Komentowana treść: AmiKit 8 z MUI 4
[#61] Re: AmiKit 8 z MUI 4

@Ola, post #59

Nie o to chodzi, że nikt nic nie zrobił tylko, że MorphOS na tym nie zyskał. Zacznij używać mózgu jak czytasz, potem wypominaj używanie komuś innemu, potem sprawdz czy używanie mózgu implikuje altruizm.

ps. moje oprogramowanie jest darmowe. W starych czasach ludzie płacili po 150 zł, żeby skanować przez FXScana, teraz mają SCANdala za darmo.Widzę, że niektórym po prostu zawsze będzie coś nie pasowało.
[#62] Re: AmiKit 8 z MUI 4

@Ola, post #59

Dlaczego geje? Zawsze słyszałem Żydzi i Masoni. A poza tym tak jak napisali wyżej, systemy rywalizują o userów, więc zażyła współpraca raczej odpada. Pozostaje mieć nadzieję, że kiedyś ktoś znajdzie argumenty i przekona wszystkich zainteresowanych.
[#63] Re: AmiKit 8 z MUI 4

@BULI, post #60

Nawet jak coś się dla Os4 fajnego znajdzie to pewnie będzie to extra płatne i nie ma mowy o uwolnieniu lub rekompilacji dla MOSa, więc nie ma co się dziwić ludziom z MOSTema, bo niby dlaczego mieli by robić coś za frajer i strzelać sobie w kolano.


Dziwić to ja się nie dziwię, przy czym nie można się zgodzić z tym że OS4 nic nie daje. Przeczy temu choćby E-UAE JIT, na którym skorzystali "niebiescy", a który zawiera Petunię, systemowy emulator "czerwonych".
[#64] Re: AmiKit 8 z MUI 4

@agawa, post #63

A to akurat jest bzdura. E-UAE JIT ma z Petunią wspólnego jedynie (aż?) autora - chyba, że samemu Almosowi Rajnai nie wierzysz. Natomiast co do tego "skorzystania" to policz ile ci "niebiescy" dołożyli się do bounty, które od początku było multiplatformowe (a nie OS4owe, jak twierdzisz - dowód poniżej).

The JIT will automatically become open source and other PPC OS, be able to benefit from it.
Za: amigabounty.net

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 16:23:37 przez recedent
[#65] Re: AmiKit 8 z MUI 4

@recedent, post #64

Inny czołowy emulator FPSE to też bzdura? VICE bzdura? A taki Wookiechat, to też bzdura? Simplemail też bzdura? Sterowniki do kart muzycznych bzdura? Audio Evolution, bzdura? ...

Oczywiście tak wiem, a w zasadzie jako czytaleniczka z pewnym stażem, powinnam wiedzieć, to wszystko to bzdura. Wiadomo że jedyna słuszna linia jest taka - niebiescy nigdy nie skorzystali na pracy czerwonych, więc sami od siebie też nie mają zamiaru dać im w niczym skorzystać. Przecież jest to udawadniane już od ponad 60 postów w tym wątku i od lat na tym portalu.
[#66] Re: AmiKit 8 z MUI 4

@agawa, post #65

Nie odwracaj kota ogonem, chodziło o rzeczy z systemu operacyjnego a nie o oprogramowanie. Poza tym FPSE, Wookiechat, sterowniki do kart muzycznych, Audio Evolution mają zamknięte źrodła.
[#67] Re: AmiKit 8 z MUI 4

@agawa, post #65

Wookiechat


Ktoś tego używa?
[#68] Re: AmiKit 8 z MUI 4

@michal_zukowski, post #66

[#69] Re: AmiKit 8 z MUI 4

@michal_zukowski, post #66

To już nie chodzi o odwaracanie kota ognem lub nie. :) Wspólny rozwój kluczowych rzeczy takich jak np. MUI byłby na plus. Może by się zwiększyła ilość softu.

Jak widać trend, ludzie wracją do amigowania, ale chyba 100% zawodników do Amigi klasycznej, bo wiadomo sentyment itd. Jednak zauważyć można, że Amigi NG nie mają nic im sensownego do zaoferowania. No bo co? Parę "mini" programów, zacofane przeglądarki interentowe, brak klienta poczty ogarniającego GMail, trochę beznadziejnych gier... W tym wypadku Amiga 68k z toną starych dobrych gierek i masą bardzo dobrego softu można powiedzieć zmiata każde rozwiązanie NG... Jak się spojrzy na to chłodnym okiem.
Aby MOS, AOS (pomijam koszty w tym przypadku), AROS się rozwijał potrzebuje nowych użytkowników, a tu wszyscy jak wracają to na klasyka, bo cała resztę poza grami zrobią szybciej i lepiej na piecu.
Dlatego myślę, że powiedzmy częściowe pogodzenie się, stworzenie paru standardów byłoby plusem dla każdego.
[#70] Re: AmiKit 8 z MUI 4

@radzik, post #69

Masz u mnie Jasia Wędrowniczka jak wymyślisz jak to skuteczni zrobić. OK
[#71] Re: AmiKit 8 z MUI 4

@radzik, post #69

tu wszyscy jak wracają to na klasyka, bo cała resztę poza grami zrobią szybciej i lepiej na piecu.


Nu, widzisz, tak to jest że jedni korzystały ze swoich Amig na co dzień, używały swojego ulubionego softu, aż w pewnym momencie klasyk przestał już im wystarczać on. I cóż zrobiły te oni? Zakupiły pecety? Nu, oni nie zakupiły pecety. Oni zakupiły next-geny. Jedni zakupiły AmigaOS next-geny, inni zakupiły MorphOS next-geny i dalej używały swój ulubionego softu, tylko szybciej, lepiej i wygodniej. A Ty teraz przychodzisz i mówisz, że ci, co swoje Amigi sprzedały pierwsze, na co dzień do dzisiaj używały pecety, a klasyki kupiły z resentymentu to oni są trend? Oni są zawodniki?

Rafał Belke (jeśli nie pamiętasz - redaktor naczelny "Amiga Computer Studio") określił to kiedyś dosadnie: to trochę tak jakby mieć żonę (Amigę) i kochankę (PC). Z kochanką sypiasz, a żona pierze Ci gacie.

Piszesz o "Amidze 68k, która ma tonę starych dobrych gierek i masę bardzo dobrego softu". Fajnie, tylko sporo z tego bardzo dobrego softu pójdzie też na next-genach, również te "zacofane przeglądarki internetowe" typu IBrowse, AWeb czy Voyager. Czyli co ma tych next-genowców przyciągać w klasyku? Tona starych dobrych gierek? Niektórzy z gierek już wyrośli, a jak nie wyrośli to odpalą pod emulacją, albo pograją w lepszą wersję pod ScummVM, czy DOSBoxem. A teraz powiedz mi co robisz, jak chcesz przeglądnąć stronę internetową (PPA na przykład)? Odpalasz pieca? Super. Obejrzeć film/zdjęcie/posłuchać muzyki (nie w formacie .MOD)? Znowu PC? Bomba. Pobrać coś z ftp i zapisać na pendrajwie/nagrać na płycie? Kolejny raz PC? Pysznie!
[#72] Re: AmiKit 8 z MUI 4

@recedent, post #71

Coś mam wrażenie, że próbujesz prześmiać to co napisałem i odwrócić kota ogonem. szeroki uśmiech
Myślę, że każdy rozumie o co w moim komentarzu chodziło, więc podaruje sobie tłumaczenie tego raz jeszcze.
[#73] Re: AmiKit 8 z MUI 4

@radzik, post #69

Wiesz fajnie by było żeby MUI rozwijało się wspólnie ale to raczej nie możliwe .
Wezmę za przykład pewną klase MUI o której wspominał Rzookol .
Jeżeli programiści i to chyba nawet ci od MUI 4 dla OS4/OS3.x którzy nią się zajmują nie chcieli poprawić przez pare lat błędów w wersji dla MorphOS-a i Team musiał napisać własną klase to o czymś to też świadczy
[#74] Re: AmiKit 8 z MUI 4

@radzik, post #72

Nie wierzę że jako jedynego komputera ktoś używa nextgena (może np. Mufa, ale to są naprawdę pojedyncze osoby). Wszyscy mają rację i wszyscy wiedzą jak jest. A jest tak że Amiga "classic" może być ciekawa dla każdego, a "nextgen" jedynie dla starych amigowców. Nie mam na poparcie danych statystycznych, ale oceniam że więcej osób "powracając po latach" wybiera stare Amigi a nie nextgeny.
Podział na obozy jest sztuczny i niepotrzebnie podsycany, to takie życie w oderwaniu od realiów, jakby dwie grupki ludzi na oddzielnych tratwach obrzucały się a obok płynie transatlantyk. Tylko akcje typu bounty i crowdfunding są nadzieją. Bagienko w którym się taplamy jest coraz mniejsze i coraz głębsze.
[#75] Re: AmiKit 8 z MUI 4
Lata mijają a owce wciąż kłócą się o to samo.
Przecież to jest absolutnie fenomenalne i nieprawdopodobne zarazem....
Chyba żadna inna "alternatywna" platforma nie skupiła wokół siebie takiej ilości przekonanych o swojej nieomylności, zacietrzewionych, czy egoistycznych osobników... Już pomijam użytkowników, najgorsze jest to, że w takich kategoriach funkcjonują tu developerzy...
[#76] Re: AmiKit 8 z MUI 4

@adam_mierzwa, post #74

Nie wierzę że jako jedynego komputera ktoś używa nextgena

Wszystko zależy od tego czego potrzebujemy. W pracy siedzę na PC i jak wracam do domu to ostatnia rzecz jaką chcę zrobić to uruchomić pieca.

Do zastosowań o których wspomniał recendent next-geny się nadają idealnie, czyli w moim przypadku: www, film, muzyka, przenoszenie danych, emulatory (MAME itp) (chyba właśnie uświadomiłem sobie, że przydał by się jakiś mac mini, lub laptop z MOSem- trzeba się zastanowić, gdzie to upchnąć, żeby żona się nie zorientowąłą ;) ).

Fakt, że na moim klasyku z PPC to w zasadzie brakuje mi do szczęści tylko sensownej przeglądarki, ale to już raczej się nie stanie.
[#77] Re: AmiKit 8 z MUI 4

@radzik, post #69

W tym wypadku Amiga 68k z toną starych dobrych gierek i masą bardzo dobrego softu można powiedzieć zmiata każde rozwiązanie NG... Jak się spojrzy na to chłodnym okiem.


Racja, kluczowe jest to co napisałeś na końcu - chłodnym okiem. Osoby powracające do Amigi po latach są w stanie, jako ludzie nieuwikłani, na świeżo i obiektywnie ocenić sytuację.

Ci, którzy siedzą w tym bagienku nieprzerwanie od dziesięcioleci są do tego zupełnie niezdolni. Ich umysł zaciemniają klisze powtarzane od lat, zadawnione konflikty, te same twarze, te same problemy. Bez gruntownego przewietrzenia wszystkiego nie ma szans na jakąkolwiek zmianę sytuacji.
[#78] Re: AmiKit 8 z MUI 4

@jubi, post #77

Osoby powracające do Amigi po latach są w stanie, jako ludzie nieuwikłani, na świeżo i obiektywnie ocenić sytuację.


Tere-fere. Osoby powracające do Amigi po latach w 99% pamiętają ją jako - uwaga uwaga - maszynkę do gierek podłączoną do telewizora, do której wkładało się dyskietki i był fun. System operacyjny i "masa dobrego softu" im akurat zwisa i powiewa, od tego mają pieca, którego kupili w 1994 roku w kwietniu i w międzyczasie 15 razy podmienili na nowszy model. Kupują sobie klasyki na Allegro jeno z nostalgii i żeby pokazać dzieciom i wnukom "na czym to się kiedyś pogrywało". Z tym, że dzieci i wnuki mają to generalnie gdzieś, niestety. Co więcej - w tych "świeżych i nieuwikłanych" umysłach rodzi się frustracja jakowaś, że ktoś śmiał w ogóle gdzieś prowadzić tę całą Amigę jak ich nie było, bo się na komputer zwyczajnie wypięli. C'nie?

Ogólnie - odsyłam do artykułu "Z listów starego amigowca do młodego" w papierowym PPA#11.
[#79] Re: AmiKit 8 z MUI 4

@recedent, post #78

Raczej Ci, którzy odeszli na inne platformy bardziej cenili swój czas, wygodę i dostęp do lepszego oprogramowania. HW jest nieistotny - liczy się soft. Tylko i wyłącznie.
A nostalgia robi swoje -część będzi wracać, część będzie chciało poznać co było tak fascynującego w Amidze. Acz te "powroty" będą dotyczyć tylko Commodorowskich / Escomowskich/ maszyn. Post_amigi, sa nieistotne, nie wniosły niczego wartego choćby odrobiny zainteresowania, choć garską zatwardziałych fanboyów może się nimi cieszyć/używać. Każdy ma przecież jakieś hobby...
Amiga wywarła ogromny wpływ na na rozwój komputerów, a przede wszystkim, na europejski gamedev i gaming w naszej części świata /choć nie tylko/. Amiga i gry to niemalże synonimy. czy to się komuś podoba czy nie...
[#80] Re: AmiKit 8 z MUI 4

@michalmarek77, post #79

commodore i gry to niemalże synonimy
pecet i gry to niemalże synonimy
playstation i gry to niemażle synonimy
nintendo ...

za dużo tych synonimów

Podobnie jak z odchodzeniem, farbowane lisy mogą pokrzyczeć sobie a i tak wrócą do peceta, nic twórczego nie wniosą w swojej masie.
[#81] Re: AmiKit 8 z MUI 4
AmiKit jest już do pobrania za free.
[#82] Re: AmiKit 8 z MUI 4

@waldiamiga, post #81

Ja mam już od tygodnia, MUI4 póki co sprawuje się dobrze, nie wywala się.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem