Komentowana treść: Indivision ECS znowu dostępne
[#1] Re: Indivision ECS znowu dostępne
Właśnie zamówiłem.. Dzięki ITU.OK
[#2] Re: Indivision ECS znowu dostępne
Szkoda, że Jens nie ma zamiaru zrobić nic z odbiciami.
[#3] Re: Indivision ECS znowu dostępne
A ja się ciągle waham, bo u jednych obraz jest znakomity, u innych mocno taki sobie, a ja nie wiem od czego to zależy...
[#4] Re: Indivision ECS znowu dostępne

@Krashan, post #3

Ja mogę tylko rzec, że mam 2 sztuki Indi ECS (w A600 i w A500), u mnie jest bardzo dobry w obu przypadkach, używane z Samsung 225BW i Philips 107B4.

Odbicia natomiast mam prawie zawsze na TV LCD Sony Bravia 25" (nie pamiętam modelu), oczywiście przy połączeniu przez SCART bez scandoublera.

Jeśli masz wątpliwość czy Indi spełni Twoje oczekiwania, możesz poczekać (w końcu Amigowcy tak lubią czekać) na AMIV. Na wyjściu HDMI nie ma mowy o żadnych odbiciach ;).

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 13:56:01 przez strim_
[#5] Re: Indivision ECS znowu dostępne

@Krashan, post #3

Może to zależy od wzroku Mi tam zupełnie nie przeszkadza używanie Amigi z LCD. Dla mnie jedyna różnica, to więcej miejsca na biurku w przypadku LCD No ale są LCD i są LCD.
[#6] Re: Indivision ECS znowu dostępne

@strim_, post #4

Mój monitor nie ma wejścia HDMI. Więc o ile nie istnieje przelotka na DVI albo VGA to pozamiatane.
[#7] Re: Indivision ECS znowu dostępne

@Krashan, post #6

Mój monitor nie ma wejścia HDMI. Więc o ile nie istnieje przelotka na DVI


Będzie można korzystać z monitorów DVI używając prostej (mechanicznej) przejściówki HDMI-DVI, jednak monitor musi być w stanie wyświetlić tryby HDMI (1280×720 lub 1920x1080). Mój wspomniany Samsung 225BW sobie z tym radzi mimo tego, że ma inną natywną rozdzielczość matrycy.
[#8] Re: Indivision ECS znowu dostępne

@strim_, post #7

Nie brzmi to zachęcająco. Mam monitor 1280 x 1024, czyli w amigowej proporcji i liczę na obraz bez zniekształceń geometrycznych.
[#9] Re: Indivision ECS znowu dostępne

@Krashan, post #8

To kup sobie Indi ECS faktycznie, AMIV jest zoptymalizowany pod panoramiczne monitory dlatego że są one teraz znacznie bardziej popularne.
[#10] Re: Indivision ECS znowu dostępne

@sanjyuubi, post #2

O jakie odbicia chodzi właściwie?
[#11] Re: Indivision ECS znowu dostępne

@Sokok, post #10

Ilekroć Grzegorz siada przed INDI ECS i gasi światło, to później jest cały posiniaczony.
[#12] Re: Indivision ECS znowu dostępne

@Ender, post #11

aż się zastanawiam co byłoby przy mojej Indi AGA -- może jakiś gwałt? Sprawdzimy na AmiParty.
[#13] Re: Indivision ECS znowu dostępne

@Sokok, post #10

Pewnie odbicia w linii długiej, przez nie dobranie odpowiedniej impedancji urządzenia wyjściowego do wejściowego.
[#14] Re: Indivision ECS znowu dostępne

@flops, post #13

Tak, dokładnie. Tkzw. ghosting, zmiana kabla i skrócenie tasiemki nie pomogło, nie jest to tak mocno widoczne, ale jest i nie tylko ja mam z tym problem.
[#15] Re: Indivision ECS znowu dostępne

@sanjyuubi, post #14

potwierdzam , mam i ja ten sam scandoubler w A600 i w A2000 częstuje mnie duszkiem odbiciem po środku ekranu sprawdzane na lcd i crt podsumowanie nie jest to taki świetny produkt i warty swojej ceny jak go Jens wypromował , świetny jest indivision aga mk2 po dvi obraz żyleta natomiast Indi ecs nie jest wart swojej ceny
[#16] Re: Indivision ECS znowu dostępne

@jonasz320, post #15

Czyli widać z tego, że loteria ... Wychodzi, że trzeba będzie zebrać sprzęt i się w RetroAmi umówić na odbiór osobisty.
[#17] Re: Indivision ECS znowu dostępne

@jonasz320, post #15

Miałem kiedyś w A600, mam teraz w A2k, sprawdzałem kiedyś też na drugiej A2k i na CDTV. Żadnych zakłóceń nie za uwarzyłem, a mam 5 monitorów, 2 crt i 3 lcd.
[#18] Re: Indivision ECS znowu dostępne

@Krashan, post #6

Istnieje adapter HDMI->VGA (+audio). Nie jest drogi.
W zaleznosci od źródła miedzy 15-50zł

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 19:24:21 przez Norbert
[#19] Re: Indivision ECS znowu dostępne

@Krashan, post #16

Krashan: w razie czego mam zbędną przejściówkę HDMI-VGA, której mogę użyczyć a nawet sprzedać . Nie korzystam z urządzenia, dla którego ten adapter został kupiony.
[#20] Re: Indivision ECS znowu dostępne

@strim_, post #7

Chciałbym tylko przypomnieć, że IndiECS ma standardowo złącze VGA ;) U mnie w A500 i A2000 obraz jest żyleta, ale w A600 widać delikatne rozmycie.
[#21] Re: Indivision ECS znowu dostępne

@Krashan, post #16

a może nie tyle loteria co wprawne oko? może to tak samo jak z muzyką:
-jednemu wystarczy dźwięk z najtańszego laptopa...a dla innego to żenada.
[#22] Re: Indivision ECS znowu dostępne

@charliefrown, post #19

w razie czego mam zbędną przejściówkę HDMI-VGA

Taka przejściówka byłaby potrzebna do wspomnianego przez Strima urządzenia AMIV. Ponieważ jednak generuje ono rozdzielczości panoramiczne, z moim monitorem 17" nie działałoby najlepiej. Natomiast Indi ECS ma VGA (szkoda, że nie DVI...), które podłączyłbym do monitora bezpośrednio.
[#23] Re: Indivision ECS znowu dostępne

@Krashan, post #8

Indivision ECS generuje obraz w rozdzielczości 720x576 czyli takiej jaką ma naprawdę PAL, więc musiałbyś mieć monitor 1440x1156, ale taki chyba nie istnieje. Bawiąc się opcjami odświeżania możesz doprowadzić do takiego stanu, że indivision ECS przełączy się w tryb 800x600, a nawet 1024x768, ale obraz wtedy będzie odpowiednio mniejszy. U mnie dopiero na 1024x768 nie ma kolumn ostrego i rozmytego obrazu.
Dodatkowo w zależności od monitora możesz mieć obraz podzielony na kolumny ostrego i rozmytego obrazu o których pisałem w którymś wątku.

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2015 13:17:28 przez sanjyuubi
[#24] Re: Indivision ECS znowu dostępne

@_Skiba, post #17

Nie mówimy o zakłóceniach tylko delikatnych odbiciach, widać je po prawej stronie checkmarku i animowanej dyskietki, w workbenchu najlepiej w standardowych kolorach koło ikon, trzeba kliknąć ikonę, żeby się zmieniła, wtedy najszybciej dostrzeżesz, że po prawej stronie jest delikatne odbicie.

Czytałem, ze jest spowodowane niedopasowaniem impedancji i można znaleźć kilka skarżących się osób, Jens jednak ponoć stwierdził, że to jest produkt "Bug Free" i nic z tym nie robi.
[#25] Re: Indivision ECS znowu dostępne

@sanjyuubi, post #23

Czyli jakby nie patrzeć, nie ma to jak WinUAE .
[#26] Re: Indivision ECS znowu dostępne

@Krashan, post #25

Jedyną zaletą, która indivision ECS na pewno posiada, jest o wiele lepsze odwzorowanie barw niż przez RGB, nie ma też np. takich jakby białych obwódek wokół czcionek, kolory przez RGB wydają się wyblakłe przy indiECS. IndiECS ma jeszcze taki bajer jak scanlines, ale to raczej do gierek.



Ostatnia aktualizacja: 17.07.2015 12:50:58 przez sanjyuubi
[#27] Re: Indivision ECS znowu dostępne

@sanjyuubi, post #26

Ma jeszcze implementację graffiti.
[#28] Re: Indivision ECS znowu dostępne
Na razie za radą doświadczonych amigowców postanowiłem spróbować czy przypadkiem mój Dell 1708FP nie wyświetli po prostu 15 kHz przez przelotkę RGB -> VGA.
[#29] Re: Indivision ECS znowu dostępne

@Krashan, post #28

Krashi, zabieraj złom na AmiParty!
[#30] Re: Indivision ECS znowu dostępne

@Sokok, post #29

Jadę pociągiem, więc ilość sprzętu, jaki mogę zabrać, jest bardzo ograniczona.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem