo Putty Squad, lecz coś minęła. Zastanawiam się - czy ludzie już przeszli te gry i je zapomnieli? A może są zbyt trudne (dla mnie tak)? W mojej opinii Games Top 10 może być publikowane rzadziej, ale niech nie będzie zaniechane. Games Top 10 kojarzy mi się ze zwyczajnym pozytywnym amigowaniem, a nie setną z rzędu bójką AOS vs MOS.
[#35] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@Hexmage960, post #34

W Solid Gold grałem przez ponad miesiąc. Wtedy miałem niestety jedynie Amigę z ECS i w Putty Squad nie mogłem zagrać więc kupiłem sobie wersję na PS4, w którą nieco połupałem. Ale dzięki za przypomnienie - teraz sobie mogę wrzucić na Amigę i zagrać.

BTW - na listę głos oddany.
[#36] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014
Zmiana formuły notowania TOP10 na notowanie najczęściej granych w danym miesiącu jest doskonałym i przede wszystkim sensownym pomysłem. Wystarczy spojrzeć na non stop aktywny wątek "W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj".

Nigdy nie rozumiałem logiki comiesięcznego głosowania na najlepszą grę z praktycznie zamkniętego zestawu dawnych gier. Musiałbym co miesiąc klikać na to samo. Choć może są ludzie zmieniający zdanie co miesiąc?
.
[#37] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@rePeter, post #36

Ja też się podpisuję pod tym pomysłem, aby robić listę top ten gier, w które graliśmy w danym miesiącu. Jak ktoś grał tylko w jedną grę, wypełniłby tylko jedno pole.
Ogólnie w moim przypadku już wcześniej głos, pokrywał się z tym w co grałem, lub w co chciałem zagrać, ale brakło czasu.
[#38] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@flops, post #37

Przecież:

1. Można oddać głos na jedną pozycję
2. Można głosować na to, w co aktualnie gramy.

Najistotniejsze jest to, aby zagłosować. Jeżeli dla niektórych tak istotny jest tytuł zestawienia i ma on jakiś magiczny wpływ na to, że będą głosować, można go zmienić, ale osobiście NIE WIERZĘ, że to jest powód, że głosy nie są nadsyłane.
[#39] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@mailman, post #38

Ludzie nie głosują bo uważają iż głosowanie polega na wybraniu najlepszych gier (jakościowo), zmiana stylu głosowania (najczęściej grana strategia przez użytkowników w tym miesiącu) i uruchomienie społeczności (mini wywiad lub felieton z wylosowanym głosującym) zamiast suchych liczb mają szansę tchnąć powiew życia w ten twór.
[#40] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@mailman, post #38

Zagłosowane OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem