Komentowana treść: Podcast AmiWigilia - odcinek #2
[#31] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2
Pierwszy ciekawy, wysłuchany drugi - bardzo ciekawy, pewnie większość forumowiczów i o pomysłach, nowych projektach czytają tu regularnie, ale bardzo fajnie posłuchać mistrza lutownicy. Stacha na żywo nie widziałem, tylko forum albo jakieś maile, bardzo fajnie posłuchać. W podcaście też usłyszałem że się Radzikowi udało Stacha namówić na wymianę 040 na 060 w A2k, mi się nie udało a na 060 polowałem ponad rok. Teraz czekamy na nowy podcast! Pozdrowienia dla autora i gościa, kto następny?
[#32] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#33] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#34] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#35] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2
Jak dla mnie fajna inicjatywa. Moje próby AminTV się nie powiodły, więc cieszę się że pomysł radiowy - podcastowy idzie w dobra stronę.

Ze swojej strony sugeruję Scenowca i organizera party oraz dawnego Ami sysopa Madbarta (właśnie mu wspomniałem , że taki podcast jest) i lokalnie znajomego mi ongiś SilverDreama - naczelnego znanego pisma Kebab (gdzies się tu chyba jeszcze kręci po Szczecinie). A także sysopa i z tego co pamiętam członka WFMH.
[#36] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@xtro, post #35

Ja bym jednak wolał ludzi aktualnie działających w środowisku, niż wspominki sprzed 20 lat.
[#37] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@Krashan, post #30

Dzięki za opinię. :)

No właśnie nie jestem przekonany do podkładu muzycznego. Wlaściwie wszystkie podcasty jakich slucham są tylko "mówione". Co do falowań, hmm... mam taki programik, który "normalizuje" dzwięk, więc możliwe, że nie radzi sobie z muzyką.
Zanikający głos, to niestety wina Skype, raz się uda mieć połączenie idealne, a raz jest tak, że coś się z tym dzieje.

Co do całego tematu podcastu, to dlatego wyszedłem z tym projektem, aby było coś innego niż tylko słowo pisane. Od kiedy się wkręciłem w podcasty, slucham ich częście niż muzyki, mogę się dowiedzieć i poznać opinie ludzi na różne tematy. Dlatego mamy AmiWigilię aby coś takiego było i "u nas". szeroki uśmiech
[#38] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@Raybeez, post #31

Wymiana na 060 miała miejsce parę lat temu, więc to stare czasy. :)

Co do gości, tak jak wcześniej pisałem, czekam na sugestie. :) Co na razie mogę powiedzieć, że w kolejnym odcinku usłyszymy... a nie mogę powiedzieć. :) Muszę budować napięcie. :)

Jednak myślę, że zgodnie z sugestiami z amigaone.pl, będę wcześniej informował o gościach aby można było przekazać pytania do tej osoby. Jednak na to też musi się zgodzić gość. Tak więc na razie traktujmy to jako formę pomysłu.
[#39] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@radzik, post #37

No właśnie nie jestem przekonany do podkładu muzycznego.

Nie, czemu, podkład jest bardzo fajny przy wstępie na przykład. Tylko do podkładu potrzebujesz podkładowej muzyki - o niewielkiej dynamice, ładnie tworzącej tło. Potem, gdy już rozmawiasz z gościem, podkładu nie dajesz. Aha i tnij rozmowę na bloki, rozdzielaj muzyką, trochę radiowego montażu nie zaszkodzi.
[#40] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2
Bardzo fajny podcast OK
[#41] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@Krashan, post #39

Dzięki za sugestię, będę optymalizował. ;)
[#42] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@radzik, post #41

Mnie się kapitalnie tego słucha... wgrałem se na smarta i na spacerze z psem słucham. Odcinek 2 wczoraj mnie ululał do snu :) Dosłownie! A ponieważ się zapętlił obudziłem się w pozycji siedzącej nad ranem i słuchałem dalej...
[#43] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2
Miło się słucha :) dobra robota !
[#44] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@sigma2pi, post #11

Bez przesady. Czytać należy tak, aby zrozumieć wszystkie emocje przelane piórem na papier. Przewertować zimno wzrokiem to sobie można, ale instrukcję do amplitunera.
[#45] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2
Wlasnie slucham i....
Czy mozna wymienic 040/40 w blizzardppc 603e na 060?

O i dalej dostalem odpowiedz:)
Wiec mam kolejne pytanie.... ile to kosztuje?:)

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 08:39:10 przez stefkos
[#46] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@stefkos, post #45

Można.

Wiec mam kolejne pytanie.... ile to kosztuje?:)


Myślę, że najlepiej zapytać u źródła

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 08:39:40 przez strim_
[#47] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2
Radzik (i Jubi, i Stachu) - gratulacje!
I bardzo dobrze, że jest to w formie podcastu, już dawno tak fajnie się do roboty nie jechało - a mam godzinę w jedną stronę ;)

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 12:02:45 przez vojo
[#48] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@Krashan, post #39

Aha i tnij rozmowę na bloki, rozdzielaj muzyką, trochę radiowego montażu nie zaszkodzi.

Moim skromnym zdaniem żadnego rozdzielania muzyką nie trzeba. Bardzo mnie drażni ta radiowa maniera, że pogadają z kimś 10 minut i już trzeba robić przerwę, bo puszczamy muzyczkę albo reklamę.
Jak ktoś słuchając podcasta bez "przerw na muzykę" się zmęczy nadmiarem informacji, to w dowolnym momencie może włączyć pauzę.

A co do samego podcastu, to rozmowa ze Stachem ciekawa, ale prowadzący za często używa słów "aha" i "OK". Przypuszczam, że to raczej nieświadome, ale przydałoby się trochę to kontrolować.
[#49] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@PopoCop, post #48

To się zgadza, muszę nad sobą panować. ;)

Co do przerywników, sam właściwie nie wiem. Wszystkie podcasty z jakimi miałem styczność raczej są bez muzyki, co najwyżej jakiś dżingiel się trafi. Trzeba będzie poeksperymentować. ;)
[#50] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@PopoCop, post #48

Miałem to napisać wcześniej, później odpuściłem, ale skoro to poruszyłeś to i ja dodam cosik pomysł
"aha", "OK" i "rozumiem" ale mi to nie przeszkadza OK Jakoś tam trzeba zareagować jak rozmówca kończy myśl pomysł Chociaż można bardziej urozmaicić ;) Czasem się powstrzymywałeś tak jak byś też to zauważył - takie mam wrażenie ;)
Ale kto by nie prowadził, to zawsze można się do czegoś przyczepić, a w tym wypadku są to sprawy marginalne ;)
Także działaj dalej z podcastami, bo to super sprawa OK

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 22:14:45 przez parallax
[#51] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@radzik, post #49

Zaproś parallaxa, niech opowie dlaczego jest takim trollem
[#52] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@Ender, post #51

A tak, ja bym chętnie posłuchał nawet pod-cyklu podcastów z czołowymi trollami tego forum: parallaxem, snajperem i RadosławemF. Opowiedzieliby o motywach swojego postępowania i coś o sobie...
[#53] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@Krashan, post #52

To dokładnie tak samo jak ja.
[#54] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@radzik, post #49

Wydaje mi się że muzyka to dobry pomysł, jakiś kawałek na początek i koniec, nic skocznego, po prostu coś co robi dobry podkład i powoli zanika na początku audycji i powoli się rozkręca pod koniec. Jeśli gość ma jakiś ulubiony amigowy modół/melodię można dać kawałek jako przerywnik między "segmentem" tematycznym audycji (ale to nie jest wymóg, podcast obejdzie się i bez tego). Zapraszanie troli? Raczej nie :) dziękuję, ale wolę posłuchać ludzi którzy coś wnoszą do środowiska.
Mam takie pytanie jak nagrywasz to czy zastanawiasz się wcześniej nad pytaniami jakie zadasz i czy dajesz czas na przygotowanie, czy to wszystko idzie "na żywo" w trakcie nagrywania?
[#55] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@Krashan, post #52

I jeszcze blendor i legenda kilku for - niejaki cacodeamon :D
[#56] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@_arti, post #55

A może z Hołdysem- co u niego słychać?
[#57] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@BULI, post #56

O! pomysł I z benkiem pomysł Bo jak do tej pory, to benek przeprowadzał wywiady z innymi i chyba też jeden sam ze sobą OK Jest w czym przebierać, włączając w to nieaktywnych/byłych amigowców, np. z czasopism o Amidze OK

Holdys po odejściu z ppa.pl ponoć zaczął pić
[#58] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@parallax, post #57

Holdys po odejściu z ppa.pl ponoć zaczął pić

A mnie się wydawało, że nigdy nie przestał

No, opowieść Benka mogła by być ciekawa, jakie teraz ma spojrzenie na PPA.
[#59] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@Gżegżółka, post #54

Mam taki schemat pytań ułożony. Miałem też plan, alby pod każdego przygotować szczegółowe pytania, ale już teraz wiem, że to nie ma raczej sensu.

Tak więc przed nagraniem, jest pogadanka na sucho, aby coś mniej więcej wiedzie w jakim kierunku się idzie. A podczas nagrania to już na luzie, jedynie staram się aby trzymać sie tego szkicu wywiadu.
[#60] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #2

@BULI, post #58

Nie powiem o Benku też myślałem. Ma ktoś do niego namiary?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem