Komentowana treść: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle
[#31] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle

@Boro, post #29

Witam, czy można jeszcze skorzystać z twojej oferty/zakupu/
[#32] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle

@Boro, post #29

Baaardzo dziękuję - wsio już jest! ok, racja
[#33] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle
Dzięki za cynk :)
kupione - ściąga się :P
Heh - to jest uzależnienie, mieć kilka amig/c64 i kupować emu :)
[#34] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle

@WojT_GL, post #33

Jakby ktoś chciał zapoznać się z najnowszym AF2014 z tej promocji to zrobiłem krótki opis instalacji (pod Mac, w sumie na linuxie będzie podobnie), przygotowania płyty ISO i ogólnych wrażeń z pakietu: http://radzikpl.blogspot.de/2014/12/amiga-forever-2014-na-mac.html.
[#35] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle

@radzik, post #34

Cz to na tej płycie jest rom diagnostyczny Dialoga 2.0? Wtedy także bym się dopisał.
[#36] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle

@simka113, post #1

Link nadal działa, przed chwilą dokonałem zakupu więc kto nie zdążył niech się spieszy ;)
[#37] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle

@Raybeez, post #36

Ja jestem zadowolony z zakupu :) Fajnie działa korzystanie z oryginałów CD32 pod tym :)
Jeszcze nie mam konsoli ale w gry mogę pograć (wiadomo, że na WinUAE też da się... ale tu jest wszystko tak fajnie zapodane)
[#38] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle

@WojT_GL, post #37

Jesli ktos moze kupic 1 pakiet dla mnie prosze o wiadomosc na priv. !
[#39] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle

@selur, post #38

Ja już niestety nie mogę pomóc. Napisali (firma rozliczająca w imieniu Cloanto), że składałem już wcześniej podobne zamówienie i że jeśli nie potwierdzę go to anulują je. Mimo potwierdzenia, zamówienie dla jednego z kolegów z PPA wisi już ponad 20h w powietrzu mimo, iż normalnie trwa to kilka minut. Teraz istnieje obawa, że historia się powtórzy.
[#40] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle

@Boro, post #39

Witam a ty rozmawiałes na mój temat/tzn.zamówienia/ w końcu zrealizują te zamówienie.
Czy jest ktoś,kto byłby tak miły i zamówił 1 pakiet dla mnie.!!!


















Ostatnia aktualizacja: 02.12.2014 18:02:47 przez mietek46
[#41] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle

@Boro, post #39

Nie wiem, w czym wy macie problemy. Kupiłem i sobie i później koledze Selurowi. Trwało to 2 minuty ;)
[#42] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle
Kupiłem 5 szt aby mieć legalne KS na prawdziwych Amigach, ale jeżeli są one nielegalne , to 5 Activation Key mam na sprzedaż:



Sprzedam po cenie zakupu: 43 zł za sztukę.

Info na priv.
[#43] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle

@stachu100, post #42

LOL. Jak "nielegalne"?
[#44] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle

@_arti, post #43

W sensie nielegalne, jeżeli używany KS i obrazów dyskietek na prawdziwej Amidze.
[#45] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle

@mietek46, post #40

I poszedł gift dla mietka OK
[#46] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle

@Paul, post #32

Witam,ale mam pytanie,jaka jest wielkosc plików -Amiga Forever po sciągnięciu-oraz C64 Forever-moze mi pan napisac,ja sciągnąłem ale moze coś zle zrobiłem.dzięki.
[#47] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle

@mietek46, post #46

523MB dla pakietu Amiga Forever i 125MB dla C64 Forever.
[#48] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle

@stachu100, post #42

Nie sa nielegalne. Tyle że nie sa 1:1 kopia jaka jest w ami, iirc jakas drobnostka jest zmieniona, na bank jest o tym info na forum. bez problemu zrobisz z tego normalne romy.
[#49] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle

@stachu100, post #42

"Kupiłem 5 szt aby mieć legalne KS..."

Bez jaj! A w Amigach to jakie masz Rom'y? Piraty? Chinczyk je tam wprowadzil cichaczem zanim trafily na sklepowe polki czy jak...?

Ludzie nie dajmy sie zwariowac z tym nielegalne to, tamto, sramto
[#50] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle

@Valwit, post #48

Ok, w takim razie zatrzymam sobie licencje.
[#51] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle

@WojT_GL, post #37

Ja też jestem zadowolony z zakupu. Wszystko hula bez zbędnego konfigurowania WinUAE. Muszę przyznać, że jestem w szoku jaka przepaść dzieli C64 i Amigę. Workbench 1.3 na amidze lub nawet 1.0, wygląda rewelacyjnie w porównaniu do systemu GEOS z Commodore.

Oczywiście za zakup pakietów Forever, należą się wielkie podziękowania dla kolegi BoroOK

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 09:15:17 przez cemaxx
[#52] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle

@cemaxx, post #51

przepaść dzieli C64 i Amigę. Workbench 1.3 na amidze lub nawet 1.0, wygląda rewelacyjnie w porównaniu do systemu GEOS z Commodore


Ale wiesz, że Amiga miała 10 x więcej pamięci, co najmniej 10 x szybszy procek, kilkaset razy więcej kolorów do dyspozycji, itp, itd, etc, że o szmerach blitterach nie wspomnę?
Geos akurat był niesamowity jak na sprzęt na którym musiał działać, co więcej, blat Atari ST nie wyglądał wiele lepiej
.
[#53] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle

@rePeter, post #52

Dokładnie, GEOS był genialnym produktem. Dawał GUI na tak słaby komputer! Przez co mogło powstać wiele użytecznych programów. GEOS stworzyła mała firemka Berkley Softworks.
[#54] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle

@rePeter, post #52

Kolego doskonale zdaję sobie z tego sprawę, że porównywanie Amigi i Commodore jest nie na miejscu. To tak jak by porównywać samolot z początku I WŚ do samolotu z okresu II WŚ. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z Commodore, stąd moje zdziwienie, a może zaskoczenie? Tzn porównywanie może i jest na miejscu, ale nie miałem na myśli tego, że słabszy jest gorszy. Inne czasy, inne możliwości, inne realia.
[#55] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle

@stachu100, post #17

Jeśli pisze o tym Eula, to jest legalne.
[#56] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle
5 grudnia i promocja w dalszym ciągu aktywna - właśnie zakupiłem. Grzech nie skorzystać z takiej oferty OK
[#57] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle

@Dakti, post #56

ok, racja

Ja również właśnie nabyłem.
Atrakcyjna ofera
[#58] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle

@Climat, post #57

A ja dostałem dziś jako prezent od jednego z członków mojej rodziny Mimo, że nie korzystam z emulatora, tylko z prawdziwych Amig, to ten pakiet mi się na pewno nie raz przyda. Zważywszy, że na studiach piszę pewną pracę na Amidze
[#59] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle

@Hexmage960, post #58

Jak możesz, to pochwal się jaki to temat.
[#60] Re: Amiga & C64 Forever 2014 Cyber Monday Bundle

@Kilos, post #30

Sposób wygląda tak:

1) Odpalasz WinUAE, wrzucach ROM z AF. "rom.key" powinien być w folderze z romami.
2) Montujesz jakąś ścieżkę na PC gdzie siedzi plik "transrom" jako np. "DH0", który też jest na płytce z AF.
3) Startujesz emulator i od razu wskakujesz do "Early Startup" (trzymasz naciśnięte klawisze myszki).
4) Naciskasz myszką na przycisk bootowania bez sekwencji startowej.
5) W konsoli wpisujesz:

transrom >DH0:Kick.rom


i naciskasz ENTER.

Wtedy w folderze na PC powstaje plik "Kick.rom". Zmieniasz nazwę np. na "A1200_Kick_31.rom" lub zgodnie z wytycznymi WHDLoad.

Można też takim ROMem programować sobie kość kickstartu. Można wtedy taki ROM mapować na karcie turbo.

Kwestia legalności takiego zabiegu. Trzeba doczytać dokładnie.

Od wersji WHDLoad 17.x da się stosować ROMy zakodowane. Do katalogu "Devs:kickstarts" trzeba wrzucić też plik "rom.key" oraz zestaw plików ".rtb", które znajdują się w AF2014.

ROMy z AF mają po odkodowaniu identyczne CRC32 co ROMy Commodore więc są oryginalne 1:1.

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2014 16:07:50 przez pong777
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem