Komentowana treść: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych
[#1] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych
Pomysł fajny. Nie będzie trzeba stosować przejściówki, bo z tego co widzę, chyba przejściówka jest w środku (we wtyczce). Jedna rzecz mi się nie podoba, biała mysz i czarna wtyczka, nie dało się w jednym kolorze.
[#2] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych
Cena jak zwykle...
[#3] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych
Amiga 600 naprawdę tak się różni od wszystkich innych modeli, że jako jedyna wymaga jakiejś przejściówki? Dziwne.
[#4] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych
Skarpetki i cola sie skonczyly czy jak ;) a co sie stalo ze łełon wspiera amigi klasyczne bida czy jak ?.Pewnie sprzedadza tyle co amig x1000 ;).

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2015 19:04:58 przez SzaryWilk
[#5] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych
ciekawe czy bedzie dzialac z plyta A1200 rev 2B bez timing fixów , obecnie nie dzialaja mi z nia wszystkie nowe adaptery na myszki optyczne

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2015 19:05:13 przez fibi
[#6] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych
Skorzystam.
[#7] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych
Niech ktos kupi ten "przelomowy" produkt i sprawdzi jak to w ogole chodzi.
Ja poki co pasuje, poczekam az spadnie kurs euro do 2zl szeroki uśmiech
[#8] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@MDW, post #3

z tego co widać, to wtyczka ma z boku śrubki do jej przykręcenia do obudowy (więc nie jest to standardowa Amigowa wtyczka..), które zapewne nachodzą na drugi port w A600.
[#9] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych
wymiotuje

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2015 19:12:21 przez SuperBuster
[#10] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych
Ja chce taką
[#11] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@Dorian3d, post #10

No robi wrażenie.
[#12] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@fibi, post #5

Wygląda na myszkę pecetową przerobioną na pająka link
[#13] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych
Jak ktos kupi nich sie pochwali jak to działa - mam dwie przejściówki z USB ( w tym Ryska) i tak na 100% to zadowolony nie jestem. Jak ta mysz ma lepszy interfejs ( a może mieć, choćby ze względu na obsługę tylko jednego wybranego modelu), to się skuszę.
[#14] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@MDW, post #3

A600 ma port częściowo przesłonięty "skosem", bo jest z boku obudowy, a nie z tyłu - jak w innych Amigach. Zawsze był z tym problem, choćby z podłączeniem "rozdwajacza" portu - musiałem go przypiłowywać swego czasu żeby mechanicznie się zmieścił.
[#15] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych
Jako, że miałem okazję testować tę mysz zanim weszła na rynek (można to nazwać betatestami) to może napiszę kilka słów na temat produktu.
Jest to ta sama mysz, którą dostarczali do X1000
http://amigakit.leamancomputing.com/catalog/product_info.php?products_id=1004
Myszka jest USB ale kompatybilna z PS/2. Można ją było podłączyć do Amigi kupując zwykłą przejściówkę USB=>ps/2 za 1zł oraz jakikolwiek stary interfejs myszy pc (mroocheck elboxu czy jakikolwiek inny). http://www.elbox.com/products/mroocheck.html. Tutaj we wtyczce zabudowali właśnie elboxowego "mruczka" (stąd współpraca z elboxem - żeby samemu na nowo takiego interfejsu nie opracowywać) i podłączyli tę mysz. Cena wzrosła 2 krotnie (13 funtów za mysz USB i 25 za mysz do Amigi) bo dostajemy wbudowanego mroochcka i elbox swoje bierze za udostępnienie technologii.
Także jeżeli ktoś już ma jakąkolwiek przejściówkę do Amigi na mysz PC to spokojnie może kupić 2x tańszą wersję USB i podłączyć przez przejściówkę. Ale takie rozwiązanie to sporo przejściówek wsadzonych jedna w drugą, stąd pomysł aby wszystko zabudować w jednej wtyczce.
[#16] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych
"Firma A-EON Technology, we współpracy z firmą Elbox Computer" - myślałem że prima aprilis.
Może to z pozoru mało istotny news ale dla mnie ciekawy, może to zapowiedź na przyszłość dalszej współpracy?
[#17] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@adam_mierzwa, post #16

Poszli po najmniejszej linii oporu. Zwykła paskudna myszka z doklejonym adapterem . Za takie wykonanie, to można dać 35 PLN, a nie EURO.

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2015 22:44:13 przez hsimpson
[#18] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych
Gorszej myszki (w każdym tego słowa znaczeniu) to chyba nie było. Za naklejke i kawałek plastiku 35 euro. Śmiech na sali. Amiga nigdy nie wróci do dawnej świetności. Najpierw plastikowa obudowa na A1200 za 100 pln a teraz myszka z tesco o wartosci 12 pln w promocyjnej cenie 35 euro.
[#19] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@ViruS, post #18

Tak, tak. Znów się zacznie biadolenie, że w biedronce to taka myszka jest za 10zł.
To idź do tej biedronki/tesco weź taką mysz i podłącz do złącza DB9 w Amidze. Co, nie da się? Czyli jednak nie można dostać w biedronce myszy do Amigi więc po co w ogóle takie porównania.
[#20] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@lekarz_med, post #19

A moze powiedz wszystkim wprost skad masz pieniadze na te myszki za 35 euro bogaczu?


Na pewno nie z leczenia ludzi.

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 00:52:27 przez selur
[#21] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@selur, post #20

Wycieczki osobiste, próba wywołania flame. Ban zgodnie z zapisami regulaminu.
[#22] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@Dorian3d, post #12

Wygląda jak logitech RX250. Całkiem dobra myszka. Używamy ich w firmie z terminalami Wyse.
[#23] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych
Zdarzyło mi się kiedyś popełnić myszkę w kooperacji HP (myszka Dell brandowana dla HP) z Matt'em :)



Koszt całkowity około 60zł. Działa z każdą Amigą, nawet z A600 ;)

Interface jest zamontowany w obudowie myszki, przewód ma 9 żył dzięki czemu działa trzeci przycisk. Jedyny minus to sztywny kabelek.
[#24] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych
Może kiedyś nastąpi ten dzień, w którym ktoś odkryje w starej hurtowni regał niesprzedanych myszek do Amigi. Było ich przecież mnóstwo (różni producenci i modele) i na pewno nie sprzedano wszystkich.
[#25] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@PopoCop, post #24

Tylko po co korzystać ze starych myszy kulkowych? Ani dobre to ani wygodne ...
[#26] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@misiek2, post #25

I nie liczyłbym, że znalazca takiego sprzętu będzie je sprzedawał taniej niż te 30euro. Sprawne używane Amigowe mychy, często chodzą po 50pln.
[#27] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@flops, post #26

Bo ten "rynek" słynie z wielu naganiaczy. Legendarność/unikatowość powiązana z wysoką ceną.
[#28] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@PopoCop, post #24

2 lata temu na Allegro było kilkadziesiąt sztuk nowych myszek z logo Amigi po 29 PLN (te co na retroami po 89 PLN i na eFunzinie po 99 PLN) sam kupiłem 2 szt. a większość kupujących stanowiły nicki z PPA, pamiętacie :)

Wiec szansa że ktoś gdzieś wygrzebie istnieje, ale pewnie nie po 29 PLN :)
[#29] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@lekarz_med, post #19

Ja mam mysz z Biedronki za 12 zł i do tego przejściówkę za Allegro, która teraz kosztuje około 40 zł. No więc jednak się da podłączyć optycznego myszaka z Biedronki.
[#30] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@zyga64, post #22

To jest tylko generyczna obudowa używana przez wielu producentów/sprzedawców. Ktoś by musiał otworzyć i sprawdzić co tak naprawdę jest w środku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem