Komentowana treść: Interfejs "SCSI II to MicroSD"
[#1] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"
Cena tego interfejsu jest zbyt wysoka!

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 18:59:02 przez _Skiba
[#2] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"

@_Skiba, post #1

Szczerze to zgadzam się i nie zgadzam się. Zgadzam, bo faktycznie jak za interfejs to dużo, ale nie zgadzam się, bo sami do takich cen amigowcy zachęcają, przepłacając, windując ceny klasyka. Skoro można ogolić kogoś z kasy to czemu nie, widać tak właśnie pomyśleli. Tak to moje zdanie, wiem, że spora część się z nim nie zgodzi, nie szkodzi i przepraszam jeśli ktoś poczuje się urażony tym co napisałem.
[#3] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"

@_Skiba, post #1

300 zł jest ok
[#4] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"

@_Skiba, post #1

Przecież to jest otwarty interfejs SCSI2SD. Jak ktoś nie chce kupować gotowego to może sobie złożyć sam, albo zorganizować inicjatywę składnia grupowego na forum .

Więc generalnie nie zgadzam się z tym narzekaniem na cenę.

Gdyby ktoś chciał kupić bezpośrednio w autora, cena wyjdzie podobna (autor nie sprzedaje mniej niż 10 szt.).


Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 19:33:52 przez strim_
[#5] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"
Od wielu lat mam takie urządzenie w Amidze tylko na kartę CF
Dużo lepsze, szybsze (transfer synchroniczny) i eliminuje problemy z dostępnością dysków SCSI 50pin
Wygląda to tak link
[#6] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"

@_Skiba, post #1

Że co?
Przecież na PPA handluje się pokrywami antykurzowymi za 99PLN, organizuje zbiorowe zakupy obudowy do A1200 za 260PLN, projektuje stacje dyskietek za 259PLN. Wszystkie te "zabawki" są wielokrotnie mniej skomplikowane od tego interface'u a ich cena jak widać jest akceptowalna.
[#7] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"

@lekarz_med, post #5

Gdzie i za ile, jeśli to nie tajemnica, udało Ci się to kupić?
[#8] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"

@*y, post #7

Bezpośrednio od autora.
110 USD + wysyłka i cło.
Uważam, że warto bo urządzenie jest niezawodne i w każdej Amidze się sprawdza (sprawdzone od kontrolerów na Zorro w A2000, poprzez A3000, A4000T aż do karty CyberStormPPC włącznie).
Myślałem nawet kiedyś aby pozbierać zamówienia i zrobić zbiorowy zakup ale znając podejście ludzi tutaj to jak mieliby wydać 400zł na "przejściówkę" SCSI=>CF to pewnie zaraz podniósłby się lament, że to powinno być za 40zł i to razem z wysyłką a nie 400.

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 20:59:28 przez lekarz_med
[#9] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"

@*y, post #7

[#10] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"

@Dorian3d, post #9

Hmmm, masz coś takiego? Jakie toto ma transfery? Fast SCSI-3 teoretycznie po kablu 50-pin powinno wyciągnąć 20MB/s. Jeśli tak to interesujące rozwiązanie, bo świst dysku UW-SCSI w mojej A4000 zaczyna mnie drażnić. Ten interfejs od Amigakit to słabizna straszna - 2.5MB/s? To może się przydać tylko do A500/2000 z kontrolerem SCSI albo do gołej A3k.
[#11] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"

@Jenot, post #10

Na A3000 interfejs ma ok 4-5MB/s jeżeli dobrze pamiętam.
Na karcie CSPPC przy dobrej karcie CF transfer to 14-15MB/s
[#12] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"

@Dorian3d, post #9

Dzięki.
[#13] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"

@Jenot, post #10

ja mam takie coś używam w gvp 530






Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 23:15:04 przez Dorian3d

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 23:15:46 przez Dorian3d
[#14] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"

@Dorian3d, post #13

A jak transfery z tego cuda?
[#15] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"

@Sosabowski, post #14

Ja mam wolną kartę cf to 3 MB/sekundę. Na dysku twardym to ponad 6MB/sekundę i na tym samym dysku tylko wpiętym do FAST ATA MKIII wynik praktycznie identyczny. Test był na bliz 60\66
[#16] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"

@Ender, post #2

O przepraszam proszę Pana. szeroki uśmiech
Ceny windują multikonciarze handlarzyny vel "nie mam prądu bo elektrownia zamarzła", którzy podbijają swoje "kołki" z dziesięciu innych kont.OK
[#17] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"

@Andrzej Drozd, post #16

No tak, ale handlarzyny ceny podbijają, bo wiedzą że i tak ktoś kupi. Gdyby Amigowcy się zmówili i tych drogich rzeczy nie kupowali, to ceny by zmalały.
[#18] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"

@gilban, post #17

Wydaje mi się, że ceny używanych, nieprodukowanych już rzeczy mają się nijak do cen nowych, zupełnie innych produktów. A ten wątek przecież jest o nowym produkcie.

Jeśli użytkownicy nie będą kupować nowych produktów, to nikt ich nie będzie produkował. Nie będzie tak, że ceny nowych rzeczy spadną, bo przecież nikt nie podejmie się produkcji z góry zakładając stratę.
[#19] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"

@gilban, post #17

Możesz na mnie liczyć. Na pewno niczego nie kupię.szeroki uśmiech
[#20] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"

@strim_, post #4

Wszystko fajnie ale kto później miałby go poskładać i za ile?
Gdyby była w miarę przystępna cena to spokojnie można liczyć na min. 50 zamówień.
48 funtów to jakieś 65 euro ciekawe czy byłaby szansa przy zbiorowym zamówieniu zejść z ceny do 50 euro?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2015 10:07:55 przez Leon
[#21] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"

@Leon, post #20

Tu jest odpowiedź SCSI2SD
[#22] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"

@strim_, post #18

Obecnie największe ceny osiągają rzeczy, których od lat nikt nie produkuje i nawet nikt nie zapowiada: turbo 040+, PPC, karty graficzne, no i same Amigi. Takie np 030, (za wyjątkiem Blizzardów 1230) są niesprzedawalne powyżej ceny dzisiejszych ACA (których to 1233 chyba tez już niestety nie można kupić). Np żaden scandoubler ze starych czasów nie sprzeda się drożej niż Indivision (znowu za wyjątkiem tych dedykowanych do kart graficznych).

Dlatego tak ważna jest produkcja nowych rzeczy, bo one wyznaczają jakąś barierę psychologiczną dla urządzeń z czasów świetności Amig. A że ta granica i tak jest dość wysoko - no niestety, produkcja małoseryjna kosztuje.

I dlatego zawsze pierwszeństwo będą u mnie miały produkty nowe. Tylko szkoda trochę, że ta dzisiejsza produkcja nie wykracza poza turbo z 030, no ale miejmy nadzieję fala mody na retro rozpędzi sie do rozmiarów tsunami i za chwile będziemy przebierać między kartami z 060 ;)
[#23] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"

@*y, post #21

Mógłbym wyłożyć kasę na 50 czy 100 interfejsów SCSI2SD tylko czy byłoby wystarczająco chętnych osób na zakup ich po 40 euro za sztukę (nie licząc kosztów wysyłki). Byłoby to o 25 euro taniej niż w sklepie Amigakit.com. Potrzebowałbym też kogoś z Polski aby zajął się wysyłką interfejsów do osób które już zapłaciły za niego. To jak jest ktoś chętny do współpracy? Arti jesteś tam? szeroki uśmiech

EDIT: Teraz zauważyłem, że są to ceny bez 10% vatu.
Czyli koszt 50 sztuk to 3000 AUD + 300AUD (10% vat) daje 3300 AUD (2111 euro), 42,22e ( za sztukę) do tego trzeba doliczyć wysyłkę.

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2015 12:26:35 przez Leon
[#24] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"

@Dorian3d, post #13

Też mam właśnie coś takiego jak wkleił Dorian3d. Używam z CDTV. Transfery jakie tam osiągam to ~1.7 mb/s. Dla porównania podobne transfery mam na Apollo 060 w A1200 - więc działa to fajnie.
[#25] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"

@zmiennik, post #24

Transfery jakie tam osiągam to ~1.7 mb/s.

Na CF ?
[#26] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"

@Dorian3d, post #25

Tak i to zwykła taka, nie żadna z górnej półki. Może na jakimś Extreme 3 bym jeszcze ugrał ze 100-200kb, kto wie...

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2015 13:08:41 przez zmiennik
[#27] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"

@*y, post #6

Przecież na PPA handluje się pokrywami antykurzowymi za 99PLN,

Kupiłem i jestem zadowolony !
[#28] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"

@zmiennik, post #26

Taki Extreme 3 to wyciąga mi 6MB/s na FastATA 4000, więc myślę że na Twoim adapterze powinien dociągnąć do 3MB/s (bo to jest maksymalna przepustowość IDE w A1200).
[#29] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"

@strim_, post #28

Tak, ale mi chodziło o CDTV. Tam na zwykłym procku 68000 czy 68010 osiągam 1.7mb/s na zwykłej CF-ce. Na A1200 z 060 to ja wiem, że z FastATA bym miał parokrotnie większe wyniki.
Jak mierzycie transfery w sysinfo to na systemowej partycji czy kolejnej/kolejnych?
Bo wyniki się różnią.
[#30] Re: Interfejs "SCSI II to MicroSD"

@zmiennik, post #29

w apollo masz scsi ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem