Komentowana treść: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych
[#31] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych
[#32] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@Art, post #31

A czy mógłbyś mi jakoś udowodnić czemu one są lepsze jakieś testy wrażenia porównawcze? Nota bene myszka Titanum była bodajże jedyną z kilkudziesięciu myszek która zepsuła mi się na gwarancji. Ot tak któregoś dnia przestała sobie działać.
[#33] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@TomK, post #32

No właśnie. Za jedną myszkę od A-Eon będziesz miał kilkadziesiąt myszek "Titanum". Nawet jak nie są lepsze to powinno wystarczyć na części zamienne na 50 lat.
[#34] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@Art, post #33

Tylko ze myszke A-Eon podlaczysz do Amigi. Myszke titanium nie. Ot, taka drobna roznica.
[#35] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@zyga64, post #22

I tak dokładnie jest.

Moim zdaniem jest to Mysz Logitech RX 250:

Z doklejoną naklejką piłki, na symbolu Logitecha.

Oraz Interfejs Cocolino w innej obudowie (a może i w takiej samej) i przylutowane do niego kabelki od myszy zamiast gniazda (w miejsce którego jest wciśnięta osłonka na kabel.


Żeby chociaż ta obudowa i osłonka też były białe, ale po co, zrobili to po najmniejszej linii oporu. Faktycznie, że A-EON już nie wie na czym zarabiać, więc takie oszustwo wciskają.


Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 20:02:56 przez gilban
[#36] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@gilban, post #35

Ale czemu oszustwo? Nikogo nie oszukali przeciez.
Z reszta napisalem o tym w komentarzu #15.
Dostarczaja gotowy produkt plug&play do klasycznej Amigi. Jako pierwsi oferuja gotowa nowa myszke optyczna. Ale oczywiscie zle. Bo powinni pewnie za darmo rozdawac i jeszcze 6-pak browca dorzucic zeby w ogole ktos chcial wziac.
[#37] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@gilban, post #35

Żeby chociaż ta obudowa i osłonka też były białe, ale po co, zrobili to po najmniejszej linii oporu. Faktycznie, że A-EON już nie wie na czym zarabiać, więc takie oszustwo wciskają.


Przylozyl Ci ktos pistolet do skroni i kazal kupic? Nie? To nie marudz. Jezeli cena bedzie za wysoka i nie zajda nabywcow to produktu nie sprzedadza i pieniedzy nie zarobia. Nawet na tak mikroskopijnym rynku jak amigowy jakies tam szczatkowe prawa rynku zadzialaja. A moze komus taka mysz sie jednak przyda i uczieszy sie z mozliwosci zakupu?
[#38] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@lekarz_med, post #36

Dostarczaja gotowy produkt plug&play do klasycznej Amigi. Jako pierwsi oferuja gotowa nowa myszke optyczna. Ale oczywiscie zle. Bo powinni pewnie za darmo rozdawac i jeszcze 6-pak browca dorzucic zeby w ogole ktos chcial wziac.


Bo zadowolic amigowca nie jest latwo. Chcieliby zeby ceny za produkty robione nieraz chalupniczymi metodami byly porownywalne z masowka produkowana w milionach egzemplarzy w Chinach za miske ryzu.
[#39] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@mschulz, post #38

Mi cena by nie przeszkadzała, gdy ta myszka była ładniejsza.
[#40] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@lekarz_med, post #36

Nie o to chodzi, tylko o to, że przy takiej cenie lepiej było oba urządzenia sprzedać osobno, gdyż jak kiedyś myszka padnie, to albo będzie potrzebna lutownica i druga mysz, albo kosz. A tak wystarczyło by sprzedać komplet i w razie awarii myszy wymienić tylko ją. Oczywiście ja tego nie kupię, bo mam osobno Cocolino i osobno taką mysz. Brakuje tylko naklejki z BoingBagiem.

Oczywiście, chcieli, to zrobili tak, a nie inaczej. I teraz będą obserwować ilu mają kupców takiego rozwiązania. Ja tylko opisałem swoje spostrzeżenia.
[#41] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@gilban, post #40

Trochę współpracuję z AmigaKit (więc pośrednio także z A-Eon) to może napiszę jak to tam wygląda naprawdę. Z informacji jakie dostałem od właściciela AmigaKit podczas opracowywania tego produktu wynikało, że umowa z Elboxem zakłada, że przejściówka będzie integralną częścią myszy a nie oddzielnym urządzeniem.
Elbox bierze dolę od każdego sprzedanego egzemplarza. Dlatego cena odpowiednio wyższa.
A obudowa portu jest czarna bo po prostu białej nigdzie nie mogli dostać i kupili najtańsze aby jeszcze bardziej nie podnosić ceny.
Przynajmniej AmigaKit mi to tak wyjaśnił.

Co do myszki to kwestia gustu - jednemu się podoba, drugiemu nie. Taką mysz zamówili jako brandowaną dla siebie u producenta (dostają w 2 wersjach - czarną i białą). To nie jest chałupnicze naklejenie boinga na odklejone logo logitecha tylko naklejane bezpośrednio u producenta zamiast logitech. Nawet naklejkę znamionową od spodu mają swoją. Zarówno Logitech jak i A-Eon zamawiają myszki jako OEM u tego samego chińskiego producenta. Fotki myszki (wersja USB dla X1000): dół, góra.

Mysz brandowana przez Logitecha kosztuje 10 funtów link. Brandowana przez AmigaKit 13 funtów link. Różnica niewielka biorąc pod uwagę, że Logitech zamawia tysiące myszek a AmigaKit wzięła wszystkiego kilkaset sztuk (taka była minimalna możliwa ilość aby złożyć zamówienie). Także nie zarabiają na tym nie wiadomo ile. Zysk na jednym sprzedanym egzemplarzu jest normalny, zapewne taki sam jak Logitecha. Niewykorzystane myszy z partii X1000 zostały właśnie zmienione na amigowe aby je sprzedać. Są one przerabiane na bierząco z myszy do X1000 tzn. po wpłynięciu zamówienia mysz jest przerabiana.

Nawet u nas te myszy Logitecha są po ok 40zł jak nie więcej więc nie ma co pisać, że to myszka z biedronki za 9,99.

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2015 00:41:27 przez lekarz_med
[#42] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@lekarz_med, post #41

Już rozumiem. Co do cen w Polsce tych myszy: Czarna 35 zł: link, biała: 33 zł: link
[#43] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@lekarz_med, post #41

Trochę współpracuję z AmigaKit (więc pośrednio także z A-Eon) to może napiszę jak to tam wygląda naprawdę. Z informacji jakie dostałem od właściciela AmigaKit podczas opracowywania tego produktu wynikało, że umowa z Elboxem zakłada, że przejściówka będzie integralną częścią myszy a nie oddzielnym urządzeniem.


Opowiedz proszę więcej o współpracy z AmigaKit i A-Eon?
[#44] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@gilban, post #42

Zależy gdzie kupujesz. W Polsce te myszy chodzą też po ponad 40zł także rozpiętość cen jest spora:
Czarna 43,90 zł link, biała 46 zł link

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2015 09:35:03 przez lekarz_med
[#45] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@tomko, post #43

OK, ale popołudniu odpowiem.
[#46] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@SuperBuster, post #39

Fakt, ale jednak ja się cieszę że jest.
Mamy nową mysz, dedykowaną dla Amigi. Super.
Powolutku, ale wkrótce będzie można sobie klasyka złożyć prawie z samych nowych części ; )
(jak projekty pokryw i MOBO zakończą się sukcesem)
...no rzeczywiście najbardziej razi czarna końcówka adaptera
(pewnie białą musieliby zamawiać/wyprodukować)
edit: lek_med to potwierdził w poście powyżej

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2015 11:25:46 przez Ankuz MkOne

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2015 11:27:59 przez Ankuz MkOne
[#47] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych
Nowe myszki do Amigi za 11,95 funtów brytyjskich w firmie Analogic Computers.
http://www.ebay.co.uk/itm/New-Original-Amiga-Branded-Mouse-for-A500-A600-A1200-A2000-A4000-/161819516843?

Oczywiście to kulkowe markowe myszy do Amigi.
Może być - do Amigi - i tanio!

Rzeczywiście świat amigowy zalewają "podróbki pecetowe". Moim zdaniem ostatnią dobrą firmą był Escom (Amiga Technologies), bo sprzedawał Amigi dla ludzi za rozsądne pieniądze.

Ojciec wtedy bez problemu kupił Amigę 1200 z Escomu. Dziś choćby bardzo chciał - nie stałoby go na jakieś "nowe Amigi", co sobie kilka osób ubzdurało.

Dziś A-Eon tworzy taki niby-rynek, który rządzi się swoimi prawami.

Ja już bardzo wspierałem finansowo Amigę kupując początkowo pisma: Amigowiec, C&A, Magazyn Amiga przez cały czas istnienia pisma, później ACS, eXec, w końcu Polskie Pismo Amigowe oraz Amigazyn, jednak na takiego rzędu koszty mnie po prostu nie stać.

Będę wspierał Amigę ale w dogodny dla mnie sposób.
[#48] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@ViruS, post #18

Pomijam kwestie ceny, ale mysz jest brzydka. Jednak wolę swoją amigową z kulką.
[#49] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@lekarz_med, post #15

czy do tej myszy dodawany jest jakis soft a'la cocolino.driver?
[#50] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@QkiZ, post #48

Myszka myszką ale news jest fajny, może z tego ożenku wyjdzie nowe mobo dla Amig klasycznych z prockiem PPC. Fajnie by było w A 1200 wymienić płytę na nową z nowymi ficzerami, a w dodatku logo Elbox i A-Eon..
[#51] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@Ankuz MkOne, post #46

Albo pomalować białym sprayem przed złożeniem.
[#52] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@Hexmage960, post #47

Moim zdaniem ostatnią dobrą firmą był Escom (Amiga Technologies), bo sprzedawał Amigi dla ludzi za rozsądne pieniądze.

A przestań... Weźmy A1438S - nakleili naklejkę na Microviteca, dolozyli głośniki (marnej jakości), ale nawet nie zadbali o to, by zlikwidować słynne czarne paski po bokach ekranu w trybach VGA. Albo choć o jakieś zmodyfikowane drivery na dyskietce. Dla mnie to jest działanie po linii najmniejszego oporu, zupełnie jak w przypadku opisywanej myszki.
[#53] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@Daclaw, post #52

Z mojego doświadczenia monitory Microviteka są najlepsze jeśli chodzi o obraz z Amigi. Są to prawdziwe monitory - nie męczą tak oczu jak TV, dają bardzo wyrazisty obraz.

Przecież ta myszka może być dowolna, która współpracuje z adapterem. Płacimy tak naprawdę za adapter. Microvitek produkował monitory specjalnie do Amigi. Jest różnica.

A-EON zajmuje się wykupywaniem "pozostałości po Amidze" i sprzedażą za odpowiednio wyższą cenę. Teraz nawet Personal Paint jest płatny - całe szczęście że mam go i na płycie Amiga Format, jak i na dyskietce w pakiecie Magic. Pewnie najnowszą wersję też mam na którejś z płyt CD.

Escom wykupił prawo do marki Commodore i Amiga i nadał ją godnym tego produktom (komputer, mysz, monitor). Całe szczęście, że nie robił jakichś wynalazków, które by sprzedawał za odpowiednio wyższą cenę. Amiskarpetki? A może piłka plażowa?

A dziś jakieś sterowniki do kart Radeon itd. Szkoda, że dla tych ludzi cena nie gra roli. Byleby tylko nie było "skażone" Windowsem, miało Boing Balla i miało szeroko-pojmowany "look&feel" AmigaOS. Tyle, że dla mnie AmigaOS to nie tylko ładny pulpit w rozdzielczości HD.

Tak się czasami zastanawiam - po co ten wyścig. Proszę mi wybaczyć, ale mam ogromny sentyment do oryginalnej idei Amigi, która gdzieś zagubiła się w trakcie kolejnych zmian właścicieli. Myślałem, że trafię na swoich, tymczasem pan ma troszkę bardziej bolesne doświadczenia z Amigą.
[#54] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@TomK, post #32

tak, te modele padaja jak muchy..
[#55] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@Korni, post #30

Masz rację, należy otworzyć i sprawdzić. Bez tego nie ma co gdybać. Podejmie się ktoś

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 08:14:43 przez julian99
[#56] Re: Nowa mysz optyczna dla Amig klasycznych

@julian99, post #55

Niesty jedna śróbka jest pod ładną naklejką pod napisem A-EON. Żal mi zrywać. Jednak to sprzęt kultowy i niszowy. Oczywiście dla mnie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem