Komentowana treść: Podcast AmiWigilia - odcinek #2
[#1] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2
OK
[#2] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2
Zaraz będę słuchał :D
[#3] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2
A można to sobie gdzieś przeczytać czy będą tylko wersje dla analfabetów ?
[#4] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@RadoslawF, post #3

Otrzymujesz pierwsze ostrzeżenie. Jako osoba słuchająca regularnie kilkunastu podcastów miesięcznie... i uwaga - czytająca regularnie książki, mógłbym poczuć się serio urażony twoim komentarzem. Powstrzymaj proszę takie uwagi.

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2014 22:14:27 przez _arti
[#5] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@_arti, post #4

Mógł byś, ale jak piszesz regularnie też czytasz. Ja jak widzę tę nową modę udostępniania informacji jako dźwięku lub nawet nagrań video podtrzymuje swoje zdanie że jest to dla tych co z czytaniem jednak nie bardzo sobie radzą ale za to mają sporo czasu na słuchanie i oglądanie.
[#6] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2
Zamieniam sie w słuch :) Stasio legenda :)
[#7] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2
Bardzo ciekawy wywiad OK
[#8] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@RadoslawF, post #3

Zupełnie nie rozumiem czepiania się tej formy. Podcast to jest radio, którego można słuchać wtedy gdy człowiek CHCE i MOŻE, a nie gdy MUSI. Absurdalną sprawą jest w XXI wieku słuchanie, czytanie, oglądanie czegoś wtedy gdy ktoś mi ustali. Ja nie chcę podporządkowywać swojego życia pod ramówkę jakiegoś radia czy telewizji. To JA mam decydować kiedy czegoś słucham. Dlatego np. ja mam z 10 zasubskrybowanych podcastów i słucham ich w drodze do i z pracy (w sumie godzina dziennie). Poza tym słowo pisane to zupełnie coś innego niż taka gadka na żywo. Goły tekst pozbawia takiego wywiadu bardzo dużo. Zamiast obrażać powiedz lepiej, że wolisz tekstowe streszczenia żeby poskakać po akapitach w 2 minuty i mieć to z głowy.

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2014 23:57:14 przez MDW
[#9] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2
Ciekawy wywiad OK
[#10] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2
Wysłuchane OK czekam na więcej!!!
[#11] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@MDW, post #8

Ja nie chcę podporządkowywać swojego życia pod ramówkę jakiegoś radia czy telewizji. To JA mam decydować kiedy czegoś słucham.


taa, mamy w to uwierzyc Czlowiekowi ktory strzela przy roznych okazjach poklony nadgryzionemu jablku ? .

Wersja czytana ma jedna cholerna zalete dla osob ktore opanowaly trudna sztuke szybkiego czytania , a nie slyszalem jeszcze o ludziach szybkosluchajacych.
[#12] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@RadoslawF, post #5

Mógł byś, ale...


Kogo nazywasz analfabetą?
.
[#13] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@MDW, post #8

Jak widać nie da się nie obrazić mądrali którzy dyskutują nie z tym co napisałem a ze swoim wyobrażeniem tego co uznali że chciałem napisać. Dla twojej informacji nie chciałem streszczenia, chciałem ten wywiad przeczytać a nie wysłuchać. I z uwagi że należę do jak widać nielicznych którzy czytają szybciej niż słuchają preferuję czytanie. A może i nie nielicznej ale dotychczas milczącej wobec mniejszości gardłującej głośno za rozwiązaniami nie zmuszającymi ich do wysiłku jakim jest czytanie a bywa że czytanie ze zrozumieniem.
[#14] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@RadoslawF, post #13

Wszystko (byłoby) OK, gdybyś nie dodał na końcu "...wersje dla analfabetów". Ot.
[#15] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2
OK

Fajna inicjatywa z tymi podcastami. Rozumiem, że konwencja to taka trochę "luźna rozmowa", ale fajnie by było podzielić ją chociaż na 2-3 tematyczne bloki. Byłoby nieco mnej chaotycznie.

Bloki (o czym pisałem ostatnio) mogły by być rozdzielone amigową muzą zasugerowaną przez rozmówcę (Stachu np. opowiadał o demach, więc aż się prosiło wrzucić tam jako przerywniki 2-3 ścieżki z jego ulubionych dem :). Tak czy owak, dobra robota.
[#16] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@Drako^BB, post #1

Fajnie posłuchać o amidze , od razu przypomniały mi się dawne lata kiedy to w radiu Katowice nadawano audycję Radiokomputer , wtedy to też była luźna dyskusja z fanatykami komputerów nie tylko Amigi ale także c64 czy atari, nadawano w niej zawsze sygnał do zgrania na monofonicznym magnetofonie najnowszych dem na C64 lub Atari.
I dyskusje do nocnych godzin o nowościach. Ech to były czasy. Podcast Ami Wigilia trochę ten czas mi przypomina . Dzięki.
[#17] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@Jacol, post #16

audycję Radiokomputer


mamy podobne odczucia, przypomnialem o tej zapomnianej audycji przy okazji poprzednego podcastu :)
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#22] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#23] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@strim_, post #21

Fajnie że ktoś coś konstruktywnego robi. jak tylko znajdę czas zapoznam się z podcastem.
[#24] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#26] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@sigma2pi, post #11

taa, mamy w to uwierzyc Czlowiekowi ktory strzela przy roznych okazjach poklony nadgryzionemu jablku ?

Rety, co za ABSURDALNA uwaga. A co ma piernik do wiatraka?!?! Co ma applowe fanbojowanie do oglądania/słuchania/czytania wtedy gdy się chce? Używam applowego sprzętu wtedy gdy chcę. Apple nie wyznacza mi godzin w których mam go używać.

Ja nie wiem czy ostatnio średnie IQ na PPA się obniżyło czy ja się mniej jasno wyrażam?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 19:07:07 przez MDW
[#27] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@RadoslawF, post #13

Dla twojej informacji nie chciałem streszczenia, chciałem ten wywiad przeczytać a nie wysłuchać.

Wyślij jeszcze do RMF FM pretensje, że powinni udostępniać swoje audycje w wersji tekstowej.

Kur... to jest PODCAST. Jedyny polski pocast o tematyce amigowej w historii. Dlaczego chcesz nam go zabrać i zamienić w coś czego mamy aż w nadmiarze (tekstowe wywiady)? Chcesz to sobie to spisz i przeczytaj.
[#28] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@Drako^BB, post #1

Bardzo ciekawy wywiad.
Oby więcej takich szeroki uśmiech

Dziękuję !
[#29] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@Art, post #28

Ja bym chętnie posłuchał w wersji śpiewanej pomysł
Ogólnie podcast wypadł możliwie - 8/10 OK
[#30] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2
Interesujący odcinek. Fajnie że sięgnąłeś po kilka radiowych technik, np. mówienie na podkładzie muzycznym, tylko wybierz następnym razem coś z mniej dobitną sekcją rytmiczną. Bardzo dobra jest też końcówka z wyjściem w muzykę, chociaż w paru momentach tam jakoś dziwnie poziomy nagrania falują. Dość irytujące przy słuchaniu są zaniki głosu osoby, z którą rozmawiasz, ale to zapewne skutek połączenia przez Internet i pewnie nie masz na to wpływu. To tyle o technice, której drobne niedostatki nie przekreślają ciekawej rozmowy. Nawiązując do krytyków podcasta jako takiego - to jest zupełnie coś innego posłuchać osób, które zna się tylko z sieci i postów na forum. Mowa przekazuje szeroki wachlarz emocji, gdy kogoś słuchamy podświadomie też odbieramy z brzmienia głosu i intonacji emocje towarzyszące wypowiedzi. Słowo pisane tego nie zastąpi. No i podcast pozwala też na ilustrację muzyczną. Podsumowując, dobra robota, z przyjemnością będę czekał na kolejne odcinki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem