Komentowana treść: Mediator Multimedia CD 2.4
[#1] Re: Mediator Multimedia CD 2.4
Fajny prezent na gwiazdkę,dziekujemy!OK
[#2] Re: Mediator Multimedia CD 2.4
Aż dziw, że Elbox dalej wypuszcza sterowniki ;)
[#3] Re: Mediator Multimedia CD 2.4

@Hubez, post #2

No jak nadal produkują sprzęt
to nadal piszą nowe sterowniki .


Ostatnia aktualizacja: 24.12.2014 15:23:59 przez Dorian3d
[#4] Re: Mediator Multimedia CD 2.4

@Dorian3d, post #3

A czy ktoś z Elboksu się tu udziela? Ew. na innych forach amigowych?
Jeśli nie to czy wiadomo coś o beta-testerach Elboksu?
Pytam z ciekawości :)
[#5] Re: Mediator Multimedia CD 2.4

@Davka, post #4

Tak, użytkownik @elbox.
[#6] Re: Mediator Multimedia CD 2.4

@_arti, post #5

Jakiś czas temu były linki do wersji beta sterownika karty sieciowej, minęło sporo czasu , więc pytanie do Elbox - Czy bedą aktualizacje?


Ostatnia aktualizacja: 24.12.2014 15:51:18 przez Pawelek
[#7] Re: Mediator Multimedia CD 2.4
Probowalem uruchomic nowego MedConfig jednak pojawil mi sie blad:

GETENV: Ciag jest za dlugi w wierszu 2824
[#8] Re: Mediator Multimedia CD 2.4

@Phibrizzo, post #7

Ta linia skryptu nie zmieniała się w stosunku do poprzedniej wersji MedConfiga. W tej linii skrypt czyta zmienną SpiderBuf.

Proponuję ręcznie skasować zmienną Envarc:Mediator/SpiderBuf i ponownie ją ustawić korzystając z MedConfiga.
[#9] Re: Mediator Multimedia CD 2.4

@Phibrizzo, post #7

Właśnie zainstalowałem nowe stery i u mnie MedConfig poleciał ok. Poprzednio miałem ustawioną zmienną SpiderBuf.
[#10] Re: Mediator Multimedia CD 2.4

@elbox, post #8

Faktycznie pomoglo. Jednak podejrzewam ze problem pojawil sie w momencie zaladowania uaktualnienia poprzez Quick_Install.
Poprostu w plikach w katalogu ENV:Mediator/ pojawily sie pliki ustawien zmiennych z bardzo duza iloscia komentarzy.
[#11] Re: Mediator Multimedia CD 2.4

@elbox, post #8

Odkrylem bardzo ciekawe zachowanie sie Amigi po instalacji MMCD 2.4.
Po skasowaniu zmniennej tak jak radziliscie i ustawieniu jej poprzez MedConfig po resecie komputera, okazalo sie ze odswierzanie grafiki na ekranie strasznie zwolnilo. Doslownie widac jak rysuja sie okienka. Wolniej nawet niz gdybym wylaczyl tryb MMU. Po dlugich bojach doszedlem w koncu o co chodzi (chyba).
Cos z ta zmienna SpiderBuf jest nie tak. Nie da sie jej przeedytowac ani skasowac. System uparcie twierdzi ze plik EnvArc:Mediator/SpiderBuf jest w uzyciu.

Po uwolnieniu pliku Scoutem i przeedytowaniu go w taki sposob zeby byl taki jak przy instalacji szybkosc wrocila do normy. Jednak pojawil sie inny problem: artefakty na ekranie generowane prawdopodobnie przez wskaznik myszy.

http://blabla.ppa.pl/ftp/usr/Phibrizzo/bledy.png

A system dalej twierdzi ze w/w plik jest przez cos uzywany.

Chwilowo mam nie kozystam z karty Spider, jesli cos to pomoze.
[#12] Re: Mediator Multimedia CD 2.4

@Phibrizzo, post #11

Dodatkowe info:

W MMCD 2.3 tez odkrylem pewna rzecz zwiazana ze zwolnieniem odswierzania ekranu i moze to byc w glownej mierze problemem o ktorym pisalem wczesniej.

W EnvArc/Mediator jest plik VoodooMemOS. Jesli go nie ma to wszystko jest w pozadku.
Gdy jest, nie wazne jak ustawiony (Yes lub No) nastepuje takie zwolnienie.

Ciekawe jest przy tym dodawania pamieci karty graficznej do systemu: trzy przypadki
- pliku nie ma: pamiec jest dodana, odswierzanie OK.
- plik jest, ustawiony na YES - pamiec jest dodana, odswierzanie zwalnia
- plik jest, ustawoiny na NO - pamiec nie jest dodawana, odswierzanie zwalnia

Wszystkich tych problemow nie zauwazylem wczesniej dopoku nie odpalilem MedConfig o ktorym pisalem wyzej. Przedtem tylko dawalem Quick_Install i dlatego wszystko zachowywalo sie standardowo.

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2014 15:14:44 przez Phibrizzo
[#13] Re: Mediator Multimedia CD 2.4

@Phibrizzo, post #11

Jeśli chodzi o mnie,to na razie tych problemów nie zauważyłem. Próbowałem edytować ręcznie plik SpiderBuf i da się bez problemu mogę go też usunąć. Mam zainstalowanego Spidera i go używam,może dlatego? Odświeżanie też jest w porządku.
[#14] Re: Mediator Multimedia CD 2.4

@Phibrizzo, post #10

Skrypt Quick_Install z update'ów MMCD od co najmniej wersji 2.0 nie kopiuje żadnych zmiennych. W starszych wersjach MMCD (1.x) ten skrypt faktycznie kopiował jakieś przykładowe zmiennie, które zawierały w sobie komentarze.
[#15] Re: Mediator Multimedia CD 2.4

@Phibrizzo, post #11

Na tej fotce hlttp://blabla.ppa.pl/ftp/usr/Phibrizzo/bledy.png zmienne SpiderBuf i Warp3D mają zdecydowanie zbyt dużą wielkość.

Z jakim modelem Mediatora i jaką kartą procesorową dzieją się takie dziwne rzeczy gdy jest utworzona zmienna VoodooMemOS?
[#16] Re: Mediator Multimedia CD 2.4

@elbox, post #15

Moja konfiguracja: Mediator SX abgrejtowany do TX, Blizzard 1260, Voodoo3, SB128, Tuner TV PixelView Pro, karta sieciowa .

Co do wielkosci zmiennych. Teraz sobie dokladnie nie przypomne czy nowe zmienne utworzyly sie po Quick_Insatll czy tez po Uruchomieniu MedConfiga, ale jedno wiem na pewno: dlugosc tych zmiennych jest taka z automatu.
Np zmenna Warp3D zawiera takie dodatkowe informacje:

;-----------------------------------------
; active for Voodoo4 and Voodoo5 card only
;
; Yes - emulation of Voodoo3 swith on
; No - emulation of Voodoo3 switch off


Dla zmiennej SpiderBuf wyglada to tak:

; 1 - DMA buffer for the Spider EHCI controller = 40 kbytes
; 2 - DMA buffer for the Spider EHCI controller = 80 kbytes
; 3 - DMA buffer for the Spider EHCI controller = 120 kbytes
; 4 - DMA buffer for the Spider EHCI controller = 140 kbytes

; If you want use buffer larger than 140 kbytes you have to change the
; setting of the following variables:
;
; Envarc:Mediator/RadeonMem from 127 to 125 if your Radeon card has 128MB
; Envarc:Mediator/radeonMem from 63 to 61 if your Radeon card has 64MB
; Envarc:Mediator/VoodooMem from 15 to 13 in case of Voodoo 3 card
; Envarc:Mediator/voodooMem from 31 to 29 in case of Voodoo 4 and Voodoo 5

; 33 - DMA buffer for the Spider EHCI controller = 2 Mbytes


Z tego co pamietam nigdy przy kozystaniu z MedConfiga nie bylo problemu z komentarzami.
A sa one praktycznie w kazdej zmiennej: FastEthernet, Tuner (tu oryginalnie bylo 2026 bajtow).
[#17] Re: Mediator Multimedia CD 2.4

@elbox, post #8

Mam takie,może głupie pytanie o MedConfiga-a. Chodzi mi o modele kart Radeon,a właściwie pytanie podczas konfiguracji tymże narzędziem jest lista kart i typ 256 MB i 2x128 MB. Ma,to jakieś znaczenie przy ustawieniu i jak,to rozpoznać?
[#18] Re: Mediator Multimedia CD 2.4

@Grisza, post #17

256-megabajtowe karty Radeon 9000/9200/9250 mogą mieć pamięć zorganizowaną jako jeden 256-megabajtowy blok lub dwa bloki po 128 MB każdy.

Organizację pamięci karty Radeon można sprawdzić przy pomocy PCIInfo. Jeśli 256-megabajtowa karta zgłasza się jako jedno urządzenie to jest to karta z pamięcią zorganizowaną jako 1x 256 MB, jeśli jako dwa urządzenia, to karta z pamięcią 2x 128 MB.

Pełną pamięć (256 MB) można w Amidze użyć (na bufor liniowy dla P96, tekstury, pamięć systemową, pamięć DMA) tylko gdy jest ona zorganizowana jako 1x 256MB. W przypadku pamięci zorganizowanej 2x 128MB tylko jeden 128-megabajtowy blok jest dostępny.

Konfiguracja 2x 128 MB może być przydatna w bardzo rozbudowanych Amigach (3000 lub 4000), gdy brakuje przestrzeni Zorro III na skonfigurowanie 512-megabajtowego okna dla przestrzeni PCI. W przypadku kart Radeon z organizacją pamięci 2x 128 MB można z nich korzystać przy zworce Mediator Memory Windows ustawionej na 256 MB, a karta z organizacją 1x 256 MB wymaga okna ustawionego na 512 MB.

Od kilku lat wszystkie oferowane przez nas karty Radeon są wyposażone w przełącznik organizacji ich pamięci (1x 256MB / 2x 128MB).
[#19] Re: Mediator Multimedia CD 2.4

@elbox, post #18

Dzięki za odpowiedż,czyli pytanie nie było takie głupie.. Mam kartę Diamond Radeon 9250,która jest widoczna jako dwa urządzenia. Czy jest możliwe,żeby ją "przestawić"? Chodzi o jakąś zworkę? Niestety takowej na niej nie ma...
[#20] Re: Mediator Multimedia CD 2.4

@Grisza, post #19

Niestety nie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem